ελληνική μουσική
    1032 online   ·  210.856 μέλη
    piou-piou
    30.08.2007, 14:59
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 30-08-2007 στις 14:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος piou-piou στις 30-08-2007 στις 13:56 έγραψε...

    re tarzan epeidh to exw psaxei sto wikipedia tous lew metal . epeidh eipa oti einai kalyteroi gia mena ta phres ???



    ακομα και η τσιτα ξερει πως ειναι NU-METAL....αρα....αμα εισαι old-school Μεταλας....ΔΕΝ ειναι Metal!
    Παντως ναιιι...bad the lies...ειναι Metal...


    swstos !!!!
    DeathcorePsycho
    02.04.2008, 21:58
    εγώ βασικά 1 έχω να πω...ο καθένας μας ακούει ότι θέλει κ τ θεωρεί φαινόμενο ή όχι...η κοπελιά θεωρεί φαινόμενο τους [κατά τν γνώμη μ γαμάτους] Slipknot... ο καθένας έχει διαφορετικό γούστο κ προσωπικότητα....τώρα τ να μαλώνετε για τέτοια τ θεωρώ μ.....α
    sitzoune81
    02.04.2008, 22:21
    Σπασαν με κλωτσια και μισος την πορτα του Metal , σερνοντας μνημες απο Public Enemy και Morbid Angel , φτιαχνοντας τελικα τον δικο τους ηχο !
    ΓΟΥΣΤΑΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Αγαπημενα μου κομματια : Liberate και Purity !!!!!!
    theo182
    02.04.2008, 22:49
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 24-05-2007 στις 00:39 έγραψε...

    Ειμαι μουσικος και ακουω απο τα πιο pop μεχρι black metal... Slipknot δεν θα βαλω ποτε μου. Το δοκιμασα και καταλαβα οτι ειναι ενα project με σκοπο να ειναι διαφορετικο και να βγαλουν χρηματα? Παντως μουσικη δεν ειναι με την καμια...
    Τωρα othersidegirl αυτο που ειπες για τα 80's ειναι τουλαχιστον προσβλητικο...
    Iron Maiden, Metallica, Megadeth, Judas Priest, Bathory, Motorhead, Immortal, Venom, Queensryche, Europe, Celtic Frost, AC/DC, Scorpions, Anthrax, Slayer, Candlemass... Aυτοι ειναι μονο μερικοι απο τους πολυ σημαντικους καλλιτεχνες εκεινης της εποχης, και ειναι ντροπη να βαζεις καφρους σαν τους Slipknot πανω τους, να τους θεωρεις πιο σημαντικους... Αν δεν υπηρχαν αυτοι και ολοι οι υπολοιποι των 90's δεν θα υπηρχαν οι Slipknot. Πιστευω οτι εισαι πολυ φανατισμενη, και οτι δεν εχεις ακουσει μουσικη στη ζωη σου. Και το λεω γιατι θες να στα λεμε στα ισια, σωστα?



    Εγώ πιστυω πως είναι τελείως ΑΣΧΕΤΗ....
    Έλεος.....
    Άκου εκεί οι Slipknot φαινόμενο.........
    χαχαχαχαχαχαχαχχ

    Άμα είναι έτσι τα φαινόμενα.......καήκαμε ρεεεεεεεεεε

    Βάλε κασσέτες από Sabbath kai Metallica να δεις τι είναι metal κοριτσάκι μου....που έμαθες τους Slipknot και νομίζεις ότι έμαθες από μουσική...

    Αυτό είναι μια ακατάσχετη thrash metal...μια συνεχής καφρίλα...
    kostas-5150
    04.04.2008, 10:26
    Λοιπον ΔΕΝ ακουω τπτ ΣΗΜΕΡΙΝΟ,"natha"ειμαι "βιδωμενος" σε αλλες εποχες,ομως..
    Ο Mick Thompson και η παρεα του εχουν κανει τεραστια επιτυχια,τους ακουνε πολλοι δηλαδη..παρα πολλοι..παρα παρα πολλοι..

