ελληνική μουσική
    935 online   ·  210.853 μέλη

    Μπορεί να είναι μελαγχολικό, μα αν θες δώσε μια απάντηση!

    Astron
    08.06.2007, 13:08
    Παράθεση:

    Το μέλος tina15 στις 08-06-2007 στις 11:41 έγραψε...

    Ποτέ μου δε φοβήθηκα το θάνατο!Κανένας μας δεν πρέπει να τον φοβάται.Είναι μια κατάσταση με την οποία πρέπει να μάθουμε να ζούμε!!Βρίσκεται παντού γύρω μας ακόμη και αν εμείς δε μπορούμε να τον αισθανθούμε,να τον καταλάβουμε...Αυτο που πραγματικά πρέπει να μας φοβίζει είναι η ζωή που μας έδωσε μια ανώτερη δύναμη και που δεν ξέρουμε τι μας επιφυλλάσει...Μπορώ να πω πως είναι μια κατάσταση λύτρωσης και απαλλαγής από κάθε ψυχικό και σωματικό πόνο! Όπως λένε και οι H.I.M. ''This world is a cruel place and we're here only to lose so before live tears us apart let death bless me with you...Join me in death''



    Κανείς δεν πρέπει να φοβάται το θάνατο, και αυτό που πρέπει να μας φοβίζει είναι ...η ζωή; Ακούγεται λίγο απαισιόδοξο, θες να το αναλύσεις περισσότερο;
    lookylouk
    08.06.2007, 19:31
    Παράθεση:

    Το μέλος Mad-about-kurt στις 05-06-2007 στις 00:10 έγραψε...

    Από την στιγμή που θα γεννηθούμε το μόνο σίγουρο,καλώς ή κακώς, είναι ότι θα πεθάνουμε...
    Αν σκεφτόμαστε συνεχώς ότι κάποια στιγμή θα πεθάνουμε,δεν πρόκειται να απολαύσουμε τις στιγμές...



    Ισως βέβαια και αν το σκεφτόμαστε που και που, να τις απολαύσουμε καλύτερα τις στιγμές.... συνειδητοποιώντας ότι δεν έχουμε άπειρο χρόνο και θα έπρεπε να απολαμβάνουμε το τώρα!
    tina15
    09.06.2007, 13:17
    Φυσικά φίλε μου Astron!!!Θάνατος είναι μια κατάσταση στην οποία όλοι κάποτε θα βρεθούμε και προετοιμαζόμαστε γι'αυτή από τη στιγμή που γεννιόμαστε ενώ η ζωή ποτέ δεν ξέρουμε τι μας επιφυλλάσει...Για το μόνο λοιπόν που εγώ μπορώ να είμαι σίγουρη είναι γι' αυτό...Δε νομίζω πως είναι απαισιόδοξο απλά είναι το σκεπτικό μου,η λογική μου!
    Astron
    11.06.2007, 17:25
    Παράθεση:

    Το μέλος tina15 στις 09-06-2007 στις 13:17 έγραψε...
    Φυσικά φίλε μου Astron!!!Θάνατος είναι μια κατάσταση στην οποία όλοι κάποτε θα βρεθούμε και προετοιμαζόμαστε γι'αυτή από τη στιγμή που γεννιόμαστε ενώ η ζωή ποτέ δεν ξέρουμε τι μας επιφυλλάσει...Για το μόνο λοιπόν που εγώ μπορώ να είμαι σίγουρη είναι γι' αυτό...Δε νομίζω πως είναι απαισιόδοξο απλά είναι το σκεπτικό μου,η λογική μου!



