ελληνική μουσική
    815 online   ·  210.883 μέλη

    Παπαδημητρίου- Δάρρα στην Euro-vissi-on

    xristoforoupanagiotis
    18.05.2006, 19:42
    Όσο κι αν κανείς προσέχει
    όσο κι αν το κυνηγά,
    πάντα πάντα θα ‘ναι αργά
    δεύτερη ζωή δεν έχει
    Στίχοι απο ποίημα του Οδυσσέα Ελύτη που μελοποιησε ο Δ. Παπαδημητρίου για τον δίσκο "Τραγούδια για τους μήνες".
    Άραγε τους είχε στο μυαλό του όταν έγραφε τίς μουσικές για την έναρξη της eurovision;
    Και άλλη μία ερώτηση: το ότι ο κ. Παπαδημητρίου είναι στο τρίτο πρόγραμμα παίζει κανέναν ρόλο στην συμμετοχή του στην "γιορτη" τους;
    Αλήθεια μέχρι πόσο πιο κάτω έχουν σκοπό να πάνε;
    Έλεος !!!!
    Pucca
    19.05.2006, 08:18
    Quote:

    Το μέλος xristoforoupanagiotis στις 18-05-2006 στις 19:42 έγραψε:

    Όσο κι αν κανείς προσέχει
    όσο κι αν το κυνηγά,
    πάντα πάντα θα ‘ναι αργά
    δεύτερη ζωή δεν έχει
    Στίχοι απο ποίημα του Οδυσσέα Ελύτη που μελοποιησε ο Δ. Παπαδημητρίου για τον δίσκο "Τραγούδια για τους μήνες".
    Άραγε τους είχε στο μυαλό του όταν έγραφε τίς μουσικές για την έναρξη της eurovision;
    Και άλλη μία ερώτηση: το ότι ο κ. Παπαδημητρίου είναι στο τρίτο πρόγραμμα παίζει κανέναν ρόλο στην συμμετοχή του στην "γιορτη" τους;
    Αλήθεια μέχρι πόσο πιο κάτω έχουν σκοπό να πάνε;
    Έλεος !!!!







    Δεν είμαι fan της eurovision ούτε έχω ακούσει τα κομμάτια που έγραψε ο Παπαδημητρίου για το συγκεκριμένο γεγονος αλλά δεν την καταλαβαίνω τόση αυστηρότητα..? Μήπως είμαστε λίγο γκρινιάριδες για τη χαρά της γκρίνιας ? Λέμε τα απίστευτα για τον διαγωνισμό περι χαμηλού επιπέδου και είναι πανυγυράκι και τόσα άλλα που μάλλον ισχύουν, αλλά αν υπάρχουν κάποιες ευκαιρίες βελτίωσης πρέπει άντε και κάλα να τις θάψουμε ? Γιατί δεν νομίζω να αμφισβητεί κάνεις την άποψη ότι παρουσίες όπως του Παπαδημητριου μόνο καλό μπορούν να κάνουν σε μια τέτοια διοργάνωση.
    catz
    19.05.2006, 10:37
    Ναι ρε παιδιά , πολύ αυστηρότητα !

    Εγω νομίζω ο Παπαδημητρίου συμμετέχει σ' αυτό με δική του βούληση κι όχι κάποιας - εεε συγνώμη - κάποιου άλλου , και σε καμία περίπτωση δε χρησιμοποιεί το όνομά του ,
    της οικογενείας του κλπ για να προβάλλει τη χαμηλών τόνων , συμπτωματικά όμορφη κοπέλα .

    Άγνωστες οι βουλές των κολωνακίων...

    Πι Ες : κρίμα , εγω τουλάχιστον παραβλέποντας την κολωνακίαση εκτιμώ σαν μουσικό αρκετά τον εν λόγω κύριο .
    Θα το επαναλάβω : σαν μουσικό .

    Πι Ες 2 : μήπως είδατε κανένα καράβι στο κολωνάκι ?
    EffieKakaflika
    19.05.2006, 10:42
    ... Να το σέρνει κάτι;;;



    Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα... Ο κ. Παπαδημητρίου είναι εξαιρετικός μουσικός... Βέβαια, αφού πρόκειται για πανηγυράκι της ΕΡΤ, να μην βάλουμε τους δικούς μας ανθρώπους;;;;

    Pucca
    19.05.2006, 10:45
    Quote:

    Το μέλος catz στις 19-05-2006 στις 10:37 έγραψε:

    Ναι ρε παιδιά , πολύ αυστηρότητα !

    Εγω νομίζω ο Παπαδημητρίου συμμετέχει σ' αυτό με δική του βούληση κι όχι κάποιας - εεε συγνώμη - κάποιου άλλου , και σε καμία περίπτωση δε χρησιμοποιεί το όνομά του ,
    της οικογενείας του κλπ για να προβάλλει τη χαμηλών τόνων , συμπτωματικά όμορφη κοπέλα .

    Άγνωστες οι βουλές των κολωνακίων...

    Πι Ες : κρίμα , εγω τουλάχιστον παραβλέποντας την κολωνακίαση εκτιμώ σαν μουσικό αρκετά τον εν λόγω κύριο .
    Θα το επαναλάβω : σαν μουσικό .

    Πι Ες 2 : μήπως είδατε κανένα καράβι στο κολωνάκι ?






    Sorry αλλά τις παραμέτρους αυτές δεν τις γνώριζα και δεν τις έλαβα υπ`όψην κάτω απο αυτές τις συνθήκες ίσως και να έχεις δίκαιο άλλα και πάλι όλοι οι άνθρωποι δεν έχουμε αδυναμίες? Και τις μεγαλύτερες δε οι καλλιτέχνες !
    Jimy
    19.05.2006, 16:04
    Quote:

    Το μέλος EffieKakaflika στις 19-05-2006 στις 10:42 έγραψε:

    ... Να το σέρνει κάτι;;;



    Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα... Ο κ. Παπαδημητρίου είναι εξαιρετικός μουσικός... Βέβαια, αφού πρόκειται για πανηγυράκι της ΕΡΤ, να μην βάλουμε τους δικούς μας ανθρώπους;;;;






    Ματζορομίνορος είναι,φαντάζομαι ολα αυτά που έχει γράψει να μήν υπήρχε η εικόνα απο πίσω,μπαμπαστρούμφ είναι μακριά ακόμα


    catz
    20.05.2006, 13:57
    jimy , με μπέρδεψες λιγάκι ....

    τι εννοείς ?

    Πι Ες : το "ματζορομίνορος" είναι σαφώς μή-δόκιμο για αυτόν τον μουσικό , αφού ο όρος εκφράζει σε μια εκλαϊκευμένη μορφή το altered , και ο άνθρωπος είναι πολύ πιο προχωρημένος απ' αυτό .