ελληνική μουσική
    537 online   ·  210.908 μέλη

    Θα δίνατε στο παιδάκι σας

    AlienP
    16.08.2005, 17:48
    χάπια για να μάθει γρηγορότερα τα μαθήματά του;

    Ας απαντήσουν γονείς και μη...
    Στο μέλλον θα υπάρξουν τέτοια φάρμακα άκουσα και προσωπικά έφριξα!
    Φοβαμαι πως θα λειτουργήσει το στυλ γιατί να το κάνει το παιδί του άλλου κι όχι το δικό μου και μιλάμε για πολύ χρήμα και τεράστια παράνοια!

    Για πείτε...

    από τα ΘΑ των άλλων απέχω...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 16-08-2005 17:51 ]
    vouliakis
    16.08.2005, 17:53
    Ούτε χάπι, ούτε σιρόπι...
    12plus
    16.08.2005, 17:55
    ποιός ξέρει vouliakis, μπορεί να βγεί σε ενέσιμο, ή σε σκόνη να το σνιφάρεις!
    vouliakis
    16.08.2005, 17:59
    Ε.Ε.Ε. ? (Ενέσιμη Επιτάχυνση Εκμάθησης)
    Σ.Σ.Σ... (Συμπυκνωμένη Σκόνη Σπασίκλα)



    JaNick
    16.08.2005, 22:56
    Ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!! Εξωωωωωωωωωωωωωωωωω
    Τι πράγματα είναι αυτα!!!

    Οπλοπολίο-οπλο-γεμισμα-κεφαλι-σκανδάλη-μπουμ-αυτοκτονία!!!!
    W4TT4N4B3
    16.08.2005, 23:30
    Lifestyle σε χαπια εχετε;
    γιατι γεννήθηκα μιζερος και κακομοιρης.
    Αυτα.


    Desmar
    17.08.2005, 04:13
    ... στο νινί μου να δώσω ... ΧΑΠΙΑ???? ... στο σπλάχνο μου? ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    Μη χειρότερα ... ας μείνει σκράπας!!!!


    yiannisyiannis
    17.08.2005, 09:25
    Ειλικρινά δεν ξέρω.

    Ο καταναλωτισμός είναι ένα ρεύμα που σε παρασύρει. Είναι πολύ δύσκολο να αποστασιοποιηθείς. Κι αν είσαι μόνος σου, τότε μαγκιά σου, αν θες μπορείς να γίνεις ερημίτης. Αν όμως έχεις οικογένεια, τότε οι επιλογές σου επηρεάζουν και τις ζωές των άλλων. Είναι πολύ πιθανόν να πάρεις μια σημαντική απόφαση, την οποία όταν αργότερα τα παιδιά σου θα είναι σε θέση να κρίνουν και να εκτιμήσουν καταστάσεις, να μην την εγκρίνουν. Πολλές φορές λοιπόν, αναγκάζεσαι εκ των πραγμάτων να προσφέρεις στο παιδί σου κάτι, που υπό άλλες συνθήκες δεν θα του το πρόσφερες. Μόνο και μόνο για να μην αισθάνεται μειονεκτικά, απέναντι σε όλα τα άλλα παιδιά που το έχουν. (Δεν αναφέρομαι εδώ στον ανταγωνισμό μεταξύ γονέων που πολλές φορές προεκτείνεται και στα παιδιά, αλλά στο πόσο αυτές οι ισορροπίες επηρεάζουν τον ψυχικό κόσμο των παιδιών). Βεβαίως, αν πρόκειται για ένα παιχνίδι, τα πράγματα δεν περιπλέκονται και τόσο. Αν όμως πρόκειται για ένα τέτοιο χάπι, το δίλημμα θα είναι τεράστιο.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: yiannisyiannis on 17-08-2005 09:30 ]
    hamenos
    17.08.2005, 12:07
    Μη σώσει και μάθει αν δεν μπορεί να μαθει θα το κανω μουσικό ή ηχολήπτη και το μόνο που θα του δώσω είναι Αγάπη!!!

