ελληνική μουσική
    768 online   ·  210.833 μέλη

    Μουσικός Χάρτης! Βρες μουσικούς, τραγουδιστές, συνθέτες, στιχουργούς κ.α.

    jorge
    05.01.2023, 17:58

    Είμαι πολύ χαρούμενος, καθώς έγινε πραγματικότητα κάτι που είχα χρόνια στο μυαλό μου.

    Ένας μουσικός χάρτης, όπου κάποιος θα εντοπίζει και θα ξεκινάει άμεσα συζήτηση:

    • με μουσικούς, ερασιτέχνες ή επαγγελματίες, με σκοπό τη δημιουργία ή την εύρεση μουσικού γκρουπ
    • με στιχουργούς ή συνθέτες
    • με τραγουδίστριες, τραγουδιστές ή απλά μέλη που τους αρέσει το τραγούδι
    • με καθηγητές μουσικής και φωνητικής ή και ωδεία
    • με ηχολήπτες, παραγωγούς και άλλους επαγγελματίες
    • με μέλη που απλά μένουν κοντά στην περιοχή του

    Οι θέσεις στο χάρτη κάθε μέλους είναι τυχαίες, πάντα όμως βρίσκονται εντός της περιοχής που έχει δηλώσει στο προφίλ του. 

    Στο χάρτη δεν φαίνονται όλα τα μέλη, παρά μόνο όσα έχουν συνδεθεί το τελευταίο 12μηνο.

    Είναι η πρώτη έκδοση του Χάρτη και την ανακοινώνω για να εντοπίσουμε λάθη, πριν την διαφημίσουμε, εντός και εκτός MusicHeaven.

    Αν δεν εμφανίζεστε στην ευρύτερη περιοχή, ίσως χρειάζεται να ανανεώσετε την περιοχή σας, στο προφίλ σας.

    Τυχόν ιδέες και παρατηρήσεις, ασφαλώς ευπρόσδεκτες.

    Είσοδος στο Μουσικό Χάρτη


    CHE
    06.01.2023, 08:39

    Πάντως εγώ ψάχνω τον εαυτό μου και δεν τον βρίσκω...

    Αυτό μπορεί να ισχύει γενικά αλλά προς το παρόν αναφέρομαι στον μουσικό χάρτη {#emotions_dlg.rolleyes}


    freddieKrueger
    06.01.2023, 11:51
    Ωραία κίνηση αγαπητέ jorge! Έξυπνη κι εύχρηστη εφαρμογή! Καλοτάξιδη!
    jorge
    06.01.2023, 18:50
    Κωνσταντίνε δοκίμασε ίσως να κάνεις edit το προφίλ σου επιλέγοντας ξανά την περιοχή σου. Αν φτιάξει ενημέρωσέ με :)
    CHE
    07.01.2023, 09:56

    Λοιπόν, έβαλα στην τύχη ότι μένω στο Ναύπλιο και με βρήκα. Όταν το άλλαξα ξανά σε Νέα Σμύρνη (που είναι το σωστό) δεν με βρήκα. Τελικά με ανακάλυψα στη... Λάρισα. Υπάρχει Νέα Σμύρνη και στη Λάρισα;


    jorge
    07.01.2023, 16:17
    Έχουμε θεματάκια με κάποιες περιοχές, πχ και το Νέο Ηράκλειο το βγάζει στο Ηράκλειο Κρήτης. Θα φτιαχτούν :)
    jorge
    08.01.2023, 22:35
    Διορθώθηκαν τα ζητήματα περιοχής που μου αναφέρατε, πως σας φαίνεται πλέον; Με bold είναι τα μέλη που είναι Φίλοι μας. Ιδέες και παρατηρήσεις παραπάνω από απαραιτητες. :)
    jorge
    21.02.2023, 09:48

    Στον μουσικό χάρτη μπορούμε πλέον να φιλτράρουμε και να βρίσκουμε στην περιοχή μας μουσικούς, τραγουδιστές και ανθρώπους που ασχολούνται με τη μουσική γενικότερα.

    Για παράδειγμα:

    - Να βλέπουμε μόνο στιχουργούς ή μόνο συνθέτες

    - Ή μόνο μουσικούς που παίζουν μπάσο

    - Ή μόνο καθηγητές μουσικής

    - Ή μόνο τραγουδιστές

    Όλα αυτά στην καρτέλα ΦΙΛΤΡΑ.

    Στη διπλανή καρτέλα, υπάρχουν και οι περιοχές, ώστε να βλέπετε τα μέλη της περιοχής χωρίς να μετακινήστε στο χάρτη. Πχ κλικ στην Καλλιθέα και ο χάρτης κάνει zoum αυτόματα στην Καλλιθέα και σας δείχνει όλα τα ενεργά μέλη που βρίσκονται εκεί.