ελληνική μουσική
    545 online   ·  210.840 μέλη

    Service πεταλιών κιθάρας

    takispag
    23.11.2012, 09:58

    Καλημέρα σας.

    Έχω ένα πρόβλημα με ένα πετάλι μου, και ψάχνω ένα καλό τεχνικό για service. Θα βοηθούσε αν είναι προς Βόρεια προάστεια της Αθήνας.

    Ευχαριστώ...


    takispag
    24.11.2012, 02:04
    Γνωρίζεις να ασχολείται και με σερβις πεταλιών εκτός των Jam?
    djmetronomos
    24.11.2012, 10:47

    Είχα πάει κάποτε τον ενισχυτή μου σ' έναν τύπο στο Παγκράτι που επισκεύαζε και πετάλια. Πάνε χρόνια όμως και δεν έχω πληροφορίες, ήταν όμως πασίγνωστος στους μουσικούς κύκλους.

    Προτείνω να τηλεφωνήσεις στον Μάνο, έχει το Guitar Syndicate (μουσικό κατάστημα) στα Εξάρχεια. Πες του εκ μέρους του πρώην ντραμίστα του! Εάν δεν γνωρίζει να σου πει για το Παγκράτι, σίγουρα θα έχει εναλλακτικές λύσεις, είναι μέσα σε όλα και ξέρει την αγορά. 210 3801635

    Καλή τύχη


    takispag
    24.11.2012, 23:10

    Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις! Θα επικοινωνήσω μέσα στις μέρες να μάθω...

    Βασικά έχω ένα λαμπάτο distortion, το Demonizer της Damage Control. Το οποίο πλέον δεν έρχεται στην Ελλάδα απ'ότι έμαθα, οπότε προφανώς και δεν παίζει επίσημο service. Και αυτοί που το φέρνανε κάνουν λες και δεν το είχαν ποτέ. Τέλος πάντων...

    Ενώ λοιπόν η κατασκευή του είναι αρκετά καλή σε γενικές γραμμές, έχουν βάλει πλαστικές υποδοχές για το βύσμα της κιθάρας, και μου έχουν σπάσει οι 2, ενώ και η τρίτη είναι ραγισμένη. Συγχρόνως, έχει καεί ο μετασχηματιστής, και απ'ότι είπα πριν ο ίδιος δεν ξαναυπάρχει. Και ενώ για το θέμα μετασχηματιστή έχω βρει κάποια λύση, στο άλλο χρειάζομαι ένα ΄χερι βοήθειας. Αλλά όχι μετατροπή σε κάτι, απλά ηλεκτρονική εργασία, την οποία όμως οι ηλεκτρονικοί στην περιοχή μου (παραδόξως νομίζω) δεν αναλαμβάνουν.


    takispag
    25.11.2012, 00:29

    Χαχα! Όχι, δεν διακατέχομαι από τέτοιου είδους σύνδρομο. ΒΠ βέβαια είναι και η Νέα Ιωνία, Νέο Ηράκλειο κτλ. Δεν εννοούσα να βρεθεί κάποιος δίπλα στο σπίτι μου, αλλά δεν θα με χάλαγε καθόλου. 

    Απλά είναι θέμα έλλειψης χρόνου. Απ'τη στιγμή που δεν έχω πάρει απάντηση τέτοια βέβαια, αναγκαστικά θα κάνω μια βόλτα προς κέντρο...