ελληνική μουσική
    747 online   ·  210.832 μέλη

    Απόρριψη κειμένων από το e-Περιοδικό

    AT
    23.09.2005, 02:08
    Υπάρχει κάποια απάντηση απόρριψης, έστω στο χώρο των προσωπικών mail για τα κείμενα που στέλνονται στο e-Περιοδικό και δεν γίνονται αποδεκτά.... ή η άπαντηση, είναι "η σιωπή μας προς απάντησή σας";


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 23-09-2005 02:13 ]
    Orfeus
    23.09.2005, 03:27
    Ο Jorge είναι αρμόδιος να απαντήσει.

    Εμένα πάντως, μου κάνει εντύπωση το post που έστειλες ΑΤ.
    Βλέπω ημερομηνία εγγραφής 21-9-2005 και αναρωτιέμαι...

    Έστειλες άρθρο και .......ανυπομονείς κι' όλας αν εγκρίθηκε;
    Κι' αν έστειλες δεν είδες, δεν διάβασες ότι υπάρχουν άλλα 86 περίπου κείμενα που περιμένουν να δημοσιευθούν;

    Θα σου απαντήσει όμως ο Jorge. Κάνε υπομονή....
    -----------------

    AT
    23.09.2005, 04:03
    Ακριβώς επειδή είδα τόσες αναμονές ρώτησα.... Δεν θα το έθετα ως θέμα ανυπομονησίας... απλώς προσπαθώ να καταλάβω πώς λειτουργεί/επικοινωνεί το συγκεκριμένο site... στο θέμα του αν η τυπικότητα είναι αμφίδρομη σχέση ή αποκλειστικά και μόνο προϋπόθεση... τίποτα άλλο...
    Orfeus
    23.09.2005, 04:15
    Ο Jorge θα σου πει..


    AT
    23.09.2005, 04:28
    Ωραία δόντια.... ok.... θα περιμένω τον Χόρχε, λοιπόν....
    gate
    23.09.2005, 12:04
    Η απάντηση έχει δοθεί από τον Jorge, ήδη στις :

    ΣΥΧΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

    Αν σου μείνουν απορίες, μπορείς να επανέλθεις και να ρωτήσεις με σαφήνεια τι ακριβώς θες να μάθεις.
    Καλώς ήρθες!



    "Sabir acidir ama meyvesi tatlidir"
    (τουρκική παροιμία: η υπομονή είναι πικρή, αλλά τα φρούτα της γλυκά)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 23-09-2005 12:12 ]
    jorge
    23.09.2005, 12:29
    Αγαπητή ΑΤ είναι καλό για τα μέλη να ξέρουν αν απορρίφθηκε ή όχι κάποια δημοσίευση. Δυστυχώς όμως για αυτό απαιτείται η δημιουργία ενός αυτόματου μηχανισμού που να ενημερώνει το μέλος για ποιό λόγο έγινε η απόρριψη. Κάποια στιγμή στο μέλλον πρέπει να γίνει κι αυτό, έριξες καλή ιδέα :)

    Τώρα για το αν η τυπικότητα λειτουργεί αμφίδρομα σε αυτό το site, να το πάρω ως "καρφί";
    Voltage
    23.09.2005, 19:35
    Δηλαδή, ως νέος και μη τα πράγματα γνωρίζων, λογαριάζω :
    Ας πούμε πως στέλνεις σήμερα ένα κάτι τις, που έχει σειρά προτεραιότητας 80.
    Αν κάθε δημοσίευση κρατάει μιάμιση μέρα, το δικό σου θα (αν) δημοσιευθει σε...μμμ (89 επί..,έλα...), 120 μέρες ! Φάιν ! Περιμένεις, το λοιπόν, εναγωνίως..
    Περνάνε άλλες, περίπου τόσες κι απελπίζεσαι, στην τσίτα πάντα, υποθέτοντας τελικά πως...δεν ενεκρίθη, λέει, το δικό σου !!!
    Περικαλώ...;!
    jorge
    23.09.2005, 20:53
    Η πρότασή σου ποιά είναι αγαπητέ;
    Voltage
    23.09.2005, 22:35
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 23-09-2005 στις 20:53 έγραψε:

    Η πρότασή σου ποιά είναι αγαπητέ;





    Υποθέτοντας πως τα απορριφθέντα θα αποτελούν ένα ελάχιστο ποσοστό των προς δημοσίευση, δε θάτανε ανέφικτο να ενημερώνονται, κατ ιδίαν, οι ενδιαφερόμενοι με ένα προσωπικό μήνυμα ! Απλό !
    jorge
    24.09.2005, 01:08
    Αυτό απαντήθηκε παραπάνω, μην τα ξαναγράφω.

    Ευχαριστώ για την πρόταση.
    AT
    24.09.2005, 14:17
    jorge, ευχαριστώ για την απάντηση.... ναι, οι ιδέες πέφτουν συνήθως μαζί με τα καρφιά... (θέμα σταθεροποίησης...) Η αλήθεια είναι πως πρόκειται για ένα site με πολλά κουμπάκια!!!! (...ακόμα δεν τα έχω δοκιμάσει όλα.. ) αλλά στα περισσότερα βρήκα από κάτω περιορισμούς και προϋποθέσεις,,, κι αισθάνθηκα ένα... "don't touch it".... επίσης όμως παρατήρησα, πως έχετε... ποοοολύ κόσμο εδώ! με μεγάλες ηλικιακές αποκλίσεις, "κουλτούρας", ενδιαφερόντων κλπ, κλπ.... αν βάλουμε και το ελληνικό ταμπεραμέντο λογικό.... να υπάρχουν κανονισμοί.... και σεβαστό!!! ..... αλλά έχω ένα πρόβλημα με το θέμα της αμοιβαιότητας,,,, έστω της προσπάθειας στην αμοιβαιότητα... ειδικά σε θέματα αυστηρότητας....

