ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.848 μέλη

    Θέλω τη γνώμη σας για το 1ο μάθημα φωνητικής

    DIMITRADEMI
    07.05.2023, 18:33

    ΚΑΛΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!! ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ;; ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ 1ο ΜΑΘΗΜΑ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΤΙ!! ΣΤΕΛΝΩ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ : 
    Link

    ">Αν η μοίρα μου - YouTube

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 08-05-2023 07:10 ]


    freddieKrueger
    08.05.2023, 01:02

    Καλημέρα φίλη μου.

    Γιατί βιάζεσαι να ακουστείς δημόσια;

    Ξέρεις τι κίνδυνοι υπάρχουν από αυτό που κάνεις;

    Να εισπράξεις μια τέτοια κριτική που να σε αποθαρρύνει να συνεχίσεις να δουλεύεις αυτό που αγαπάς,το τραγούδι.

    Είναι κρίμα μετά το πρώτο σου μόλις μάθημα φωνητικής να πιάνεις μικρόφωνο.

    Έχεις ωραία χροιά αλλά είσαι πολύ αδούλευτη και αυτό που ανέβασες θα ταν λάθος να κριθεί δίκαια.

    Δε θα πω κάτι άλλο,οι πιο πολλοί κάπως έτσι ξεκίνησαν.

    Προσωπικά ήμουν πολύ χειρότερος από σένα όταν ξεκίναγα.

    Κάτι που έμαθα όμως είναι να μη βιάζομαι.

    Δούλεψε σκληρά,έχεις πολύ δρόμο μπροστά σου.

    Τι να αποφύγεις:Να τραγουδήσεις επαγγελματικά και δημόσια.Είναι νωρίς.

    Κάποια στιγμή θα το καταφέρεις.Όχι σήμερα,όχι σε λίγους μήνες.

    Αν ένας πιλότος δοκιμάσει να πετάξει χωρίς κατάλληλη εκπαίδευση θα κινδυνέψει σοβαρά να προκαλέσει ατύχημα και να λήξει άδοξα την πιλοτική του καριέρα.

    Ναι μεν η τόλμη και το θάρρος είναι αρετές,αλλά πρέπει να μετράμε τις δυνάμεις μας πριν το κάνουμε.

    Παρεπιτπόντως τί εφέ χρησιμοποιείς που κάνει τη φωνή σου να ακούγεται κάπως σαν από απόσταση;να το πω 

    Πάντως όχι άμεση όχι φυσική.

    Συνέχισε να δουλεύεις έχεις καλή πρώτη ύλη πάντως.


    DIMITRADEMI
    08.05.2023, 16:24
    Έχετε δίκαιο η βιασύνη δεν είναι και ότι καλύτερο!! Βέβαια χαίρομαι περισσότερο που έκανα την αρχή και εύχομαι να βγει κάτι!! Δεν έχω βάλει κάποιο εφέ ίσως να φταίει ο ήχος δεν το γνωρίζω !!!
    jorge
    08.05.2023, 16:47
    Ωραία η χροιά σου, πολύ ωραία. Μακάρι να δουλέψεις και να το βελτιώσεις συνολικά. Θέλει πολλή δουλίτσα, αλλά σαν να έχεις την πρώτη ύλη...