ελληνική μουσική
    673 online   ·  210.857 μέλη

    Απορία σχετικά με τη μαγεία

    Tren
    24.08.2007, 23:26
    Εγω θα πω ενα κι ας γινω παλι κακια.

    Σας εκτιμω ολους τον καθενα για διαφορετικο λογο ,δεν εχει σημασια βεβαια την συγκεκριμενη στιγμη ,αλλα το λεω για να δικαιολογησω πως οτι πω θα το πω απο ενδιαφερον.

    Το γεγονος και μονο πως η ενδιαφερομενη Liza 32 και (εχω λογο που το λεω )δεν παιρνει θεση και δεν προχωρει σε αναλυτικο διαλογο ,οπως θα εκανε ενας ανθρωπος που πραγματικα εχει προβλημα σας δινει την εντυπωση πως το θεμα χρηζει αναλυσης η σοβαρης εντιμετωπισης?

    Απο την αρχη το πηρα με χιουμορ!

    Οχι για αλλο λογο ,απλα βλεπω συνηθως τις μπανανοφλουδες και δεν τις παταω...

    Καλο λοιπον ειναι να ΜΗΝανοιγομαστε με τετοια λεπτα ζητηματα δημοσιως...
    λεω..


    Dimitrios_En_MH
    24.08.2007, 23:38
    Καλο λοιπον ειναι να ΜΗΝ ανοιγομαστε με τετοια λεπτα ζητηματα δημοσιως...
    λεω..

    Διόνη,

    Κακό δεν είναι.
    Εξαρτάτε πάντα η πρόθεση κάθε μας ενέργειας.
    Αν είναι αγαθή η όχι.

    Κάθε καλό σου εύχμαι.


    Tren
    24.08.2007, 23:39
    χαχαχα ετσι ακριβωςςςςςςς



    Μαρια να περασεις υπεροχα και τον αετο κλειστονε πουθενα οσο θα λειπεις μην ξεχαστεις και τον παρεις μαζι...
    Tren
    24.08.2007, 23:42
    Παράθεση:

    Το μέλος Dimitrios_En_MH στις 24-08-2007 στις 23:38 έγραψε...

    Διόνη,

    Κακό δεν είναι.
    Εξαρτάτε πάντα η πρόθεση κάθε μας ενέργειας.
    Αν είναι αγαθή η όχι.

    Κάθε καλό σου εύχμαι.







    Ξερω τι λεω Δημητριε

    Καθε καλο και σε σενα κι η δικη μου ευχη!
    ogyon21
    25.08.2007, 19:56
    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 24-08-2007 στις 10:41 έγραψε...

    Θα ήθελα να μου λύσετε την εξής απορία. Μπορεί κάποιος που σε εχθρεύεται να σου κάνει μάγια προκειμένου να πετύχει το σκοπό του όποιος και αν είναι αυτός; Αν ναι, πως μπορέι κάποιος να απαλλαγεί απο τα μάγια; Η εκκλησία απο όσο γνωρίζω, πιστεύει στην ύπαρξη της μαγείας και έχει και σχετική προσευχή για αυτό το ζήτημα. Παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει κάτι για την απαλλαγή απο τα μάγια να με ενημερώσει σχετικά. Υπάρχει λόγος.



