ελληνική μουσική
    678 online   ·  210.863 μέλη

    Τελικά ποιός έπεσε κατά τη γνώμη σας πιο χαμηλά?

    roubas
    18.12.2007, 22:54
    ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ή ΚΑΡΒΕΛΑΣ?
    (Η ερώτηση γινεται τώρα που μόλις ολοκληρωσε την απαντηση του ο Λαζόπουλος)!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : roubas στις 18-12-2007 22:55 ]


    noizreduction
    18.12.2007, 22:58
    Ο Λαζοπουλος, γιατι επεσε στο επιπεδο του Καρβελα την πρωτη φορα, ενω τωρα που του απαντησε, αποδειξε πως μπορει να παει ακομα πιο κατω...
    PashalinaMakia
    18.12.2007, 23:24
    χαχαχαχα Λαζόπουλος φυσικά γιατί δεν μπορείς να κατηγορείς την κυβέρνησησ για τα "κακώς κείμενα"αλλά να είσαι κολλητός με τους κυβερνόντες.Ο Καρβέλας πέρα απο την πλάκα,αν είχε το μυαλό του στο κεφάλι του θα'ταν πολύ τυπάς.Μου αρέσει ο τρόπος που μιλάει όταν είναι σοβαρός.Έχει τρομερά οξύ πνεύμα όταν το θέλει.
    fantasma
    19.12.2007, 17:53
    μπορει καποιος να μας πει τι εγινε για μας που δεν ειδαμε... αν ειναι ευκολο βεβαια....
    -Sadahzinia-
    19.12.2007, 19:52
    Λοιπον αγαπητο μου φαντασματακι ακου.. Ο Λαζοπουλος ειπε οτι το τραγουδι του Καρβελα "μια ειναι η λυση" ειναι μια μλκ και μιση... Ο Καρβελας βγηκε μετα και τον απείλησε και ειπε οτι εχει πολλα ραμματα για τη γουνα του...Ο Λαζοπουλος ως απαντηση εβγαλε τον γνωστο Μακακα να κανει τη γνωστη κινηση αλλα με το κεφαλι του καρβελα στο σωμα του... Και ο Καρβελας βγηκε και ειπε..."εμενα η μανα μου ξερει οτι ειμαι μλκς....η μανα του λαζοπουλου ξερει οτι ειναι φουστης??" και ο λαζοπουλος απαντησε με λιγα λογια οτι δεν εχασε το κεφι του οτι επιμενει οτι το τραγουδι ειναι μακακια και οτι καποιος που στεναχωρει τη μανα καποιου αλλου δεν ειναι αντρας...και επισης οτι επρεπε να τον πει μακακα τον καρβελα για να του κανουν 3ωρη συνεντευξη....αυτα. Εγω πιστευω οτι ο καρβελας ειναι ενας μλκς και μισος γιατι ακουσα τραγουδια που ειναι απαραδεκτα οπως " Δεσποινα γυρισε πισω βαρεθηκα σκυλους και μωρα να ξεσ.....ζω.... ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
    sea_like_eyes
    19.12.2007, 20:05
    Οπως ο Oβελιξ επεσε μικρος στο καζανι με το μαγικο φιλτρο ετσι και ο Νικος Καρβελας θεωρω πως μικρος επεσε στο καζανι με την τρελα...αν ηταν λιγοτερο αθυρόστομος πιστευω πως θα τον περναμε περισσοτερο στα σοβαρα...περιεργο χιουμορ οντως...

    Stroumfita456
    19.12.2007, 20:23
    Ο Καρβελας...ετσι και αλλιως ηταν ηδη χαμηλα κατα την γνωμη μου!!!!
    -Sadahzinia-
    19.12.2007, 20:23
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 19-12-2007 στις 20:05 έγραψε...

