ελληνική μουσική
    990 online   ·  210.856 μέλη

    «Ημέρα Αμαλίας» η 1η Ιουνίου......

    movflower
    31.05.2007, 02:10
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 31-05-2007 στις 01:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 30-05-2007 στις 20:44 έγραψε...

    Κρίμα πάντως με 274 bloggers στο ΜΗ, να υπάρχουνε μόνο 15 απαντήσεις.
    Γιατί ρε παιδιά;



    Μονο μπλοκερς αφορα το θεμα;



    OXI βέβαια αλλά αφορά περισσότερο τους bloggers αφού, η φωνή της είναι καμωμένη από λέξεις σε διαδυχτιακό ημερολόγιο!
    tsibitos
    31.05.2007, 02:57

    sinnefo
    31.05.2007, 15:22
    ολοι αυριο να είμαστε εκει όσοι εχουν blog να αναρτήσουν το κειμενο που θα βρούν
    στο: arkoudos.com.
    Nα είστε όλοι καλά.
    incomplete_angel
    31.05.2007, 17:44
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 30-05-2007 στις 20:44 έγραψε...

    Κρίμα πάντως με 274 bloggers στο ΜΗ, να υπάρχουνε μόνο 15 απαντήσεις.
    Γιατί ρε παιδιά;



    Και τι να γράψουμε βρε παιδιά γι' αυτό το τραγικό συμβάν?
    Για την αναισθησία πολλών γιατρών?
    Για την παράδωση πτυχίων σε "αλμπάνιδες" γιατρούς?

    Έβαλα το μπανεράκι της Αμαλίας που βρήκα στο site του Γιώργου Κρόγια.
    Και φυσικά δεν μπορώ να μην εκφράσω την λύπη μου για τον χαμό της Αμαλίας και το θυμό μου για ότι συμβαίνει εκεί έξω και ακόμη περισσότερο γι' αυτούς που κυκλοφορούν ακόμη εκεί έξω με την ιδιότητα του γιατρού-διαγνωστη.

    Μη μας βαράτε.Δεν υπάρχουν και πολλά να γράψεις για έναν άνθρωπο που έφυγε έτσι.
    Λυπάμαι που ήρθαν έτσι τα πράγματα για την Αμαλία, αλλά χαίρομαι ιδιαίτερα για τον δεσμό των bloggers σ' όλη την Ελλάδα και την διάδωση τέτοιων γεγονότων σ' όλους τους ανθρώπους.

    Ένα μεγάλο μπράβο που τους ξεμπρόστιασε έτσι (γιατί το γεγονός και τα ονόματά τους δε θα παραμείνουν μέσα στον κύκλο των bloggers) και τις σκέψεις μου στο ταξίδι της για συντροφιά.

    Καλό ταξίδι...
    incomplete_angel
    31.05.2007, 20:23
    Θα βρείτε το επίσημο κείμενο προς δημοσίευση στα log σας όσοι ενδιαφέρεστε για αύριο 1 Ιουνίου εδώ
    venus2
    31.05.2007, 20:24
    egw ema8a simera gia tin Amalia k oli tin istoria tis... den eixa akousei tipota apo pou8ena, alliws 8a eixa drasei pio nwris...
    movflower
    31.05.2007, 20:40
    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 31-05-2007 στις 20:23 έγραψε...

    Θα βρείτε το επίσημο κείμενο προς δημοσίευση στα log σας όσοι ενδιαφέρεστε για αύριο 1 Ιουνίου εδώ



    Έτσι!
    Και όποιος θέλει, μπορεί να πάρει το κείμενο και να το στείλει σε μορφή email σε όσους φίλους θέλει.


    istoxastis
    31.05.2007, 21:56
    Καλό ταξίδι Αμαλία.
    Μας έκανες σοφότερους κι ίσως πιο δυνατούς...
    vero
    31.05.2007, 23:18
    απορια: αυριο μπορω να γραψω κατι στο μπλοκ εδω του μιουσικ χεβεν?
    movflower
    31.05.2007, 23:21
    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 31-05-2007 στις 23:18 έγραψε...

    απορια: αυριο μπορω να γραψω κατι στο μπλοκ εδω του μιουσικ χεβεν?




    Δικό σου το μπλογκ ό,τι θέλεις γράφεις, καλή μου.
    Και νομίζω, επιβάλλεται, αύριο μια αναφορά "για την Αμαλία" και όλα όσα συσχετίζονται με το θέμα "κακοί ιατροί" και "φακελάκια".

    Tren
    31.05.2007, 23:32

    Aiolos_m
    31.05.2007, 23:40
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 31-05-2007 στις 23:32 έγραψε...





