ελληνική μουσική
    990 online   ·  210.856 μέλη

    Ωδειο, ιδιαιτερα ή μουσικό εργαστηρι;

    dionysis11
    13.01.2010, 18:20

    Γεια σας .. Θελω να ξεκινησω φωνητικη ( συγχρονο ) αλλα δεν ξερω ποιο τροπο να επιλεξω για να διδαχθω ! Θελω να το ακολουθησω επαγγελματικα το τραγουδι . Οποια πληροφορια (απο καποιον που εχει φοιτησει σε ωδειο η καποιο εργαστηρι κτλ) θα ειναι χρησιμη ! Ευχαριστω ...{#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    Se thelw ma den exw na sou dwsw....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-05-2011 09:43 ]


    roula88
    19.02.2010, 10:47

    Το καλύτερο ειναι να πας σε  ενα ωδείο η Μουσική Σχολή αναγνωρισμένα απο το κράτος γιατί εκεί οι καθηγητές ελέγχονται απο το κράτος  και ετσι είσαι προστατευμένη και εσύ και η φωνή σου!


    iwpat
    19.02.2010, 11:08

    Συμφωνω με roula88 θα σου πρότεινα το ωδείο που είμαι κι εγώ στο οποίο κατέληξα μετά  από πολυ πολυ ψάξιμο μπες http://www.mousiki-dimiourgia.gr


    roula88
    19.02.2010, 12:41

    Πράγματι είναι  πολύ καλό ωδείο αυτo που σου προτείνει ο iwpat !


    sakisarabatzis
    20.02.2010, 23:13

    ΔΕΝ θα συμφωνησω οτι παντα σ ενα αναγνωρισμένο μουσικο ιδρυμα υπαρχουν παντα και σωστοι καθηγητες.Για μένα προσωπικα θα πρεπει να ψαξεις σε οποιαδηποτε μορφη ο συγκεκριμένος δασκαλος η δασκάλα φωνητικης,ποιος ειναι,τι εχει κάνει στη ζωη του στη τεχνικη της φωνητικης μουσικης,ποιοι ειναι οι μαθητες του,το εργο του , η πορεια του,για να μπορεις να εμπιστευθεις τη φωνη σου....αυτο νομίζω οτι τα λέει ολα


    dionysis11
    11.05.2011, 08:36
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας . Τώρα ψάχνουμε με μια φίλη μου για ιδιαίτερα .
    sakisarabatzis
    11.05.2011, 13:25

    Να κάνεις ερευνα και να βρείς κατάλληλο δάσκαλο-α Φωνητικής που να εχει και την εμπειρία αυτου του χώρου. Δηλ και μουσικά[καταχυρωμένη] αλλά και πρακτικά να εχει εργασθει και δουλέψει στον χώρο αυτο αλλλα και με μαθητές που εχει βγάλει στην πορεία της διδασκαλίας.


    dionysis11
    11.05.2011, 21:55
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας κύριε Αραμπατζή,να είστε σίγουρος οτι εάν έμενα Θεσσαλονίκη θα ερχόμουν σε εσας με κλειστά μάτια . Και πάλι σας ευχαριστώ που απαντάτε πάντα άμεσα σε ο,τι αφορα την φωνητική :)