ελληνική μουσική
    662 online   ·  210.857 μέλη

    Οι 3 υποψηφιότητες για την Eurovision 2008

    seras
    26.12.2007, 14:08
    Η Eurovision είναι ένα μεγάλο καρναβάλι!!
    Δεν μου αρέσει καθόλου..
    Αν μου έλεγε κάποιος να διαλέξω έναν απο τους τρείς αυτούς καλλιτέχνες..(καλλιτέχνες..λέω και κάτι χαζομάρες ώρες-ώρες..!)
    Θα διάλεγα μάλλον τον Μαρτάκη!!Απο όσα τραγούδια του έχω ακούσει σε καφετέριες μου φαίνεται καλύτερος απο χρύσπα και κακομοίρα..

    Υπάρχει όμως και το άλλο σκεπτικό!!
    Επειδή όπως είπα η Eurovision είναι σαν ένα μεγάλο καρναβάλι...θα μπορούσαμε να στείλουμε την Κακομοίρα!!Σίγουρα θα έβγαινε βασιλιάς καρνάβαλος!!!
    deathminor88
    26.12.2007, 14:15
    Το παράδοξο (άν είναι παράδοξο) είναι ότι όπως σε οτιδήποτε άλλο πάντα, μα πάντα υπάρχει μια εξαίρεση για να επιβεβαιώνει τον κανόνα...! Πάντα υπάρχουν 1-2 κομμάτια, κομματάρες, που φυσικά ποτέ δεν νικάνε και αξίζουν την προσοχή μας...!
    seras
    26.12.2007, 14:33
    e kala..pote den kerdizoun auta pou aksizoun..
    kerdizoun sinithos ta paraksena..
    ta geloia..
    Kai ta ..."simaxika"..
    Rinio524
    27.12.2007, 12:06
    paidia dikio exete oloi einai xalia k den kanoun gia eurovision....an k prepei na paei enas apo autous as paei i kalomira gt xerei k leei k t agglika kala k einai pio "naziara" apo tous allous k auto metraei
    Efklidis
    27.12.2007, 14:51
    Κακομοίρα 4ever για τα καρναβάλια σε αυτά είναι άσος η καλομοίρα να φορέσει και κανα ξέκωλλο να δεις πως θα μας ψηφίσουν
    Rinio524
    28.12.2007, 09:47
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 27-12-2007 στις 14:51 έγραψε...

    Κακομοίρα 4ever για τα καρναβάλια σε αυτά είναι άσος η καλομοίρα να φορέσει και κανα ξέκωλλο να δεις πως θα μας ψηφίσουν


    polu swsta Efklidi mou!!!!!
    twr
    28.12.2007, 13:53
    Ε ρε με τι καθώμαστε και ασχολούμαστε...
    mariachi
    29.12.2007, 19:52
    Το μόνο που με ενδιαφέρει από τη Γιουροβίζιον είναι η ομορφιά της Χρύσπας που είναι,όπως και να το κάνουμε,γυναικάρα!!!
    Debauchee
    29.12.2007, 20:11
    πωπω σοβαροφανεια και τραγικοτητα
    αμα ειστε τοσο "υπερανω" μην ασχολειστε καν
    και μη πετατε το κλισε οτι επειδη συμβαινουν πρεπει να τα σχολιαζετε
    «Έχω πτυχίο στις πολιτικές επιστήμες, περιμένεις τώρα να υποβιβάσω τον εγκέφαλο μου σε τέτοιο επίπεδο;». Ο Nicky Wire των Manic Street Preachers, όταν ρωτήθηκε ποια είναι η γνώμη του για το τηλεοπτικό σόου "Big Brother".

    Bgre
    30.12.2007, 11:09
    τέτοιους τραγουδιστές στέλνουν στους διαγωνισμούς και προωθουν τη ΣΑΒΟΥΡΑ!!
    dimi93-gnr
    30.12.2007, 12:59
    ΤΟ ενα χειροτερο απ το αλλο
    sirios
    31.12.2007, 14:16
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 26-12-2007 στις 14:33 έγραψε...

    e kala..pote den kerdizoun auta pou aksizoun..
    kerdizoun sinithos ta paraksena..
    ta geloia..
    Kai ta ..."simaxika"..


    δεν σ'αρέσει,δεν σ'αρέσει αλλά τις λεπτομέρειες τις ξέρεις απ'έξω.ε ?!!!!
    Nick-the-GreeK
    03.01.2008, 19:23
    Και μετα θα τραγουδαμε we are the winners of eurovision.......
    Παιδια υπαρχει κατι που ομως που δεν εξαρταται μονο απο την χωρα μας.....
    ενοω πως δεν θυμαμε καμια χωρα να στελνει μεγαλα ονοματα,εκτος απο μερικες εξερεσεις....και για να δοσω ενα παραδειγμα παρατιριστε τη φινλαδια εχει τοσα πολλα συγκροτηματα ιδιετερα στην Rock σκηνη και ομως δν εστειλε κανενα αξιολογο.....(γιατι δεν μπορο να θεωρισω τους Lordi καλο συγκροτημα.....)
    MAMA!!!

    bon_scott
    03.01.2008, 21:57
    Παράθεση:

    Το μέλος Debauchee στις 29-12-2007 στις 20:11 έγραψε...