    Οπως ο Oβελιξ επεσε μικρος στο καζανι με το μαγικο φιλτρο ετσι και ο Νικος Καρβελας θεωρω πως μικρος επεσε στο καζανι με την τρελα...αν ηταν λιγοτερο αθυρόστομος πιστευω πως θα τον περναμε περισσοτερο στα σοβαρα...περιεργο χιουμορ οντως...




    Μιλαμε για εναν ανθρωπο στην ουσια ναρκωμανη και ψυχακια...αλλο τρελα αλλο ψυχικη διαταραχη...και αλλο χιουμορ και αλλο μακακια....
    sea_like_eyes
    19.12.2007, 20:35
    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 19-12-2007 στις 20:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 19-12-2007 στις 20:05 έγραψε...

    Οπως ο Oβελιξ επεσε μικρος στο καζανι με το μαγικο φιλτρο ετσι και ο Νικος Καρβελας θεωρω πως μικρος επεσε στο καζανι με την τρελα...αν ηταν λιγοτερο αθυρόστομος πιστευω πως θα τον περναμε περισσοτερο στα σοβαρα...περιεργο χιουμορ οντως...




    Μιλαμε για εναν ανθρωπο στην ουσια ναρκωμανη και ψυχακια...αλλο τρελα αλλο ψυχικη διαταραχη...και αλλο χιουμορ και αλλο μακακια....



    απο την στιγμη που γνωριζω εστω κι εναν που θεωρει τα τραγουδια του...χιουμοριστικα...και στην τελικη,ναρκωμανης,ψυχακιας????Νοσοκομα του εισαι???(το ατομο ουτε κρασι πινει..ποσο μαλλον ναρκωτικα,αλκοολ κτλ.)
    Μην κρινεις ετσι...κατσε,ενημερωσου(Zουγκλα εκπομπη)...
    -Sadahzinia-
    19.12.2007, 20:40
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 19-12-2007 στις 20:35 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 19-12-2007 στις 20:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 19-12-2007 στις 20:05 έγραψε...

    Οπως ο Oβελιξ επεσε μικρος στο καζανι με το μαγικο φιλτρο ετσι και ο Νικος Καρβελας θεωρω πως μικρος επεσε στο καζανι με την τρελα...αν ηταν λιγοτερο αθυρόστομος πιστευω πως θα τον περναμε περισσοτερο στα σοβαρα...περιεργο χιουμορ οντως...




    Μιλαμε για εναν ανθρωπο στην ουσια ναρκωμανη και ψυχακια...αλλο τρελα αλλο ψυχικη διαταραχη...και αλλο χιουμορ και αλλο μακακια....



    απο την στιγμη που γνωριζω εστω κι εναν που θεωρει τα τραγουδια του...χιουμοριστικα...και στην τελικη,ναρκωμανης,ψυχακιας????Νοσοκομα του εισαι???(το ατομο ουτε κρασι πινει..ποσο μαλλον ναρκωτικα,αλκοολ κτλ.)
    Μην κρινεις ετσι...κατσε,ενημερωσου(Zουγκλα εκπομπη)...

    το τι λεει καποιος απο το τι κανει...εχει διαφορα.. Εμένα μου φαινεται παντα φτιαγμενος....και οπως και να εχει...το τραγουδι που ανεφερα πιο πανω τα λεει ολα...σιγουρα ηταν φτιαγμενος οταν τα εγραφε......αν αυτο θεωρεις χιουμορ...λυπαμαι...γιατι εχω την εντυπωση οτι εχεις αισθηση του χιουμορ dear....


