ελληνική μουσική
    656 online   ·  210.863 μέλη

    Παναγιώτης Κυριακού - Βασανισμός σκύλου...

    fantasma
    25.10.2007, 09:19
    το θέμα δεν είναι να δείξεις την οργή σου... αλλά να δεις τι μπορείς να κάνεις για να σταματήσει αυτό:

    Bgre
    25.10.2007, 09:28
    e? den mporw na katalavw.....gia magkia to kanei auto?? isws prepei na tou deiksei kapoios pws tha itan na tou petousan kauto ladi epanw tou.

    -Let's Rock guys
    -Rock??Let's metallllllllllllllllllllllllllllllllllll

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Bgre στις 25-10-2007 09:33 ]


    jorge
    25.10.2007, 10:25
    Ο Παναγιώτης Κυριακού είναι ο αλήτης που πετάει το λάδι;
    jorge
    25.10.2007, 10:28
    Αντιγράφω το σχόλιο του βίντεο από το YouTube:

    Καταζητούμε τον μπάσταρδο Κύπριο φοιτητή Παναγιώτη Κυριάκου, που σπουδάζει στη Χίο στο τμήμα «Μηχανικών Οικονομίας και Διοίκησης του Πανεπιστημίου Αιγαίου», για τον βασανισμό του σκύλου του με καυτό λαδι...Όποιος γνωρίζει περισσότερα για το εν λόγω κάθαρμα παρακαλούμε να επικοινωνήσει άμεσα
    με την «Ελληνική Φιλοζωική Εταιρεία».
    bleedrose
    25.10.2007, 10:31
    Το βίντεο δεν το είδα και ούτε προκειται (παραείναι hardcore για μένα), αλλά το πως φέρεται κανείς στα ζώα δείχνει τι είδους άνθρωπος είναι (και αν είναι άνθρωπος τελικά....). Όσο γι' αυτούς που βασανίζουν ζώα, σίγουρα θα έπρεπε να θανατωθούν και μάλλον με τον ίδιο, εάν όχι πολύ χειρότερο, τρόπο από αυτόν με τον οποίο μεταχειρίζονται τα ζώα.
    Υ.Γ. Δεν ξέρω εαν έχετε δει το περσινό επεισόδιο της "10ης Εντολής" όπου η Θέμις Μπαζάκα σκοτώνει τον αλλεργικό στις γάτες φίλο της, ο οποίος φαρμάκωνε τις γάτες που η ίδια φρόντιζε, φέρνωντας δίπλα του μία........ κάτι τέτοια δείχνουν ότι ίσως υπάρχουν ακόμα Ανθρωποι.....

    ΦΡΙΚΗ

    let life be all or nothing

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bleedrose στις 25-10-2007 10:32 ]


    dorothea22
    25.10.2007, 12:02
    Το είδα το video και στις ειδήσεις.Δεν σοκαρίστηκα γιατί έχω δει χειρότερα να κάνουν σε ζώα.Ο γάτος μου δεν έχει το πίσω του πόδι γιατί κάποια άρρωστα μυαλά τον καταδίκασαν, οταν ήταν δυο μήνων, να έχει μόνο τρία πόδια. Οταν τον βρήκα ήταν σε άθλια κατάσταση. Ευτυχως τώρα ειναι έξι χρονών και είναι μια χαρά.Ποτέ όμως δεν θα μάθει πως θα ήταν αν έτρεχε,αν σκαρφάλωνε...
    venus2
    25.10.2007, 12:11
    Poso a8lio mporei na einai ena atomo gia na kanei kai tetoio se zwa?? Otidipote k an einai auto! Eleos! K siga na min anefere kapoios kati gia auton stin Filozwiki an den eixe bgei stis eidiseis... Ka8e mera ginontai apotropaia pragmata apenanti se zwa k kanenas den pairnei xampari, h kai na parei miroudia oti kati sinebi, den leei tipota.
    GL
    25.10.2007, 12:13
    Ωπα ρε μαγκες!!