    Μετάφραση;
    Tren
    31.05.2007, 23:40
    Για όσους ήθελαν να κάνουν κάτι παραπάνω από το να γράψουν απλώς ένα ηλεκτρονικό μήνυμα, η οικογένεια της Αμαλίας έδωσε την ιδέα της προσφοράς στην ίδρυση του ογκολογικού νοσοκομείου για παιδιά και σε όποια άλλη προσπάθεια αφορά τον καρκίνο.


    Οχι αλλο μπλα μπλα δηλαδη παιδες....


    MyNameIsDo
    01.06.2007, 00:22
    Παράθεση:

    Το μέλος QueLastima στις 01-06-2007 στις 00:15 έγραψε...

    ....
    Αν χαρακτηρίζεται αίσχος τα όσα γίνοτναι τότε πως χαρακτηρίζεται το γεγονός ότι μόνο 3 άτομα θα έρθουν για αιμοδοσία το Σάββατο ??????






    Άν και δεν θα έπρεπε να συνεχιστεί αυτή η συζήτηση σ αυτό το θέμα, ήθελα μόνο να σου πώ QueLastima πώς κι εμένα μου έκανε εντύπωση το γεγονός. Ενώ η συμμετοχές σε συναντήσεις άλλου τύπου είναι πολύ μεγάλη..
    Όμως, πιστεύω πολύ πώς δεν πρέπει να μιλάμε πολύ και να κρίνουμε. Καλύτερα να πράτουμε όσο μπορούμε και πάντα με σεβασμό στις προσωπικότητες των άλλων.
    Επίσης.. καλό βράδυ!
    jacamar
    01.06.2007, 00:35

    Παράθεση:

    Το μέλος QueLastima στις 01-06-2007 στις 00:15 έγραψε...

    ....
    Αν χαρακτηρίζεται αίσχος τα όσα γίνοτναι τότε πως χαρακτηρίζεται το γεγονός ότι μόνο 3 άτομα θα έρθουν για αιμοδοσία το Σάββατο ??????






    δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά η έννοια του εθελοντισμού δεν έχει κάμια σχέση με την διατυμπάνιση των πράξεων που σχετίζονται με αυτόν. Ο καθένας είναι εθελοντής για τον εαυτό του. Στο θέμα του αίματος το ζήτημα είναι λεπτό γιατί πολύ άνθρωποι έχουν την πρόθεση αλλά δεν μπορούν να δώσουν αίμα για ιατρικούς λόγους.

    movflower
    01.06.2007, 00:38
    Ως συνήθως, θα συμφωνήσω με την MyNameIsDo.
    Ας μην κρίνουμε και όποιος μπορεί, ας πάει στην αιμοδοσία. Προσωπικά, δεν μπορώ να το κάνω, λόγω πολύ χαμηλής πίεσης. Και φυσικά,λόγω απόστασης.

    Η οικογένεια της Αμαλίας, καλώς έκανε που άνοιξε τους τραπεζικούς λογαριασμούς και ακόμα καλύτερα για αυτούς που θα συνεισφέρουν οικονομικά σε αυτόν τον τόσο ευγενικό σκοπό.

    Όμως αν έχετε διαβάσει το μπλογκ της κοπέλας, ο αγώνας της είναι λεκτικός, και είναι ενάντια στους κακούς ιατρούς, στο δικαίωμα του κάθε πολίτη για σωστή ιατρική βοήθεια. Τέρμα στα φακελάκια, την ανοχή και την ανέχεια.
    Το μπλα μπλα μπλα σε αυτή την περίπτωση, κάνει καλό. Είναι ένα θέμα που πρέπει να πολεμηθεί. Και γιατί όχι να διαδοθεί μέσω του Ίντερνετ; Σε πολλά σχόλια, που υπάρχουν στα ποστς της, πολλοί ασθενείς ή συγγενείς τους, καταθέτουν ότι μέσω του μπλογκ της, άνοιξαν τα μάτια τους, σταμάτησαν να φοβούνται τους ιατρούς και σταμάτησαν να τους δωροδοκούν για να τους προσέξουν. Επίσης, άλλοι κατέθεσαν ότι είχανε την ίδια κακή αντιμετώπιση από τους ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΗΣ. Και τώρα, είναι έτοιμοι για νομικές διώξεις. Διότι ναι, αυτοί οι άνθρωποι ΔΕΝ δικαιούνται το σεβασμό μας, πόσο μάλλον πανεπιστημιακές έδρες!