    Νομιζω οτι το να πω καποιον "ασχετο" η να του προσβαλω το αγαπημενο του συγκροτημα ΔΕΝ ειναι δικαιο και αξιοκρατικο.
    Ισως δεν γουσταρει Maiden κτλ αλλα αυτο ειναι δικαιωμα της,οπως επισης ειναι και ενα "θλιβερο προνομιο" των εφηβων να ειναι απολυτοι..
    Δηλαδη εσεις δεν εχετε τσακωθει ποτε στα 16 σας με καποιον μεγαλυτερο που σας ελεγε-Τι λαλάκιες ειναι αυτες που ακους(Poison,Whitesnake,Van Halen) μονο οι Purple και οι Pink floyd ειναι "μουσικη.."-
    Σιγα..
    theo182
    04.04.2008, 14:11
    Παράθεση:

    Το μέλος kostas-5150 στις 04-04-2008 στις 10:26 έγραψε...

    Λοιπον ΔΕΝ ακουω τπτ ΣΗΜΕΡΙΝΟ,"natha"ειμαι "βιδωμενος" σε αλλες εποχες,ομως..
    Ο Mick Thompson και η παρεα του εχουν κανει τεραστια επιτυχια,τους ακουνε πολλοι δηλαδη..παρα πολλοι..παρα παρα πολλοι..

    Νομιζω οτι το να πω καποιον "ασχετο" η να του προσβαλω το αγαπημενο του συγκροτημα ΔΕΝ ειναι δικαιο και αξιοκρατικο.
    Ισως δεν γουσταρει Maiden κτλ αλλα αυτο ειναι δικαιωμα της,οπως επισης ειναι και ενα "θλιβερο προνομιο" των εφηβων να ειναι απολυτοι..
    Δηλαδη εσεις δεν εχετε τσακωθει ποτε στα 16 σας με καποιον μεγαλυτερο που σας ελεγε-Τι λαλάκιες ειναι αυτες που ακους(Poison,Whitesnake,Van Halen) μονο οι Purple και οι Pink floyd ειναι "μουσικη.."-
    Σιγα..



    Μα δε λεει κανείς το αντίθετο...απλά όταν βάζεις ένα τοπικ σε ένα forum αφενός ζητάς τη γνώμη άλλων και αφετέρου είσαι έτοιμος να δεκτείς οποιαδήποτε άποψη και γνώμη...δε λέει κανείς πως πρέπει να σταματήσει να ακούει αυτά απου ακούει επειδη σε κάποιον δεν αρέσουν...

    Αν δεις τα προηγούμενα posts της κοπέλας που έωαλε το forum θα δεις κάποια σφάλματα που έχει κάνει....
    (με αποκορύφωμα τη μουσική των 80ς....)

    Αυτά τα παραμπτώματα έκαναν έξαλλους τους περισσότερους....

    mad-prophet
    04.04.2008, 22:36
    λοιπον_καταρχας_συγγνωμη_για_τις_παυλες(χαλασμενο_το_πληκτρο)
    η_δικη_μου_ιστορια_με_τους_Slipknot_εχει_ως_εξεις...
    πορομενος_με_rage_against-the-machine_ακουω_στο_jammin_τη_μουσικη
    εκπομπη_στο_ετ3_για_οσους_θυμαστε_για_ενα_συγκροτημα_τους_Slipknot
    που_ισως_οπως_
    χαρακτηριστηκα_ειπαν_να_ειναι_καλυτερο_απο_τους_ratm
    ενθουσιασμενος_(χωρις_να_ακουσω_τιποτα_απο_σλιπκνοτ)παω_και_αγοραζω_το_cd,φτανω_σπιτι_το_βαζω_ν_το_ακουσω_....
    και_ξενερωνω_τρελα_το_ακουσα_2_φορες_για_να_το_εμπεδοσω
    κ_τελικα_κατεληξα_στο_συμπερασμα_πως_ειναι_σκετη_αηδια...
    το_βαζω_στι_δισκοθηκη_και_το_ακουσα_ξανα_μετα_απο_2_χρονια..
    οταν_το_αυτι_μου_ειχε_παιδευτει_μουσικα...κ_οσο_παραξενο_κ_αν_ακουγετε_αυτο
    για_να_εκτιμισεις_τη__μουσικη_που_παιζουν_οι_σλιπκνοτ_το_αυτι_σου_
    πρεπει_να_παιδευτει....το_ευκολο_ακουσμα_δεν_ειναι_κ_αυτοματα_και_καλη_
    μουσικη..οταν_συγκροτηματα_που_θεωρουνται_θεοι_σημερα_επαιζαν_σκληρη_
    μουσικη_τα_αυτια_του_κοσμου_δεν_τη_δεχτηκαν_αμεσως...ομως_σκληρενοντας_
    τη_ροκ_εφτιαξαν_κατι_νεο...που_αφησε_εποχη...ζεπελιν,σαμπαθ,μεταλικα_μπορεις_να_δεις_μεσα_απ_αυτα_τα_συγκροτηματα_τη_ροκ_να_σκληραινει...
    η_μουσικη_των_σλιπκνοτ_ειναι_η_εκδοχη_της_σκληρης_μουσικης_των_ημερων_μας...
    εμπεριεχει_οργη_κ_οχι_μελωδια_γιατι_η_εποχη_εναι_η_σκληρωτερη_ολων_των_
    προηγουμενων...ειναι_τραχια_αρρωστημενη_τρελη_και_ασχημη_γιατι_ετσι_ειναι_κ
    η_εποχη_μας...
    κατα_την_γνωμη_μου_οι_σλιπκνοτ_ειναι_το_ακραιο_μεταλ_της_εποχης_μας(και_γενικα_το_μεταλ_της_εποχης_μας)
    και_τα_3_αλμπουμ_ειναι_εκπληκτικα..
    ακομη_πιστευω_πως_καποιοι_κολλανε_στις_μασκες..αλλα_αν_δεις_περα_απ_τις_μασκες_θα_δεις_ενα_αρτιο_συγκροτημα_με_νεες_ιδεες...που_προχωραει_το_μεταλ
    ενα_βημα_παρακατω...
    ειχα_την_τυχη_να_τους_δω_ζωντανα_και_ειναι_οτι_καλυτερο_μπορει_να_δει_
    κανεις_ζωντανα....

