ελληνική μουσική
    831 online   ·  210.853 μέλη

    Ποιά είναι τα στέκια σας?

    Zefuros
    19.04.2007, 12:04
    Και για να απαντησω και λιγο πιο σοβαρα... αν ακι δεν εχει τον χαρακτηρισμο στεκι, αφου δε παω συνεχεια, σιγουρα ξεχωριζει για εμενα μια μπυραρία, το "ερωτηματικό", στην Αργυρουπολη. Ωραίος χωρος, καλή μουσικούλα, νοστιμοι μεζέδες... και μπυρες!


    Αλλά και καλό κρασάκι.....
    rouli726
    19.04.2007, 13:51
    Ουσα Πατρινια,τα στεκια μου ειναι εδω..Υπαρχει ενα κλασσικο καφε στο "Φαρο" λοιπον,οπου μου αρεσει να πινω τον καφε μου διπλα στη θαλασσα με θεα το μνημειο-κατατεθεν της Πατρας και φυσικα τη Γεφυρα!!!
    rompa
    20.04.2007, 08:27
    Κολωνάκι - οπουδήποτε και Θησείο!!!
    v-for-variemai
    20.04.2007, 11:39
    Στέκι ούτε εγώ μπορώ να πω ότι έχω.
    Όπου πάει η παρέα μου ακολουθώ.. Ποτέ δεν είναι ίδια και πάντα μου αρέσε
    mariza18
    21.04.2007, 00:14
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 17-04-2007 στις 15:07 έγραψε...

    Ναι, πλατεία Ελευθερίας, σωστά...
    (τώρα μαθαίνω την περιοχή, συγνώμη... )




    popo to ellhnikon apo oti blepw einai polu dhmofiles magazi..alla giati opote paw zhthma na eimaste 7atoma?
    redrose84
    21.04.2007, 02:33
    GLAM
    MacPetax
    21.04.2007, 06:09
    To Patricia (ena ploio aragmeno sti Gamla Stan me 3 stage me diaforetika eidi mousikis kai live episis ) Ti sas leo tora .... opoios xerei ...xerei
    emena poios tha me katalavei ?

    MySpace MacPetax
    YouTube MacPetax




    Europe is our playground ...World is our town ...and my Southern sun will rise , above Scandinavia and the nordic countries.....for the summersons
    (www.myspace.com/macpetax) (www.youtube.com/macpetax)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MacPetax στις 21-04-2007 06:10 ]


    esta
    24.04.2007, 19:07
    Και εγώ ούσα Πατρινιά, το στέκι μου είναι μία καφετέρια στη Γεροκωστοπούλου, που βάζει πολύ ωραία μουσική, τη Σφεντόνα!!!!!
    jamesmorrison
    27.04.2007, 12:04
    Αστεία αστεία βλέπω πως καλά τα πάμε με το θέμα μας.......
    Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή....
    Και τώρα να το κάνουμε πιό δύσκολο....
    Παρατηρώ λοιπόν ότι κάποιοι από εσάς που απαντήσατε έχετε κοινά στέκια...
    Για να γνωρίζεστε σιγά σιγά ώστε το απρόσωπο και άψυχο διαδίκτυο να αποκτήσει άλλη διάσταση, άλλη ζεστασιά , να αποκτήσει νόημα βρε αδερφέ.....
    Περιμένω νεότερα σχόλια......
    Φιλιά!!
    beatlus
    27.04.2007, 12:24
    Παράθεση:

    Το μέλος MacPetax στις 21-04-2007 στις 06:09 έγραψε...

    To Patricia (ena ploio aragmeno sti Gamla Stan me 3 stage me diaforetika eidi mousikis kai live episis ) Ti sas leo tora .... opoios xerei ...xerei
    emena poios tha me katalavei ?


    Henriksberg
    Stigbergsliden 7,
    414 63 Gφteborg

    http://www.henriksberg.com/
    MacPetax
    27.04.2007, 13:12
    http://www.patricia.st/


    MySpace MacPetax YouTube MacPetax


    Europe is our playground ...World is our town ...and my Southern sun will rise , above Scandinavia and the nordic countries.....for the summersons
    (www.myspace.com/macpetax) (www.youtube.com/macpetax)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MacPetax στις 27-04-2007 13:13 ]


    rory166
    11.05.2007, 07:26
    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 12-04-2007 στις 13:38 έγραψε...

