ελληνική μουσική
    424 online   ·  210.886 μέλη

    Ποιό κομμάτι σας έκανε να ακούσετε rock και γιατι;

    KingCrimson89
    21.11.2007, 01:35
    Το easy livin' των Uriah heep και το the temple of the king των rainbow. Ήταν σε μια κασέτα του πατέρα μου.
    Diahn
    23.11.2007, 22:08
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 17-11-2007 στις 16:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Diahn στις 17-11-2007 στις 15:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος winlowoo στις 24-10-2007 στις 15:27 έγραψε...

    otan pigena stin triti dimotikou akousa ozzy kai emina apo tote eimai metalas




    Γ' γυμνασίου θες να πεις.... Γιατί τουλάχιστον μέχρι την ΣΤ' δημοτικού σε θυμάμαι που τραγούδαγες Goin' Through...



    yo . . . yo . . . man . . . o Νικος ΄΄Mr. Crowley ' 'Boυρλιωτης σε μεγαλες στιγμες!
    ρε οταν μιλαω για δηθεν . . .


    Μα**** αλήθορε sea_like_eyes μια πλάκα έκανα και κόψε τις πί**ς επιτέλους που τον λες και δήθεν δηλαδή εσύ από κατάλαβες πως λέω αλήθεια? από την γραμματοσειρά που έβαλα? Μην ακούσεις μαλ**** να βγεις να συμπληρώσεις....

    Panosfloyd
    02.01.2008, 20:24
    Πρώτη φορά άκουσα(απ'ότι μου είπαν οι γονείς μου)το so sad της Marriane Faithful και το Another brick in the wall των Pink floyd.Από τότε κολλάω όλο και περισσότερο!!!
    Lansetris
    02.01.2008, 21:29
    Ήταν το τραγούδι "Waiting for the sun" των Doors, από κασέτα ενός φίλου. Μου άρεσε τόσο που πήγα να αγοράσω κάτι από Doors, χωρίς να ξέρω τίποτε γι΄αυτούς. Πήρα στην τύχη το ομώνυμο και πέτυχα διάνα !!
    SouLRocK
    02.01.2008, 22:09
    Το Iron Maiden-Afraid to Shoot Strangers στην 1η γυμνασιου μου ειχε δωσει το cd ενας φιλος μου και απο τοτε εμεινα φανατικος Maiden-ας!Ενω δεν ειχα ξανακουσει τετοιο ειδος (εκτος απο κανα-δυο BonJovi) μεχρι τοτε αυτο που μου αρεσε ηταν η καταπληκτικες κιθαρες και η εναλλαγη στο συγκεκριμενο κομματι!
    Moonchild92
    30.04.2008, 22:10

    Όταν ήμουν στην Β' ή Γ' δημοτικού ο πατέρας μου είχε αγοράσει ένα best of των Scorpions.Σε λιγότερο από ένα μήνα δεν είχε πια το CD...Μαντεύετε ποιος το είχε;


    Grimm
    30.04.2008, 22:57

    Οταν πήγαινα Πεμπτη δηνοτικού έπεσε στα χέρια μου μια κασσετα των metallica  με το black album.


    xenia1972
    02.05.2008, 04:58

    Μαλλον ειμαι η μεγαλυτερη εδω μεσα, και μπορει να μην την ξερετε την εκπομπη, λεγοταν Μουσικοραμα και την εβλεπα οταν ημουν μικρη. Μια μερα επαιξε το two minutes to midnight - Iron Maiden και μου αρεσε φοβερα. Γυρω στα 12 αγορασα μια κασετα Survivor, ενω παραλληλα απο κασετες του ξαδερφου μου ακουσα Scorpions. Παραλληλα ακουσματα ηταν και απο Bruce Springsteen, Born in the USA.

    Καποιος ειπε οτι αλλο μπαλαντες αλλο ροκ!!!! Οι καλυτερες μπαλαντες ειναι οι ροκ μπαλαντες!!


    Moonchild92
    02.05.2008, 10:14

    Παράθεση:

    Το μέλος xenia1972 στις 02-05-2008 στις 04:58 έγραψε...