    Κοιτα, εαν οντως αρπαξες το "κακο" και προσπαθεις να απαλλαγεις, σκεψου τα εξης.. Πρωτα αποφασισε ποιος στο εριξε.. Δευτερον, τι σου εριξε.. Τριτον μην ασχοληθεις με το θεμα εκκλησια στον συγκεκριμενο τομεα... Καλες και οι προσευχες ενος θρησκου, μα στη συγκεκριμενη περιπτωση, για να επιασε το "κακο" μαλλον, δεν ηταν αρκετες.. Υπαρχουν μπολικα τερτιπια που θα μπορουσες να ακολουθησεις για να βγαλεις το βραχνα απο πανω (εαν προλαβεις να το κανεις πριν σε παταξει). Ενας ειναι ο μοναχικος δρομος.. Δηλαδη να αρχισεις να ασχολησε με το θεμα της μαγειας, (κυριως διαβαζωντας στην αρχη) μεχρι να καταλλαβεις τι εφαγες. Αφου/εαν το καταφερεις να βρεις την εξοδο , εαν υπαρχει.. Εαν π.χ. ειναι δεσιμο, να το κοψεις. Τωρα βεβαια εδω ξεκιναει και το δυσκολο. Συχνα μια επιθεση που σεβεται τον εαυτο της δεν γινεται στο PM, (Prime MAterial) οποτε σε μια τετοια περιπτωση θα πρεπει κανεις να χωθει πολυ πιο βαθεια και να μαθει ολα αυτα τα πραγματα που τον περιτριγυριζουν χωρις να το γνωριζει (κατι τετοιο βεβαια θα σε βαλει εναντια στις θρησκευτικες σου αρχες , μα ως γνωστων "ο σκοπος αγιαζει τα μεσα") Σε αυτην τη δυσκολη περιπτωση, θα χρειαστεις κοσμο μαζι σου.. Εαν δηλαδη σκεφτεσαι να το κανεις το ταξιδι της αναζητησης αυτης, θα χρειαστει να αφησει καποιον φυλακα, και καλο θα ειναι να παρεις και καποιον εμπειρο μαζι.. (σεβαστη η αποψη οτι οι εμπειροι ειναι τυποι που μπορουν να σου κανουν ζημια, αλλα μπορουν και να σε βοηθησουν.. Αναλογα το αντιτιμο η κουβεντα..) Τωρα βεβαια ταξιδι μην πας και κανεις στην Αθηνα, κυριως κοντα στο κεντρο γιατι μπορει να παθεις και χειροτερα απο αυτα για τα οποια ξεκινησες να λυσεις.. Υπαρχουν στο "κεντρο" της Αθηνας πολλοι "κακοι"..

    Φυσικα , εαν η θρησκευτικη σου φυση τα αρνιεται ολα αυτα, μπορεις να συνεχισεις με την αρχικη σου πορεια (αυτη του παπα που εμπιστευεσαι) και θα σου ευχηθω καλη τυχη.. Αρκει ομως?

    P.S. Εμενα παντως εαν χαλαγε το μηχανακι μου, θα το πηγαινα σε μηχανικο, η θα γινομουν μηχανικος. Παντως δεν θα ρωταγα εναν μαθηματικο να μου βρει τη ζημια!


    gexrag
    26.08.2007, 17:35
    Φίλε μου ogyon21
    Δείχνεις να διάβασες βιβλία σχετικά με την μαγεία αλλά να έχεις πολύ μεγάλη
    πλάνη για το τι εστί μαγεία. Κάπως έτσι όπως περιγράφεις μην ξέροντας ούτε εσύ
    ούτε όποιος ακούει ή διαβαζει τα σχετικά, τι είναι αυτό που περιγράφεις, χάνεται
    στο χάος της περιγραφής σου. Πριν πει κάποιος και πάλι ότι είμαι προκλητικός ας
    μελετήσει σωστά τα σχετικά και αν δεν χαθεί σε ανοησίες που εμπλέκονται με τα
    αληθινά και υπαρκτά της μαγείας ίσως ξεχωρίσει την αλήθεια.
    Dimitrios_En_MH
    26.08.2007, 21:52
    Θα ήθελα να αφήσω μια τελευταία σκέψη για το θέμα της Μαγείας.

    Η Μαγεία, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Αγία !!!

    Ευτυχώς ο Τριαδικός μας Θεός, για να Δοξαστεί ο Υιός του Θεού και Πατρός,
    ο Γλυκύτατος μας Ιησούς Χριστός, μας έδωσε την φύση για να μας διδάσκει.

    Γιατί τελικά, η φύση διδάσκει καλύτερα από τους ανθρώπους. Γιατί είναι Ταπεινή.
    Εμείς την καίμε, και όση απέμεινε, εκπέμπει το άρωμα της συγγνώμης. Το οξυγόνο.

    Εννοώ εμείς οι άνθρωποι …..

    Και τι μας διδάσκει η φύση για το θέμα της Μαγείας.

    Όπως ΔΕΝ υπάρχει καλός, Μαύρος Λύκος και Λευκός Λύκος,
    έτσι ΔΕΝ υπάρχει καλή Μαύρη Μαγεία και Λευκή Μαγεία.

