ελληνική μουσική
    861 online   ·  210.853 μέλη
    ixthis
    17.03.2011, 19:06

    Ανάλογα με το τι δουλειά θα ήτανε

    αν μου έλεγε ο βανγκ κονγκ  να με πάρει στο εργαστήρι ζωγραφικής του να τον βοηθάω και χωρίς λεφτά θα πήγαινα και ας μην ήξερα ποτε θα του τη δώση  και θα  με διώξει.

    Αντίθετα δε θα πήγαινα σε ένα εργαστήρι που ζωγραφίζουν φασόν παναγίες και ας ειχα μόνιμη δουλειά και αποδοχές καλές .{#emotions_dlg.biggrin}


    lvicky
    18.03.2011, 15:37

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 17-03-2011 στις 19:06 έγραψε...

    Ανάλογα με το τι δουλειά θα ήτανε

    αν μου έλεγε ο βανγκ κονγκ  να με πάρει στο εργαστήρι ζωγραφικής του να τον βοηθάω και χωρίς λεφτά θα πήγαινα και ας μην ήξερα ποτε θα του τη δώση  και θα  με διώξει.

    Αντίθετα δε θα πήγαινα σε ένα εργαστήρι που ζωγραφίζουν φασόν παναγίες και ας ειχα μόνιμη δουλειά και αποδοχές καλές .{#emotions_dlg.biggrin}



     

    και τι θα τρώς? Τέμπερες?

     

    Το καλύτερο θα ήταν να κάνεις το χόμπι σου επάγγελμα... αλλά αν αυτό δε γίνεται δε θα πρέπει να εξασφαλήσεις κάπως τα προς το ζην?


    conam
    18.03.2011, 16:46

    Και'γω αλλό ήθελα να γίνω και άλλο εγινα.. λόγω χρημάτων.


    PHILIPPOSSM
    18.03.2011, 17:00
    Εμένα με πήρε τηλ ο Βαγκ αλλά δεν πήγα γιατί ήμουν στου Νταλι με τα διπλάσια λεφτά.....αλλα μετα δεν ειχε δουλειά ο Νταλι και έπρεπε να με διώξει και μετά μπήκα τον οαεδ και περνώ καλά λεφτά και κάθομαι όπως καθόμουν και στου Νταλι και λέω τι μα...κια έκανα τόσα χρόνια .......(somebody stop me)......... που δεν ήμουν στον οαεδ?
    lvicky
    18.03.2011, 17:01

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 18-03-2011 στις 17:00 έγραψε...

    Εμένα με πήρε τηλ ο Βαγκ αλλά δεν πήγα γιατί ήμουν στου Νταλι με τα διπλάσια λεφτά.....αλλα μετα δεν ειχε δουλειά ο Νταλι και έπρεπε να με διώξει και μετά μπήκα τον οαεδ και περνώ καλά λεφτά και κάθομαι όπως καθόμουν και στου Νταλι και λέω τι μα...κια έκανα τόσα χρόνια .......(somebody stop me)......... που δεν ήμουν στον οαεδ?

     

    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa!!!!!


    mary_omikron
    25.03.2011, 00:27

    Λίγη αισιοδοξία και χιούμορ βλάπτει? Ιδού η απορία....


    reteos
    25.03.2011, 00:34
    Κάλιο 5 (μονίμως) και στο χέρι , παρα 10 (για λίγο ) και καρτέρει.
    aviectus
    25.03.2011, 01:33

    που υπαρχουν δουλειες? οεοεο!?


    LilyHdlss
    25.03.2011, 12:48
    to mellon einai panta avevaio,kai presvevw thn arxh " zhse gia to twra".. Opote, ta polla lafta kai thn amfivolh diarkeia :p
    metalkristi
    08.06.2011, 10:02
    μαλλον την μονιμη διαρκεια αλλα να ηταν οντως εξασφαλισμενη γιατι οπου ακους πολλα κερασια..............