    today is the first day of the rest of your life...!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 19-12-2007 20:44 ]


    sea_like_eyes
    19.12.2007, 20:46
    μπορει να εχεις και δικιο και να μας δουλευει ολους...πουλαει τρελα...αυτο ειναι σιγουρο.Απο κει και περα το πως τον βλεπει ο καθενας...διαφερει!Αυτο τον κανει (θετικα ή αρνητικα)ξεχωριστο σαν καλλιτεχνη καταρχην αλλα κι ως ανθρωπο!Ο Marilyn Manson της Ελλαδας...χαχαχα..
    seras
    19.12.2007, 20:53
    Για να πέσει κάποιος πρώτα πρέπει να είναι ψηλά!!χαχα..όχι εντάξει πλακίτσα αυτό..έχουνε κάνει ο καθένος μια πορεία..εγώ δεν είμαι με κανενός το μέρος..Πάντως και οι 2 κερδισμένοι βγαίνουν διότι παραμένουν στην δημοσιότητα..θα μου πεις την χρειάζονται??Ολοι την χρειάζονται..διότι ουδείς αναντικατάστατος..
    matthias16
    19.12.2007, 21:12
    Θα πρωτοτυπισω και θα πω οτι ο Λαζοπουλος ειναι ο "κακος" της ιστοριας..
    Δεν κραζεις ετσι στον αερα 2 ανθρωπους που περιμενουν παιδι και προσπαθουν να κανουν οικογεννεια,,,νομιζω ηταν λιγο ακαιρος σε αυτο.
    Επισης ο Καρβελας απεχει απο την δημοσιοτητα χρονια τωρα, και ετσι δεν εχει πατημα εβδομαδιαια ευνοημενη εκπομπη για να απαντησει..
    Τελος, για το τραγουδι που λεει "μια ειναι η λυση..."κτλ ειναι ειρωνικο οποτε ποιος ο λογος να πεις οτι ειναι αηδια γι'αυτα που γραφει?
    Εχει παρει πολυ αερα ο Λαζοπουλος και εχει αρχισει να χανει την μπαλα...περυσι δεν ηταν ετσι
    fantasma
    19.12.2007, 21:32
    ευχαριστω για την ενημερωση!
    καταρχην να θυμομαστε ενα πραγμα.... η κουβεντα που γινεται οφελει και τους δυο..
    Και οταν λεω οφελει... εννοω οικονομικα σε πρωτη φαση... αλλα και σε θεμα διαφημισης.

    Μη ξεχνάμε πως ο Καρβέλας εχει βγάλει κομματάρες στο παρελθόν.. Ηταν μια ζωή ο manson της Ελλαδας.. Εκανε πάντα..αυτό που προκαλεί..

    Κι ο Λαζόπουλος επίσης εχει γράψει κομματάρες...

    Πρέπει να συνηδητοποιησουμε πως ο απώτερος σκοπός είναι καθαρα και μόνο τα λεφτα!!! Αυτό πρέπει να το καταλαβουμε καλα! Αλλιώς ας ήταν και αυτοι εδω γραμμένοι... ή σε κάποια άλλη κοινότητα... και ας κάναν τη διαμαρτυρία τους μέσα από ένα μπλογκ... Αλλά βλέπεις αυτή τη δουλειά διαλέξανε... και πρέπει και αυτοί να ζησουνε..
    Και εκτός απο αυτους πρέπει να ζησουνε και το καναλι του ενος και η δισκογραφικη του αλλουνου.

    Δεν εχω ακουσει το δισκο του Καρβελα, αλλα σε μια παρουσιαση που εκανα στο δισκο του στο θεμα: νεες κυκλοφοριες (αν το ειδατε)

    εβαλα κι ενα απο τα τρια τραγουδια(στιχους εννοω) που περιειχε το single-ακι... (αν βεβαια μιλαμε για το ιδιο)

    ορίστε:
    "Ισόβια είναι στη Ρουμανία φυλακή
    Γι' ανθρώπους που λένε ότι σκότωσε εκεί
    Μα για τους δυο αστυνομικούς στο Γενικό Κρατικό
    Δεν έχει ακόμα δικαστεί...

    Κανείς τους δεν τον θέλει στην Ελλάδα να 'ρθει
    Καλύτερα, όλοι λένε, να σαπίσει εκεί
    Μα όταν κάποτε βγει, για τα εγκλήματα εδώ
    Δεν θα 'χει τιμωρηθεί, θα έχουν όλα παραγραφεί...

