ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.833 μέλη

    Εκδίκηση...πόσο αξίζει τον κόπο?

    assasinos
    03.06.2006, 07:25
    Σας έχει έρθει σίγουρα η όρεξη να σπάσετε σε 19 σημεία το αμάξι του φασαριόζου γείτονα,να εκδικηθείτε τον/την πρώην σας,να σας κάνει κάποιος μια λαδιά και να τον κάνετε να πληρώσει.

    Στο μακρό ή βραχύ μέλλον όλοι το πληρώνουν...αξίζει να πάρετε όμως το ρόλο του Άγγελου-Τιμωρού και να κάνετε κάποιον να μετανοιώσει πικρά που σας ενόχλησε-πίκρανε-κατάστρεψε-γονάτισε?


    maroulaki_321
    03.06.2006, 13:12
    σηκώνει κουβέντα...Δεν έχω νιώσει ποτε έντονο το συναίσθημα της εκδίκησης, στη φάση να σχεδιάσω και να περιμένω κατάλληλη στιγμή και άλλα τέτοια. Συνήθως ασχολούμαι με το να "μαζέψω τα κομμάτια μου", και όσο περνάει ο χρόνος ξεθυμαίνει κι ο θυμός.
    Σε μια και μοναδική ώς τώρα φάση στη ζωή μου, οπου υπέφερα πάρα πολύ, δεν του "την είχα στημένη"..οχι. Μόνος του την πάτησε. Κι έτυχε να μαι κι εγώ εκεί...
    Παρόλο όμως που είχε περάσει κανα 2 μηνο....τον πλήρωσα με το ίδιο νόμισμα..χωρίς να το καλοκαταλάβει....και πόσο το ευχαριστήθηκα δεν λέγεται....
    ο χρόνος λοιπον είναι ο καλύτερος γιατρός.
    assasinos
    03.06.2006, 14:02
    ...kai ekei ksekina peripou enas faulos kyklos pou pi8anon na mhn exeis dei an den exeis mprosta sou ola ta kommatia tou puzzle...


    isws o idios na frontizei auth th stigmh na plhrwseis gia oti tou ekanes



    lyphrh katastash...alla etsi einai oi ekdikhseis oi kales...

    No Prisoners...
    NO MERCY...
    maroulaki_321
    03.06.2006, 14:10
    Καλα δεν το συζητώ έχεις παρανοήσει Αργυρη μου
    Μπα οχι ο άλλος μετα απο τόσα χρόνια παίζει να εχει ξεχασει και την υπαρξη μου!!!

    Να το ξαναπώ? Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός κι ασε τον Αγγελακα να λέει οτι θέλει
    assasinos
    03.06.2006, 14:15
    Mpa den mphka ston kopo na pw gia thn dikh sou mono katastash...milaw genika krinontas eks idiwn ta allotria...

    auto nai profanws htan la8os mouO xronos giatreuei...omws giatreuei eite tis plhges ths agaphs, eite tou egwismou, eite tou misous.

    Pantws exete auth thn poly kalh idiothta eseis ta koritsakia na to paizetai kai polu "8ymata" otan k opou xreiastei...aaaaaax auth h euais8hth fysh kai to euais8hto fylo ax...
    thanasena
    03.06.2006, 17:28
    Polles fores thelw na ekdikithw ki exw ftasei sta oria na to kanw.Alla to mystiko einai ena kai to exw mathei poly kala pleon!
    I kalyteri ekdikisi einai na afineis kati na erthei stin wra tou kai tha tin pareis kapoia stigmi tin ekdikisi sou xwris na prospathiseis giati o kathenas pairnei sto telos auto pou tou aksizei kai esy eisai me kathari syneidisi panw ap ola!
    alexia-vicky
    03.06.2006, 17:37
    Η εκδίκηση?? Πολλές φορές την ζητάμε γιατί πληγωθήκαμε, νευριάσαμε κτλ, αλλά τελικά δε προσφέρει τίποτα...
    1. Γιατί όσο ασχολείσαι με ένα θέμα που σε πονάει, τόσο μένεις πίσω και δε συνεχίζεις τη ζωή σου για να βρεις τα καλύτερα...
    2. Γιατί γεμίζεις αρνητικά συναισθήματα (μίσος, οργή, λύπη) που ουσιαστικά μόνο εσένα βλάπτουν...
    3. "Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρωγεται κρύο"..Δηλαδή, ο καιρός και οι καταστάσεις τα φέρνουν έτσι, που εκείνος που σε εβλαψε θα την πάθει ή θα καταλάβει το λάθος του...
    Όπως και να έχει , τότε λαμβάνεις διπλή ικανοποιήση! Και τα έχεις καλά με τον εαυτό σου, που στάθηκες σε ένα Χ επίπεδο και δε κατινεψες και δεν έχασες χρόνο και αν το δούμε ανθρωπιστικά ( ) δε προξένησες εσύ αυτό που έπαθε.....ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΘΕ!!