    Καλή συνέχεια στο διάλογο.

    Κάθε καλό σε όλους.

    Με αγαθή αγάπη,
    Δημήτριος


    Απλά ο Δημήτρης.
    Πορεία από τον Πηλό, στο Κρύσταλλο. Στο διάφανο. Στο Θεαυγές.
    -
    Στα μάτια του Θεού, ο πιο αμαρτωλός άνθρωπος με τον πιο “έντιμο άνθρωπο”, ένα βήμα χρειάζεται για να φτάσει ο ένας στην θέση του άλλου.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dimitrios_En_MH στις 26-08-2007 22:04 ]


    gexrag
    26.08.2007, 22:13
    Φίλε μου Dimitrios_En_MH
    Επιμέρους έχεις δίκιο.
    Η μαγεία δεν είναι Αγία. ΣΥΜΦΩΝΩ.
    Σχετικά με την λευκή ονομάστηκε λευκή και όλοι το γνωρίζουν γιατί απλά δεν έχει
    στόχο το κακό πάντα. Είναι ευχές με μεγάλη δύναμη που δεν επιτρέπεται να
    χρησιμοποιούνται ΠΟΤΕ. Είναι γνώση που δόθηκε στον άνθρωπο κατά τα χρόνια της
    Παλαιάς Διαθήκης από τα δαιμόνια. Δεν συνεχίζω γιατί θα επέμβει η λογοκρισία που
    τελευταία έχει ανέβει σε υψηλά επίπεδα διατηρώντας τα προσχήματα και μένοντας
    στα επίπεδα των συστάσεων, που αποτελούν ΕΜΜΕΣΗ λογοκρισία.
    ogyon21
    27.08.2007, 17:32
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 26-08-2007 στις 17:35 έγραψε...

    Φίλε μου ogyon21
    Δείχνεις να διάβασες βιβλία σχετικά με την μαγεία αλλά να έχεις πολύ μεγάλη
    πλάνη για το τι εστί μαγεία. Κάπως έτσι όπως περιγράφεις μην ξέροντας ούτε εσύ
    ούτε όποιος ακούει ή διαβαζει τα σχετικά, τι είναι αυτό που περιγράφεις, χάνεται
    στο χάος της περιγραφής σου. Πριν πει κάποιος και πάλι ότι είμαι προκλητικός ας
    μελετήσει σωστά τα σχετικά και αν δεν χαθεί σε ανοησίες που εμπλέκονται με τα
    αληθινά και υπαρκτά της μαγείας ίσως ξεχωρίσει την αλήθεια.



    Χαιρομαι που λεξεις οπως ανοησιες κτλ αναφερθηκαν απο εσενα προς τα μενα κατα την παρατηρηση σου, γιατι πολυ καιρο τωρα ηθελα να τις χρησιμοποιησω, μα ελεγα να "μην φανω προκλητικος". Εαν δεν καταλαβαινεις το κειμενο το οποιο γραφω, το οποιο σιγουρα εχει εναν χαοδη χαρακτηρα, (μιας και δεν θελω να κανω τον αναλυτη της μαγειας , παρα να παραθεσω καποια πραγματα, ωστε εαν οντως η Lisa δεν μας παραμυθιαζει οπως δηλωσε και η tren, κι αρχισει να "ασχολειται" με το θεμα, σιγουρα θα τα βρει μπροστα της και θα καταλαβει τι εννοω. Αν φτασει εκεινη η στιγμη, μπορει απλα να ρωτησει προσωπικα μιας και ειναι κατι το οποιο μονο γελιο μου προκαλει οταν γινεται σε μια ανοιχτη κουβεντα... )ειναι κατι που ισως θα επρεπε να το σκεφτεις ως δικο σου αρνητικο , η απλα να μην ασχοληθεις μιας και δεν το εχεις.

    Σιγουρα ξερω τι ειναι αυτο που περιγραφω, και εαν εσυ δεν περνεις χαμπαρι σε συμβουλευω απλα να συνεχισεις απλα με τα "μη χαοδη" δικα σου, κοινως με τις παπα***ς που αραδιαζεις κι οχι με το πως και ποσο σκεφτομαι.