    πωπω σοβαροφανεια και τραγικοτητα
    αμα ειστε τοσο "υπερανω" μην ασχολειστε καν
    και μη πετατε το κλισε οτι επειδη συμβαινουν πρεπει να τα σχολιαζετε
    «Έχω πτυχίο στις πολιτικές επιστήμες, περιμένεις τώρα να υποβιβάσω τον εγκέφαλο μου σε τέτοιο επίπεδο;». Ο Nicky Wire των Manic Street Preachers, όταν ρωτήθηκε ποια είναι η γνώμη του για το τηλεοπτικό σόου "Big Brother".





    Aπλα ειναι ενα απο τα θεματα που οι διαφοροι "υπερανω" λατρευουν να μισουν...
    FFSlayer
    04.01.2008, 04:53
    Τρεις άθλιοι υπο-τραγουδιστής για έναν άθλιο θεσμό - fair deal.

    Η Eurovision είναι ένα πανηγυράκι για τα παιδάκια και τίποτα άλλο. Ούτε διαφημίζει, ούτε δυσφημίζει τη χώρα μας παραέξω ούτε εμάς τους έλληνες, ούτε είναι το εθνικό ζήτημα στο οποίο έχει αναχθεί τα τελευταία χρονιά. Η γνώμη μου είναι πως το ζήτημα είναι ανάξιο λόγου. Ας νικήσει ο χειρότερος.
    renabill
    04.01.2008, 13:45
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 24-12-2007 στις 20:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος renabill στις 24-12-2007 στις 18:50 έγραψε...

    Έίναι ΜΠΛΙΑΧ και οι 3 τους.Πλάκα μας κάνουνε ρε παιδια? Δεν είναι δυνατόν να στείλουν αυτές τις μάπες



    Και ποιον να στειλουνε???

    Eurovision ειναι αυτη!!!

    Περισσοτερο ξεφτιλα ειναι να στειλουν καποιον που αξιζει σε αυτην την μαπα, παρα να στειλουν ατομα μου......εναρμονιζονται με το κλιμα!




    Δεν έχεις κι άδικο έτσι όπως το θέτεις.Θα πατώσουμε και θα ησυχάσουμε
    alexia-vicky
    04.01.2008, 15:14
    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 22-12-2007 στις 23:29 έγραψε...

    Καλομοίρα και Χρύσπα??Μπααααααααα
    Εγώ πιστεύω να πάει ο Μαρτάκης που από φωνή..ΚΟΡΜΑΡΑ



    Συμφωνώ!!
    ΔΑΓΚΩΤΟ στον Μαρτάκη!!!
    heartbreak-kid
    04.01.2008, 20:43
    χρύσπα? μπα, δεν πολυψήνομαι

    ψηφίζω ή την καλομοίρα, ή τον γείτονα
    pokopik
    05.01.2008, 18:20
    Σιγουρα απο καλλιτεχνικης αποψης ο διαγωνισμος ειναι αδιαφορος..και σιγουρα τα τελευταια χρονια τα Μ.Μ.Ε μας πριζουν αρκετο καιρο πριν για ολο αυτο το νταβαντουρι ,δημιουργωντας μας μια μεγαλυτερη ακομα δυσαρεσκια,λες και ειναι το μεγαλυτερο ζητημα στην χωρα μας!
    Αλλα θα μου επιτρεψετε να δειξω μια ιδιαιτερη συμπαθεια στον Μαρτακη σαν φωνη (που πιστευω οτι εχει και ειναι και ανωτερος απο τον "προκατοχο " του, Σακη Ρουβα,οπως τον παρουσιαζουν)..αν ακομα δεν υποπεσουμε στο λουκι του "παρε δωσε" που εχει με το life -style και τους Ψινακηδες,ειναι αρκετα συμπαθητικη παρουσια..('Αλλα φιντανια του fame story,την εχουν δει πολυ περισσοτερο ενω ειναι κατωτεροι του φωνητικα βλεπε..Νινο,Πετρελη κτλ κτλ.)
    Τωρα ,η Καλομοιρα επισης μπορει να σταθει σε τετοιου ειδους διαγωνισμους.
    Οσο για την Χρυσπα αν και δεν την πολυγνωριζω, μου φερνει πολυ σε σκυλοπιστοειδες κατασταση!
    koukli
    06.01.2008, 03:26
    Εγώ ψηφίζω Καλομοίρα γτ είναι ναζιάρα και μικροκαμωμένη, οπότε λέω θα τους κερδίσει...
    Στη χειρότερη, ας στείλουμε τον Μαρτάκη να ρίξουμε τον γυναικείο πληθυσμό να τελειώνουμε...
    Και όπως όλοι, δεν θα δω Eurovision...
    Εχω σταματήσει να βλέπω από τα 13 μου...