ελληνική μουσική
    641 online   ·  210.830 μέλη

    Ψάχνω γνωριμίες για επαγγελματική αποκατάσταση στο τραγούδι.

    Stratoskom
    07.01.2018, 18:03

    Καλησπέρα και καλή χρονιά!

    Πριν πολλά χρόνια είχα κάνει μια κίνηση με το παρακάτω τραγούδι. Είχε κυκλοφορήσει στην Αθήνα σε περιορισμένο αριθμό.

    Μπορεί να βοηθήσει κάποιος να ξεκινήσω επαγγελματικά στο τραγούδι;

    Έχω και ντέμο με 3 ακυκλοφόρητα τραγούδια, αν θέλει κάποιος να με ακούσει.

    Ευχαριστώ.


    VOICETEACHER
    08.01.2018, 08:16
    Φίλε καλη χρονια!!! Αμα χώσεις ΦΡΑΓΓΑ ολα θα τα κανεις ,μονο ετσι.
    Stratoskom
    08.01.2018, 17:19
    Πολλά χρήματα;;;
    VOICETEACHER
    09.01.2018, 08:07
    Εξαρτάται....τι θελεις ....α και πρεπει να εχεις εκτος απο σωστή φωνή και μια πολυ καλη εμφάνιση.....και τελος πολλα Κονε........αν με εννοείς.
    panosdk
    12.01.2018, 03:41
    Τα μπερδευεί λίγο ο κόσμος τα πράγματα και δικαιολογήμενα. Καριέρα δεν ειναι μόνο να εισαι στους τοπ 20 καλλιτέχνες. Καριέρα κάνει και ένας που τραγουδάει σε ένα μαγαζί και ζεί απο αυτό. Μπορείς να κάνεις τέτοια καριέρα και να κυνηγάς το καλύτερο με τον καιρό. Το ντέμο σου δεν είναι και πολύ καλό για να καταλάβω πολλά πράγματα. Τώρα το stream είναι, το έχεις σε άθλια ποιότητα εσύ τι να πω. Πάντως ακούγεται καλή η φωνή σου. Θέλει τρέξιμο, γνωριμίες και λεφτά σίγουρα σε κάποια φάση. Αλλά ξεκίνα με οτι μπορείς. Στείλε μου αν έχεις κάποιο ντέμο καλύτερο. Συνεργάζομαι με μια εταιρία που αν ξαναγράψω γιαυτούς νομίζω οτι κολλάς. Δεν υπόσχομαι όμως κάτι.
    Stratoskom
    14.01.2018, 12:27
    Πάνο δεν με αφήνει να ανεβάσω σε καλύτερη ποιότητα. Για αυτό δεν ακούγεται καλά. Αν έχεις κάποιο mail θα σου στείλω εκεί. Το συγκεκριμένο τραγούδι είχε κυκλοφορήσει στην Αθήνα 2007-2008 αν θυμάμαι καλά. Έχω και άλλα 3 τραγούδια σε ντέμο αν θες να σου στείλω.
    Stratoskom
    14.01.2018, 12:46


