ελληνική μουσική
    700 online   ·  210.830 μέλη

    Πρόβλημα με το Audacity

    CRAZYFORGUITARS
    28.01.2018, 20:49

    Γεια σας! Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Audacity, το οποίο είναι το εξής. Δεν μπορώ να ηχογραφήσω, αν δεν έχω συνδέσει στα ηχεία ακουστικά, διότι χωρίς τα ακουστικά ακούγεται μια "σειρήνα". Δεν ξέρω αν αυτό που συμβαίνει είναι νορμάλ, αλλά έτσι δεν μπορώ να ηχογραφήσω ήχους που προέρχονται από τον υπολογιστή,αφού τα ηχεία είναι κλεισμένα με τα ακουστικά. Είναι κάποιο πρόβλημα που μπορεί να έχω προκαλέσει από την αλλαγή των ρυθμίσεων ή έτσι λειτουργεί το Audacity; 


    panosdk
    28.01.2018, 22:00
    Γράψε κανα trance αν βγάζει σειρήνα. lol. Πέρα απο την πλάκα τι εννοείς σειρήνα; Μικροφωνίζει προφανώς; Τι θες να γράψεις, μικρόφωνο; Αν θες μικρόφωνο εννοείται οτι γράφεις με ακουστικά γιατί θα έχεις feedback απο τα ηχεία στο mic σου. Αν κάνεις άλλη εγγραφή μας λές. Τώρα αν θες να ηχογραφήσεις ήχους απο το pc προφανώς κάποιο βίντεο στο youtube ίσως, πρέπει να διαλέξεις σαν πηγη ηχογράφησης το stereo mix ή κάτι παρόμοιο. Έχω όμως την εντύπωση οτι τα έχεις μπερδέψει λίγο και πρέπει να μας πείς ακριβώς τι θες να κάνεις.
    panosdk
    28.01.2018, 22:02
    Επίσης χέσε το audacity και κατέβασε ενα free daw να κάνεις την δουλεία σου. Ψάξε για tracktion 6.
    CRAZYFORGUITARS
    29.01.2018, 16:49

    Ναι, μικροφωνίζει. Τι εννοείς να γράψω ένα trance; ;Όσο για stereo mix ρύθμιση δεν μπορώ να κάνω τίποτα λόγω υπολογιστή. Τέλος, το t6 free daw είναι δωρεάν;


    panosdk
    29.01.2018, 19:48
    Ναι κατέβασε το είναι εντελώς free και ότι καλύτερο σε εντελως free daw. Σου είπα τον λόγο που μικροφωνίζει.
    CRAZYFORGUITARS
    29.01.2018, 19:56

    Ευχαριστώ panosdk για τις χρήσιμες πληροφορίες.