ελληνική μουσική
    364 online   ·  210.857 μέλη

    «Ατμόσφαιρες» με nefos, vouliakis στην Κω

    vouliakis
    02.08.2007, 03:39




    Τη Δευτέρα 6 Αυγούστου, στα πλαίσια των «Ιπποκρατείων 2007», μαζί με μαθητές και φίλους έχουμε ετοιμάσει τις «Ατμόσφαιρες», μια μουσική εκδήλωση – “άγγιγμα” σε κάποια τραγούδια, στο μεσαιωνικό κάστρο της Νεραντζιάς στην Κω, στις 9 το βράδυ.

    Εκτός από τα τραγούδια, θα σας πούμε και κάποια ωραία παραμύθια…

    Special guest, στο φλάουτο, η Νεφέλη – nefos – Κάντερλι.

    Σας περιμένουμε…


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 04-08-2007 20:35 ]


    KAKOFONIKS
    02.08.2007, 09:21
    Όσοι μπορείτε να πάτε είμαι σίγουρος πως θα είναι τέλεια!!!!

    Μακάρι να μπορούσα να είμαι εκεί.

    Καλή επιτυχία Παναγιώτη.....
    istoxastis
    02.08.2007, 10:53
    Σίγουρα θα το 'χεις κατα νού...
    κι ένα παραμύθι της Πηγούλας, Παναγιώτη. Παραγγελιά.
    Καλή επιτυχία!
    vouliakis
    03.08.2007, 01:23
    @kakofoniks: Να είσαι καλά, Γιώργο. Μακάρι να ήσουν εδώ.

    @istoxastis: Δεκτή η παραγγελιά, Χρυσόστομε. Έτσι κι αλλιώς, το είχαμε κατα νού...




    anastasisk
    03.08.2007, 03:09
    Καλη επιτυχια κι απο μενα να ουμ!!



    (Ένα μποχάλι νερό )
    KAKOFONIKS
    03.08.2007, 09:58
    Αχαχαχαχαχα μάλλον το βλέπω για μποχάλι βότκα.....

    IF YOU FAIL TO PLAN , YOU PLAN TO FAIL !!!And failure is not my beloved word... ¨

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KAKOFONIKS στις 06-08-2007 10:38 ]


    vouliakis
    04.08.2007, 20:29
    Άλλαξα λιγάκι τον τίτλο του topic. (Καλά... Παίζει καταπληκτικό φλάουτο το άτομο...)




    vasilis23
    04.08.2007, 21:26
    Καλη επιτυχια παιδακια!
    edelweiss
    04.08.2007, 21:48
    Δυστυχώς 6 Αυγούστου θα είμαι στην Κρήτη στο άλλο νησί που αρχίζει με Κ...

    Οπότε θα δεχτήκε μοναχά την καλή μου επιτυχία :) και πιστεύω σε εσάς πως θα είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!
    Orfeus
    05.08.2007, 02:27
    Καλή επιτυχία εύχομαι...

    Καταπληκτικό φλάουτο παίζει .....το άτομο;

    Δεν σε πιστεύω!!!!


    Termite
    05.08.2007, 13:45
    kalh epityxia paidia...na perasete kala kai to output na einai omorfo
    roubas
    05.08.2007, 16:03
    καλη επιτυχια παιδες και πανω απο ολα να περασετε καλα!!!!!!!!!
    KAKOFONIKS
    06.08.2007, 10:39
    Α και μην το ξεχάσω περιμένουμε υλικό....!
    nefos
    06.08.2007, 12:35



    @ Εμ, είναι που το φλαουτάκι μου γουστάρει να στριμώχνεται σε "ατμόσφαιρες".

    Κι από την μεριά μου, ευχαριστώ για τα ευγενικά σας λόγια.
    pastella
    06.08.2007, 16:32
    Καλη επιτυχια κι απο μενα Νεφελη και Παναγιωτη!


    dimitrapan
    07.08.2007, 08:32
    Καλή επιτυχία και πάνω απ' όλα να περάσετε καλά!
    vouliakis
    08.08.2007, 03:32
    Περάσαμε ένα "ατμοσφαιρικό" διήμερο. Ξεκινήσαμε με τη συναυλία στο Κάστρο, συνεχίσαμε, την επόμενη μέρα, με γύρισμα για τη Δημοτική Τηλεόραση (με γκρίνια της Νεφέλης) και τελειώσαμε με πριβέ συναυλία στην Πηγή, όπου ακούστηκαν από Metallica μέχρι μπαρόκ και ...ρεμπέτικα (στις 2 τα ξημερώματα πέρασε ο Θανάσης με το μπουζούκι του, κατά τύχη)...

