ελληνική μουσική
    275 online   ·  210.857 μέλη

    Classic Rock στο Ορυχείο

    dessypris
    11.10.2007, 01:36
    Κι επειδή το...ποδήλατο ποτέ δεν ξεχνιέται, καλές είναι οι δισκογραφικές προσπάθειές μου, αλλά ακόμη καλύτερες είναι οι παρέες μου, που με συνοδεύουν στην τρέλα!
    Έτσι, αποφασίσαμε με τον drummer του Ντέμη Ρούσσου και του Βαγγέλη Παπαθανασίου, αλλά και μέλος των αιωνίων Idols, Βασίλη Κωνσταντινίδη, να πάρουμε μαζί μας τον καταπληκτικό μπασίστα Βασίλη Συμεωνίδη και τον βιρτουόζο κιθαρίστα Περικλή Παλαμιώτη και να φτιάξουμε μια μπάντα (τους "ROCKIN' ALL OVER), που παίζει αποκλειστικά "ξένο" Classic Rock, κυρίως της δεκαετίας του 70.
    (Μ άλλα λόγια, θ ακούσετε ολίγο από Chicago, Status Quo, Animals, Joe Cocker, Rare Earth, Doobies, Grand Funk, κ.α.)
    Αυτό που ξεχωρίζει, εκτός απ τα παιξίματα - και λείπει από τα σημερινά συγκροτήματα - είναι τα φωνητικά, μιας και τραγουδάμε και οι τέσσερις!
    Για αρχή, κάθε Πέμπτη, από 1η Νοεμβρίου, θα το μοιραζόμαστε μαζί σας στη Μουσική Σκηνή "ΟΡΥΧΕΙΟ", στην Αγίας Φωτεινής 22, δίπλα στην Κεντρική Πλατεία Νέας Σμύρνης. (Τηλέφωνο 210 9355619).
    Φτηνά - 10€ η είσοδος με ποτό, για να μπορούν να πλησιάσουν όλοι - και από νωρίς, (11.00μμ.), γιατί το πρωί ο κόσμος έχει και δουλειές.
    Ελπίζω να σας δούμε κι όποιος γουστάρει, τζαμάρει κι όλας...
    Φιλικά,
    Γρηγόρης.-




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 13-10-2007 20:56 ]


    επισυναπτόμενα: MUSICHEAVEN.jpg PRMH.jpg 
    Orfeus
    11.10.2007, 02:04
    Μπράβο ρε παιδιά... Καλή επιτυχία!!

    Υ.Γ. Γρηγόρη δώσε χαιρετίσματα στον Βασίλη (Κωνσταντινίδη)


    dessypris
    11.10.2007, 02:28
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 11-10-2007 στις 02:04 έγραψε...

    Μπράβο ρε παιδιά... Καλή επιτυχία!!

    Υ.Γ. Γρηγόρη δώσε χαιρετίσματα στον Βασίλη (Κωνσταντινίδη)




    Γιώργο σ ευχαριστώ και θα του τα δώσω οπωσδήποτε αύριο που θα βρεθούμε.
    marylin
    11.10.2007, 13:24
    Τι ευχάριστο νέο, χαίρομαι πάρα πολύ, ωραίο και το μαγαζί και η ώρα βεβαίως!
    Άντε με το καλό παιδιά, αδημονώ να σας δω!!!!!!!!
    cobal
    11.10.2007, 18:39
    Πολυ Ενδιαφερον, εχω χρονια να παω σε ενα μαγαζι που να παιζει καλο classic rock live.
    Θα κατεβω αθηνα συντομα και σιγουρα θα περασω απο εκει
    dessypris
    11.10.2007, 23:38
    @marylin
    @cobal
    Ευχαριστούμε και σας περιμένουμε.
    sigmasegnos
    11.10.2007, 23:49
    Αυτά είναι πολύ καλά νέα γιατί λείπουν τέτοια προγράμματα και μακάρι η προσπάθειά σας αυτή να βρει την ανταπόκριση που της αξίζει.Καλή δύναμη και καλή επιτυχία.
    dessypris
    12.10.2007, 11:24
    Παράθεση:

    Το μέλος sigmasegnos στις 11-10-2007 στις 23:49 έγραψε...