    η_γνωμη_μου_οπως_καταλαβατε_ειναι_πως_συμφωνω_πως_οι_σλιπκνοτ_οντος_
    ειναι_φαινομενο...

    συμβουλη_για_αρχαριους_μερικα_ειδη_μουσικης_θελουν_πολλα_ακουσματα
    για_να_τα_εκτιμισεις...σ_αυτο_το_ειδος_ανηκουν_κ_οι_σλιπκνοτ...







    kostas-5150
    05.04.2008, 17:05
    Ειμαι στα 29 με ενα κοριτσακι 8 μηνων και μια καταπληκτικη συζυγο,ΑΡΝΟΥΜΑΙ να 'κραξω' οποιοδηποτε "παιδι" 15-16 ετων επειδη οπως προειπα ειναι ΑΠΟΛΥΤΟ και ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟ(χαρακτηριστικα της εφηβειας)..
    Δεν ξεχνω τα δικα μου "νταιλικια"..
    Αυτο μονο.


    SouLRocK
    05.04.2008, 21:29
    Χωρίς να τους έχω δει live-(και πιστεύω ότι για να κρίνεις ένα band ολοκληρωμένα πρέπει να έχεις το ακούσει και δει αν γίνεται)-και έχοντας ακούσει τα άλμπουμ τους μπορώ να πω ότι όντως έχουν διαφορετικό στυλ αλλά δε μπορείς να τους πεις "φαινόμενο"...!Αυτό θα ήταν ιεροσυλία προς τα ιερά τέρατα της Ροκ,Μεταλ ιστορίας...Εν καιρώ βλέπουμε και κρίνουμε...
    MrBravo
    06.04.2008, 19:57
    Ρε παιδιά. ρε παιδια.
    Η κομπανία στη 3η σελίδα στο τέλος, που βρίζει τους Slipknot, τη δουλειά έχoυν στο topic???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    Slipknot 4ever suckers!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    johnfrusciante
    07.04.2008, 21:10
    slip-slourp-kont forverer and ever k de les tpt..fainomeno..alla paidia k o le-pa de paei pisw..na eimaste dikaioi..giati oso fainomeno einai oi Slipknot toso einai pou o le-pa einai tragoudistis..
    marching-girl
    26.04.2008, 12:49

    Slipknot=TOTALLY KICKASS

    Κάτι πολύ διαφορετικό....εμένα μου αρέσουν...

    Όσο για τις μασκες....ξέρουν καλααααά απο εμπόριο!Δεν τους κατηγορώ...είναι έξυπνοι...

    Corey+Sid+Joey ROCKSSSS!!!

    Υ.Γ. Ο JOEY JORDISON ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ....ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!!!!