    Κάναμε τη nefos διάσημη (και) στην Κω, αφού εκτός από τα περίπου 500 άτομα που μας άκουσαν στο Κάστρο, ολόκληρη η συναυλία μεταδόθηκε χθες από τη Δημοτική Τηλεόραση και συζητιέται σε όλο το νησί...

    ()

    Περισσότερα (φωτό κλπ) σύντομα...




    KAKOFONIKS
    08.08.2007, 09:59
    Όλεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!

    Μπράβο ρε παιδιά.......

    Περιμένουμε λοιπόν φωτό χιχιχιχιχιχιχιχ


    nefos
    08.08.2007, 13:46


    @ Εδώ η "γκρινιάρα" nefos .

    Όπως τα λέει ο vouliakis έγιναν τα πράγματα, το φλαουτάκι δέχτηκε την εξερεύνηση των μαθητών, των παιδιών και άλλων γνωστών του και φυσικά καταπονήθηκε από εμένα αφού έπαιξα από (σχεδόν) όλα τα στυλ!

    Οι μαθητές, καλά παιδιά και σωστά μεθοδευμένα από τον δάσκαλό τους, έπαιξαν όμορφα στην συναυλία και κυρίως γίναμε μια όμορφη παρέα στις πρόβες, στα παρακσκήνια, κτλ. Το να βρίσκομαι με νέους έφηβους μ΄έκανε μεν να νιώσω πως πούρεψα αλλά πως είναι όμορφο να μεταφέρω την αγάπη μου για τη μουσική σε αυτούς. Όσο για τον Αντρέα Βουλιάκη (τον γιο), είναι λίγο το να γράψω πως το παίξιμό του στην drums είναι τόσο ώριμο και σωστό που τύφλα να έχουνε οι άλλοι drummers.

    Επίσης, ο Μανώλης Θαλασσινός, ένας συμπαθέστατος τραγουδοποιός. μου επέτρεψε απλόχερα να συμμετέχω σε ένα από τα όμορφα τραγούδια του. Ελπίζω σε μια επόμενη φορά να παίξω τους μύθους του, που τόσο μου άρεσε η μουσική και οι στίχοι του.

    Χμ, μην ξεχάσω τον Thief, τον Αντώνη που αν και μου χρωστά να μου τραγουδήσει κατιτίς, με μάγεψε με την κλασσική του κιθάρα το βράδυ στην Πηγή (εννοείται πως ήπια νερό από όλα τα μαρκούτσια που έτρεχε νερό και τα παιδιά γελούσαν). Και μιας και γράφω για Πηγή, κατά τη διάρκεια της συναυλίας διαβάστηκε ο "Αιώνιος Αύγουστος" της AlienP, Πηγής Καφετζοπούλου που τόσο άδικα πέθανε πριν λίγες βδομάδες. Κι όμως, εκείνη την ώρα, ήτανε σαν να βρισκότανε ανάμεσα στον Αχαίρευτη και στον Χαραμοφάη της.

    Μαζεύω τα μπογαλάκια μου, παίρνω χαμόγελα, αρκετή γκρίνια (βέβαια άλλη το παίρνει το βραβείο της θεατρίνας γκρινιάρας), μια απλόχερη φιλοξενία και και πετάω πίσω στην Αθήνα απόψε.
    KAKOFONIKS
    08.08.2007, 15:00
    Αχ ρε Νεφέλη τι μου θύμησες......

    Όλα αυτά τα έχω ζήσει επανηλημένως και μου έχουν λήψει πάάάάά΄ραααααα πολύ!

    Οι βότκες πίσω στα παρασκήνια, στις πρόβες καφέ απέναντι απο το ξενοδοχείο και σε κάθε διάλειμμα στο μίνι μάρκετ δίπλα για αναψυκτικό ή να πάρουμε κάτι να γουρουνιάσουμε.... Αχχχχχχχχχχχ νοστάλγησα!

    Μου θύμησες και δύο τρείς πολύ καλούς φίλους και πάρα πολύ καλούς μουσικούς τον Μανώλη και τα άλλα παιδιά..............

    Όσο για τον Αντρέα ε το μήλο κάτω απο την μηλιά θα πέσει το παιδί αυτό είχε την μουσική ωριμότητα απο πολύ μικρό συγχαρητήρια στον Μπαμπά Vouliaki γιατί στον δάσκαλο και φίλο vouliaki τα έχουμε πει πολλές φορές.....


    Καλά να περνάτε και εις άλλα με υγεία!!!!!!