    Μα η ιδέα ότι θα πάψεις να υπάρχεις σου φαίνεται λιγότερο τρομακτική απ' το γεγονός οτι δεν ξέρουμε τί μας ξημερώνει αύριο;

    Η ομορφιά της ζωής αυτή είναι... Το ταξίδι που δεν ξέρεις τί σου επιφυλάσσει. Νέες σκέψεις, νέες γνωριμίες, νέα μέρη, νέες αισθήσεις, ακόμα και νέα συναισθήματα. Η μέρα με τη μέρα κατάκτηση αυτού του "αγνώστου" είναι απ' τις πιο συναρπαστικές ομορφιές της ζωής.
    Κι αν καμιά φορά συμβαίνουν άσχημα πράγματα, "why worry, there should be sunshine after rain, these things have always been the same" όπως λένε και οι Dire Straits.

    Σε μεγάλο βαθμό είναι στο χέρι μας να κάνουμε την ζωή όμορφη και να την αγαπήσουμε. Όσο για μένα, δεν θα 'ναι υπερβολή να πω ότι άρχισα να φοβάμαι το θάνατο πιο πολύ όταν πριν από λίγα χρόνια αγάπησα υπερβολικά τη ζωή.


    Υ.Γ. Επίσης πάνω σε αυτό που λες, το γεγονός ότι "προετοιμαζόμαστε" για το θάνατο, δείχνει από μόνο του ότι είναι κάτι πολύ αρνητικό. Προετοιμαζόμαστε για να τον αντιμετωπίσουμε, προσπαθούμε να συνηθίσουμε στην ιδέα του. Αλλά δεν είναι κι εύκολο, ειδικά αν δε θες με τίποτα να αφήσεις πίσω όλα αυτά που αγαπάς εδώ στη ζωή... Απ' την άλλη, αν οι μέρες σου είναι γεμάτες θλίψη και δεν σε κρατούνε και πολλά πράγματα ανάμεσα στους ανθρώπους και τον κόσμο, ίσως η προετοιμασία για τον θάνατο να είναι ευκολότερη.
    tina15
    11.06.2007, 18:00
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 11-06-2007 στις 17:25 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tina15 στις 09-06-2007 στις 13:17 έγραψε...
    Φυσικά φίλε μου Astron!!!Θάνατος είναι μια κατάσταση στην οποία όλοι κάποτε θα βρεθούμε και προετοιμαζόμαστε γι'αυτή από τη στιγμή που γεννιόμαστε ενώ η ζωή ποτέ δεν ξέρουμε τι μας επιφυλλάσει...Για το μόνο λοιπόν που εγώ μπορώ να είμαι σίγουρη είναι γι' αυτό...Δε νομίζω πως είναι απαισιόδοξο απλά είναι το σκεπτικό μου,η λογική μου!



    Μα η ιδέα ότι θα πάψεις να υπάρχεις σου φαίνεται λιγότερο τρομακτική απ' το γεγονός οτι δεν ξέρουμε τί μας ξημερώνει αύριο;

    Η ομορφιά της ζωής αυτή είναι... Το ταξίδι που δεν ξέρεις τί σου επιφυλάσσει. Νέες σκέψεις, νέες γνωριμίες, νέα μέρη, νέες αισθήσεις, ακόμα και νέα συναισθήματα. Η μέρα με τη μέρα κατάκτηση αυτού του "αγνώστου" είναι απ' τις πιο συναρπαστικές ομορφιές της ζωής.
    Κι αν καμιά φορά συμβαίνουν άσχημα πράγματα, "why worry, there should be sunshine after rain, these things have always been the same" όπως λένε και οι Dire Straits.

    Σε μεγάλο βαθμό είναι στο χέρι μας να κάνουμε την ζωή όμορφη και να την αγαπήσουμε. Όσο για μένα, δεν θα 'ναι υπερβολή να πω ότι άρχισα να φοβάμαι το θάνατο πιο πολύ όταν πριν από λίγα χρόνια αγάπησα υπερβολικά τη ζωή.