    Angelofdeath1990
    26.04.2008, 17:58

    Slipknot.....χμμμμμ...Hardcore τους κατατασω.....φαινομενο.....χμμμμμ.....μπα.....Φαινομενο ηταν ο Jason Becker,Yngie Malmsteen,Steve Vai,Jimmy Hendrix....αλλα οχι και οι Slipknot....μην λεμε και οτι θελουμε γιατι παραταω την κιθαρα και αρχιζω μπαγλαμα.....ελεος....ειναι ενα καλοστημενο Hardcore Metalcore Band...τιποτα παραπανω......το οτι εχουν ενα καλο ντραμμερ δεν σημαινει οτι ειναι ολοι φαινομενο.......αν θες ντραμμερ δες τους Hellhammer και Frost......δεν μπορεις να πεις φαινομενο ενα συγκροτημα το οποιο εχει τελειωσει στα 3 Album....και τελος η εμφανισεις....δεν ειναι ετσι τα φαινομενα.......και τι κολλημα με τους Slipknot....;Παει η μοδα που τους ακουγανε ολοι....


    eraser69
    11.07.2008, 10:13

    re sovara eimai kainourios st parea k sry gia t greeklish.........loipon peri Slipknot.................eimai 17 xr0nwn.............einai h agaphmenh m bada k kapioi ts katakrin0un ....simfwnw apolita mazi sas k exete olo t dikaiwma n t kanete.............ala omws otn t subliminal verses exei kanei tn prwth vdomada p kikloforise 10.000.000 copies stn amerikh nai einai fainomeno........k epishs dn bor knc n ts sigrinei m kati opws h black sabbath h oi Zeps......ektos aftou n spirw k ligo t dixonia ola t tragoudia tn sabbath k alwn eiani idia....k mn m peite ot lew psemata..........dilwsh angus young ki8arista twn AC/DC tromerou sigrotimatos.........

     

    "H ali8eia einai ot dn exoume 10 idia cd....exoume 13 idia cd..."

     

    Dilwsh Ozzy Osbourne tragoudisth Black Sabbath k evergeths t Metal....dilwsh meta tn sinavlia twn Slipknot st Ozzfest

     

    "einai t melon ts Metal"

     

     

    to prwto t egrapsa gia n sas di3w ot 8ewreite sigrotimatares bades m oxi k tn kalhterh texnikh....alo an emeinan stn istoria k ekanan epitixia.......k 8ewreite mia bada san ts Slipknot m kapious apo ts kalhterous mousikous t metal(o joey jordison o drummer ts badas afth t stignh einai mesa sts 5 top)ts lete asxetous??katse re file ligh adikimenikotita dn vlaptei.......m les ot oi metallica einai oi 8eoi t metal dn lew t adi8eto k egw ts agapaw k piga k ts eida st terra vibe.......an dn evgazan t master of puppets 8a ts i3ere knc....egw afto c rwtaw......m les gia judas priest.....an dn evgazan  t pain killer k t breaking the law k dn ma8evotan ot o halford htan gay 8a ts i3ere kaneis??m les gia black sabbath....an dn htan t iron man k t paranoid k dn ekane ts malakies t o Ozzy epi skinhs 8a jhtan gnwstoi???baaaaaaaaaa.......gia afto lew mn forate paropides akouste t kainourio xwris n fovastai.....


    eraser69
    11.07.2008, 10:21

    k epishs......dn einai oute thrash oute nu oute hardcore oute t @@ m t 2.......oloklirwmena einai New Wave of American Death Metal...........


    -----------------
    *ImbaLord*

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : eraser69 στις 11-07-2008 10:23 ]


    eraser69
    12.07.2008, 00:58

    epishs h kopelia p arxise t topic exei adiko m tn epoxh tn 80's....katse re....olo t BAM ts metal skinis st 80's egine......an dn yphrxe t 80's dn 8a ypirxe kanena sigrotima apo afta simera.....epishs......epeidi kapioi eiste pl periergoi.....sigrinete sigrotimata teliws diaforetikou akousmatos......m sigrinete ts iron maiden k ts metallica m ts Slipknot...hmmmm....nomizw ot einai kati TELIWS diagforetiko.....oi Slipknot yparxoun 13 xr0nia oi aloi 2 kodevoun t 20++ k 30++...epishs t sxesh exei t classic metal k t thrash m t new wave t death p pezoun oi Slipknot hmmm nomizw KANENA......epishs lete ot k oi 9 einai kouloi mousikoi....sry pedes tote apla eiste proliptikoi k forate paropides.....dld sry ki0las

