ελληνική μουσική
    534 online   ·  210.842 μέλη

    Πως να ηχογραφησω 4 κιθαρες και 4 μικροφωνα

    jimaras96
    15.05.2011, 01:43

    Γεια σας δεν ξερω αν γραφω στην σωστη κατηγορια αλλα οποιος μπορει ασ με βοηθησει η να μου πει που μπορω να μπω για να γραψω

    1.Εχω αγορασει 1 μεικτη ashton mxl124DFX και θελω να μου πειτε πως μπορω να ηχογραφησω 4 μικροφωνα και 4 κιθαρες οι 3 ηλεκτρικες και 1 ακουστικη.Επειδη θελω να εχουν εφε οι ηλεκτρικες κιθαρες σκεφτηκα να συνδεσω την καθε κιθαρα στον ενισχυτη της και απο τα ακουστικα του ενισχυτη να συνδεσω τον ενισχυτη στον μεικτη αλλα επειδη ο ενας απο αυτους δεν εχει θυρα για ακουστικα(ειναι ο fender Super Champ XD) δεν μπορω να τον συνδεσω στον μεικτη.Τι να κανω?

    2.Πως θα ηχογραφησω την ακουστικη?Εχω ακουσει πως μπορω να κανω την ακουστικη ηλεκτροακουστικη βαζωντας εναν μαγνητη.Αν ναι σε τι τιμη μπορω να το κανω?

    Ψαχνω για οικονομικες λυσεις και αν ειναι δυνατον να ηχογραφησω απο υπολογιστη η με καποιον αλλο φτηνο τροπο(εκτος απο studio).Αν χρησιμοποιησω υπολογιστη ,θελω να μου πειτε τι προγραμμα να χρησιμοποιησω και αν γινεται με ποιο τροπο


    led12gibson
    23.06.2011, 16:19

    file!! genika i iografisi apaitei peiramatismo gnwsi kai ebeiria!! den uparxoun nomoi gia to pws na ixografiseis kati!! kane dokimes se oti ixografeis!! pigaine edw www.ixografisistospiti.yolasite.com exei oti xreiazesai gia na pareis vasikes gnwseis kai ta eksigaei kala!!! aksizei ton kopo na diavaseis ligo kati pou 8a sou einai xrisimo 100 % kai 8a voi8isei stin poiotita tis ixografisis sou!! sou leei texnikes gia to pws na ixografiseis ki8ares, basso, fwni, texnikes gia tim miksi kai ola!


    led12gibson
    23.06.2011, 16:20

    http://ixografisistospiti.yolasite.com/recording-acoustic-guitar.php safto to link leei gia tin ixografisi akoustikis ki8aras!