ελληνική μουσική
    328 online   ·  210.909 μέλη
    Kotsiraki
    09.02.2004, 00:33
    Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου η πρώτη δισκογραφική δουλειά του Ησαία Ματιάμπα. Κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά καλή για ξεκίνημα, περιέχει αρκετά ωραία τραγουδάκια (Στη φωτιά,Πέρασαν σχεδόν δυο χρόνια, Να υπάρχω-να υπάρχεις)... Προσωπικά η φωνή του μου αρέσει πολύ (και live ακόμη καλύτερη).

    Εσείς τι λέτε;
    bepbep
    23.06.2004, 11:03
    νομίζω οτι λείπει από το δίσκο το κομμάτι που θα έδινε κάτι δυναμικό και θα τον έκανε γνωστό. Αυτός ο δίσκος έχει πολύ κοινά εντεχνάκια και δε νομίζω πως μπορεί να κάνει επιτυχία.
    falimento
    23.06.2004, 11:33
    Eυτυχία έχω και εγώ τον δίσκο του Ματιάμπα (τι όνομα και αυτό!)..
    Μ΄αρέσει πολύ το ¨Πέρασαν σχεδόν 2 χρόνια¨ όμως τα υπόλοιπα τραγούδια να πω τη μαύρη αλήθεια δεν με συγκίνησαν και πολύ..

    Όσον αφορά τη φωνή του μ΄αρέσει πολύ η χροιά την οποία έχει.. Ξεχωρίζει..

    Όμως πολύ φοβάμαι ότι θα έχει τη τύχη του Μιχαλάκη (Χατζηγιάννης) και δεν ξέρω αν θα αναλωθεί κι αυτός παράγοντας κάθε τρεις και λίγο κι άλλον δίσκο..
    Sofia
    27.06.2004, 00:31
    Den exw akousei olo ton disko. Briskomai sto ejwteriko ton teleutaio xrono kai h moni mou epafi me tin elliniki mousiki skini einai mono mesw internet kai tou melodia fm. Ekei exw akousei kai to "Perasan sxedon 2 xronia". Mou arese para polu. H xroia tis fwnis tou exei kati to jexwristo, kati to paidiko tha elega. bgazei mia athwotita kai mia tromeri truferotita. Apo ekei kai pera omws to olo thema mou thumizei ligo Xatzigianni kai auto den to briskw kai polu thetiko. tha itan polu adiko na krinw apo ena kai mono tragoudi. Tha prepei na akousw olo ton disko.
    revekka
    27.06.2004, 00:39
    to disko tou matiampa ton exw apo tote pou prwtovgike kai gia mena einai arketa kalos. agapimeno mou tragoudi to 'sti skia sou'. isws na exei kati koino ston aera tis fwnis me ton xatzigianni alla oi fwnes tous einai poly diaforetikes. nomizw pws mporei na ton mperdeuei ligo o kosmos me ton xatzigianni epeidi prwtoemfanistike sto na i eukairia me tragoudi tou xatzigianni.
    Haroulinda
    08.07.2004, 14:40
    Γιατί τί έχει ο Μιχαλάκης (Χατζηγιάννης)? Η μήπως πρέπει να περιμένει να του πεί ο Κατσιμίχας πότε να βγάλει δίσκο?

    Και μακάρι δηλαδή ο Ματιάμπας να έχει την τύχη του Χατζηγιάννη... Μια χαρά τα πάει...

    Εγώ δεν άκουσα τον δίσκο που λέτε αλλά τον είδα στο "Να η ευκαιρία" και μου άρεσε πολύ...

    ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΊΕΣ ΜΑΤΙΑΜΠΑ...



    Quote:

    Το μέλος falimento στις 23-06-2004 στις 11:33 έγραψε:

    Eυτυχία έχω και εγώ τον δίσκο του Ματιάμπα (τι όνομα και αυτό!)..
    Μ΄αρέσει πολύ το ¨Πέρασαν σχεδόν 2 χρόνια¨ όμως τα υπόλοιπα τραγούδια να πω τη μαύρη αλήθεια δεν με συγκίνησαν και πολύ..

    Όσον αφορά τη φωνή του μ΄αρέσει πολύ η χροιά την οποία έχει.. Ξεχωρίζει..

    Όμως πολύ φοβάμαι ότι θα έχει τη τύχη του Μιχαλάκη (Χατζηγιάννης) και δεν ξέρω αν θα αναλωθεί κι αυτός παράγοντας κάθε τρεις και λίγο κι άλλον δίσκο..




    joan
    11.08.2004, 02:02
    Εγώ δεν έχω ακούσει όλο το cd του, αλλά μου είναι πολύ ευχάριστο άκουσμα το ''Είμαι καλά'' !!!!
    Τώρα,για να πώ και εγώ τη μαύρη μου αλήθεια,δε μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη...μια από τα ίδια,κοινώς !!!!!!!!!