ελληνική μουσική
    823 online   ·  210.850 μέλη

    Συνάντηση μελών MusicHeaven στην Πάτρα το Σάββατο 14/01/2012

    vert
    15.01.2012, 21:17

    Όμορφα ήταν... Ζεστά, φιλικά και κεφάτα σαν να γνωριζόμαστε από χρόνια. Ένα πολύ ευχάριστο διάλλειμα.

    Μπράβο μας... μπράβο μας...Smile


    mary_omikron
    15.01.2012, 21:29

    Μπράβο χορευταράδες!!!!! Φαίνεται οτι περάσατε ωραία, πάντα τέτοια{#emotions_dlg.biggrin}


    jorge
    15.01.2012, 22:10
    Πάντα να περνάτε έτσι καλά εκεί κάτω, στην αγαπημένη αυτή πόλη :)

    ΥΓ. Μη δει/ακούσει λαϊκορεμπέτικα η Μαίρη, αμέσως τα θαυμαστικά :)
    mary_omikron
    15.01.2012, 22:28

    Με αδικείτε... έχω κι άλλα κουσούρια 


    Hastaroth
    15.01.2012, 22:30

    Τό κρασί ήταν όντως πολύ καλό.Αν αναλογιστούμε ότι μετά από 10-12 ποτήρια που ήπια,κατέβηκα την Γεροκωστοπούλου (οι γνωρίζοντες περί Πατρών καταλαβαίνουν ποιόν δρόμο εννοώ) με τά πόδια στίς 4 τα χαράματα νηφάλιος και χωρίς να πέσω απ'τίς σκάλες.

    Ωραία ήταν,παρ'όλο που δέν ήρθαν κάποιοι που θα ήθελαν (και θα θέλαμε) να έρθουν.Ελπίζω την επόμενη φορά να μαζευτούμε περισσότεροι.

    Φωτογραφίες έχω βγάλει κι'εγώ,αλλά θα ανεβάσω αύριο γιατί ακόμα δέν πρόλαβα να τίς βγάλω από την κάμερα.Με το που έφτασα στο σπίτι έπεσα ξερός γιά ύπνο.

    Δυστυχώς οι απόπειρές μου να καταγράψω σε βίντεο τίς χορευτικές φιγούρες δέν στέφθηκαν από ιδιαίτερη επιτυχία,μιά και τά δύο-τρία βιντεάκια που τράβηξα είναι τόσο σκοτεινά που ούτε κουκουβάγια δέν θα μπορούσε να ξεχωρίση τα πρόσωπα τών χορευτών.

     


    rouli726
    15.01.2012, 22:59

    Τί να πρωτοσχολιάσει κανείς....!

    Τον σικέ διαγωνισμό του Αντώνη με σκοπό, όπως διαφάνηκε, να καρπωθεί οπωσδήποτε το έπαθλο?
    (και μετά λέτε για μένα που κέρδισα εντελώς τίμια το φλουρί στη βασιλόπιτα που έφτιαξα την πρωτοχρονιά{#emotions_dlg.tt2})

    Τις φιγούρες των παιδιών, που από ότι κατάλαβα έδωσαν ρέστα στην πίστα...?!
    (εκτός από τον αντώνη φυσικά, που πάλι στην καρέκλα θα την έβγαλε, είμαι σίγουρη!)

    Τη θυσία όσων παρευρέθηκαν ενώ μένουν μακριά....(μπράβο τεό-άλμπερτ-τάσο)?

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!

