ελληνική μουσική
    749 online   ·  210.832 μέλη

    Ο Διαγωνισμός είναι ανέντιμος;

    jorge
    04.05.2015, 15:49

    Παράθεση:

    Το μέλος panosdk στις 04.05.2015, 15:42 έγραψε...

    Δεν υπάρχει καμια ανάγκη να κοροιδεύουμε εναν άνθρωπο που δεν γνωρίζουμε και που κάνει μια καταγγελεία.

    Οι καταγγελίες δεν θα μείνουν αναπάντητες. Γράφτηκαν εκφράσεις που προσβάλλουν την αξιοπρέπεια και το ήθος μας. Οφείλουμε να απαντήσουμε.


    Chrysanna
    04.05.2015, 16:19

    Παράθεση:

    Το μέλος panosdk στις 04.05.2015, 15:42 έγραψε...

    Δεν μου αρέσει σαν εικόνα το τρολλάρισμα απο πάνω.


    Σ' ένα θέμα που δεν υπήρξε από κανέναν (ούτε απο 'σένα) απαίτηση για αποδεικτικά στοιχεία εφόσον πρόκειται για καταγγελία, δεν μπορεί να υπάρχει απαίτηση για το ύφος των απαντήσεων. Όπως και να το δει κανείς, η πιθανότητα συκοφαντικής δυσφήμισης είναι πιο σημαντική απ' τα πληγωμένα αισθήματα ενός θεματοθέτη.

    Επίσης οταν η κ.Νικολάου επιλέγει το post στο forum αντί μίας προσωπικής επικοινωνίας, τίθεται αυτόματα στην διάθεση όσων έχουν δικαίωμα ανάρτησης... όλων των μελών δηλαδή!


    panosdk
    04.05.2015, 16:42
    Αφου έκρινες σωστό να απαντήσεις έτσι κανένα πρόβλημα. Ο διαγωνισμός έχει διάφορες παρεξηγήσεις απο την πρώτη μέρα. Δεν γίνεται να συμφωνούμε όλοι σε όλα. Αυτα τα πράγματα γίνονται καθημερινά. Το να λέμε είσαι παρανοικός και διάφορα παρόμοια υπονοούμενα είναι άσχημο. Αν θέλετε προσπαθήστε να εξηγήσετε με ψύχραιμο τρόπο στην κυρια νικολάου γιατί έχει άδικο κατα την γνώμη σας. Όσοι ανήκετε στους admins η moderators εδω μεσα πιστεύω οτι θα σας έχει γίνει λίγο συνήθεια το θέμα αυτό. Διαγωνισμός είναι, θα υπάρχουν και αυτοί που δεν έμειναν ικανοποιημένοι. Αν έχετε το κουράγιο να θίγεστε κάθε φορά και να μπαίνετε σε συζητήσεις, ειλικρινά μπράβο. Εγω δεν θα το είχα.
    KRISTHESS
    04.05.2015, 16:51

    Kυρία Πόπη μου.. αν υπερασπίζεστε με τέτοια θέρμη τη φίλη σας ενώ δεν είχατε τραγούδι..τότε η φίλη σας θα πρέπει ειλικρινά ..να είναι πολύ περήφανη για σας.. Γιατί όμως δε βγαίνει η ίδια να μας πει τι πιστεύει?.. Που να είχατε και τραγούδι εσείς δηλαδή.. Της .."Πόπης" θα γινόταν.. Smile .. Τώρα έγινε απλά.. της "φίλης" μάλλον.. Κρίμα πραγματικά πάντως... γιατί το τραγούδι το συγκεκριμένο ήταν ανάμεσα στα αγαπημένα μου. Και το φιλοδώρησα με πολλά αστεράκια. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι ήταν το καλύτερο. Όπως δε σημαίνει ότι αυτά που εσείς θεωρείτε ως καλύτερα , έπρεπε να έχουν περάσει στις πεντάδες των ομίλων. Βλέπετε.. όλοι οι άνθρωποι δεν έχουμε τα ίδια γούστα. Επομένως περιορίστε λιγάκι τον "εγωισμό" σας που πηγάζει σαν ρυάκι , γιατί η μουσική δεν περιστρέφεται γύρω, και μόνο γύρω, από τις δικές σας αγαπημένες επιλογές.


    Chrysanna
    04.05.2015, 16:55

    Παράθεση:

    Το μέλος panosdk στις 04.05.2015, 16:42 έγραψε...

    Ο διαγωνισμός έχει διάφορες παρεξηγήσεις απο την πρώτη μέρα. Δεν γίνεται να συμφωνούμε όλοι σε όλα. Το να λέμε είσαι παρανοικός και διάφορα παρόμοια υπονοούμενα είναι άσχημο.