    panosdk
    14.01.2018, 21:49
    Εντάξει είναι το βιντέο.Το stream ήταν μάπα. Αφού ψάχνεις κάποια παραγωγή δωρεάν μόλις κάτσει να γράψω το επόμενο γιαυτούς που σου πα θα σε προτείνω.
    Stratoskom
    14.01.2018, 22:20
    Έγινε. Σε ευχαριστώ πολύ!
    VOICETEACHER
    15.01.2018, 08:37
    Άκουσα το βιντεο,θελεις ΑΛΗΘΕΙΕΣ η ψέμματα? αν θες αληθεια άκου,η φωνή σου ειναι μια κατω του μετρίου φωνή,θελει δουλειά,εχεις και τονικα λάθη,το τραγουδι παλιομοδίτικο,δεν λεει κατι. Ετσι δεν πας πουθενα ,κι οποίος σε πει το αντίθετο θελει να σε φάει ΦΡΑΓΓΑ. Ασχολείσαι με κατι αλλο,κι εχε το για χόμπι το τραγουδι. Με αγαπη.
    Stratoskom
    15.01.2018, 11:37
    Το τραγούδι ηχογραφήθηκε πριν 10 χρόνια.. Δεν θα είναι παλιομοδίτικο;; Ευχαριστώ για τα σχόλια σου!
    PeterPapantonakos
    18.01.2018, 13:10
    Μια χαρά είναι το τραγούδι, γούστα είναι αυτά! Το τραγούδι που η κυρία από πάνω θεωρεί παλιομοδίτικο, εγώ το θεωρώ κλασικό, θυμίζει τα καλά χασάπικα της δεκαετίας του '70. Και η φωνή σου μου άρεσε φίλε, δεν ξέρω αν είναι τέλεια, σίγουρα μπορείς να την κάνεις ακόμα καλύτερη, αλλά γενικά μου άρεσε! Αν και δεν πιστεύω ότι μπορεί κανείς να βρει εύκολα σοβαρές γνωριμίες για "επαγγελματική αποκατάσταση στο τραγούδι" , με τον τρόπο που εσύ εννοείς, μέσα από το MusicHeaven.
    panosdk
    18.01.2018, 21:19
    PeterPapantonakos δεν συμφωνώ. Μέσα απο το musicheaven βρήκα τον πρώτο μου πελάτη πρίν χρόνια που με πλήρωσε αρκετά καλά για τα ελληνικά δεδομένα. Απο τότε του έχω κάνει άλλα 3 τραγούδια. Νομίζω στις μέρες μας απο παντού μπορεί να γίνει κάτι. Αρκεί να υπάρχει μια ουσία. Γιαυτό τον λόγο υπάρχουν αυτές οι σελίδες άλλωστε. Τώρα αν εννοείς γνωριμίες του τύπου αύριο να γίνεις ρέμος. Ναι δεν παίζει κάτι τέτοιο.
    PeterPapantonakos
    18.01.2018, 21:22
    Βασικά αυτό εννοούσα φίλε Πάνο. Σίγουρα κάποιες δουλειές μπορείς να τις κάνεις, αλλά έτσι απλά να γίνεις επαγγελματίας τραγουδιστής - γνωστός είναι απίθανο - όχι αδύνατο βεβαίως.
    panosdk
    18.01.2018, 21:34
    Γίνονται αυτά ρε πέτρο μέσα σε μέρες; Ότι γνωριμία και να έχεις. Εγώ απλά είπα για κάτι γιηνο.Του τύπου δουλευώ σε κάποιο μαγαζάκι και βλέπω για καλύτερα.Ειλικρινά έχω γράψει για κανα δυό εντελώς άφωνους ανθρώπους που ζούνε απο το τραγούδι! Απο τη μια απορώ αλλά απο την άλλη οκ δεν θα κρίνω εγώ κανένα. Εξ άλλου υπάρχει και το melodyne χαχαχα.
    PeterPapantonakos
    18.01.2018, 21:47
    Δίκιο έχεις!
    Stratoskom
    19.01.2018, 01:13
    Ευχαριστώ πολύ Πέτρο για τα καλά σου λόγια για το τραγούδι και τη φωνή μου! Όσο για την αποκατάσταση, το πρώτο βήμα θέλω να κάνω! Πιστεύω τα άλλα έρχονται σιγά σιγά και αν κυνηγήσεις!
    VOICETEACHER
    19.01.2018, 08:13

    Η κυρία ,μετράει 35 χρονια στο τραγουδι και 17 στην διδασκαλία φωνητικής,και γνωρίζει πολυ καλα τα μεςα και τα εξω της κατάστασης.εγω λεω λοιπον αυτα που ειπα πιο πανω.τωρα εσυ οτι θελεις κανεις .καλη επιτυχία σε οτι κανεις.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την VOICETEACHER, 19-01-2018 08:14 ]


    freddom
    19.01.2018, 08:31

    Voice teacher καλημέρα. Θα είμαι λίγο off topic αλλά επειδή είναι κάτι που γενικά παρατηρώ σε συναδέλφους -ειμαι και εγώ 14 χρόνια στην εκπαιδευση απο άλλο μετερίζι - να προσπαθούν με σκληρό τρόπο να διδάξουν, να τονίσω οτι βασικός ρόλος του εκπαιδευτικου έχει να κάνει με αλήθειες αλλά κυριως με βοήθεια.

    Θεωρείς ότι το μέλος δεν κάνει για τραγουδιστης; Ποιος ο στόχος της απάντησης σου;  να τον προσβάλλειςή να του δείξεις τα λάθη του και να του υποδείξεις έναν τρόπο που θα μπορούσε ν τα διορθώσει και να κυνηγήσει το όνειρό του αν αυτό είναι; 

    Δεν μπορώ να κρίνω ούτε τη φωνή στο βίντεο ούτε το τραγουδι. Αλλά αυτό που θα του έλεγα κρατώντας την δική σου άποψη ως σωστη ειναι: αν θέλεις να γινεις τραγουδιστής διόρθωσε τα λάθη της τεχνικής σου, δουλεψε με τη φωνή σου.  Φρόντισε το επόμενο τραγούδι σου να έχει πιο συγχρονο ήχο και κυριως μην παρασυρθεις από εκείνους που θα σε εκθειάσουν γιατί ο χώρος έχει πολλους πονηρούς. Δούλεψε με ουσία και όχι απλά για το θέαμα. 

    Πάνω από όλα προσπαθούμε να σπρώχνουμε τους άλλους στα ονειρα τους να τους βοηθούμε ν χτιζουν άμυνες κι όχι ν τους κόβουμε τα φτερα

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddom, 19-01-2018 08:56 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddom, 19-01-2018 11:44 ]


    PeterPapantonakos
    19.01.2018, 11:33
    Δεν αμφισβητώ ότι έχετε μεγάλη εμπειρία στο χώρο κύρια Voice Teacher, απλά μου φάνηκε λίγο αγενής ο τρόπος σας. Συμφωνώ με τον freddom.