    Το εαν εχω πλανη για το τι εστι μαγεια, η και οτιδηποτε αλλο, μαλλον ειναι κατι το οποιο δεν μπορεις καν να φανταστεις οποτε μην μαντευεις.

    Την επομενη φορα που θα σκεφτεις να αναφερθεις με παρομοιο τροπο για το ατομο μου, σκεψου το καλα γιατι υπαρχουν και ορια...

    KK Man?

    (και τα περι φιλιας κομμενα)

    www.myspace.com/funkybluequintet
    www.myspace.com/ogyon

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ogyon21 στις 27-08-2007 17:34 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ogyon21 στις 27-08-2007 17:45 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ogyon21 στις 27-08-2007 17:49 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ogyon21 στις 27-08-2007 18:38 ]


    gexrag
    27.08.2007, 19:26
    Ερώτηση προς όλους.
    Στο κείμενο που αναφέρεται ο φίλος ogyon21
    Υπάρχει κανένα σημείο όπου τον χαρακτηρίζω ανόητο;
    Υπάρχει κάποιο σημείο που τον προσβάλει;

    Αν ΝΑΙ τότε θα κάνω ένα ταξίδι για να του ζητήσω συγνώμη δίνοντας το χέρι μου
    στο σημείο που θα μου υποδείξει.
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ πάρτε θέση επί τυου θέματος.
    Δεν είναι εκτός θέματος γιατί όταν κάτι γίνεται δημόσια πρέπει να διωρθώνεται δημόσια.
    Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα που αναφέρει παραπάνω γιατί είναι ανάξια
    σχολιασμού και προέρχονται από αδικαιολόγητο εκνευρισμό.
    Περιμένω κάποια επανόρθωση στην περίπτωση που έχει γίνει κάποια παρεξήγηση η
    οποία δεν οφείλεται σε μένα. ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΩ απλά περιμένω.

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ για παρόμοια ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ εγώ φταίω ή απλά θέλετε να μην
    καταχωρείτε άποψη που να αναιρεί ότι λέτε και ΔΕΝ τεκμηριώνετε;

    ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ακόμη και με προσωπικά μυνήματα 'οπως έχει ήδη κάνει κάποια
    ευαίσθητη και τρυφερή ψυχούλα.

    jorge
    27.08.2007, 19:32
    Το θέμα εδώ είναι η μαγεία και δεν υπάρχει λόγος να γίνει (και εδώ) πεδίο μάχης.

    Σας παρακαλώ πολύ.

    ogyon21 δεν επιτρέπεται να εκφράζεσαι με τέτοιες εκφράσεις (π@@@ιες) προς συνομιλητές σου. Αφου μια χαρά μπορείς και χωρίς τέτοιες λέξεις. Είμαστε ελαστικοί, αλλά δεύτερη φορά δεν θα υπάρξει οκ;

    Πάμε περί μαγείας. Ο τσακωμός και η διαφωνία σας, ας λυθεί μέσω ΠΜ.
    Δε μας ενδιαφέρει.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 27-08-2007 19:33 ]


    gexrag
    27.08.2007, 19:59
    Φίλε μου jorge
    Το θέμα δεν είναι η διαφωνία για την οποία δεν γίνεται λόγος. Δεν είναι δυνατόν
    να γίνει διάλογος χωρίς αντίλογο.
    Το θέμα είναι πως πρέπει να διαβάζουν προσεκτικά και να μην προσβάλλονται όταν
    ΔΕΝ τους προσβάλλουν.
    Περίμενα κάποια απάντηση στο ερώτημα που έθεσα για το αδικαιολόγητο της
    προσβολής του. Έτσι ΙΣΩΣ αναδειχθούν τα πραγματικά αίτια των διαφωνιών και των
    αδικαιολόγητων καυγάδων, μια που πολλές φορές παρατηρήθηκαν φαινόμενα του
    τύπου της παρανόησης που έγινε από τον φίλο ogyon21.
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θέλετε ή δεν θέλετε ένα καλύτερο MusicHeaven. Το forum αποτελεί
    μέρος του MusicHeaven.
    Δεν υπάρχει λόγος ΠΜ μια που η προσβολή έγινα δημόσια και πρέπει να αποκατασταθεί ΔΗΜΟΣΙΑ.
    Η προσβολή αφορά το άτομο μου μια που ο φίλος ogyon21 δεν έχει δεχθεί καμιά
    προσβολή από μένα.
    ogyon21
    27.08.2007, 22:18
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 26-08-2007 στις 17:35 έγραψε...
    ...αλλά να έχεις πολύ μεγάλη πλάνη για το τι εστί μαγεία. Κάπως έτσι όπως περιγράφεις μην ξέροντας ούτε εσύ ούτε όποιος ακούει ή διαβαζει τα σχετικά, τι είναι αυτό που περιγράφεις, χάνεται στο χάος της περιγραφής σου. Πριν πει κάποιος και πάλι ότι είμαι προκλητικός ας μελετήσει σωστά τα σχετικά και αν δεν χαθεί σε ανοησίες που εμπλέκονται με τα αληθινά και υπαρκτά της μαγείας ίσως ξεχωρίσει την αλήθεια.