    ΜΙΑ ΧΑΡΑ
    atrixospi8ikos
    03.06.2006, 19:41
    kapies fores den ajizei ton kopo.....
    uNick
    03.06.2006, 19:59
    Το μέλος alexia-vicky στις 03-06-2006 στις 17:37 έγραψε...
    Παράθεση:

    Η εκδίκηση?? Πολλές φορές την ζητάμε γιατί πληγωθήκαμε, νευριάσαμε κτλ, αλλά τελικά δε προσφέρει τίποτα...
    1. Γιατί όσο ασχολείσαι με ένα θέμα που σε πονάει, τόσο μένεις πίσω και δε συνεχίζεις τη ζωή σου για να βρεις τα καλύτερα...
    2. Γιατί γεμίζεις αρνητικά συναισθήματα (μίσος, οργή, λύπη) που ουσιαστικά μόνο εσένα βλάπτουν...
    3. "Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρωγεται κρύο"..Δηλαδή, ο καιρός και οι καταστάσεις τα φέρνουν έτσι, που εκείνος που σε εβλαψε θα την πάθει ή θα καταλάβει το λάθος του...
    Όπως και να έχει , τότε λαμβάνεις διπλή ικανοποιήση! Και τα έχεις καλά με τον εαυτό σου, που στάθηκες σε ένα Χ επίπεδο και δε κατινεψες και δεν έχασες χρόνο και αν το δούμε ανθρωπιστικά ( ) δε προξένησες εσύ αυτό που έπαθε.....ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΘΕ!!

    ΜΙΑ ΧΑΡΑ

    Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα ! ! !

    (Μπορώ να πω ότι είσαι και με τα δύο πόδια στον σωστό δρόμο... Ξέρεις τί εννοώ...
    Μπράβο γλυκιά μου, πολύ χαίρομαι!!!)
    tolaruba
    03.06.2006, 20:05
    μετα απο εκδικηση δεν νιωθεις παντα καλα...το αντιθετο μαλιστα.Ειλικρινα δεν αξιζει να πεφτεις σε χαμηλο επιπεδο.Καλυτερα να αγνοεις αυτον που σε εκνευριζει γιατι διαφορετικα μπορει να βρεθεις και εσυ μπλεγμενος.
    assasinos
    03.06.2006, 20:19
    xmmm...etsi opws ta lete prepei na anairesw oti exw kanei ws twra...pragma anefikto...
    ti na kanoume...1 year and counting paidia
    exoume xrono akoma mprosta mas...
    Ena pou akousa mou arese...H ekdikhsh einai ena piato pou trwgetai kryo...kai malista sto telos tou deipnou


    Mpa...egw den exw kanei kati gia na vre8w mplegmenos...allh exei kanei...kai allos...
    egw apla ypo8alptw katastaseis xwris na ginetai emfanes se kanenan


    glykeia glykeia ekdikhsh!!!
    alexia-vicky
    03.06.2006, 20:39
    Δε ξέρω, εξαρτάται τί θα προκύψει...αλλά μήπως στο τέλος καταλάβεις πως δεν άξιζε ?
    πως δεν έπρεπε να το κάνεις?
    assasinos
    03.06.2006, 20:50
    Den aksizei fysika
    e...kai twra nte poul...trwei ftysimo
    Den eimai xairekakos...oi katastaseis me kanoun.