    Υ.Γ. Επίσης πάνω σε αυτό που λες, το γεγονός ότι "προετοιμαζόμαστε" για το θάνατο, δείχνει από μόνο του ότι είναι κάτι πολύ αρνητικό. Προετοιμαζόμαστε για να τον αντιμετωπίσουμε, προσπαθούμε να συνηθίσουμε στην ιδέα του. Αλλά δεν είναι κι εύκολο, ειδικά αν δε θες με τίποτα να αφήσεις πίσω όλα αυτά που αγαπάς εδώ στη ζωή... Απ' την άλλη, αν οι μέρες σου είναι γεμάτες θλίψη και δεν σε κρατούνε και πολλά πράγματα ανάμεσα στους ανθρώπους και τον κόσμο, ίσως η προετοιμασία για τον θάνατο να είναι ευκολότερη.

    Σε μένα ταιριάζουν τα τελευταία σου λόγια...Όταν ένας άνθρωπος θέλει να δώσει σε κάποιον που το αξίζει όλο του το είναι όμως δεν μπορεί γιατί ,είτε αυτός ο άλλος δεν υπάρχει πουθενά ,είτε γιατί είμαι άδεια από συναισθήματα τότε τι με κράτα έδώ;;;Το μόνο που θέλω είναι να δώσω,δε με νοιάζει αν θα πάρω!Έχεις νιώσει ποτέ μόνος ανάμεσα σε χιλιάδες ανθρώπους;;;;Δυστηχώς αυτό δεν είναι η επιλογή μου αλλά δε μπορώ να κάνω και κάτι για να το αλλάξω!!!Είναι πολύ όμορφο να ακούς ανθρώπους να μίλουν σαν εσένα πόσο μάλλον να αισθάνονται κιόλας όπως εσύ...Εγώ τι λάθος κάνω;;;!!!
    Astron
    11.06.2007, 20:15
    Παράθεση:

    Το μέλος tina15 στις 11-06-2007 στις 18:00 έγραψε...
    Το μόνο που θέλω είναι να δώσω,δε με νοιάζει αν θα πάρω!Έχεις νιώσει ποτέ μόνος ανάμεσα σε χιλιάδες ανθρώπους;;;;Δυστηχώς αυτό δεν είναι η επιλογή μου αλλά δε μπορώ να κάνω και κάτι για να το αλλάξω!!!Είναι πολύ όμορφο να ακούς ανθρώπους να μίλουν σαν εσένα πόσο μάλλον να αισθάνονται κιόλας όπως εσύ...Εγώ τι λάθος κάνω;;;!!!



    Το έχω νιώσει πολύ έντονα και ιδιαίτερα παλιότερα στην εφηβεία.
    Το θέμα που λες μάλιστα το έχουμε συζητήσει εδώ στο παρελθόν και μπορείς να εκφράσεις την γνώμη σου στο σχετικό topic: Μοναξιά ανάμεσα σε πολλούς
    Αλλά και σε άλλα topics, αν κάνεις μια αναζήτηση θα δεις ότι πολλοί συμμερίζονται τις ευαισθησίες και τις ανησυχίες σου

    Ρωτάς αν κάνεις κάτι λάθος. Το λάθος που ίσως θα μπορούσες να κάνεις είναι να απογοητευτείς από τώρα. Η ζωή σου τώρα αρχίζει, και το ωραιότερο μέρος της είναι μπροστά. Κράτα λοιπόν μόνο τα στοιχεία εκείνα που σου δίνουν χαρά και διώξε απ' τη ζωή σου τα υπόλοιπα όσο μπορείς.

