ελληνική μουσική
    851 online   ·  210.853 μέλη

    Μπορεί να είναι μελαγχολικό, μα αν θες δώσε μια απάντηση!

    LadyLuck
    05.07.2007, 18:51
    Μέχρι τώρα έλεγα ότι δεν τον φοβάμαι... Και αυτό έδειχνα αυθόρμητα άρα το πίστευα. Δεν είχα και τίποτα να αφήσω πίσω... Δηλαδή οκ, οι φίλοι κτλ κάποτε θα το ξεπέρναγαν θα έλεγα, ένα μικρό παιδί όμως για παράδειγμα, δε θα το ξεπέρναγε τόσο έυκολα, οπότε δε με κράταγε κάτι τόσο δυνατό.
    Πρόσφατα όμως απέκτησα κάποιες φοβίες (οδηγικές βασικά ) οι οποίες ίσως να αποδεικνύουν το φόβο μου προς το θάνατο.
    Προς το παρόν τον αγνοώ πάντως
    CountessEfi
    05.07.2007, 23:41
    παντού μπορεί να σε βρει το κακό . όχι μόνο οδηγώντας. εκτός κ αν εννοείς την δική σου οδήγηση (χιχιχχι πλακίτσα )
    ναι προσωπικά τον φοβάμαι γιατί είναι απλά άγνωστο. δν ξέρεις πως θα νιώσεις όταν έρθει αυτή η στιγμή, ούτε πότε θα έρθει, ούτε αν θα είναι ανώδυνο η επώδυνο, ούτε τίποτα.
    απαπαπαα ούτε να το συζητάω θέλω.
    LadyLuck
    06.07.2007, 00:33
    Για τον επόμενο μήνα θα συνοδηγώ και μου φαίνεται χειρότερο μικρά
    ΄Ηδη άρχισα να το ξεπερνάω οπότε μια χαρά είμαι. Το πότε θα έρθει και αν θα είναι επώδυνος δε με ενδιαφέρει τόσο... Μια ψυχή που είναι να βγει... (κυριολεκτικά αυτή τη φορά).
    Ο φόβος νομίζω περισσότερο έχει να κάνει με το αν έχεις κάνει αυτά που θες, αν τα έχεις προλάβει όλα. Αυτό με αγχώνει περισσότερο.
    StavmanR
    06.07.2007, 13:33
    Κάποια στιγμή έτυχε να ακούσω το "ο φόβος φυλάει τα έρμα". Τελικά, μεγάλη κουβέντα, όχι μόνο από την άποψη ότι τα έρμα αυτοπροστατεύονται μέσω του φόβου, αλλά και από την άποψη ότι ο φόβος μια κατάστασης σε κάνει έρμαιό της.
    asxetos
    06.07.2007, 13:48
    για το θέμα του θανατου ....μελαγχολησα.....εχω προσωπικους λογους..... .....
    δεν μπορω να εκφρασω τιποτα....παρα μονο με νοτες......απο το μικροφωνο μου στο skype...ετσι προχειρα....
    εις μνημη....μιας ψυχης
    Get this widget | Share | Track details