    Καποιος ειπε οτι αλλο μπαλαντες αλλο ροκ!!!! Οι καλυτερες μπαλαντες ειναι οι ροκ μπαλαντες!!



    Σωστό και με το παραπάνω!!!{#emotions_dlg.clap}


    gioreta
    02.05.2008, 10:25

    Εκτος του οτι ακουγα scorpions(εξαιτιας του θειου μου)απο μικρη ηλικια χωρις να ξερω ποιοι ειναι αυτοι και τι τραγουδουν,ακουσα για 1η φορα στη Β΄Γυμνασιου(περυσι)το take me out(δε γνωριζω συγροτημα)και απλα κολλησα για ενα διαστημα..!!!!Πλεον είναι ένα απο τα αγαπημένα μου είδη μουσικής!!!!


    sea_like_eyes
    02.05.2008, 10:28

    μια κασετα 60αρα των Maiden (powerslave)

    μια κασετα 45αρα των Slayer (hell Awaits)

    Kαι το ''Εναντια'' απο τους Αντιδραση . . . {#emotions_dlg.rockon}heavy-thrash-crush-punk-on


    Debauchee
    02.05.2008, 11:11
    Παράθεση:

    Το μέλος gioreta στις 02-05-2008 στις 10:25 έγραψε...

    Εκτος του οτι ακουγα scorpions(εξαιτιας του θειου μου)απο μικρη ηλικια χωρις να ξερω ποιοι ειναι αυτοι και τι τραγουδουν,ακουσα για 1η φορα στη Β΄Γυμνασιου(περυσι)το take me out(δε γνωριζω συγροτημα)και απλα κολλησα για ενα διαστημα..!!!!Πλεον είναι ένα απο τα αγαπημένα μου είδη μουσικής!!!!



    Franz ferdinand-take me out. Euge kopela mou vadizeis sto sosto dromo!
    Sweetdreamer
    02.05.2008, 12:02

    Παράθεση:

    Το μέλος xenia1972 στις 02-05-2008 στις 04:58 έγραψε...

    Μαλλον ειμαι η μεγαλυτερη εδω μεσα, και μπορει να μην την ξερετε την εκπομπη, λεγοταν Μουσικοραμα και την εβλεπα οταν ημουν μικρη. Μια μερα επαιξε το two minutes to midnight - Iron Maiden και μου αρεσε φοβερα. Γυρω στα 12 αγορασα μια κασετα Survivor, ενω παραλληλα απο κασετες του ξαδερφου μου ακουσα Scorpions. Παραλληλα ακουσματα ηταν και απο Bruce Springsteen, Born in the USA.

    Καποιος ειπε οτι αλλο μπαλαντες αλλο ροκ!!!! Οι καλυτερες μπαλαντες ειναι οι ροκ μπαλαντες!!



    Ξεχνιέται το Μουσικόραμα; πόσοι και πόσοι κολλούσαμε στην οθόνη κάθε Παρασκευή στις εφτά περίπου; Γύρω στα 14 άκουσα το Another brick in the wall κι είχα δει και την ταινία κι επίσης είχα ακούσει και το Temple of the King από μια κασέτα του μεγαλύτερου αδελφού μου και με συγκίνησαν φοβερά οι στίχοι κι η μουσική... και last but not least πάλι από δίσκο του αδελφού μου άκουσα το καταπληκτικό Holiday των Scorpions...


    xenia1972
    02.05.2008, 12:43

    Εσυ γιατι την ειρωνευεσαι? μικρη ειναι ακομα

    Gioreta, οι Franz Ferdinand ειναι πιο πολυ βρεττανικη ποπ παρα ροκ, αλλα δεν πειραζει. Δεν σημαινει οτι αν ακους ροκ δεν μπορεις ν'ακους κι ο,τι αλλο σ'αρεσει. Περι ορεξεως κολοκυθοπιττα.

    Παράθεση:

    Το μέλος Debauchee στις 02-05-2008 στις 11:11 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος gioreta στις 02-05-2008 στις 10:25 έγραψε...