    Είναι μεγάλο λάθος να ταυτίζουμε την ζωή με πράγματα τα οποία είναι στην πραγματικότητα μονάχα άσχημες πλευρές της. Για μια ζωή που ταυτίζεται με την ασχήμια και τη στενοχώρια σίγουρα ο θάνατος δεν μοιάζει και τόσο τρομαχτικός. Γι' αυτό η μόνη λύση είναι να διαμορφώσει κανείς τη ζωή του έτσι ώστε να την αγαπήσει.
    Κι αυτά στο λέω ως άνθρωπος μάλλον απαισιόδοξος στην πραγματικότητα. Αλλά κάποια στιγμή μετά την εφηβεία ...βαρέθηκα να αυτομαστιγώνομαι, κι είπα δεν πάει άλλο. Θα το γλεντήσουμε λοιπόν το ταξίδι, όπου κι αν μας πάει.
    vickyvs
    11.06.2007, 20:18
    Μμμμ...Εγω δεν μπορω να πω οτι φοβαμαι τον δικο μ θανατο..Αντιθετοσ πιστεβω οτι θα πεθανω νεα..Αυτο που φοβαμαι ειναι ο Θανατοσ των αλλων..Δυστυχως εχω τραυματικες ςμπειριεσ απο τετοιεσ καταστασεισ και ΤΙς ΜΙΣΩ.!!Ξερω βεβαια οτι ολοι καποια στιγμη φευγουμε απο εδω αλλα..Δεν νομιζω να αντεξω την απωλεια τησ μητερασ μ..Ακουγεται ανωριμο αυτο,το ξερω..Μα ηταν το μονο ατομο διπλα μ μαζι με τα αδερφια μ που σταθηκε δυνατη μετα τν θανατο του πατερα μ..Δεν ειναι αδικο να μ παρει και αυτη ο Θεος?Οτι και να γινει ξερω οτι θα πεσω σε καταθληψη και δεν θα πιστεβω σε θαυματα....
    vickyvs
    11.06.2007, 20:19
    Μμμμ...Εγω δεν μπορω να πω οτι φοβαμαι τον δικο μ θανατο..Αντιθετοσ πιστεβω οτι θα πεθανω νεα..Αυτο που φοβαμαι ειναι ο Θανατοσ των αλλων..Δυστυχως εχω τραυματικες ςμπειριεσ απο τετοιεσ καταστασεισ και ΤΙς ΜΙΣΩ.!!Ξερω βεβαια οτι ολοι καποια στιγμη φευγουμε απο εδω αλλα..Δεν νομιζω να αντεξω την απωλεια τησ μητερασ μ..Ακουγεται ανωριμο αυτο,το ξερω..Μα ηταν το μονο ατομο διπλα μ μαζι με τα αδερφια μ που σταθηκε δυνατη μετα τν θανατο του πατερα μ..Δεν ειναι αδικο να μ παρει και αυτη ο Θεος?Οτι και να γινει ξερω οτι θα πεσω σε καταθληψη και δεν θα πιστεβω σε θαυματα....
    tina15
    11.06.2007, 20:28
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 11-06-2007 στις 20:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tina15 στις 11-06-2007 στις 18:00 έγραψε...
    Το μόνο που θέλω είναι να δώσω,δε με νοιάζει αν θα πάρω!Έχεις νιώσει ποτέ μόνος ανάμεσα σε χιλιάδες ανθρώπους;;;;Δυστηχώς αυτό δεν είναι η επιλογή μου αλλά δε μπορώ να κάνω και κάτι για να το αλλάξω!!!Είναι πολύ όμορφο να ακούς ανθρώπους να μίλουν σαν εσένα πόσο μάλλον να αισθάνονται κιόλας όπως εσύ...Εγώ τι λάθος κάνω;;;!!!



    Το έχω νιώσει πολύ έντονα και ιδιαίτερα παλιότερα στην εφηβεία.
    Το θέμα που λες μάλιστα το έχουμε συζητήσει εδώ στο παρελθόν και μπορείς να εκφράσεις την γνώμη σου στο σχετικό topic: Μοναξιά ανάμεσα σε πολλούς
    Αλλά και σε άλλα topics, αν κάνεις μια αναζήτηση θα δεις ότι πολλοί συμμερίζονται τις ευαισθησίες και τις ανησυχίες σου

    Ρωτάς αν κάνεις κάτι λάθος. Το λάθος που ίσως θα μπορούσες να κάνεις είναι να απογοητευτείς από τώρα. Η ζωή σου τώρα αρχίζει, και το ωραιότερο μέρος της είναι μπροστά. Κράτα λοιπόν μόνο τα στοιχεία εκείνα που σου δίνουν χαρά και διώξε απ' τη ζωή σου τα υπόλοιπα όσο μπορείς.