    Άλλο ο έρανος για το Ογκολογικό και άλλο ο αγώνας για Δίωξη των Ιατρών που νομίζουνε ότι είναι Θεοί.(Γιατί από εκεί αρχίζουν όλες αυτές οι "αμέλειες")


    Θα ήμουνα μια νύμφη της θάλασσας, να μεθώ με τ' αστέρια του πατέρα ουρανού καθώς θα 'φερνα τον αφρό στο ύψος του γαλαξία, και τους ναυτικούς σώους στην Ιθάκη τους.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : movflower στις 01-06-2007 00:40 ]


    Tren
    01.06.2007, 00:39
    Ολες οι φωνες πρεπει να ακουγονται .Ακομα κι αυτες που ενοχλουν τ'αυτια μας και μας ταραζουν το συστημα.
    Αλλωστε και η κοπελα που εφυγε τετοια φωνη ηταν.Σε τοιχους χτυπαγε!


    ΤΕΤΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ

    Εγραφε ,γιατι το σωμα της δεν την βοηθουσε να πραξει.Οσοι ομως μπορουν να πραξουν μπορουν νομιζω να παρουν(αφου τοσο κοπτονται) τη σκυταλη απο τα αψυχα πια δαχτυλα της και να τρεξουν αν θελουν......
    Tren
    01.06.2007, 00:48
    Επισης για τις νομικες διωξεις μπορει μονο η οικογενεια να επεμβει και θεωρω οτι ο μεγαλος διαδυκτιακος ντορος μονο κακο μπορει να κανει δινοντας στους φταιχτες την ευκαιρια να επικαλεστουν "το οτιδηποτε" δεν μπορει καν να σας περασει απο το μυαλο. προκειμενου να απενεχοποιηθουν.Λεπτα θεματα, πολυ λεπτα νομιζω!Πισω απο "ανωνυμους συμπαραστατες" γινονται ακομα πιο λεπτα,γι αυτο προσοχη λιγο παιδια!


    Και οι γιατροι μας γι αυτα που περνανε στην πλειοψηφεια τους ειναι Θεοι!

    Καλο βραδυ κι απο μενα και επαναλαμβανω οχι ζημιες!
    incomplete_angel
    01.06.2007, 01:14
    Παράθεση:

    Το μέλος MyNameIsDo στις 01-06-2007 στις 00:22 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος QueLastima στις 01-06-2007 στις 00:15 έγραψε...

    ....
    Αν χαρακτηρίζεται αίσχος τα όσα γίνοτναι τότε πως χαρακτηρίζεται το γεγονός ότι μόνο 3 άτομα θα έρθουν για αιμοδοσία το Σάββατο ??????






    Άν και δεν θα έπρεπε να συνεχιστεί αυτή η συζήτηση σ αυτό το θέμα, ήθελα μόνο να σου πώ QueLastima πώς κι εμένα μου έκανε εντύπωση το γεγονός. Ενώ η συμμετοχές σε συναντήσεις άλλου τύπου είναι πολύ μεγάλη..
    Όμως, πιστεύω πολύ πώς δεν πρέπει να μιλάμε πολύ και να κρίνουμε. Καλύτερα να πράτουμε όσο μπορούμε και πάντα με σεβασμό στις προσωπικότητες των άλλων.
    Επίσης.. καλό βράδυ!



    Προσωπικά για λόγους που δεν θέλω να αναφέρω δεν είμαι σε θέση να δώσω αίμα.
    Πρέπει να απολογηθώ?
    incomplete_angel
    01.06.2007, 01:19
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 31-05-2007 στις 23:40 έγραψε...

    Για όσους ήθελαν να κάνουν κάτι παραπάνω από το να γράψουν απλώς ένα ηλεκτρονικό μήνυμα, η οικογένεια της Αμαλίας έδωσε την ιδέα της προσφοράς στην ίδρυση του ογκολογικού νοσοκομείου για παιδιά και σε όποια άλλη προσπάθεια αφορά τον καρκίνο.


    Οχι αλλο μπλα μπλα δηλαδη παιδες....





    Αλλά ακόμη και να συνεισφέρουμε πρέπει να το αναφέρουμε σ' ένα ολόκληρο forum για να ξέρουν όλοι ότι κάνουμε κάτι παραπάνω από το να γράφουμε ένα ηλεκτρονικό μήνυμα συμπαράστασης?

    Και στο κάτω κάτω δεν μπορούν όλοι να συνεισφέρουν.Ούτε αυτό θα πρέπει να κρίνεται.Ας συμμετάσχουν postάροντας το μηνυμα που έφτιξε αυτή η ομάδα.Εισφορά είναι κι αυτή.Δε χρειάζεται να είναι υλική για να είναι πραγματική και από καρδιάς η συμμετοχή...



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : incomplete_angel στις 01-06-2007 01:21 ]