    Και μόνο με τις πρώτες φωτό χάρηκα που περάσατε τόσο όμορφα...και ζήλεψα και πάρα πολύ!
    σνιφ...(δεν είναι δάκρυα, από το συνάχι είναι χαχα)

    Κι εις άλλα με υγεία!!!!{#emotions_dlg.clap}

     

    Υ.Γ. Θοδωρή χρόνια πολλά,να τα εκατοστήσεις!Τουρτίτσα κέρασες ή την έβγαλες με κρασί?{#emotions_dlg.tt2}
    Υ.Γ.2. Αλβέρτο και μόνο που κατέβηκες τη Γεροκωστοπούλου θα σε συγχαρώ, έτσι που είναι τα σκαλιά, πόσο μάλλον μετά από κρασοκατάνυξη και με τόσο κρύο κι υγρασία!{#emotions_dlg.thumbup}


    vert
    16.01.2012, 00:17

    Παράθεση:

    Υ.Γ. Θοδωρή χρόνια πολλά,να τα εκατοστήσεις!Τουρτίτσα κέρασες ή την έβγαλες με κρασί?{#emotions_dlg.tt2}


     

    Εγὠ ... το κρασί ήθελα να κεράσω...αλλά μου λέει ο σερβιτόρος πως... "το κρασί είναι ελεύθερο... πίνετε όσο θέλετε, αρκει να πληρώσετε τις ποικιλίες"...αυτή ήταν και καλά  η συμφωνία... Και του λέω... "το σκέφτηκες καλά ????"  Το χρεωκοπήσαμε το μαγαζί και το γκαρσόν βαρέθηκε να φέρνει κρασί και τελικά  μας έφερε την μάνικα...


    -----------------
    ...θα περάσει κι αυτό επίσης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vert στις 16-01-2012 00:19 ]


    catherine91
    16.01.2012, 11:33

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 15-01-2012 στις 22:59 έγραψε...

    Τί να πρωτοσχολιάσει κανείς....!

    Τον σικέ διαγωνισμό του Αντώνη με σκοπό, όπως διαφάνηκε, να καρπωθεί οπωσδήποτε το έπαθλο?
    (και μετά λέτε για μένα που κέρδισα εντελώς τίμια το φλουρί στη βασιλόπιτα που έφτιαξα την πρωτοχρονιά{#emotions_dlg.tt2})

    Τις φιγούρες των παιδιών, που από ότι κατάλαβα έδωσαν ρέστα στην πίστα...?!
    (εκτός από τον αντώνη φυσικά, που πάλι στην καρέκλα θα την έβγαλε, είμαι σίγουρη!)

    Τη θυσία όσων παρευρέθηκαν ενώ μένουν μακριά....(μπράβο τεό-άλμπερτ-τάσο)?

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!

    Και μόνο με τις πρώτες φωτό χάρηκα που περάσατε τόσο όμορφα...και ζήλεψα και πάρα πολύ!
    σνιφ...(δεν είναι δάκρυα, από το συνάχι είναι χαχα)

    Κι εις άλλα με υγεία!!!!{#emotions_dlg.clap}

     

    Υ.Γ. Θοδωρή χρόνια πολλά,να τα εκατοστήσεις!Τουρτίτσα κέρασες ή την έβγαλες με κρασί?{#emotions_dlg.tt2}
    Υ.Γ.2. Αλβέρτο και μόνο που κατέβηκες τη Γεροκωστοπούλου θα σε συγχαρώ, έτσι που είναι τα σκαλιά, πόσο μάλλον μετά από κρασοκατάνυξη και με τόσο κρύο κι υγρασία!{#emotions_dlg.thumbup}



     

    Ρούλι, ο διαγωνισμός δεν ήταν σικέ...Σ'το εγγυώμαι εγώ! :) 100%!

    Όσο για τους χορούς μας, ευτυχώς που είχα τον Θοδωρή και τον Σωτήρη....αν περίμενα από τον Αντώνη, χάθηκα... :P χιχιχιχι!!!! Αντώνη, σε πειράζωωωω :P


    AlfaWolf
    16.01.2012, 13:44
    Μπράβο ορέ μουσικοπαραδεισόπαιδα πάντα τέτοια !!!
    antwnispatra
    16.01.2012, 14:45

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 15-01-2012 στις 22:30 έγραψε...