    Εκτος του οτι ακουγα scorpions(εξαιτιας του θειου μου)απο μικρη ηλικια χωρις να ξερω ποιοι ειναι αυτοι και τι τραγουδουν,ακουσα για 1η φορα στη Β΄Γυμνασιου(περυσι)το take me out(δε γνωριζω συγροτημα)και απλα κολλησα για ενα διαστημα..!!!!Πλεον είναι ένα απο τα αγαπημένα μου είδη μουσικής!!!!



    Franz ferdinand-take me out. Euge kopela mou vadizeis sto sosto dromo!


    xenia1972
    02.05.2008, 12:50

    Τελικα, απ'ο,τι παρατηρω, οι κασετες των ξαδερφων παιζουν μεγαλο ρολο στα ροκ ξεκινηματα........


    Debauchee
    02.05.2008, 12:54

    ελεος απο που κι ως που την ειρωνευομαι??????

    ισα ισα χαιρομαι

    Παράθεση:

    Το μέλος xenia1972 στις 02-05-2008 στις 12:43 έγραψε...

    Εσυ γιατι την ειρωνευεσαι? μικρη ειναι ακομα

    Gioreta, οι Franz Ferdinand ειναι πιο πολυ βρεττανικη ποπ παρα ροκ, αλλα δεν πειραζει. Δεν σημαινει οτι αν ακους ροκ δεν μπορεις ν'ακους κι ο,τι αλλο σ'αρεσει. Περι ορεξεως κολοκυθοπιττα.

    Παράθεση:

    Το μέλος Debauchee στις 02-05-2008 στις 11:11 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος gioreta στις 02-05-2008 στις 10:25 έγραψε...

    Εκτος του οτι ακουγα scorpions(εξαιτιας του θειου μου)απο μικρη ηλικια χωρις να ξερω ποιοι ειναι αυτοι και τι τραγουδουν,ακουσα για 1η φορα στη Β΄Γυμνασιου(περυσι)το take me out(δε γνωριζω συγροτημα)και απλα κολλησα για ενα διαστημα..!!!!Πλεον είναι ένα απο τα αγαπημένα μου είδη μουσικής!!!!



    Franz ferdinand-take me out. Euge kopela mou vadizeis sto sosto dromo!




    angel-0f-darkness
    02.05.2008, 13:01

    vCk t prwto rock kommati pou akouCa htan pL palia..otan hmoun mikrh!

    mallon doors prepei n htan..afou einai oi agaphmenoi twn goniwn m!..twra tragoudi dn 9umoude.....{#emotions_dlg.walkman}


    kamelia8
    02.05.2008, 23:32

    Through the monsoon - Tokio Hotel{#emotions_dlg.walkman}

    Αυτό το τραγούδι μ' έστειλε την πρώτη φορά που το άκουσα και έχω κολλήσει!

    Επίσης, το Boulevard of broken dreams - Green Day{#emotions_dlg.walkman} Eπίσης υπέροχο!!


    thaliey
    03.05.2008, 09:35

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 02-05-2008 στις 10:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος xenia1972 στις 02-05-2008 στις 04:58 έγραψε...

    Καποιος ειπε οτι αλλο μπαλαντες αλλο ροκ!!!! Οι καλυτερες μπαλαντες ειναι οι ροκ μπαλαντες!!



    Σωστό και με το παραπάνω!!!{#emotions_dlg.clap}nai sostoooooooooooooooooooooooooos!!!!etsi einai!!!!!11{#emotions_dlg.rockon}




    thaliey
    03.05.2008, 09:38

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 02-05-2008 στις 23:32 έγραψε...

    Through the monsoon - Tokio Hotel{#emotions_dlg.walkman}

    Αυτό το τραγούδι μ' έστειλε την πρώτη φορά που το άκουσα και έχω κολλήσει!

    Επίσης, το Boulevard of broken dreams - Green Day{#emotions_dlg.walkman} Eπίσης υπέροχο!!



    e mn m peis oti oi tokio hotel antiprosopuoun k einai rock entaksei mporei n saresoun k kala kaneis k tous akous alla oxi k oti akougontas tous akous rock entaksei n tlathoume kiolas kati paidakia emo einai ............