    "Τα τρία γουρουνάκια" στην Σκουφά, τα τελευταία δύο χρόνια!!




    Εκει που συχναζει και ο Γιωργακης ο Παπανδρεου...??Μαλιστα
    fwdas
    17.05.2007, 02:29
    Παράθεση:

    Το μέλος jamesmorrison στις 11-04-2007 στις 11:47 έγραψε...

    Είμαι άλλος ένας βέρρος ''Αθηναίος''...(στην Αθήνα μένω από τη Βέροια[λογοπαίγνιο] Νάουσα δηλαδή κατάγομαι)... Μεγάλωσα λοιπόν στη Νάουσα, σπούδασα στη Σαλονίκη και κατέβηκα Αθήνα... Έκανα ένα εξάμηνο να βρω στέκι που να μ'αρέσει...γιατί πάντα έβλεπα τα στέκια μου ως μέρη με τα οποία κάποια στιγμή θα συνεργαζόμουν με την ιδιότητα του dj και έπρεπε να μου αρέσει πάνω απ΄όλα η μουσική , ο χώρος και η διάθεση.. Τελικά άξιζε τον κόπο...
    Κατάληξα στο ποτοπωλείο στην πανόρμου και στο Jasmin στη μιχαλακοπούλου(πρωτα σαν πελατης και τελικά σαν dj)
    Εσείς που συχνάζετε?


    file ayto to magazi eiai poly wraio>>>
    zw
    18.05.2007, 10:05
    τωρα τελευταια στην clock πετρουπολη
    venus2
    18.05.2007, 10:29
    Thiseio kiriws (an kai den menw kentro Athina...) k ligo Agia Paraskeui, ligo Papagou klp klp. Opoios menei Athina ta kserei auta...
    Iphigenia
    18.05.2007, 14:54
    Τελικά διαβάζοντας τις απαντήσεις σας, καταλαβαίνω ότι με αρκετούς από σας μπορεί και να διασταυρωνόμαστε

    Λοιπόν καθ'ότι μένω στα Ιλίσσια, το στέκι μου είναι το Dolce αφού τελικά τις περισσότερες φορές εκεί είμαι για καφέ ή ποτάκι. Αλλά επίσης στη γειτονιά Mojo, Αρχιτεκτονική και Jasmin (όχι τόσο τώρα τελευταία ομολογώ). Επίσης το Hoxton στο Γκάζι είναι ένα μαγαζί που μου αρέσει για το industrial στυλ και την ατμόσφαιρά του.

    Όταν ήμουν φοιτήτρια στη Θεσ/νίκη, Berlin, Hard Rock Cafe και Luky-Luck (ήταν και άλλα αλλά έχει περάσει καιρός και η μνήμη μου με έχει προδόσει).

    Καλή χαλάρωση εύχομαι σε όλους σε όποιον χώρο και αν διαλέγουν...


    jamesmorrison
    30.05.2007, 11:11
    Πολύ χαίρομαι και για την ανταπόκριση στο θέμα αλλά και για το γεγονός ότι πολλά από τα στέκια μας είναι κοινά, γεγονός που σημαίνει ότι πρέπει να τριτώσει το κακό(εχουμε κοινό τόπο στο διαδύκτιο,κοινά στέκια, ?πρέπει να βρούμε και τρίτο?)
    MISangie
    05.08.2007, 13:19
    Εμένα μου αρέσει να περπατάω στην παραλία του φλοίσβου και την Πειραική καθώς και σε ένα νέο μέρος που έμαθα πρόσφατα...λίγο πιο ψηλα απο την Πανόρμου..δεν θυμάμαι πως λέγεται η καφετέρια αλλα δίπλα της έχει ενα μικρό θεατράκι που ακόμα δεν έχω πάει...
    Termite
    05.08.2007, 16:34
    Οποιαδήποτε καφετέρια στα εξαρχεια
    jacamar
    05.08.2007, 21:31
    xm τον χειμώνα τριγυρνάω στα Εξάρχεια και στο Θησίο.....τώρα το καλοκαίρι ενεκα οι κακές παρέες (!!) στην γλυφάδα και στην βουλιαγμένη....!!!
    Στέκι όμως μόνιμο δεν έχω!!