    Οι φωνές των νεκρών ζητάνε δικαίωση
    Οι μάνες των νεκρών ζητάνε δικαίωση
    Τ' αδέρφια των νεκρών ζητάνε δικαίωση
    Κι εμείς σας ρωτάμε...

    Πέστε μας γιατί φοβάστε τον Πάσσαρη
    Πέστε μας τι κρύβεται πίσω απ' τον Πάσσαρη"...

    (στίχοι: Νίκος Καρβέλας - "Ποιος φοβάται τον Πάσσαρη;")

    και ερχομαι και σας ρωταω....αν ο Λαζοπουλος ασχολειτε με το πολιτικο τραγουδι και το προωθει, αυτό τότε τι είναι? δεν ειναι πολιτικο? Και ποιος έχει τα κοτσια στην "εμβελεια " του Καρβελα να γράψει τέτοια λόγια? (γιατι πλέον μάθαμε να τα ακούμε ΜΟΝΟ απο τους hip hop η οπως αλλιως θελετε να τους λετε και από τους ασημους. Με μια γρηγορη σκεψη... ο μονος ανθρωπος που μου ερχεται στο μυαλο ειναι ο Λαζοπουλος και μονο.... αντε και ίσως κανας Πανουσης....

    Οποτε ερχομαι και ρωταω....μήπως όλη αυτη η κοντρα δεν ειναι αυτο που φάινεται? Γιατι μη μου είτε οτι ειναι μαλακια οι στιχοι για το Λαζοπουλο.... γιατι για κατι τετοια παριστανει το γυφτο στο τσαντηρι του...

    τα άλλα δυο τραγουδια εχουν τιτλο :Η λυση και, Κουφαλιτσες τα οποια φανταζομαι πως θα ειναι στο ιδιο στυλ.

    Δευτερον καπου πηρε το μάτι μου το μακακα με κεφαλι του Λαζοπουλου... και να αναφωνει ο ιδιος... πως εβαλε και τον εαυτο του...

    Τελικα μηπως αρχιζουμε να καταλαβαινουμε και με αλλο ματι τη διπλωματια μερικων ανθρωπων...
    ιδίως αυτων που δ μπορουν να ζητησουν δημοσια συγγνωμη οποιαδηποτε στιγμη,.....και οποτε εμας μας κανει κεφι?

    Μερικες φορες παρασυρομαστε απο τα συναισθηματα και απο τη σατιρα και δε καταλαβαινουμε πολλα πραγματα που μας περνανε υποσυνειδητα και συνειδητα..

    Να σας πω κι ενα παραδειγμα που το εγραψα κι αλλου.... Για τους emo... που εκανε πως ειναι με τα παιδια και με το μερος τους, αλλά δεν παρέληψε να τ παρομοιώσει με ζώα.... Η μηπως δε το θυμαστε και αυτο γιατι το περασε τσακ μπαμ...? Μπορει καποια πραγματα δηθεν για τους emo να μη τα γουσταρω... αλλα αυτη η σταση μου την εσπασε πολυ...

    αααα... και κατι που θυμηθηκα...: καρβελας....:
    Κλαίω, σπαράζω και θρηνώ, γιατί ήταν σκύλος εκλεκτός
    ήταν παλιόφιλος
    Μα δεν το ήξερα ως τα χτες, πως ήτανε απ' τις κρυφές
    ομοφυλόφιλος

    Αν είναι ο σκύλος αδελφή, το νιώθεις, ξέρεις, στην αφή
    και στο περπάτημα
    Κι αν τον τρομάξεις, η κραυγή δεν είναι διόλου αντρική
    Έχει ένα κράτημα

    Καπέλο μου, θα σ' αγαπώ, γιατί απ' τον ήλιο θα κρυφτώ
    Ας τον ξεχάσουμε
    Το 'παιζε σκύλος και σκληρός, με σκύλους πήγαινε κι αυτός
    Ας το γιορτάσουμε

    μαλακια εεεε????? ειλικρινα πειτε μου....