    Επίσης άσχημο είναι να:

    Ξερω καλα οπως  ξερετε καλα οτι  στην πενταδα δεν περνανε τραγουδια που αξιζουν αλλα τραγουδια αναλογως των γνωρημιων και των προσπαθειων των δημιουργων τους. (Μηδενίζεις όσα τραγούδια πέρασαν στο τελικό, όσους τα ψήφισαν και την ποιότητα συμμετοχής των δημιουργών)

    Σε ολες τις πενταδες στα γκρουπ που περασαν φαινεται καθαρα οτι ο διαγωνισμος ειναι <φταιχτος>. (Να δυσφημείς μία κοινότητα χωρίς αποδείξεις)

    Το τραγουδι της φιλης μου< πεταχτηκε > στην ογδοη θεση με καποιο τροπο και φυσικα οχι εντιμο (Να χαρακτηρίζεις ανθρώπους ως ανέντιμους επίσης χωρίς αποδείξεις, θα επιμείνω)

    Ευκολο να κατηγορειται δυσκολο να δειτε την ουσια.(Ως κερασάκι στην τούρτα μας είπε και ηλιθίους)

    Θα μπορούσα να συνεχίσω αλλά βαριέμαι.

    Πολλοί βγήκαν και είπαν διάφορα για τον διαγωνισμό. Λίγο το άγχος για την πορεία του τραγουδιού, λίγο το παιχνίδι με το νευρικό σύστημα "μπαίνει στην πεντάδα/βγαίνει απ' την πεντάδα"... ανθρώπινο! Όσοι το έκαναν με κομψότητα, αισθητική και χωρίς να προσβάλουν κανέναν, έλαβαν αντίστοιχες απαντήσεις. Όσοι έπαθαν παράκρουση, σαν την κ. Νικολάου, επίσης έλαβαν αντίστοιχες απαντήσεις.

    Γιατί δεν τρόλαρε κανείς απευθυνόμενος σ' εσένα;

    Απαντώ εγώ γιατί η δική μου απάντηση έχει όλα τα χαρακτηριστικά του τρολαρίσματος. Ίσως φταίει το ότι όσο διάβαζα τις απαντήσεις, ένιωθα ότι γράφει ο Λιακόπουλος στο πιο ανορθόγραφο.

    Επίσης δεν εκπροσωπώ την σελίδα. Δεν είμαι moderator!
    Προσπαθώ να γίνω αλλά μ' έχουν καπελώσει τα συμφέροντα κι οι γνωριμίες {#emotions_dlg.blink}


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 04-05-2015 17:02 ]


    panosdk
    04.05.2015, 17:16
    Chrysanna σεβαστή η αποψή σου. Ελπίζω να βγεί μια πολιτισμένη άκρη. Εγω μπήκα εδω να πώ πως η κυρια νικολάου δεν έχει σχέση με το τραγούδι και ήταν λάθος η επιλογή της να γράψει γιαυτό. Γιατί μπερδεύεται ο κόσμος όπως και η KRISTHESS απο πάνω που λέει "κρίμα και μου άρεσε το τραγούδι". Λές και έχω ευθύνη εγω γιαυτη την χαζή συζήτηση. Το άλλο μισό του μηνύματός μου δεν πήγαινε σε σενα αλλα στους διαχειριστές. Για την στιχουργό που ρώτησε κάποιος, την παρακάλεσα να μην έχει συμμετοχή στην συζήτηση. Δεν θέλω να ξεκατινιαστεί η να κανιβαλιστεί η προσπάθεια που κάναμε. Αρκετά.
    Chrysanna
    04.05.2015, 17:20

    Μην ανησυχείς γι' αυτό. Στο μεγαλύτερο ποσοστό της κοινότητας, υπάρχει η απαιτούμενη νοημοσύνη και κριτική σκέψη ώστε να μην επηρεάζονται οι δημιουργίες παρά μόνο απ' την συμπεριφορά των δημιουργών.

    Αν το τραγούδι σου επηρεαστεί, θα είναι απ' την πολιτισμένη, λογική, ψύχραιμη και νηφάλια στάση σου.

    Καλή συνέχεια σε ό,τι κάνεις!


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 04-05-2015 17:22 ]


    jorge
    04.05.2015, 17:41
    Συμφωνώ κι εγώ σε αυτά που λες περί επιρροής από τη συμπεριφορά των δημιουργών, Χρυσάννα. Επίσης, θα ήθελα να μεταφέρω την εκτίμησή μου σε 4 φίλους που φρόντισαν να μην μου πουν ούτε μια καλησπέρα, το διάστημα που "έτρεχε" το 5ο group. Πρόκειται για τους rapsodo, ApostolisArmagos, XeniaRodo και Χάρη Αρώνη. Τα σέβη μου και πλέον ξαναμιλάμε ε;
    promisedland1
    04.05.2015, 18:12
    το δικο μου τραγουδι ειχε 29 ποντους και στην επομενη συνδεση 22 και στην επομενη 21 μπορειτε να μου πειτε τι συμβαινει;
    panosdk
    04.05.2015, 18:33
    Επειδή βαριέμαι να ανοίγω καινούργιο θέμα οι διαχειριστές να ακούσουν λίγο το με ξεχασες.Είστε σίγουροι οτι άνθρωπος απο το περιβάλλον του κυριου βαρδή έστειλε το κομμάτι του για συμμετοχή; Μου φαίνεται λιγάκι παράξενο.
    jorge
    04.05.2015, 18:38
    Να κλεισω το θέμα, μια και υπάρχει για τέτοια θέματα το θέμα Ψηφοφορία Διαγωνισμού. Πάνο, μπορεις να μεταφερεις εκει την ερώτηση;