    Αυτά είναι πολύ καλά νέα γιατί λείπουν τέτοια προγράμματα και μακάρι η προσπάθειά σας αυτή να βρει την ανταπόκριση που της αξίζει.Καλή δύναμη και καλή επιτυχία.


    Και είναι καιρός να σε δούμε κι από κοντά...Έτσι?
    sigmasegnos
    12.10.2007, 12:05
    Το θέλω πώς και πώς μονάχα που είμαι κομματάκι μακριά μέχρι 29 Μαρτίου.Πολλά φιλαράκια όμως θα έρθουν να σας ευχαριστηθούν και θα πάρω εντυπώσεις από πρώτο χέρι.Προς το παρόν σας παρακολουθώ μέσω του ΜΗ.Καλή επιτυχία.
    dessypris
    12.10.2007, 14:57
    Καλοδεχούμενοι!
    Κι εσύ βρε παιδάκι μου, άσε τα ...ταξίδια και τα πανιά! και μαζέψου...
    Τα λέμε.-
    lemonc
    12.10.2007, 15:05
    Ωωωωωω θα τα πούμε σίγουρα!!!
    deathminor88
    12.10.2007, 15:22
    Eπιτέλους... Αν παίζετε και τίποτα από Queen τότε θέλω διαρκείας...
    dessypris
    12.10.2007, 15:26
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 12-10-2007 στις 15:22 έγραψε...

    Eπιτέλους... Αν παίζετε και τίποτα από Queen τότε θέλω διαρκείας...


    Χα χα χα!!!
    Όχι δυστυχώς...Εκεί μας έπιασες αδιάβαστους και ο λόγος είναι ότι ο Freddy είχε τόσο χαρακτηριστική χροιά, που όποιος άλλος δοκιμάζει τα τραγούδια τους, τον παίρνει το...κύμα!!
    Brokenchord
    12.10.2007, 19:36
    Τι με λες ρε συ τώρα με έφτιαξες!!! Α ρε συ Γρηγόρη!!!! Κρίμα που είμαι καρφωμένος στη Θεσσαλονίκη!!! Χμμ! Έχει και τσαμάρισμα εεε μμμμ!!!

    PHILIPPOSSM
    13.10.2007, 15:23
    καλη αρχη παιδια
    dessypris
    13.10.2007, 17:45
    Έπονται 5/4, RODEO, LAZY κ.α.

    Ε...Κάπου θα μας πετύχετε, τσιγγάνοι θα γίνουμε!!!

    CDs μου: 1)"Τελικός Προορισμός"-1993-με Ταξιδιώτες 2)"Θα πάρω το τρένο"-1998-σε στίχους Σταμάτη Μεσημέρη-(download it @ www.dessypris.com)-3)"Απλά & Μπερδεμένα"-2005-σε στίχους Κώστα Κολοβού

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 13-10-2007 19:56 ]


    billyidol
    14.10.2007, 12:25
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 11-10-2007 στις 02:04 έγραψε...

    Μπράβο ρε παιδιά... Καλή επιτυχία!!

    Υ.Γ. Γρηγόρη δώσε χαιρετίσματα στον Βασίλη (Κωνσταντινίδη)





    Τα πήρα Γιώργο τα χαιρετίσματα απο τον Γρηγόρη.Χαρηκα.Σε περιμένω στο Ορυχείο να τα πούμε. Α θέλεις κάνε μια βόλτα απο το site το δικό μας www.theidols.gr και απο το site του γιού μου Ανδρέα Κωνσταντινίδη www.antreas.com για περισσότερα.
    billyidol
    14.10.2007, 12:41
    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 11-10-2007 στις 01:36 έγραψε...