    Είναι μεγάλο λάθος να ταυτίζουμε την ζωή με πράγματα τα οποία είναι στην πραγματικότητα μονάχα άσχημες πλευρές της. Για μια ζωή που ταυτίζεται με την ασχήμια και τη στενοχώρια σίγουρα ο θάνατος δεν μοιάζει και τόσο τρομαχτικός. Γι' αυτό η μόνη λύση είναι να διαμορφώσει κανείς τη ζωή του έτσι ώστε να την αγαπήσει.
    Κι αυτά στο λέω ως άνθρωπος μάλλον απαισιόδοξος στην πραγματικότητα. Αλλά κάποια στιγμή μετά την εφηβεία ...βαρέθηκα να αυτομαστιγώνομαι, κι είπα δεν πάει άλλο. Θα το γλεντήσουμε λοιπόν το ταξίδι, όπου κι αν μας πάει.

    Τώρα που όπως λες σταμάτησες να ''αυτομαστιγώνεσαι'' είσαι καλύτερα απ'ότι πριν;;;
    GEORB
    11.06.2007, 22:35
    Ο θάνατος δεν είναι το τελείωμα της ζωής, αλλά η ζωή η ίδια, το τέλος της, ο σκοπός της. Είναι η εκπλήρωση της αποστολής, το κλείσιμο του κύκλου. Είναι ο ιερός σκοπός της ύπαρξης, γιατί μέσα από το θάνατο έρχεται η γέννηση, η αναγέννηση και η συνέχεια.
    Ότι κι αν λένε, ότι κι αν τάζουν, ποτέ δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι ο θάνατος είναι μια στιγμή που ο καθένας τη βιώνει απολύτως μόνος του, τίποτα και κανένας δεν μπορεί να σταθεί συμπαραστάτης στιγμή αυτή. Το πέρασμα στην ανυπαρξία είναι του καθενός μας μονοπάτι.
    Η αποδοχή του θανάτου απελευθερώνει το νου. Μόνο τότε, πιστευω, ανοίγεται διάπλατα μπροστά στον Άνθρωπο το μεγαλείο της ζωής.
    Serenade
    14.06.2007, 16:04
    Αν δεν υπηρχε ο θανατος τοτε ισως δεν θα εκτιμουσαμε τοσο τη ζωη..
    ban
    14.06.2007, 20:34
    οσο πιο λιγη αγάπη δίνεις κα παίρνεις τοσο περισσότερο θέλεις να ζήσεις.
    αν δεν αγαπάς και δεν αγαπιέσαι σου είναι αφιαφορος και ο θάνατος και η ζωή
    esta
    15.06.2007, 13:44
    Πιστεύω πως ο θάνατος είναι κάτι φυσικό και άλλωστε θα ήταν ανούσιο να ζούμε αιώνια!κατα τη γνώμη μου,"είναι η σκέψη του θανάτου που στο τέλος σε βοηθάει να ζήσεις"........
    spay1972
    22.06.2007, 20:24
    θέλω να πιστέυω πως το θεμα του θανατου ειναι καθαρα βιωματικο οσο αναφορα των φοβο εχασα των πατερα οταν ειμουν μικρος δεν το καταλαβα καθολου οταν εχασα ομως τιν μητερα μου σε ηλικα 27 ετων απο καρκινο με κυριευσε τρομος οτι και εγω θα εχω την τυχη της.
    Ευτιχως ομως ειμαι απο την φυση μου ανθρωπος αισιοδοξος και πανω απο ολα με καλη διαθεση ακομα και στα δυσκολα.Το χαμογελο σε κανει να βλεπεις διαφορετικα την ζωη,
    με πιο ωραια διαθεση και φυσικα τιποτα πλεων δεν με τρομαζει.
    περσυ τα χριστουγεννα ειχα ενα τροχαιο,με ενα αμαξι καταστρεμενο και εμενα με ενα κεφαλι ανοιγμενο στα δυο και καταστρεμενο γονατο, οταν με βρηκαν χαμογελαγα,
    και οταν με ρωτησαν γιατι γελας, απαντησα ΠΟΤΕ ΔΝ ΘΑ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ . Γιαυτο διψα για ζωη και παντα να την γευεσαι οτι γευση και να εχει.
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ...ΜΟΝΟ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΟΥ

    StavmanR
    30.06.2007, 14:34
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 31-05-2007 στις 22:58 έγραψε...

