ελληνική μουσική
    486 online   ·  210.839 μέλη
    piterpiano
    14.07.2005, 01:55
    kalispera sto koino,exw skopo na diathesw mexri 1000-1300 evrw mexri ton septemvrh gia na agorasw ena synth!!

    to thelw gia dyo logous:
    1)rock hxous(organs,hlektrika piana)
    2)laika(epishs organs,accordion,skylohxous genikotera,dynata strings)

    ti kalo exete na proteinete me afta ta xrimata(akouw kai metaxeirismenes protaseis)???

    efxaristw poly!!!
    12plus
    15.07.2005, 17:57
    Φίλε piterpiano, σαν synth στην τιμή που μιλάς για πρώτο χέρι φαντάζομαι πως μονάχα το Triton Le 61 της Korg μπορείς να πάρεις που ενώ έχει αξιόλογους Korg ήχους για organs, ηλεκτρικά πιάνα κλπ, για λαϊκούς και σκυλοήχους πρέπει να βασιστείς στα όσα παρέχει η ίδια η εταιρία στην Ελλάδα, στις δυνατότητες του για sampling και στο internet. Για καθαρό αραβοτουρκοσκυλιάρικο όργανο ή θες περισσότερα λεφτά ή κάποιο Gem (που ωστόσο δεν είναι synth αλλά αρμόνια)

    I am he as you are he as you are me and we are all together ...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: 12plus on 15-07-2005 17:58 ]
    piterpiano
    15.07.2005, 22:23
    file 12plus mou exoun pei oti to triton le61 einai psilomapa(xalia touch) kai apo ixous exei sxedon oti kai to korg pa-80 tou opoiou ime idiokthths!!!!

    s'efxaristw pantws!!!
    piterpiano
    22.07.2005, 01:36
    Καλη μερα σας.βρισκομαι σε ενα διλλημα(τριπλο ομως)..

    τελικα κατεληξα σε καποιες λυσεις περι synthsizer στην τιμη περιπου των 2000 eurw και 61 πληκτρων.

    εχω καταληξει στις εξης 4 λυσεις:

    1)korg triton 61(oxi to extreme oute to le,to allo...)
    2)yamaha motif es6
    3)roland fantom-s 61
    4)roland v-synth(αυτο ειναι λιγο διαφοερτικης κατηγοριας σε σχεση με τα προηγουμενα..)


    ποιο θα μου προτεινατε εσεις?επισης ποιο εχει περισσοτερο υλικο στο ιντερνετ η που να κυκλοφορει γενικα στην 'πιατσα'(κυριως για ελληνικα αναφερομαι που βρισκονται πιο δυσκολα)?ποιο ειναι πιο user friendly μιας και ειμαι νεος στον synth κοσμο?


    περιμενω γνωμες και μπολικα Links για να με παραπεμψετε..

    S.O.S. ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!


    piterpiano
    24.07.2005, 05:10
    γιατι δεν μου απανταει κανειειεειειειειειειειςςςςςςςςςςςςςςςςς?????????????????????????????????????
    Mystic
    24.07.2005, 07:54
    yamaha motif have the best sounds from all but is hard to find anything greek.
    roland sound to thin

    i think korg u can find more ease greek material but u allready have the pa '
    i say go for the motif es.
    mtps
    02.08.2005, 11:20
    MOTIF ES is the best!