ελληνική μουσική
    486 online   ·  210.857 μέλη
    sea_like_eyes
    02.10.2007, 21:19
    θα σας το πω ομορφα κι ωραια . . . οι Him . . . NAI . . . oι Him ειναι περισσοτερο Metal απο πολλες μπαντες εκει εξω!

    Στο ''Venus Doom'' album οι Heavy Metal επιρροες κανουν ΜΠΑΜ . . . Sabbath meets Metallica σε συνδιασμο με τα ''κολλαω στο μυαλο'' refrains . . . κι εχεις ενα album που αν δεν πατησεις το repeat αμεσως...θα ειναι επειδη εχει γινει διακοπη ρευματος!

    Λοιπον . . . πριν μιλησει κανεις-μια για το ποσο Metal ειναι οι him(πλεον)...τον προκαλω να τσεκαρει τα main riffs τραγουδιων '' Passion's Killing Floor '' , '' Bleed Well '' , ''Cyanide Sun'' . . . τραγουδια που πολλες Metal μπαντες θα ηθελαν να ειχαν βγαλει!


    Υ.Γ πριν αντιδρασει κανεις . . . ειμαστε στο 2007 παιδια . . . το Metal εχει πλεον αλλαξει !!!!(γενικοτερα . . . τα ορια του!Βλεπε π.χ 80's)
    Y.Γ περιμενω αποψεις . . . πως σας φανηκε το New Album ''VeNUs DoOm'' ????
    venice
    02.10.2007, 22:19
    apla teleio.. alla kai to kiss of dawn tromero kommati!!!!!!! HIM RULEEEEEEES!!!!!!!!!!!!!!
    rompa
    02.10.2007, 22:22
    Προφανώς ξέρεις τι θα πω ..... Μου άρεσε . Διέκρινα και εγώ τα στοιχεία που λες . Χαίρομαι που σου άρεσε το άλμπουμ γιατί παλιότερα είχαμε διαφωνήσει .. Οι HIM είχαν και παλιότερα κομμάτια heavy που δεν είναι ιδιαίτερα γνωστά σε σχέση με άλλα . Να πω ότι από το άλμπουμ ξεχωρίζω το '' Passion's Killing Floor '' , το ''Cyanide Sun'' και το "Sleepwalking past hope"
    mariza18
    02.10.2007, 23:51
    πολύ ωραίο άλμπουμ όντως! περιέχει φοβερά κομμάτια με έντονο το στοιχείο του μέταλ σε ορισμένα
    alexia-vicky
    03.10.2007, 10:46
    Kiss of dawn
    Song or suicide


    rory166
    03.10.2007, 10:49
    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 03-10-2007 στις 10:46 έγραψε...

    Song or suicide





    καλή φάση
    tina15
    03.10.2007, 11:26
    Δεν το συζητώ!!!Το venus doom τα σπάει!!!!!
    Eliza21
    03.10.2007, 12:50
    Παράθεση:

    Το μέλος tina15 στις 03-10-2007 στις 11:26 έγραψε...

    Δεν το συζητώ!!!Το venus doom τα σπάει!!!!!





    αληθεύει οτι ένα απο τα τελευταια τους cd (δεν ξέρω ποιο) κυκλοφοει μονο στην Αγγλία?
    Rinio524
    04.10.2007, 19:34
    paidia oi HIM einai fantastikoi kai eidika to kainourgio cd einai apexto!!!! HIM 4 EVER !!!!!!!!!!!
    ViPeR
    04.10.2007, 20:30
    Ομολογώ ότι δεν περίμενα ένα τέτοιο δίσκο από τους HIM. Αρκετά δουλεμένος στα φωνητικά και στα σόλο. Σίγουρα ο πιο Metal δίσκος τους αλλά... δεν με έπεισαν για το κάτι παραπάνω. Δεν έκαναν την υπέρβαση και έτσι η γνώμη μου παραμένει η ίδια. Ένα μέτριο συγκρότημα το οποίο δεν έχει (ή δεν θέλει) να προσφέρει κάτι παραπάνω. Αναλώνονται στην persona του κ. Valo και στο love Metal attitude. Κομμάτια που προορίζονται για radio hits μέχρι να βγάλουν τον επόμενο δίσκο τους. Ένα συγκρότημα που δεν τολμά να ρισκάρει συνθετικά.
    anna2
    08.10.2007, 13:08
    ΚΑΛΑ ΟΙ ΗΙΜ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΥΓΚΡΟΤΙΜΑΤΑ ΟΛΑ ΤΑ CD ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΑ EΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΟ VENUS DOOM ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΧΤΟ!!!
    ΗΙΜ FOR EVER !!!!!!!!!!
    Stroumfita456
    08.10.2007, 13:34
    HIM=τελειοι...!!!!ειναι πολυ καλοι!!!!!
    Apataggelos
    08.10.2007, 17:38
    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 03-10-2007 στις 10:46 έγραψε...