    Κατι μου βρωμαει πολυ σε αυτη την ιστορια! Εννοειται πως αυτο καθαυτο το γεγονος ειναι κατακριτεο απο καθε αποψη, δεν το συζητω καν....Δεν ειδα το ρεπορταζ στο καναλι, αρκουμαι σε αυτο που ειδα στο youtube.
    Ομως, εχω καποια ερωτηματα που με κανουν να ανησυχω πιο πολυ απο το συγκεκριμενο εγκλημα:

    1) Αντιστοιχει αραγε το ονομα Παναγιωτης Κυριακου στο ονομα αυτου που εκανε αυτη τη μαλακια??? Ποιος θα με διαβεβαιωσει για αυτο???

    2) Μηπως ειναι λιγακι προωρο να καταδικαζουμε ενα ΟΝΟΜΑ πριν αποφανθουν αυτοι που πρεπει να αποφανθουν αν το ονομα αυτο αντιστοιχει στον θυτη???

    3) Το βιντεακι αυτο που επεσε στα χερια του Αλφα, ποιος το εστειλε στο καναλι και το καναλι τι εδωσε σαν ανταλαγμα για να παρει αυτο το βιντεακι???

    4) Μηπως πρεπει να σκεφτουμε λιγακι πιο βαθια απο αυτο που ειδαμε.....

    Βασικα τον τυπο θα τον τιμωρουσα με το ιδιο το τηγανι του! Με αγνο παρθενο ελαιολαδο Χιου θα του κανα τη μαπα να ξεφλουδιζει.

    Ομως! Γιατι τοσο προωρα να καταδικαζεται ενα ονομα???? Μηπως αυτες οι ιστοριες με τα βιντεακια απο κινητα δεν ειναι τοσο αξιοπιστες οσο φαινονται να ειναι???

    Σορρυ που το παιζω απιστος Θωμας, αλλα αν δεν δω ομολογια σε αστυνομια η δικαστηριο δεν πιστευω τιποτα σχετικα με το ΟΝΟΜΑ!!
    dorothea22
    25.10.2007, 12:17
    Απλά πιστεύω ότι αυτοί οι ''άνθρωποι'' βγάζουν σε αυτά τα πλάσματα, τα κόμλεξ τους και τις ψυχολογικές τους διαταραχές.Για μένα χρειάζονται όλοι τους ψυχιατρίκη βοήθεια...
    dorothea22
    25.10.2007, 12:27
    Οντως είναι παράξενο... Μα και όνομα να βγει στην δημοσιότητα...
    dorothea22
    25.10.2007, 12:34
    Και τα δυο ενδεχόμενα παίζουν. Πάντως το video ήταν φρικτό...
    fantasma
    25.10.2007, 13:02
    δεν είχα ιδέα ούτε για το βίντεο αλλά και ούτε για το όνομα...

    τηλεόραση καλώς ή κακώς δε βλέπω.. δε προλαβαίνω... κι όταν έχω χρόνο βλέπω κάτι διασκεδαστικό...

    κατά τις 6:30 το πρωί σε ραδιοφωνικό σταθμό, άκουσα τον εκφωνητή να λέει κάτι για κάποιον Παναγιωτη Κυριακού.. ούτε που αναφερε το συμβάν... μίλησε γενικώς..

    μπήκα λοιπόν στο youtube και από περιέργεια αρκέτης ώρας είπα κι εγώ να δω τι έκανε αυτός...

    και είδα ό,τι και εσείς..

    φίλε GL κι εγώ κρατάω τις επιφυλάξεις μου...

    Ο χρόνος και τα σχόλια θα τα δείξουν όλα τελικά... (και αν είναι όντως αυτό το όνομά του... )

    καλή συνέχεια...

    Hastaroth
    25.10.2007, 20:25
    Ούτε εγώ είδα το βίντεο,δέν χρειάζεται άλλωστε αφού έχω δεί και άλλα παρόμοια καί έχω φρίξει.

    Διατηρώ τίς ίδιες επιφυλάξεις μέ τόν Γλού και το Φάντασμα σχετικά μέ την απόδοση τής αποτρόπαιας αυτής πράξης στο συγκεκριμένο όνομα και ελπίζω να γίνουν οι κατάλληλες ενέργειες γιά να βρεθή ποιός πραγματικά είναι ο δράστης.

