ελληνική μουσική
    607 online   ·  210.846 μέλη

    Διασκευή του Paint it black, πείτε γνώμες

    pa___
    29.09.2009, 23:49

    Καλησπέρα! {#emotions_dlg.biggrin}

     

    Έχω έτοιμη μια διασκευή και πολύ θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας. Παραγωγή, ηχογράφηση δικά μου!

    http://rapidshare.com/files/286644637/mastered_paint_it_black.mp3.html

    ή

    http://www.box.net/shared/hcuqdfvmnc

    Όλο δικό σας! {#emotions_dlg.biggrin}

     

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 30-09-2009 00:06 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pa___ στις 30-09-2009 15:59 ]


    cotton
    01.10.2009, 05:54

    καλησπερα...η εκτελεση σου ειναι παρα πολυ καλη...ιδιαιτερα ως προς την μουσικη του πλευρα...και η εισαγωγη του επισης και το τελος του κομματιου...πραγματικα εμενα μου αρεσε πολυ!!!!εχεις πολυ ωραια θεματα με τις κιθαρες σου...θελω ομως να ειμαι ειλικρινης μαζι σου και συγνωμη απλα νομιζω οτι με την ειλικρινια θα σε βοηθησουμε περισσοτερο...εχεις και πολυ καλη φωνη και πολυ καλη ερμηνεια...αλλα νομιζω οτι θες λιγο δουλιτσα...τεχνικα...εχεις πολλα πραγματα να δωσεις ακομα....το εχεις πως το λενε ρε παιδι μου...μου αφηνεις τη εντυπωση οτι το φοβασαι το κομματι...ασε την φωνη σου να βγει...παντα γερα οπως στο τελος του κοματιου...εκει είσαι φοβερος....νομιζω γνωμη μου παντα οτι τα couple, σου βγαινουν χαμηλα..ολο το κομματι παντως ειναι παρα πολυ καλο για εμενα!!!αν μου επιτρεπεις...μια συμβουλη...να εχεις καλυτερη αρθρωση στις λεξεις...αυτα βεβαια οσον αφορα τα couple παντα...στο τελος δινεις ρεστα...

    γενικα μου αρεσες παρα πολυ...

    συγχαρητηρια!!!!

     

    Υ.Γ.ασε την φωνη σου να βγει μην το φοβασαι εσυ το πας οχι αυτο...εχεις και ωραια χροια και ωραια ερμηνεια!!!

    περιμενουμε και τα υπολοιπα...


    cotton
    01.10.2009, 06:07

    και ξεχασα...sorry...και ηχογραφηση και παραγωγη επισης πολυ καλη...

    συγχαρητηρια...

    εχεις σπιτι σου studio?

     


    pa___
    01.10.2009, 11:16

    Το θέμα με τα φωνητικά το ξέρω man! Έχεις πάρα πολύ δίκιο και για την άρθρωση και έχω και πρόβλημα με τις ανάσες. Απλα το η δουλειά έγινε πριν αρχίσω μαθήματα φωνητικών.. {#emotions_dlg.biggrin}

    Το επόμενο κομμάτι θα είναι σίγουρα καλύτερο! Η ηχογράφηση και η μείξη έγιναν και σε home studio και σε καλές εγκαταστάσεις.  Μισά εδώ μισά εκεί. Ευχαριστώ πολύ πάντως!  {#emotions_dlg.biggrin}


    BAGRATION
    11.10.2009, 01:31

    Για χαρά.

    Επί της παραγωγής έχω τις παρακάτω προτασεις

    Δώσε πιο πολύ ένταση (volume) και όγκο στα ρεφραίν. Το κομπρέσσαρες πολύ το κομμάτι και από αποψη έντασης βγήκε flat

    Πολύ καλή ιδέα τα additional vocals και είναι πολύ πετυχημενα αλλά έπρεπε να μιξαριστούν περιπου στο κέντρο για να δέσουν με το mix και όχι τέρμα αριστερα και τέρμα δεξια όπως έκανες

    Δίνε περισσότερο "edge" στη φωνή σου με όποιον τρόπο εσύ κρίνεις καλύτερο. Το mix αλλίως θα "θάβει" τη φωνή σου

    Κάνε πρόβες τα φωνητικά σου με μικρόφωνο και ακουστικά (και όχι σκέτα χωρίς μόνιτορ) γιατί γενικά βοηθάει στο να δένει τα φωνητικά με το κομμάτι.

    Αυτά

    Smile

    Υ.Γ. Σορρυ για τα γλωσσικά "μπασταρδέματα "με τα αγγλικά αλλά φαντάζομαι καταλαβαίνεις γιατί.....Χωρίς την αγγλική ορολογία είναι αδύνατο να συνενοηθείς με τα ηχοληπτικά

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 11-10-2009 01:40 ]


    pa___
    11.10.2009, 14:31

    Όλα καλά man! Ευχαριστώ!!  {#emotions_dlg.biggrin}