    έλα μου ντες που ειναι του Λαζοπουλου αυτό.....!!!!


    τελος επειδη ηθελα να γραψω πολλα αλλα κουραζομαι...θα συντομευω κι αν ειναι θα ξανα επαναλεθω...

    απο τη στιγμη που εκανε ο Καρβελας κατι για να ταρακουνησει...ας ηταν ετοιμος κι ας προσεχε....

    απο τη στιγμη που κανει σατιρα ο Λαζοπουλος ας προσεχε κι αυτος τις επιθεσης απο ανθρωπους που εχουν ισχυ..

    το οτι ο Καρβελας ειναι μαλακας το εχει αποδειξει κατα καιρους.... οπως επισης και τωρα...
    το οτι ο Λαζοπουλος ειναι ομοφυλ... ο κοσμος το εχει τουμπανο κι εμεις κρυφο καμαρι.....

    σιγουρα ουτε και τσαμπα δε προκειται να κατεβασω... το δισκο του Καρβελα...
    οπως επισης και τον Λαζοπουλο πλεον τον Βλεπω γιατι..... ολα τα καναλια παρετηθηκαν και δε βαζουν τιποτα αλλο....
    (οχι πως μερικες φορες δε τα λεει καλα, αντιθετως... αλλα μεχρι εκει....)

    η ιστορια απεδειξε πως αν κοινουνται μονο πολιτικα.... παει η θεσουλα τους... αν ομως το εμπλουτισουν με καμια μαλακια.... κατι γινεται......

    αντε γεια μας... και καλη κονομα και στους δυο... ΜΑΓΚΙΑ ΣΑς... ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ... εσεις το λυσατε το προβλημα της ζωης σας....ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ


    ζωή σε μας...

    my slog ....γιατί φοράς κλουβί....? ,My blog , my job

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fantasma στις 19-12-2007 21:37 ]


    alexia-vicky
    19.12.2007, 22:04
    Πιστεύω πως έτσι και αλλιώς είναι και οι 2 πολύ χαμηλά!!!! ΜΑ ΠΟΛΥ!!

    Ο Καρβέλας με κάποια ελαφρυντικά, καθώς ποτέ δεν το έπαιξε διανοούμενος και πιο "υψηλά" πνευματικά!!!
    fantasma
    19.12.2007, 22:29
    μηπως εχει κανεις και το τριτο τραγουδι να δουμε τελικα και το τελευταιο τι λεει????



    τελικα μερικες φορες ισως πρεπει να κλαιμε ισως και να γελαμε....


    my slog ....γιατί φοράς κλουβί....? ,My blog , my job

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fantasma στις 19-12-2007 22:30 ]


    -Sadahzinia-
    19.12.2007, 23:01
    Δεν γνωριζω ολους τους στιχους αλλα θυμαμαι χαρακτηριστικα μερικους... "Δεσποινα γυρνα πισω...βαρεθηκα ΣΚΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΩΡΑ Nα ξεσ....ζω..!!!!!!!!
    fantasma
    19.12.2007, 23:21
    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 19-12-2007 στις 23:01 έγραψε...

    Δεν γνωριζω ολους τους στιχους αλλα θυμαμαι χαρακτηριστικα μερικους... "Δεσποινα γυρνα πισω...βαρεθηκα ΣΚΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΩΡΑ Nα ξεσ....ζω..!!!!!!!!



    βρε σσυυυυυ.....