    To mono pou aksizei einai pws 8a niwsw k egw omorfa san to maroulaki paidia...
    Etsi k egw mia fora gia parth mou...mh mas patane olo oi alloi...de leei!
    alla mallon pio omorfa
    alexia den nomizw na me fane kai oi typseis pantws...
    a)den kanw EGW kati kako...kai
    b) as prosexe pou ta anoige (xydaio akougetai k isws oi admin mou zhthsoun na to perikopsw,alla dystyxws etsi einai...)

    (m 8ymizei to tragoudaki ap'to 60 k meta...ktl ktl ...na deis ti sou'xw gia meta...)

    "Hr8e h wra pou oi mauroi tn HPA 8a dwsoun ki ekeinoi merika fystikia pisw ston Jimmy Carter" Freddy Germanos-Skepsou prin to agoraseis-
    alexia-vicky
    03.06.2006, 21:21
    Τότε, τί να πω....Ζήσε τη στιγμή!!!


    STR
    03.06.2006, 23:27
    Το μέλος uNick στις 03-06-2006 στις 19:59 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 03-06-2006 στις 17:37 έγραψε...
    Παράθεση:

    Η εκδίκηση?? Πολλές φορές την ζητάμε γιατί πληγωθήκαμε, νευριάσαμε κτλ, αλλά τελικά δε προσφέρει τίποτα...
    1. Γιατί όσο ασχολείσαι με ένα θέμα που σε πονάει, τόσο μένεις πίσω και δε συνεχίζεις τη ζωή σου για να βρεις τα καλύτερα...
    2. Γιατί γεμίζεις αρνητικά συναισθήματα (μίσος, οργή, λύπη) που ουσιαστικά μόνο εσένα βλάπτουν...
    3. "Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρωγεται κρύο"..Δηλαδή, ο καιρός και οι καταστάσεις τα φέρνουν έτσι, που εκείνος που σε εβλαψε θα την πάθει ή θα καταλάβει το λάθος του...
    Όπως και να έχει , τότε λαμβάνεις διπλή ικανοποιήση! Και τα έχεις καλά με τον εαυτό σου, που στάθηκες σε ένα Χ επίπεδο και δε κατινεψες και δεν έχασες χρόνο και αν το δούμε ανθρωπιστικά ( ) δε προξένησες εσύ αυτό που έπαθε.....ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΘΕ!!

    ΜΙΑ ΧΑΡΑ

    Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα ! ! !

    (Μπορώ να πω ότι είσαι και με τα δύο πόδια στον σωστό δρόμο... Ξέρεις τί εννοώ...
    Μπράβο γλυκιά μου, πολύ χαίρομαι!!!)



    paidia 8a mou epitrepsetai na sumfwnhsw mazi sas!!!
    parte kai mia mpuritsa
    alexia-vicky
    03.06.2006, 23:41

    Giorgos_arazei
    04.06.2006, 02:41
    εγω παλι στα λιγα χρονακια που ζω, μια εκδικηση ξέρω και παλι δόξα το θεο που ξερω κ αυτήν... την εκδίκηση της γυφτιας!!! Α ρε Νικοοοοοοοοοο....
    Senious
    04.06.2006, 03:11
    Η εκδικηση δεν αξιζει τον κοπο. Μπορει προσωρινα να μας κανει να αισθανομαστε καλυτερα, αλλα παρ' ολα αυτα, αργοτερα το μετανιωνουμε και πολλες φορες ευχομαστε να μην ειχαμε κανει τιποτα... Γιατι απο την ανικανοτητα μας να συγκρατηθουμε οταν πρεπει, κινδυνευουμε να καταστρεψουμε τη σχεση μας με τους αλλους. Ο,τι και αν κανει καποιος δεν πρεπει να τον εκδικουμαστε. Αυτα τα λεω απο προσωπικη πειρα γιατι απο μια βλακεια τωρα κοντευω να χασω μια πολυ καλη φιλη... Γι' αυτο.... Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η!!!
    assasinos
    04.06.2006, 20:31
    Kala ...filia me prwhn den noeitai...alla ok...


    paizei k na exete dikio se ola auta pantws...krataw panta mia pisinh...