    Πάντως υπάρχουν άλλοι,μέ διαπιστωμένο το όνομά τους,που παίρνουν και βραβείο Νόμπελ (συγκεκριμένα στην Ιατρική) επειδή βρήκαν τρόπους να βασανίζουν ζώα (συγκεκριμένα:πώς να δημιουργούν ευκολώτερα και ταχύτερα ποντίκια "knock out" δηλαδή ποντίκια που τούς λείπουν καποια γονίδια,μέ αποτέλεσμα να είναι επιρρεπή στην ανάπτυξη διαφόρων ασθενειών).

    Αυτοί όμως έχουν άλλοθι:"γιά την επιστήμη ρέ γ$%*&^ " (κατά παράφρασιν τής γνωστής αναφώνησης).....
    manos_p
    25.10.2007, 21:17

    Eleos....kai ntropi....den exw kati allo na pw...

    kai eilikrina lupamai oxi gia ton skulo....alla gi autous pou to ekanan...
    renabill
    26.10.2007, 15:35
    Ναι αλλά αν είναι όντως αυτό το άτομο μιλάμε για ένα πάρα πολύ άρωστο άτομο. Το καημένο το ζωντανό το κακοποίησε σωματικά και ψυχολογικά χωρίς δισταγμό.Ποιός μου λέει εμένα ότι αυτό το παιδί αύριο δε θα κάνει τα ίδια σε άνθρωπο?
    SOPHIA-MX-4EVER
    06.11.2007, 01:15
    παιδια δεν ειδα το βιντεο
    δεν μπορω
    μπορει να μου πει καποιος αν εζησε το σκυλακι?

    τις τελευταιες 7 μερες ακουσα φρικτα πραγματα
    ο πατερας μου ακουσε στο ραδιο οτι παρα πολλες ελληνιδες φορανε γουνες απο σκυλους και γατες χωρις να το γνωριζουν
    οι κινεζοι εχουν ολοκληρες βιομηχανιες γυρω απ αυτο
    μαλιστα τα σκοτωνουν κανοντας τους ηλεκτροσοκ και σε πολλα απο αυτα τους βγαζουν το δερμα ενω ειναι ακομα ζωντανα

    ακομα μου εστειλαν ενα mail με βιντεο που δειχνει οπως γραφει πιο κατω, δεν το ειδα φυσικα, ζωα - γατες και σκυλους- που τους βγαζουν το δερμα ενω ειναι ζωντανα και μετα οπως ειναι (ζωντανα χωρις δερμα) τα βαζουν σε ενα container

    και ενας φιλος μου προχθες μου ελεγε για ενα site που δειχνει ανθρωπους να βασανιζουν ζωα πιανοντας τα απ την ουρα και χτυπωντας τα στον δρομο και κρεμώντας τα σε δεντρα για να τους βαλουντο δερμα

    στον αδελφο μου στειλανε σε mail φωτογραφιες μιας κινεζας που σκοτωνει ενα γατι με το τακουνι της πατωντας το μεσα στο στομα και ανοιγοντας του την κοιλια με ψαλιδι

    πραγματικα εχω σοκαριστει
    και ποσα ακομα δεν γνωριζουμε

    κατι ηξερα μικρη που αγαπουσα τα ζωα πιο πολυ απ τους ανθρωπους...
    αν μου δινοταν η ευκαιρια θα σκοτωνα με τα ιδια μου τα χερια αυτα τα τερατα

    W4TT4N4B3
    06.11.2007, 09:11
    Ακόμα κι αν ονομάζεται ο δράστης Παναγιώτης Κυριακού, ξέρετε πόσοι υπάρχουν με αυτό το όνομα;
    Αλλά αν αποδειχθεί ότι ο εν λόγω δράστης δεν ονομάζεται έτσι αλλά κάποιος έφτιαξε αυτό το βίντεο το έδωσε και είπε οτι το έκανε κάποιος Παναγιώτης Κυριακού, αυτό το όνομα έχει στιγματιστεί αδιακρίτως.
    Το διαδίκτυο όπως και η τηλεόραση διαθέτουν μια τρομακτική δύναμη που μπορεί να καταστρέψει πολλούς ανθρώπους πριν καν καταδικαστούν ή αθωωθούν.