    Προσωπικως τον Mr.Death τον εχω γραμμενο.....



    Κι αυτός μας έχει καταγεγραμμένους...Κάποια στιγμή θα φτάσει και στη σελίδα μας...
    Μέχρι τότε τσιν τσιν
    StavmanR
    30.06.2007, 14:42
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 01-06-2007 στις 16:38 έγραψε...


    Θα στεκοσουν μπροστα σε ενα τανκ για μια ιδεα?
    Θα εδειχνες με το δαχτυλο τον γειτονα για ενα κιλο φετα?
    Θα φιλαγες τον Χριστο στο μετωπο για τριαντα αργυρια?








    -Κάποιοι για μία ιδέα στέκονται πάνω στο τανκ, στη θέση του πολυβολητή...(God bless us all)
    -Η χρήση της κουκούλας θεωρείται δεδομένη, αν και στην εποχή μας όλα γίνονται με τη χρήση του mouse ανάμεσα σε 4 ντουβάρια (5 είναι αλλά το ένα κινείται κιόλας)...
    -Κάτσε να κάνω τις απαραίτητες μετατροπές και ανατιμήσεις να δω αν συμφέρει...το ανθεκτικό σχοινί κοστίζει αρκετά στις μέρες μας...(με τη σύμφωνη γνώμη του προδοθέντα κάνουμε και εκπτώσεις)

    Τρεν δεν έχω λόγια ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 30-06-2007 14:44 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 30-06-2007 14:47 ]


    StavmanR
    30.06.2007, 15:03
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 02-06-2007 στις 12:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 01-06-2007 στις 19:09 έγραψε...
    Ειπες"Μάλλον έχει νικήσει την αγάπη για τη ζωή, και άλλος δρόμος πια δεν του μένει παρά είτε να την αγαπήσει (αλλάζοντάς την) είτε να την σταματήσει."

    Δεν αγαπα την ζωη αυτος που μαχεται για την προσωπικη ελευθερια και την ευημερια των συνανθρωπων του?Για την πατριδα του,τα δικαιωματα του,την θρησκεια του,την δικαιοσυνη ,τις αρχες του?Ποιος αγαπα την ζωη περισσοτερο απ'αυτον?




    Αγαπά τη ζωή την ιδεατή, εκείνη που θέλει να χτίσει και όχι εκείνη που ζει. Για αυτό αποφασίζει ότι αξίζει να ρισκάρει την ζωή του για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.
    Αν ήταν ευτυχισμένος με τα πράγματα όπως είχαν, δε θα είχε λόγο άλλωστε να το κάνει αυτό.
    Αυτή βέβαια είναι η δική μου προσωπική άποψη, και μπορεί να διαφωνείς.


    Παράθεση:
    Κατα τα αλλα οφειλω να σου ομολογησω Astron οτι μου αρεσει πολυ ο πολιτισμενος τροπος που διαφωνουμε!


    Χαίρομαι που το λες αυτό γιατί μόνο έτσι μπορούν να γίνουν αυτές οι συζητήσεις
    Είμαστε και στις "Φιλοσοφικές Συζητήσεις", ο σεβασμός της αντίθετης άποψης είναι αναγκαίος...