    αν αυτο που εγραψες για μενα δεν το νιωθεις για προσβολη τοτε μαλλον δεν ξερεις κι εσυ τι γραφεις....

    1) αλλά να έχεις πολύ μεγάλη πλάνη (απο που κι ως που θα κρινεις εσυ εαν εχω μεγαλη πλανη η οχι... και απο που πηρες τετοιο δικαιωμα)

    2) Κάπως έτσι όπως περιγράφεις μην ξέροντας ούτε εσύ τι είναι αυτό που περιγράφεις, χάνεται στο χάος της περιγραφής σου. (λες οτι δεν ξερω τι περιγραφω, και το θεωρεις φιλικο λογο?)

    3) Πριν πει κάποιος και πάλι ότι είμαι προκλητικός ας μελετήσει σωστά τα σχετικά και αν δεν χαθεί σε ανοησίες που εμπλέκονται με τα αληθινά και υπαρκτά της μαγείας ίσως ξεχωρίσει την αλήθεια.( απαντωντας σε εμενα , τα περι ανοησιων δεν αφορουσε εμενα?)

    Καταρχην ξεκαθαρισα πως το περι φιλου κομμενο. Κατα δευτερον, καποια μυγα σε τσιμπισε κι ανελαβες να κρινεις να λεγομενα μου και κυριοτερα εμενα μεσα απο αυτα. Υστερα βεβαια το γυρνας παλι στο δηθεν αγνο και αγαθο υφος του θυματος που παλι το πειραξαμε κι αυτο μονο το καλο προσπαθουσε να επιφερει με την παρεμβαση του. Δεν ξερω εαν καποιος αλλος ανεχεται εδω μεσα τετοιου ειδους προσωπικες παρεμβασεις απο εσενα, παντως εγω δεν το κανω. Προσπαθωντας στη συνεχεια να διαστρεβλωσεις τα οσα ειπες και να το παιξεις αθωα περιστερα , το μονο που καταφερνεις ειναι να με εξοργισεις περισσοτερο. Ασχολησου με τις θεωριες σου , και ασε την κριτικη, γιατι θα ετοιμαστεις αλλιως να δεχθεις μεγαλυτερη κριτικη η οποια οπως και η δικη σου θα ειναι με λεξεις οι οποιες δεν θα αντιτιθονται των κανονισμων , αλλα θα φροντισω να μην σε αφησω σε χλωρο κλαρι...

    Εχεις και απαιτηση για συγνωμη υστερα απο αυτο που ξεκινησες? Που βρισκεσαι νομιζεις? Στο σπιτι σου για να μας κανεις κατηχηση για το πως θα μιλαμε και για το πως θα σκεφτομαστε και θα φερομαστε, βαση της δικης σου κρισης? Μαζεψου και μην ξαναπιασεις το ονομα μου στο στομα σου.. ΚΚ?
    ogyon21
    27.08.2007, 22:21
    ΠΡΟΣ ΤΟΝ MOD...

    Σορρυ για την λεξη , αλλα εαν δεις εκανα μπολικες διορθωσεις στο μηνυμα μου για να βγει νορμαλ. (δεν θες να δεις τι ειχα πρωτογραψει.) Πιστεψε με η λεξη που ξεμεινε δεν μπορεσε να σβηστει.. Ειχε απλα κολλισει μεσα στο κειμενο...