    δε σε παρεξηγω γιατι εισαι μικρή... περιμενεεεεε λιγοοο....
    StavmanR
    19.12.2007, 23:25
    ....Ο μέσος τηλεθεατής, που αναλώθηκε για ακόμη μία φορά στην παρακολούθηση ανούσιων κοκορομαχιών χωρίς ουσιαστικό ψυχ(η)-αγω-γικό ενδιαφέρον στο θέμα. Προσωπικά συμπαθώ το έργο του Λαζόπουλου, γιατί στο μεγαλύτερο μέρος του προσεγγίζει τη σάτιρα, με καυστικές αναφορές στην καθημερινότητά μας και στον τρόπο που λειτουργούμε, ως άτομα και ως κοινωνία. Ο Καρβέλας δεν έχει πολλά να μου πει στο μουσικό μέρος, στο οποίο και τον γνωρίσαμε. Το μεγαλύτερο μέρος των κομματιών είναι φορείς "ατάκας" , για τις οποίες τρέφω μία "ιδιαίτερη συμπάθεια" ως γνωστόν, χωρίς όμως να απορρίπτω και τραγούδια που έχουν κάποιο, ως και αρκετό μουσικό ενδιαφέρον.

    Κανείς δε χάνει επαγγελματικά από τη γελοιοποίηση. Η γελοιότητα είναι μέρος του τηλεοπτικού σόου και της διασκεδάσεως του μέσου "αγαπημένου της AGB" ακροατή. Σε κάθε σχεδόν δουλειά που περιλαμβάνει "διασκέδαση", ισορροπεί κανείς στα όρια μεταξύ του χαβαλέ και του γελοίου, με ελάχιστες εξαιρέσεις.
    fantasma
    19.12.2007, 23:30
    Νικος Καρβελας - ΣΑΝ ΠΑΛΙΟΣ ΔΙΣΚΟΣ (1985) COLUMBIA

    ΔΕΣΠΟΙΝΑ
    Δέσποινα, γύρνα ξανά
    Δέσποινα, γύρνα ξανά
    στο χω πει τόσες χιλιάδες φορές
    δεν είναι αστεία αυτά

    Έφυγες και μ' άφησες κάποιο πρωί
    Μ’ ένα σκύλο κι ένα παιδί
    ο σκύλος κάνει γαβ γαβ γαβ το μωρό ουα ουά

    Δέσποινα, γύρνα ξανά...

    Ο σκύλος θέλει βόλτα για να κάνει πιπί
    Ο μπέμπης κλαίει και θέλει φαΐ
    το τηλέφωνο πάλι χτυπά
    ντριν ντριν γαβ γαβ ουα ουα ουα

    Δέσποινα, γύρνα ξανά...

    Ακούγεται ένα μπουμ ξυπνάει το παιδί
    και γαβγίζει το σκυλί
    Το τηλέφωνο χτυπάει πω πω αλαλούμ
    ντριν ντριν γαβ γαβ ουα μπουμ μπουμ

    Δέσποινα, γύρνα ξανά
    Δέσποινα, γύρνα ξανά
    δεν μπορώ να ξεσκατώνω άλλο σκύλους και μωρά

    Ντριν ντριν ντριν ντριν | 2x
    Γαβ γαβ γαβ γαβ | 2x
    Μπουμ μπουμ μπουμ μπουμ | 2x
    Ουα ουα ουα ουα | 2x
    Δεν μπορώ να ξεσκατώνω άλλο σκύλους και μωρά | 2x

    Get this widget | Track details | eSnips Social DNA


    Για να ξερουμε και τι μας γινεται... Τωρα μπορει να σου φαινεται σπαστικο.. αλλα σκεψου την εποχη που κυκλοφορησε... και ρωτα τους γονεις σου που το χορευανε στα παρτακια.... (καμια σχεση με την εποχη μας) (οχι πως μου αρεσει αλλα να μη τα ισοπεδωνουμε ολα)

    ακουσε το για να εχεις πληρη αποψη πια....

    ΕΙΠΑ κι εγω ξαναεβγαλε τα παλια.... μιλαμε με κολησες ασχημα απο το πρωι....

    αντε και καλη συνεχεια...


    my slog ....γιατί φοράς κλουβί....? ,My blog , my job

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fantasma στις 19-12-2007 23:31 ]