    Εγώ δεν έχω καμία σχέση με κανέναν από τη Χίο ή με κανέναν Κυριακού, αλλά όσο απάνθρωπο κι αν είναι αυτό που έκανε με το να ζητούμε θανατικές ποινές το μόνο που πετυχαίνουμε είναι να αποδείξουμε ότι το χειρότερο ζώο είναι ο άνθρωπος.


    Liza32
    06.11.2007, 10:30
    Εγώ έχω μια άλλη απορία. έστω ότι κάποιος αγανάκτησε ή τον συκοφάντησε. Θεωρείτε σωστό, να τον βγάλει στη δημοσιότητα; Και στο κάτω κάτω, αυτό δεν δείχνει ότι εκείνος που δημοσιοποίησε το σκηνικό, όσα προηγούμενα και να έχει μαζί του, με την πράξη του αυτή, δείχνει ότι είναι χειρότερος από αυτόν; και πως θα έκανε τα πάντα για να καλύψει άλλους ή και τον εαυτό του με αυτόν τον τρόπο; ειδικά, αν ο Παναγιώτης Κυριακού, κατάλαβε ότι τον βιντεοσκοπούν, για παράδειγμα;δεν νομίζετε, ότι πρέπει να ψάξουν πιο πολύ το θέμα; Αλήθεια, τι πρέπει να κάνει κανείς, όταν στιγματίζουν το όνομα του για εκδίκηση; Και μάλιστα, όταν ξέρει τα συγκεκριμένα άτομα αλλά τον εκβιάζουν να μη μιλήσει, τι πρέπει να κάνει ώστε να βρεί το δίκιο του; η πράξη του είναι κατακριτέα, και δεν τίθεται θέμα, ειδικά όταν πρόκειτε για βασανισμό ζώου, αλλά, υπάρχει και το αλλά!

    Η αγάπη όλα τα ανατρέπει όλα τα μπορεί!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Liza32 στις 06-11-2007 10:35 ]


    uNick
    06.11.2007, 11:41
    Διατηρώντας τις ίδιες επιφυλάξεις σχετικά με την εγκυρότητα της ανακοίνωσης της Ε.Φ.Ε., κάνω παράλληλα και μια "λογική" σκέψη...

    Για να φτάσει η Ε.Φ.Ε. να αναφέρει ένα συγκεκριμένο όνομα (μαζί με τα λοιπά στοιχεία), μήπως το έχουν ψάξει λίγο περισσότερο από άλλους (πχ αστυνομία)? Δεν νομίζω να διακινδύνευαν μια μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση έτσι εύκολα...

    Ξαναλέω πως σίγουρα διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

    Από την άλλη, όμως, Λίζα (μιας και εσύ έθεσες και κάποια άλλα ζητήματα), τί σημασία έχει να το φιλοσοφούμε τόσο πολύ? Γιατί να δίνουμε στον Παναγιώτη ή Μήτσο ή Κίτσο ή Μπάμπη περισσότερα δικαιώματα από όσα έχει? Αν το όνομα δεν είναι σωστό, ο "αδικημένος" θα αποδείξει την αθωότητά του και θα του πουν και συγνώμη. Ο κρετίνος, όμως, που έκανε αυτά που δείχνει το βίντεο (όπως κι αν τον λένε) αξίζει μόνο τα χειρότερα!


    W4TT4N4B3
    06.11.2007, 11:54
    Αυτό το θα διασύρουμε κάποιον και μετά θα του ζητήσουμε συγνώμη είναι από τις μεγαλύτερες φούσκες της νεοελληνικής πραγματικότητας.
    Μαζί με τον εν λόγω φερόμενο δράστη όμως διασύρονται και όσοι έχουν το ίδιο επώνυμο.
    Βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση δίνονται κι άλλα στοιχεία που το καθιστούν δύσκολο να υπάρχουν 2 με το ιδιο ονοματεπώνυμο φοιτητές στο ίδιο πανεπιστήμιο αλλά αυτό δεν ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις.