ελληνική μουσική
    749 online   ·  210.869 μέλη
    sea_like_eyes
    19.04.2007, 19:22
    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας....δεν μ'αρεσει να βγαινουν και να σχολιαζουν καποιον καλλιτεχνη χωρις επιχειρηματα...απλο ειναι!δεν σου αρεσει κατι....ΠΕΣ ΤΟ ΜΕ ΟΜΟΡΦΟ ΤΡΟΠΟ....α ξεχασα....οταν καταξιωμένοι καλλιτέχνες και μουσικοι μιλάνε με τα καλύτερα λόγια για τον Τερζή και ειδικά για την φωνή του.. είναι γελοίο να λες πως δεν έχει φωνή κτλ…δεν σου αρεσει?Ο.κ!χαλαρα! ..αλλά μεχρι εκει φιλε..
    JaNick
    19.04.2007, 19:29
    Εσυ μιλάς με όμορφο τρόπο τώρα??? Σου ξαναείπα δεν ξέρω την πορεία του!!! Αλλα αυτό που ακούω δεν μου ακούγεται και πολύ καλύτερο απο τον Μελά!! Και μουσική παιδεία μπορεί να μην έχω την τέλεια, δεν συμαίνει όμως οτι δεν έχω...Παίζω 3 όργανα στο κάτω κάτω...Και ξέρω τι μ'αρέσει και τί όχι!!!

    Αυτα ρε παιδιά, αυτά!

    Υ.Γ: 17 είμαι, αλλα δεν άλλαξα το προφίλ μου!!
    sea_like_eyes
    19.04.2007, 19:34
    αρα...δεν σου αρεσει,οχι δεν ειναι καλος!ο.κ...σεβαστο! κερναω μπυρες!


    tsibitos
    19.04.2007, 19:34

    ιδου ενα απο τα αγαπημενα μου του Πασχαλη..

    Άσπρο Φεγγάρι

    Άσπρο φεγγάρι, της μοίρας ζάρι
    χλωμά τα βήματά σου πάνω στο κορμί μου
    Αχ, να 'σουνα δική μου
    Να μη σε δω σε ξένα
    σε χέρια παγωμένα
    που δεν αξίζουνε για να σε κρατούν

    Παν τα όνειρα, γυρνάν, πάνε χαμένα
    άγια συναξάρια, μα μεταφρασμένα
    Παν τα όνειρα, γυρνάν, γίνονται ξένα
    λόγια αγάπης τόσο ξεχασμένα

    Άσπρη ελπίδα
    του νου λεπίδα
    χλωμά τα δάκρυά σου πάνω στο κορμί μου
    Αχ, να 'σουνα δική μου
    Να μη σε δω σε δρόμους
    σε δρόμους-διαδρόμους
    που δεν αξίζουνε για να σε κρατούν

    Παν τα όνειρα, γυρνάν...

    tsibitos On Air Καθε πεμπτη βραδυ (Ξημερωματα παρασκευης) στις 02:00 και καθε παρασκευη απογευμα στις 17:00 Αποκλειστικα στο

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 19-04-2007 19:36 ]


    JaNick
    19.04.2007, 19:37
    Οχι, αναγκάστηκα να μπώ πριν απο λίγο και να το αλλάξω...
    Τόσην ώρα και καταλλίξαμε στο ίδιο πράγμα!!!
    sea_like_eyes
    19.04.2007, 19:41
    Καταλήξαμε στο ότι δεν σου αρέσει…δλδ δεν το θεωρείς ΕΣΥ καλό…τις απόψεις μας παραθέτουμε εδώ μέσα ..και κάθε άποψη σεβαστή…ΗΕΙΝΕΚΕΝ ΕΤΣΙ?
    jorge
    19.04.2007, 19:50
    Ο Τερζής έχει για μένα απλά μια καλή φωνή και είναι πολυ συμπαθητικός ως φυσιογνωμία. Όταν ακούω κάποιους να λένε οτι είναι η καλύτερη λαϊκή στην Ελλάδα, νιώθω να νοσταλγώ παλαιότερες εποχές και να σκέφτομαι πόσο χαμηλά είναι τα σημερινά στάνταρντς...
    JaNick
    19.04.2007, 20:13
    Jorge έδωσες την καλύτερη απάντηση!!!
    Sea like eyes...: Περίπου...Η Heineken μου πικρίζει λίγο...Αλλα οκ!!
    jorge
    19.04.2007, 21:49
    Έδωσα την καλύτερη απάντηση για σένα. Διότι, αντικειμενικά δεν υπάρχει σωστή απάντηση σε τέτοιες ερωτήσεις. Είναι θέμα αισθητικής του καθενός.
    Bruce_Dicki13
    19.04.2007, 21:52
    Janick αγορι μου δεν υπερασπιζομαι ττον τερζη περισσοτερο απο τους maiden σε καμια περιπτωση!!!! Δεν τον υπερασπιζομαι επειδη εχεις αντιθετη αποψη!!! Οπως σου πα τον υπερασπιζομαι γιατι ΔΕΝ ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΣΤΟ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΦΩΝΗ ( απλα δινω λιγη εμφαση .. δεν του φωναζω ) ! οπως ειπε ο sea-like-eyes αρα δεν αρεσει σε σενα οχι δεν ειναι καλος!!!!
    Bruce_Dicki13
    21.04.2007, 21:38
    παντως δεν εχω βρει αλλο ατομο που να υποστηριζει το οτι δεν εχει φωνη! Σιγουρα δεν πιστευω πως ειναι απο τους καλυτερους στο ειδος του..απλα εχει μια καλη φωνη!!
    Orfeus
    22.04.2007, 06:14
    Δεν έχετε βαρεθεί να μιλάτε για το "φρύδι με τις .....πατούσες";

    Και επειδή έχει καλή φωνή τι έγινε;
    Όποιος έχει δηλαδή καλή φωνή τον ακούμε;
    Οι επιλογές (και το ύφος) του ρεπερτορίου του δεν μας αφορούν;
    Shakti_
    22.04.2007, 07:28
    Καλέ τι κακός που είσαι;;;;!!!!!!!
    Άκου, το "φρύδι με ...τις πατούσες"!!!!!!
    τςςςςς, τςςςςς τςςςςς....




    JaNick
    22.04.2007, 11:04
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 22-04-2007 στις 06:14 έγραψε...

    Δεν έχετε βαρεθεί να μιλάτε για το "φρύδι με τις .....πατούσες";

    Και επειδή έχει καλή φωνή τι έγινε;
    Όποιος έχει δηλαδή καλή φωνή τον ακούμε;
    Οι επιλογές (και το ύφος) του ρεπερτορίου του δεν μας αφορούν;




    Γαματο!!! Μπράβο Orfeus!!! Χα χα χα!!
    Bruce_Dicki13
    22.04.2007, 14:36
    το θεμα ειναι οτι εχει μια καλη φωνη! απο κει και περα το αν τον ακουει ο οποιοσδηπωτε ειναι δικο του θεμα!!! Εμενα αυτη τη στιγμη με ενδιαφερει που εχει καλη φωνη!!
    tsibitos
    22.04.2007, 16:10
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 22-04-2007 στις 06:14 έγραψε...

    Δεν έχετε βαρεθεί να μιλάτε για το "φρύδι με τις .....πατούσες";

    Και επειδή έχει καλή φωνή τι έγινε;
    Όποιος έχει δηλαδή καλή φωνή τον ακούμε;
    Οι επιλογές (και το ύφος) του ρεπερτορίου του δεν μας αφορούν;



    Ωραιοι χαρακτηρισμοι!! Απο συναδελφο... Αφου δεν σας αφορουν οι επιλογες του Τερζη Κυριε Ορφεα μας και αφου λετε οτι εχει καλη φωνη τοτε γιατι τον χαρακτηριζεται ετσι;;
    Τι σας ενοχλει;



    tsibitos
    22.04.2007, 16:26



    Υπαρχωωωω
    ATHINA26
    30.10.2007, 08:33
    Ο Τερζής κατα την προσωπική μου άποψη έχει φωνάρα, όταν τον ακούς να τραγουδάει νομίζεις ότι τραγουδάει για σένα. Για να είμαι όμως αντικειμενική, η φωνή του όσο καλή και να είναι δεν μπορεί να φτάσει την μεγαλύτερη φωνή που έβγαλε η Ελλάδα, φυσικά μιλάω για τον Καζαντζίδη.
    pokopik
    31.10.2007, 03:17
    Ειναι να απορει κανεις πως εχουν θεοποιησει εναν τραγουδιστη που τα τραγουδια που εχει επιλεξει να πει ειναι κατω του μετριου!Δεν νομιζω να αμφισβητηθει αυτο,αλλιως εχουμε να λεμε οτι κι Μαζωνακης ,ο Πανταζης,κι ο Βερτης κτλ κτλ εχουν πει τραγουδαρες!!
    Σαν φωνη εμενα με παραπεμπει καθαρα σε ατμοσφαιρα σκυλαδικου και σε καμμια περιπτωση στο παλιο λαικο.(απλα μπορω να παραδεχτω οτι εχει καποιες αξιολογες φωνητικες ικανοτητες.)
    Συμφωνω με την παρατηρηση του φιλου που εγραψε οτι τα σουξε του εκφραζουν την γενια του νεοελληνα του φραπε και της αδιαφοριας στην καλη μουσικη.

    ΥΓ.Παντως απο θεμα ρεπερτοριου δεν ειναι ανωτερος απο τους Μελα και Καρρα..και μην σας ενοχλει αυτο.
    JaNick
    31.10.2007, 20:35
    ... Να, αυτη η θεοποιήση είνα ιπου μου τη σπάει!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι του βρήσκουν!! (Το ίδιο και για τον Καζαντζίδη και ανοίγω άσχημες ιστορίες τώρα)... Απλά δεν το καταλαβαίνω!! Υπάρχουν λαικές φωνάρες όπως ο Μητσιάς ή ο Μητροπάνος, (ειδικά ο πρώτος) και όμως ο Θεός είναι ο Τερζής!!