    Δεν θα επαναλληφθει , αρκει να μην υπαρχουν κι αλλες μυγες εδω μεσα.
    gexrag
    27.08.2007, 23:03
    Είπες στα ίσια ότι σε χαρακτήρησα ανόητο φίλε μου ogyon21
    και το φίλε δεν το κόβω γιατί
    απλά εξακολουθώ να είμαι φιλικός μαζί σου. Δεν σε χαρακτήρισα ΠΟΤΕ ανόητο και
    αν προσέξεις καλά αναφέρομαι στα κείμενα που έχεις διαβάσει απλά γιατί τα
    αποδέχτηκες και πιστεύεις ότι αποτελούν την αλήθεια. Είπα ότι έχουν κάτι το
    αληθές αλλα... και αυτό δεν προσβάλει εσένα.
    ΕΥΘΕΩΣ, αποτελεί προσβολή για μένα να θεωρείς πως σε έχω πει ανόητο και
    απλά να μην έχει συμβεί ποτέ αυτό.
    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ μια που
    δημιουργήθηκε η εντύπωση πως εγώ είμαι τό αίτιο μιας διαμάχης όταν απλά δεν
    πρόσεξες την έννοια των λέξεων.
    Έκανες μια βαρύγδουπη ανάλυση για να αποδείξεις ότι ήμουν προκλητικός όταν με
    κατηγορούσες λίγο πριν άδικα. Δέχθηκα συστάσεις εξαιτίας της δικής σου
    παρανόησης και απειδή συνεχίζεις να κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.
    Τώρα ΑΠΑΙΤΩ μια συγνώμη.
    Θα μπορούσα να σε αγνοήσω και αυτό θα ήταν το πιο ενδεδειγμένο και όχι να
    μεταφέρω σε προσωπικό επίπεδο μια διαμάχη.
    Φέρσου σαν κύριος μια φορά στην ζωή σου και αποκατάστησε την τάξη.
    jorge
    28.08.2007, 00:32
    Ξαναλεω, και αυτη τη φορα καλα θα κανετε να με λαβετε υποψιν σας:

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-08-2007 στις 19:32 έγραψε...

    Το θέμα εδώ είναι η μαγεία και δεν υπάρχει λόγος να γίνει (και εδώ) πεδίο μάχης.Σας παρακαλώ πολύ....

    Πάμε περί μαγείας. Ο τσακωμός και η διαφωνία σας, ας λυθεί μέσω ΠΜ. Δε μας ενδιαφέρει.

    ishor
    28.08.2007, 01:46
    Να παει σε παπα?Βεβαια...αυτη ειναι η σωστη και μονη λυση...

    Να πηγαινετε στους παπαδες να σας κανουν καλά.Τρεχτε τους εχετε αναγκη.Ολοι να πατε, να μην μεινει κανενας .

    Αντε μπας και αδειασει ο τοπος.
    noizreduction
    28.08.2007, 01:57
    Ishor, με μια τετοια δηλωση δεν νομιζω να επιβιωσεις παρα πολυ εδω :D
    Θα προτεινα επανατοποθετηση της αποψης σου, που σιγουρα συνοψιζεται σε απεχθεια προς τους ιερεις.
    ishor
    28.08.2007, 03:36
    Παρακαλω?

    Επανατοποθετηση της αποψης μου?

    Δεν μπορω να διακρινω αν ο τονος σου ειναι απειλητικος ή συμβουλευτικος μιας και δεν σε γνωριζω αλλα οπως και να εχει μου λες ανοιχτα να μην εκφρασω την αποψη μου ή ακομη χειροτερα να την αλλοιωσω?

    Αυτες ηταν οι ερωτησεις.....παρακαλω να απαντησεις με συνεση γιατι επερχονται και οι αναλογες απαντησεις.
    noizreduction
    28.08.2007, 04:05
    Ο τονος ηταν συμβουλευτικος. Εξαλλου θα διαπιστωσεις μονος σου τι εννοουσα ακριβως με την επαναδιατυπωση της αποψης ( και οχι την αλλαγη του κυριου νοηματος της ) εαν την αφησεις οπως ειναι.
    Εκανα λαθος το κεντρικο ρημα, ζητω λαθος. Οπου επανατοποθετηση βαλε επαναδιατυπωση. Το περασμενο της ωρας