    Kiss of dawn
    Song or suicide





    Συμφωνώ και επαυξάνω...

    +
    rompa
    22.11.2007, 22:38
    Το νέο βίντεο κλιπ από το νέο άλμπουμ θα είναι το Bleed Well . Τα γυρίσματα έγινανα οπότε το περιμένουμε στις οθόνες μας .
    PitsiBlue
    25.11.2007, 17:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Rinio524 στις 04-10-2007 στις 19:34 έγραψε...

    paidia oi HIM einai fantastikoi kai eidika to kainourgio cd einai apexto!!!! HIM 4 EVER !!!!!!!!!!!



    +fwnw
    Efklidis
    25.11.2007, 17:48
    Εγώ πάλι θα διαφωνήσω το Venus Doom ειναι το χει΄ρότερο αλμπουμ π έχουν βγάλει προσπαθουν να πέξουν μεταλ μέσα απο τισ καρδουλες χαχααχ σε κάπια σημεία ειναι καλή αλλα αθτά κρατάνε πολυυυυυυ λιγο... αφου οι ανθρωποι δεν το σηκώνουν το heavy Metal τι το πέζετε ρε παιδες???? Πάντως οκ ειναι καλύτεροι απο τους Τοκιο
    RiseAgain
    25.11.2007, 18:22
    Σίγουρα είναι πολύ καλύτερο από τα προηγούμενα album τους.. Και πάλι όμως, δεν μπορώ να πω οτί μου άρεσε.. Αλλά δεν περίμενα και τίποτα παραπάνω από μια μπάντα σαν τους Him...
    purplebutterfly
    28.11.2007, 11:25
    κοιταχτε παιδια!
    καταρχην εγω τους ΗΙΜ τους λατρευω αλλα το προβλημα ειναι πως εχουν αρχισει να γινονται πολλοι εμπορικοι........τα παλιοτερα σιντι τους ηταν πολυ πιο τζαματα και ειναι κριμα τωρα να χαλανε σιγα σιγα...
    βασικα απο το τελευταιο σιντι τους μοθ αρεσει το venus doom και πιο πολυ απο ολα το SONG OR SUICIDE γιατι ο ville βγαζει τρελο συναισθημα και βαθος στη φωνη του......ειναι αψογος αν και θα προτιμουσα το συγκεκριμενο τραγουδι να ηταν λιγακι πιο μεγαλο σε διαρκεια!!!!




    αταααα..........
    twr
    28.11.2007, 12:08
    Σπατάλησα κάποια λεπτά απ τη ζωή μου για να ακούσω κάποια χαζοτραγουδάκια του δίσκου... Τι να πω... μετανιώνω...
    freakhood
    28.11.2007, 20:32
    Όπως έχω γράψει και στο σχετικό topic για τον valo στην κατηγορία "ερμηνευτές":
    θα ήθελα να πω την΄άποψη μου για τους him (έστω κι αν αυτή είναι αρνητική).
    Αν κάποιος είναι το πολύ μέχρι 30 ετών, ίσως είναι λογικό να του αρέσουν οι him.
    Όχι, δεν θέλω να υποβιβάσω κανέναν, ειδικά σε θέματα ηλικίας εφόσον και πρακτικά, στην ζωή μου εχω πάρε δώσε με πολύ μικρότερα άτομα απο μένα συνήθως, αφού ταιριάζουμε εγκεφαλικα (και όχι μονο...)
    Οι him ειναι για να γελαμε. Κανα δυο παλια κομματια τους παρολα αυτα, ειχαν να πουν κατι (απο πλευρας μελωδιας κυριως...)
    υγ:υπαρχει και ενα σχετικο (και μαλιστα ελληνικο!) site που τους ειρωνεύεται (αλλά το παρακάνει εδώ που τα λέμε)! Το antihim.tk (για πολλα γελια μιλαμε!η φάση είναι καθαρά χαβαλέ για κάποιον που είτε γουστάρει είτε δεν γουστάρει τον Valo και την παρέα του)