    .....................Επί της ουσίας... νομίζω πως το να ζητήσει κάποιος από το ανύπαρκτο απευθείας το τέλειο,,, είναι to much... θα μπορούσε όμως να υπάρχει ένας πίνακας σαν excel-ακι που να περιέχει μια στήλη με τον τίτλο, τον δημιουργό, την κατηγορία, ημερομηνία υποβολής και τέλος μια στήλη μ' ένδειξη: 'αναμονή, αποδοχή, απόρριψη' πχ μ' ένα "τικ" ή ένα "Χ" αντίστοιχα... βέβαια, δίχως να είναι εφικτή η προσπέλαση στο κείμενο... απλώς βρε αδερφέ, να ΄βλέπουμε πως υπάρχουν, κάπου..... κι ας περιμένουν... κι ας απορρίπτονται.... (έτσι, όπως έχει... αισθάνθηκα μια δραχμούλα να μου γλίστρησε σε υδρορροή... και δεν είναι το θέμα της αξίας... φυσικά...) Για αρχή, προσωπικά θα με ικανοποιούσε.... νομίζω πως και τους περισσότερους... αυτά...

    καλό ΣΚ, σε όλους!!!



    Στο άδειο μου πακέτο, απόψε μπήκες...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AT στις 25-09-2005 13:44 ]
    mirrors
    24.09.2005, 17:49
    Καημένε Jorge!Εύχομαι να τα προλάβεις όλα!!!!
    Voltage
    24.09.2005, 21:42
    Quote:

    Το μέλος mirrors στις 24-09-2005 στις 17:49 έγραψε:

    Καημένε Jorge!Εύχομαι να τα προλάβεις όλα!!!!





    Αν βρίσκετε τόσο διασκεδαστικό το θέμα, αναλύστε το, παρακαλώ, να σκάσει τ΄αχείλι μας, πούμαστε μελαγχολικοί τύποι, ορισμένοι !
    mirrors
    24.09.2005, 23:10
    Quote:

    Το μέλος Voltage στις 24-09-2005 στις 21:42 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος mirrors στις 24-09-2005 στις 17:49 έγραψε:
    [i]
    Καημένε Jorge!Εύχομαι να τα προλάβεις όλα!!!!





    Αν βρίσκετε τόσο διασκεδαστικό το θέμα, αναλύστε το, παρακαλώ, να σκάσει τ΄αχείλι μας, πούμαστε μελαγχολικοί τύποι, ορισμένοι !

    [/I]



    1ον)Δεν βρίσκουμε διασκεδαστικό το θέμα! Απλά διασκεδάζουμε τις εντυπώσεις!
    2ον)Δεν χρειάζεται ανάλυση.Αυτός, στον οποίον απευθυνόμασταν,κατάλαβε.
    3ον)Για τη μελαγχολία συστήνουμε ανεπιφύλακτα... ... και...
    Voltage
    25.09.2005, 01:48
    Quote:

    3ον)Για τη μελαγχολία συστήνουμε ανεπιφύλακτα... ... και...

    [/I]



    Ε, λοιπόν...
    AT
    25.09.2005, 02:02
    Τα πάντα μπορούν να συμβούν με μία μπύρα.... ακόμα και να χαμογελάσουν οι μελαγχολικοί... ....εβίβα εις την τετάρτη.... :)
    Voltage
    25.09.2005, 09:30
    Quote:

    Το μέλος AT στις 25-09-2005 στις 02:02 έγραψε:

    Τα πάντα μπορούν να συμβούν με μία μπύρα.... ακόμα και να χαμογελάσουν οι μελαγχολικοί... ....εβίβα εις την τετάρτη.... :)





    Λοιπόν :
    α) Παρακολουθούσες καιρό το Μ.Η
    β) Αργησες ν αποφασίσεις να γίνεις μέλος
    γ) Πρέπει να γράφεις ποιήματα
    δ) Εχεις σχέση με φυσική ;,μαθηματικά ;...
    ε) Είσαι υπερευαίσθητος/η και συνάμα "τζόρας" (=τα ρίχνεις τσεκουράτα), συνδυασμός που απαντάται κατα Κρήτη μεριά...
    στ)Πόσο (αν) πέφτω έξω ;

    Επιμύθιον : Σε πάω !
    AT
    25.09.2005, 13:31
    Η εγγραφή σου 06/09/05..... άρα ή παρακολουθούσες το ΜΗ, καιρό.... ή "ξαναεισήλθες" ....ανανεωμένος.... αυτή η ατάκα με το..... αχείλι των μελαγχολικών τύπων.... ιδιαίτερα οικεία.... (γνωριζόμαστε από κάπου? ) χαχα.... όσο για.... το στοίχημα.... θα απαντήσω μόνο σ' ό,τι θεωρώ κομπλιμέντο.... : Η μάνα μου (Κρητικιά, όπως και ο πατέρας μου...) , όταν θέλει να με τσαντίσει μου λέει: "από πού κι ως πού ΕΣΥ, δηλώνεις ότι είσαι από την Κρήτη;;;"

    Επιμύθιον: ...ανταποδίδω

    εις υγείαν!!!!

    Στο άδειο μου πακέτο, απόψε μπήκες...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AT στις 25-09-2005 13:35 ]
    Voltage
    26.09.2005, 00:44
    Μπίνγκο !!! (παρά το γεγονός ότι δεν έχουμε, ποτέ συναντηθεί !)