    Σε σωστό δρόμο δεν είμαι Αλιενάκι μου; Τώρα μπορώ νομίζω να γίνω πατέρας...
    12plus
    17.08.2005, 15:26
    Είναι κάπως σχετικό -λέγω κάπως- και ένα διήγημα του που δημοσιεύεται στο σημερινό «9» της Ελευθεροτυπίας. Λέγεται «Θα σε δω στο www.whipsnax.com» και όποιος το διάβασε θα με καταλαβαίνει...
    Sofia
    17.08.2005, 18:31
    Αυτό μας έλειπε τώρα..!!! Το κερασάκι στην τούρτα!Δε φτάνει που έχουνε ήδη καταντήσει ρομποτάκια...(αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά,φροντηστήρια, πιάνο, μπαλέτο και πάει λέγοντας...Έλεος πια!!)
    Σίγουρα κάθε γονιός θέλει το καλύτερο για το παιδί του, και θέλει να του δώσει τα καλύτερα εφόδια για το μέλλον,για να μπορέσει να κάνει κάτι 'καλύτερο' στη ζωή του, αλλά αυτό που δεν έχουν καταλάβει οι περισσότεροι είναι ότι το 'καλύτερο΄ δεν έρχεται με το να είναι κανείς άριστος μαθητής...Αν δεν τα παίρνει το παιδί δε θα το χαπακώσουμε κιολας! Καλύτερη ζωή σημαίνει ζωή που τη γουστάρεις..Έτσι απλά, να κάνεις αυτό που σου αρέσει.. Ας τα αφήσουμε να ζήσουνε..
    revekka
    17.08.2005, 18:56
    Quote:

    Το μέλος hamenos στις 17-08-2005 στις 12:07 έγραψε:

    Μη σώσει και μάθει αν δεν μπορεί να μαθει θα το κανω μουσικό ή ηχολήπτη και το μόνο που θα του δώσω είναι Αγάπη!!!





    Η μουσική κι αν θέλει μελέτη.....

    Μάλλον γι αυτή την περίπτωση θα έχει δύο χάπια: ένα για να ‘τα παίρνει’ και άλλο ένα, το λεγόμενο ‘ταλαντούχο χάπι’ (αντί για γάλα ζαχαρούχο)



    stratocaster
    18.08.2005, 17:57
    τι λες τώρα;
    κάθε άνθρωπος έχει την κλίση του... αυτή θα βοηθήσω να ακολουθήσουν τα παιδιά μου χωρίς χαπια φυσικά! Άλλωστε όπως γραφεις στο παραμύθι σου με τον αεράκο του καθενός η θέση όταν κάνει καλά τη δουλειά του είναι και η καλύτερη!
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    09.09.2005, 18:29
    ARXES
    Kiriaky
    12.09.2005, 03:00
    Αν είναι δυνατόν!!Τι χάπια και τι συρόπια??΄Μόνο κανένα deponάκι άμα πονέσει το κεφαλάκι του.Μα είμαστε σοβαροί?Ουσίες και χημικά για να διαβάσει ένα παιδάκι?

    katerina
    12.09.2005, 03:09
    και με ποιο τροπο θα μπορουσε να το βοηθησει να μαθει τα μαθηματα του; ΈΛΕΟΣ Δεν θα το εκανα ποτε. Αν καποιος το βλεπει θετικα τοτε καλυτερα να μην κανει παιδια...
    katsaou
    12.09.2005, 03:12
    σκεφτείτε μετά την κυκλοφορία των χαπιών να αρχίσουν και τα antidoping control σε περιόδους εξετάσεων

    Κωστάκη κατούρα να γίνουμε μαστούρα!!!!!!!!!
    katerina
    12.09.2005, 03:20
    Quote:

    Το μέλος katsaou στις 12-09-2005 στις 03:12 έγραψε:

    σκεφτείτε μετά την κυκλοφορία των χαπιών να αρχίσουν και τα antidoping control σε περιόδους εξετάσεων

    Κωστάκη κατούρα να γίνουμε μαστούρα!!!!!!!!!






    Καλο δεν το ειχα σκεφτει...
    Kiriaky
    12.09.2005, 03:25
    Κι όταν το παιδάκι βγεί θετικό στη χρήση του χαπιού θα λέει "Εδώ κοτζάμ κεντέρης και πήρε αναβολικά τότε στην ολυμπιάδα και δεν θα πάρω εγώ να γράψω καλά να μην φωνάζει και η μαμά μου!"
    Για σκέψου!
    katsaou
    12.09.2005, 03:33
    κάπως έτσι θα γίνει!!!

    όπως και στον αθλητισμό, με μπριζόλες και πορτοκαλάδες δεν κάνεις παγκοσμιο ρεκόρ!!!

    μετά στην εκπαιδευση αρχίζουν άλλα προβλήματα.
    αν το πάρουμε με τις τωρινές καταστάσεις και αρχίσουν όλα τα παιδια και γράφουν 20 στις εξετάσεις τι θα γίνει??

    είναι πολύ μακρινό αλλά παράλληλα πολύ κοντινό