ελληνική μουσική
    850 online   ·  210.833 μέλη

    Πρόγραμμα για dj mixing

    capoelo
    26.01.2012, 12:45

    Γεια σε όλους.

    Ο τίτλος πιστεύω δεν είναι κ τόσο κατατοπιστικός,σωστά;Λοιπόν,ανακάλυψα πρόσφατα ένα πρόγραμμα(MixedInKey),το οποίο σκανάρει τα κομμάτια που του δίνεις και σου "λέει" ποια μπορούν να μιξαριστούν καλύτερα μεταξύ τους.Επειδή δεν μπορώ όμως να βρω πουθενά κάποια "σπασμένη" έκδοση και δεν προτίθεμαι να πληρώσω για να το αγοράσω,θα ήθελα όποιος γνωρίζει και μπορεί,να μου προτείνει παρόμοιες προτάσεις.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : capoelo στις 28-01-2012 17:46 ]


    capoelo
    30.01.2012, 22:32

    Ρε παιδιά,καμιά πρόταση;;;;;;;;;;;;;;;;


    -----------------
    capoelo

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : capoelo στις 30-01-2012 22:33 ]


    mi3s
    31.01.2012, 18:26

    Το έχω το πρόγραμμα(αγορασμένο φυσικά) στην έκδοση 4.Δεν είναι πρόγραμμα dj mixing,είναι απλούστατα έαν πρόγραμμα που βρίσκει την κλίμακα που είναι γραμμένο το κάθε κομμάτι(ηλεκτρονικής και μη μουσικής).

    Αν ασχολείσαι με το επαγγελμα αυτό αγόρασε το,είναι πολύ χρήσιμο και τα αξίζει τα λεφτά του(50$ αν θυμάμαι καλά).Δεν είναι και μια περιουσία.

    Αν δεν ασχολείσαι επαγγελματικα δεν χρειάζεσαι και να το έχεις.

    Αν τέλος πάντων δεν θέλεις να δώσεις λεφτά για κάθε λόγο υπάρχει το αντίστοιχο free προγραμμα rapidevolution αν δεν κάνω λάθος με λίγο κατώτερης ποιότητας αποτελέσματα.


    klefths
    03.02.2012, 22:57

    mixmeister


    SouLRocK
    23.02.2012, 12:55

    vdj Virtual DJ

    TraktorNative Instruments Traktor

    mixvibes Mix Vibes Cross

    όλα είναι dj software οπότε διαλέγεις..


    kimwnas
    16.07.2012, 20:03

    Παράθεση:

    Το μέλος capoelo στις 26-01-2012 στις 12:45 έγραψε...

    Γεια σε όλους.

    Ο τίτλος πιστεύω δεν είναι κ τόσο κατατοπιστικός,σωστά;Λοιπόν,ανακάλυψα πρόσφατα ένα πρόγραμμα(MixedInKey),το οποίο σκανάρει τα κομμάτια που του δίνεις και σου "λέει" ποια μπορούν να μιξαριστούν καλύτερα μεταξύ τους.Επειδή δεν μπορώ όμως να βρω πουθενά κάποια "σπασμένη" έκδοση και δεν προτίθεμαι να πληρώσω για να το αγοράσω,θα ήθελα όποιος γνωρίζει και μπορεί,να μου προτείνει παρόμοιες προτάσεις.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : capoelo στις 28-01-2012 17:46 ]



    Zulu Dj
    http://www.nch.com.au/dj/index.html

    Φίλε αυτό είναι ένα απλό software για μιξάρισμα κομματιών !Εγώ το χρησιμοποιώ αρκετά και είμαι ευχαριστημένος σε μεγάλο βαθμό από αυτό !!!Για την λειτουργεία που προανάφερες δεν ξέρω αν υπάρχει σε αυτό το software αλλά κατά την εγκατάσταση του θα σου προτείνει η εταιρία ακόμα 4 προγράμματα που εσύ θα διαλέξεις για να κατέβουν μαζί με το βασικό μας software Zulu .

    Εύχομαι να σε κατατόπισα !!!


    AlfaWolf
    15.09.2012, 22:30

    Παράθεση:

    Το μέλος capoelo στις 26-01-2012 στις 12:45 έγραψε...

    Γεια σε όλους.

    Ο τίτλος πιστεύω δεν είναι κ τόσο κατατοπιστικός,σωστά;Λοιπόν,ανακάλυψα πρόσφατα ένα πρόγραμμα(MixedInKey),το οποίο σκανάρει τα κομμάτια που του δίνεις και σου "λέει" ποια μπορούν να μιξαριστούν καλύτερα μεταξύ τους.Επειδή δεν μπορώ όμως να βρω πουθενά κάποια "σπασμένη" έκδοση και δεν προτίθεμαι να πληρώσω για να το αγοράσω,θα ήθελα όποιος γνωρίζει και μπορεί,να μου προτείνει παρόμοιες προτάσεις.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : capoelo στις 28-01-2012 17:46 ]



    Φίλε μου αν το πρόγραμμα που έχεις δεν στα λέει αυτόματα… 

    απλά ταξινόμησε τα εσύ από την λίστα σου, ώστε να στα βγάζει βάση τέμπο,

    οπότε θα έχεις αυτόματα της ταχύτητες τους, και αναλόγως ... παίζεις .

    Όλα τα προγράμματα κάνουν ταξινόμηση με αυτές τις προϋποθέσεις,

    Ψάξτο λίγο ;)

    Ελπίζω να βοήθησα !!!


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 15-09-2012 22:32 ]


    giannhs10
    31.05.2013, 19:58

    {#emotions_dlg.clap}


    ManolisPiraeus7
    25.11.2013, 01:23
    Traktor και απο εμένα!
    blackhawk626
    05.01.2015, 13:54
    αν το θες για να μαθεις το virtual dj ειναι κορυφη και επισης γραφει πανω αν τεριαζει το κοματι στο ρυθμο του αλλου και αν δεν τεριαζει ιδιαιτερα απλα το κανει αυτοματα και το παει στα ιδια μπιτ ... τα υπολιπα ειναι θεμα του dj