    Τό κρασί ήταν όντως πολύ καλό.Αν αναλογιστούμε ότι μετά από 10-12 ποτήρια που ήπια,κατέβηκα την Γεροκωστοπούλου (οι γνωρίζοντες περί Πατρών καταλαβαίνουν ποιόν δρόμο εννοώ) με τά πόδια στίς 4 τα χαράματα νηφάλιος και χωρίς να πέσω απ'τίς σκάλες.

    Ωραία ήταν,παρ'όλο που δέν ήρθαν κάποιοι που θα ήθελαν (και θα θέλαμε) να έρθουν.Ελπίζω την επόμενη φορά να μαζευτούμε περισσότεροι.

    Φωτογραφίες έχω βγάλει κι'εγώ,αλλά θα ανεβάσω αύριο γιατί ακόμα δέν πρόλαβα να τίς βγάλω από την κάμερα.Με το που έφτασα στο σπίτι έπεσα ξερός γιά ύπνο.

    Δυστυχώς οι απόπειρές μου να καταγράψω σε βίντεο τίς χορευτικές φιγούρες δέν στέφθηκαν από ιδιαίτερη επιτυχία,μιά και τά δύο-τρία βιντεάκια που τράβηξα είναι τόσο σκοτεινά που ούτε κουκουβάγια δέν θα μπορούσε να ξεχωρίση τα πρόσωπα τών χορευτών.

     



    Ορίστε άπιστοι,στα σκοτεινά βίντεο του Αλβέρτου χάθηκαν οι χορευτικές μου φιγούρες!!!


    Hastaroth
    16.01.2012, 20:33

    Υπάρχει πάντως μιά φωτογραφία σου όπου εκτελείς την χορευτική φιγούρα "χτυπάω παλαμάκια",αλλά επειδή περιλαμβάνει και ένα πρόσωπο άσχετο με την παρέα μας (μιά κοπέλα από ένα διπλανό τραπέζι) πρέπει να την "λογοκρίνω" πρίν την ανεβάσω.

    Ωστόσο,εδώ υπάρχει μιά εκφραστικώτατη ζεϊμπέκικη χορευτική εικόνα τού Θόδωρου (vert):

     

    -----------------
    Τό ζήτημα δέν είναι μεταξύ υμών και ημών,αλλά μεταξύ ημών και υμών


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 16-01-2012 20:35 ]


    επισυναπτόμενα: SAMA2115.JPG 
    Hastaroth
    16.01.2012, 20:39

    Κι'άλλη μιά όπου η Κατερίνα σέρνει τον χορό:


    -----------------
    Τό ζήτημα δέν είναι μεταξύ υμών και ημών,αλλά μεταξύ ημών και υμών

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 16-01-2012 20:40 ]


    επισυναπτόμενα: SAMA2098.JPG 
    music-fan
    16.01.2012, 21:33

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 15-01-2012 στις 22:30 έγραψε...

    Τό κρασί ήταν όντως πολύ καλό.Αν αναλογιστούμε ότι μετά από 10-12 ποτήρια που ήπια,κατέβηκα την Γεροκωστοπούλου (οι γνωρίζοντες περί Πατρών καταλαβαίνουν ποιόν δρόμο εννοώ) με τά πόδια στίς 4 τα χαράματα νηφάλιος και χωρίς να πέσω απ'τίς σκάλες.

    Ωραία ήταν,παρ'όλο που δέν ήρθαν κάποιοι που θα ήθελαν (και θα θέλαμε) να έρθουν.Ελπίζω την επόμενη φορά να μαζευτούμε περισσότεροι.

    Φωτογραφίες έχω βγάλει κι'εγώ,αλλά θα ανεβάσω αύριο γιατί ακόμα δέν πρόλαβα να τίς βγάλω από την κάμερα.Με το που έφτασα στο σπίτι έπεσα ξερός γιά ύπνο.