    T 3ERETE OT O OZZY TN BLACK SABBATH 3EREI N PEZEI MONO FISARMONIKA?!?!?!?!?!.....malon oxi gt pragmatika einai koulos ala egine metal simvolo.......sas exw vrei 7938460 logous n akousete afth t bada........k parte enan telefteo........tote st 80's....ola t sigrotimata evgenenan sxedon taftoxr0na k htan OLA st moda.....afto p kanoun oi Slipknot deixnei ot exoun kati @@ NA k dn fovoudai...gia afto alwste pigan st grammy p pigenan mono popades.....edwsan mia gro8ia st mousiko katestimeno ts flwro pop k edei3an ot boroun n einai st korifh....parolo p einai metal sigrotima....ade cia0


    mag
    02.11.2008, 23:07

    Παράθεση:

    Το μέλος Ozzakos στις 08-04-2007 στις 23:51 έγραψε...

    ...αμα θέλεις να πείς κατι κάντο με την μουσική σου όχι με την εμφάνιση!!!

    Σωστόοοο, σωστότατο.. Πόσα συγκροτήματα και καλλιτέχνες είπαν τόσα πολλά χωρίς να χρειαστεί να έχουν ένα μόνιμο Halloween..? (Pink Floyd πχ) Καθαρά θέμα marketing. Στην περίπτωση των Slipknot έπιασε, γιατί πολλοί που δεν έχουν ακούσει καν τραγούδια τους και γνωρίζουν ότι υπάρχει ένα συγκρότημα που τραγουδάει με μάσκες. Εμένα προσωπικά ένα τραγούδι τους μου αρέσει το Vermilion part 2. Νομίζω είναι και η μοναδική μπαλάντα που έχουν. Απλά σκεφτόμουν ότι ο τραγουδιστής έχει καλή φωνή και τη χαραμίζει ουρλιάζοντας κλπ κλπ.. Και να που έκανε και ένα άλλο γκρουπάκι και τραγουδάει σαν άνθρωπος. Αλλα γούστα είναι αυτά... :D


    fireroc
    20.12.2008, 19:05

    δε μου αρεσει η μουσικη τους και δεν τη θεωρω μεταλ!  αλλα  σε καποιους αρεσει! ενταξει γουστα ειναι αυτα! το αμα αξιζουν η οχι δεν ειμαι ο αρμοδιος μεταλας να το κρινω !θα το κρινει η ιστορια!


    rompa
    09.01.2009, 16:46

    Ο τραγουδιστής των Slipknot, Corey Taylor, αποφάσισε να ξεκινήσει σόλο καριέρα χωρίς να σημαίνει προς το παρόν αλλαγή στο γκρουπ. Την περίοδο αυτή ετοιμάζει τον ντεμπούτο του προσωπικό δίσκο με κομμάτια που έχει γράψει αποκλειστικά ο ίδιος και εξηγεί ότι έτσι του δίνεται η ευκαιρία να περιλαμβάνει στη δουλειά του ό,τι κομμάτια θέλει ο ίδιος .


    Othersidegirl
    26.01.2011, 19:02

    hello hello helloooo!{#emotions_dlg.biggrin} σας ελειψα??χαχαχαχ!πω πω...περασαν 4 χρονια απο τοτε π ανοιξα το τοπικ γ τους Slipknot...ενταξει η αληθεια ειναι οτι ειχα υπερβαλει τοτε σε καποια θεματα και ζητω συγγνωμη.απλα ημουν πιο μικρη με τα μυαλα στα καγκελα και κολλημενη με Slipknot..{#emotions_dlg.happycrazy}θα σας φανει παραξενο αλλα ακομη κ τωρα π "μεγαλωσα" κ ενηλικιωθηκα τους ακουω!{#emotions_dlg.ohmy} οχι τοσο οσο τοτε αλλα δν παυουν να μ αρεσουν..

    εννοειται οτι εχω διευρηνει τους μουσικους μ οριζοντες κ εχω ανακαλυψει πολλες καλες μπαντες!ξερω οτι καθενας ακουει οτι γουσταρει κ επισης εχει διαφορετικη γνωμη..αλλα δεν μπορω να ανεχτω τους στενομυαλους...anyway...καλα να περνατε ολοι και παντα με καλη μουσικη!{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.beer}