ελληνική μουσική
    619 online   ·  210.846 μέλη

    Ρωτήστε τον Κώστα Μακεδόνα!!!

    kwstakisch
    24.03.2011, 10:32

    Ο Γνωστός και αγαπημένος έλληνας τραγουδιστής Κώστας Μακεδόνας που μας  έχει τραγουδίσει γνωστές λαϊκές και όχι μόνο επιτυχίες θα μας τιμήσει με την παρουσία του στο radio musicheaven και τη Μουσική Παραμυθοχώρα!!!!

    Ο Κώστας Μακεδόνας θα κουβεντιάσει με τον kwstakisch την άλλη βδομάδα γι'αυτό προλάβετε!!!

    Περιμένω τις ερωτήσεις σας!!!!{#emotions_dlg.clap}


    AlfaWolf
    24.03.2011, 15:52

    Κατ αρχήν μπράβο Κώστα για της επιλογές των καλλιτεχνών που φιλοξενείς

    Είσαι σε καλό δρόμο συνέχυσε έτσι να ξεκουράζομαι εγώ σίγα σίγα,

    Τόπος στα νιάτα {#emotions_dlg.biggrin}

     

    Από των Κώστα Μακεδόνα θα ήθελα :

    1ον Να μας μιλήσει για την εποχή 1986-87 αν θυμάμαι καλά στην Σαλονικα στον Σκορπιό του ΄΄Γουρλά’’ ας θυμηθεί κάτι από τότε για να με πάει σε εκείνα τα χρόνια που κι εγώ έκανα εκπομπές ακριβώς από πάνω από τον Σκορπιό οπού ο Γουρλάς είχε τον Scanfm,

      ωραίες εποχές  και με πολύ ποιότητα, αξιζει να σημειώσω ότι ο Σκόρπιος είχε θεωρηθεί ένα από τα καλυτέρα μαγαζιά σε θέμα ήχου και φωτισμού όχι στην Ελλάδα άλλα στην Ευρώπη για εκείνα τα χρόνια και είχαν περάσει άλλα και αναδειχτεί παρά πολλοί καλλιτέχνες από αυτόν τον χώρο μιας και ήταν πόλος έλξης για κυνηγούς ταλέντων κάπως έτσι κι εκεί ξεκίνησε ο Κώστας Μακεδόνας όταν τον άκουσε ο Σταμάτης Κραουνάκης

    2ον Θα ήθελα να μας μιλήσει και για την συνεργασία του με τον Γιώργο Ζήκα που απέφερε τόσο όμορφα κομμάτια, ''μαργαριτάρια'' τα όποια έγιναν κι όχημα του Κώστα Μακεδόνα για να ταξιδέψει στην διαχρονικότητα

     

    Τα φιλία μου και τον θαυμασμό μου στον Κώστα Μακεδόνα

    Και ένα μεγάλο μπράβο και πάλι σε σένα Κωστή .

    Καλή εκπομπή  !!!


    sven
    24.03.2011, 16:37

    1. Έχει κάποιο μουσικό αποθημένο; Αν ναι, ποιο και γιατί;

    2. Με ποιον τρόπο έχει επηρεάσει -αν έχει επηρεάσει- τη ζωή και τη σκέψη του το σοβαρότατο δυστύχημα που είχε με το εκπαιδευτικό ελικόπτερο που κατέπεσε;  Τι δίδαγμα ζωής αποκόμησε και πόσο άλλαξε και πρακτικά η ζωή του;

    3. Πόσο συνεπής προς τις αρχές του μπορεί να είναι στην εποχή μας ένας καλλιτέχνης; Μπορεί να παραμείνει "ασυμβίβαστος" -όσον αφορά στις αρχές του- χωρίς να κινδυνεύει να παραγκωνισθεί; 

    4. Γενικώς, είναι ευκολότερο ή δυσκολότερο για έναν άνδρα νέο καλλιτέχνη  να ανελιχθεί, απ΄ότι για μια της ίδιας αξίας γυναίκα νέα καλλιτέχνιδα, στις μέρες μας;

    5. Είναι προληπτικός; Αν ναι, γιατί;

    Καλή επιτυχία, Κωστάκη:)))


    DOOL
    25.03.2011, 16:09

    1. Για ποιο λόγο ολοκληρώθηκαν πρόωρα οι εμφανίσεις σου με τη Γλυκερία και τον Γιώργο Θεοφάνους στην Αττική Σκηνή;

    2. Θα συνεχίσετε εμφανίσεις με το ίδιο σχήμα στην υπόλοιπη ελλάδα; Το μουσικόφιλο κοινό ήταν ενθουσιασμένο με αυτό το σχήμα και δεν μπόρεσε να σας απολαύσει όσο θα ήθελε!!είχατε μάλιστα προαναγγείλει εμφανίσεις σε Θεσσαλονίκη!δεν θα γίνουν τελικά;

    3. Πως έχεις δέσει τόσο με τη Γλυκερία και έχετε γίνει ένα πολύ επιτυχημένο καλλιτεχνικό ντουέτο για πολλά χρόνια;Μάλιστα μεγάλη επιτυχια γνωρίζει το τελευταίο σας ντουέτο "Σ αγαπώ πολύ" πριν ακόμη κυκλοφορήσει!!!

    4. Τι θα κάνεις το καλοκαίρι;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DOOL στις 25-03-2011 16:14 ]


    DOOL
    25.03.2011, 16:15
    και μια άλλη ερώτηση!!!πότε θα γίνει η εκπομπή; δεν έχω καταλάβει!!
    kwstakisch
    28.03.2011, 10:33

    Καλημέρα παδιά και ευχαριστώ για την ανταπόκριση , τις ερωτήσεις και τα καλα σας λόγια!!! Φίλε-φίλη DOOL θα ανακοινωθεί σε σχετικό post εδω στο musicheaven το ποτε ακριβώς θα γίνει η εκπομπή!!! Πάντως να την περιμένετε κάποιο Σάββατο στα μέσα απριλίου!!! {#emotions_dlg.clap}