    Κι επειδή το...ποδήλατο ποτέ δεν ξεχνιέται, καλές είναι οι δισκογραφικές προσπάθειές μου, αλλά ακόμη καλύτερες είναι οι παρέες μου, που με συνοδεύουν στην τρέλα!
    Έτσι, αποφασίσαμε με τον drummer του Ντέμη Ρούσσου και του Βαγγέλη Παπαθανασίου, αλλά και μέλος των αιωνίων Idols, Βασίλη Κωνσταντινίδη, να πάρουμε μαζί μας τον καταπληκτικό μπασίστα Βασίλη Συμεωνίδη και τον βιρτουόζο κιθαρίστα Περικλή Παλαμιώτη και να φτιάξουμε μια μπάντα (τους "ROCKIN' ALL OVER), που παίζει αποκλειστικά "ξένο" Classic Rock, κυρίως της δεκαετίας του 70.
    (Μ άλλα λόγια, θ ακούσετε ολίγο από Chicago, Status Quo, Animals, Joe Cocker, Rare Earth, Doobies, Grand Funk, κ.α.)
    Αυτό που ξεχωρίζει, εκτός απ τα παιξίματα - και λείπει από τα σημερινά συγκροτήματα - είναι τα φωνητικά, μιας και τραγουδάμε και οι τέσσερις!
    Για αρχή, κάθε Πέμπτη, από 1η Νοεμβρίου, θα το μοιραζόμαστε μαζί σας στη Μουσική Σκηνή "ΟΡΥΧΕΙΟ", στην Αγίας Φωτεινής 22, δίπλα στην Κεντρική Πλατεία Νέας Σμύρνης. (Τηλέφωνο 210 9355619).
    Φτηνά - 10€ η είσοδος με ποτό, για να μπορούν να πλησιάσουν όλοι - και από νωρίς, (11.00μμ.), γιατί το πρωί ο κόσμος έχει και δουλειές.
    Ελπίζω να σας δούμε κι όποιος γουστάρει, τζαμάρει κι όλας...
    Φιλικά,
    Γρηγόρης.-




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 13-10-2007 20:56 ]





    Να συμπληρώσω και εγώ οτι¨

    Ηταν καθαρά η ιδέα του Γρηγόρη να γίνει αυτή η συνεργασία. Ειμαστε σε φούλ πρόβες και το γουστάρουμε. Απλά θέλουμε να το περάσουμε και σε σας. Η πείρα ολων των Μελών της μπάντας φανηκε απο την πρωτη νότα. Τώρα δένει.Και να δείτε οτι και αλλοι φίλοι μουσικοί θα κολλήσουν μαζί μας.Είναι μεταδοτικό.Εισθε ευπρόσδεκτοι και με μεγάλη αγάπη,φυσικά.
    Τίς προάλλες πήγα στο σπίτι του Ευγνώμωνα ΄(FORMINX) στον Λυκαβητό και βαράγαμε ολη νύχτα.Ε..κάπου δεν θα τον πείσουμε για κάποιο live? ή τον Χάρη τον Χαλκίτη? Ερχεται χαμός σου λέω.
    dessypris
    14.10.2007, 18:10
    @lemonc
    @brockenchord
    @KostasDimou
    @PHILIPPOSSM

    Πολυευχαριστούμε και αναμένουμε αναμμένοι να σας αντικρίσουμε!!
    Γρηγόρης.-
    billyidol
    14.10.2007, 18:15
    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 14-10-2007 στις 18:10 έγραψε...

    @lemonc
    @brockenchord
    @KostasDimou
    @PHILIPPOSSM

    Πολυευχαριστούμε και αναμένουμε αναμμένοι να σας αντικρίσουμε!!
    Γρηγόρης.-



    Μόνο αυτοί οι 4 θα ειναι στο Ορυχείο? ΧΑ ΧΑ ΧΑ