    Δυστυχώς οι απόπειρές μου να καταγράψω σε βίντεο τίς χορευτικές φιγούρες δέν στέφθηκαν από ιδιαίτερη επιτυχία,μιά και τά δύο-τρία βιντεάκια που τράβηξα είναι τόσο σκοτεινά που ούτε κουκουβάγια δέν θα μπορούσε να ξεχωρίση τα πρόσωπα τών χορευτών.

     



    Τι??Δεν εφαγες τζατζικιον συνοδευομενο με σκορδοψωμο?


    antwnispatra
    16.01.2012, 22:59

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 15-01-2012 στις 22:59 έγραψε...

    Τί να πρωτοσχολιάσει κανείς....!

    Τον σικέ διαγωνισμό του Αντώνη με σκοπό, όπως διαφάνηκε, να καρπωθεί οπωσδήποτε το έπαθλο?
    (και μετά λέτε για μένα που κέρδισα εντελώς τίμια το φλουρί στη βασιλόπιτα που έφτιαξα την πρωτοχρονιά{#emotions_dlg.tt2})

     

    Απάντησε ήδη η Κατερίνα όπως είδα. {#emotions_dlg.thumbup}

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 15-01-2012 στις 22:59 έγραψε...

    Τις φιγούρες των παιδιών, που από ότι κατάλαβα έδωσαν ρέστα στην πίστα...?!
    (εκτός από τον αντώνη φυσικά, που πάλι στην καρέκλα θα την έβγαλε, είμαι σίγουρη!)

     

    Έχω και εγώ κάποια βίντεο στα οποία προσπαθώ να ρίξω φως.

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 15-01-2012 στις 22:59 έγραψε...

    Τη θυσία όσων παρευρέθηκαν ενώ μένουν μακριά....(μπράβο τεό-άλμπερτ-τάσο)?

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!

     

    Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ τους!

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 15-01-2012 στις 22:59 έγραψε...

    Υ.Γ. Θοδωρή χρόνια πολλά,να τα εκατοστήσεις!Τουρτίτσα κέρασες ή την έβγαλες με κρασί?{#emotions_dlg.tt2}


    Άκουσε και το σχετικό άσμα αλλά μας έπιασε αδιάβαστους και ήταν αργά να βρούμε τούρτα όταν το μάθαμε.

     

     


    antwnispatra
    16.01.2012, 23:02

    Παράθεση:

    Το μέλος vert στις 16-01-2012 στις 00:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Υ.Γ. Θοδωρή χρόνια πολλά,να τα εκατοστήσεις!Τουρτίτσα κέρασες ή την έβγαλες με κρασί?{#emotions_dlg.tt2}


     

    Εγὠ ... το κρασί ήθελα να κεράσω...αλλά μου λέει ο σερβιτόρος πως... "το κρασί είναι ελεύθερο... πίνετε όσο θέλετε, αρκει να πληρώσετε τις ποικιλίες"...αυτή ήταν και καλά  η συμφωνία... Και του λέω... "το σκέφτηκες καλά ????"  Το χρεωκοπήσαμε το μαγαζί και το γκαρσόν βαρέθηκε να φέρνει κρασί και τελικά  μας έφερε την μάνικα...


    -----------------
    ...θα περάσει κι αυτό επίσης

     



    Εγώ τον προειδοποίησα τον σερβιτόρο αλλά το τελικό χτύπημα το δέχτηκε από το βλέμμα του Τεό όταν τον ενημέρωσε πως το κρασί είναι ελεύθερο...


    ilio
    21.01.2012, 08:38

    Καλά πήρα "ολόκληρη απομείωση" με όλες αυτές τις μαρτυρίες και τα ντοκουμέντα!{#emotions_dlg.thumbup}

    Μπράβο παιδιά και εις άλλες τέτοιες όμορφες συνευρέσεις!!{#emotions_dlg.beer}