    Όπα, και θέλετε να μας πείτε ότι οι συζητήσεις στα παράθυρα των τηλεοπτικών ειδησεογραφικών εκπομπών δεν είναι πολιτισμένες;;;;;;; Πού είναι η ένταση, τα μπινιλίκια, οι διακοπές (πιο συχνές και από της ΔΕΗ τελευταία), η αστοχία του θέματος, οι διαφημίσεις...Ανήκουστο!
    Είδα έναν κόσμο να γκρεμίζεται μπροστά μου...


    floydian
    01.07.2007, 05:43
    Δεν μπορώ να πιστέψω πως υπάρχουν άνθρωποι που έχουν εξοικιωθεί με τον θάνατο γιατί αυτοί που βρέθηκαν αντιμέτωποι μ'αυτόν δεν βρίσκονται κοντά μας να μας δώσουν να καταλάβουμε πως είναι! Όποιος λέει δεν φοβάμαι τον θάνατο δεν ξέρει τι έχει να αντιμετωπίσει, η ζωή είναι δώρο που κανείς δεν θέλει να χάσει! Εγώ έχασα τον φίλο μου, μέσα στα ίδια μου τα χέρια και ακόμη δεν μπορώ να πω ότι ξέρω πως είναι ή τι είναι ο θάνατος! Οι "γενναίοι" λοιπόν ας συνεχίζουν να προκαλούν κάτι που δεν γνωρίζουν....
    floydian
    01.07.2007, 05:53
    Παράθεση:

    Το μέλος tina15 στις 09-06-2007 στις 13:17 έγραψε...

    Φυσικά φίλε μου Astron!!!Θάνατος είναι μια κατάσταση στην οποία όλοι κάποτε θα βρεθούμε και προετοιμαζόμαστε γι'αυτή από τη στιγμή που γεννιόμαστε ενώ η ζωή ποτέ δεν ξέρουμε τι μας επιφυλλάσει...Για το μόνο λοιπόν που εγώ μπορώ να είμαι σίγουρη είναι γι' αυτό...Δε νομίζω πως είναι απαισιόδοξο απλά είναι το σκεπτικό μου,η λογική μου!



    Δεν καταλαβαίνω που λες: για το μόνο που μπορώ να είμαι σίγουρη!
    Πως είσαι σίγουρη δηλαδή, επικοινωνείς με νεκρούς κ σου'χουν πει? ή απλά σε πείσαν οι Η.I.M. μ'ένα τραγούδι τους?
    Δεν λέω να τρέμουμε καθημερινά στην ιδέα ότι θα πεθάνουμε, αλλά όχι και να ζούμε εν αναμονή του θανάτου μας! Φιλικά πάντα όλα, έτσι?

    no clones...be different...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : floydian στις 01-07-2007 05:54 ]


    Tren
    05.07.2007, 18:30
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 30-06-2007 στις 14:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 01-06-2007 στις 16:38 έγραψε...


    Θα στεκοσουν μπροστα σε ενα τανκ για μια ιδεα?
    Θα εδειχνες με το δαχτυλο τον γειτονα για ενα κιλο φετα?
    Θα φιλαγες τον Χριστο στο μετωπο για τριαντα αργυρια?








    -Κάποιοι για μία ιδέα στέκονται πάνω στο τανκ, στη θέση του πολυβολητή...(God bless us all)
    -Η χρήση της κουκούλας θεωρείται δεδομένη, αν και στην εποχή μας όλα γίνονται με τη χρήση του mouse ανάμεσα σε 4 ντουβάρια (5 είναι αλλά το ένα κινείται κιόλας)...
    -Κάτσε να κάνω τις απαραίτητες μετατροπές και ανατιμήσεις να δω αν συμφέρει...το ανθεκτικό σχοινί κοστίζει αρκετά στις μέρες μας...(με τη σύμφωνη γνώμη του προδοθέντα κάνουμε και εκπτώσεις)

    Τρεν δεν έχω λόγια ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 30-06-2007 14:44 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 30-06-2007 14:47 ]






    Salud!!!!!!!

    Δεν κραταω κι επανω μου μερικα λογια να σου δανειζα για την περισταση StavmanR αλλα ενα ευχαριστω που εχω ,ολο δικο σου!