ελληνική μουσική
    784 online   ·  210.857 μέλη

    Εντυπώσεις - Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη στις 19/1/08

    Pearl_Scorpion
    21.01.2008, 18:24
    Καλησπεραααααααααααααααααααααααααα.

    1) Φωτη η φλογερα σου HAMAHA ηταν και οχι YAMAHA?!?! γι αυτο ωρε ακουγοσουν χαλια οχι επειδη δεν ηξερες να παιζεις...αντε και σε παρεξηγησα

    2) BILL, στο φαι, στο ποτο, και στο σκακι δυσκολα με βαζεις κατω

    3) Πρωτη φορα στην ζωη μου ακουω σερβιτορο σε ταβερνα να λεει "παιδια μας τελειωσε το κρασι" αφου αρχισα να ανησυχω οτι ειχα αρχισει να μεθαω.

    4) Η ορχιστρα ηταν μαπα, αφου δεν επαιξε DOORS ή Αγγελακα που ξεφωνιζα τοσες ωρες

    5) Αφου ειδε κα ιαποειδε ο brokenchord οτι δεν μπορει να παιξει φλογερα αποφασισε να μπει στον σωστο δρομο και να την κανει μπακετες...

    6) ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΧΑΡΑ ΑΦΙΕΡΩΣΑ ΛΙΓΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΙΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΒΡΕΘΗΚΑΤΕ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΑΤΡΕΨΑΤΕ ΣΕ ΟΜΟΡΦΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ
    Pearl_Scorpion
    21.01.2008, 18:27
    Η Μεγαλυτερη απωλεια παντως νομιζω οτι ηταν του HASTAROTH....Αλβερτο πρεπει να δεσμευθεις για την επομενη συναντηση γιατι σε εχω συνηθησει να καθεσαι διπλα μου σε ολες!
    maikempty
    21.01.2008, 20:06



    Παιδιά και εγώ χάρηκα πολύ που σας γνώρισα και από κοντά…

    Ελπίζω πράγματι τον Μάρτιο να γίνει και άλλη συνάντηση .

    -Sadahzinia-
    21.01.2008, 20:38
    ουπς! παρα τις επιμονες προσπαθειες μου απαθανατιστηκα σε μια φωτο εστω και απο μακρια και φαινομαι και χαλια!!! Χειριστη ποιοτητα απαπαπαπα!!!
    sea_like_eyes
    21.01.2008, 20:51
    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 21-01-2008 στις 01:32 έγραψε...

    #2






    Καραφλιάζω . . .


    Peace18
    21.01.2008, 21:02
    Γιατί εμένα που πάει όπου να 'ναι το μαλλί??? Τεσπα.. Μανωλάκη..( ) Η καράφλα είναι δείγμα ηλικίας και οριμότητας...
    (Τι άλλες χαζομάρες θα πω Χριστέ μου!!!)
    sea_like_eyes
    21.01.2008, 21:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 21-01-2008 στις 21:02 έγραψε...

    Γιατί εμένα που πάει όπου να 'ναι το μαλλί??? Τεσπα.. Μανωλάκη..( ) Η καράφλα είναι δείγμα ηλικίας και οριμότητας...
    (Τι άλλες χαζομάρες θα πω Χριστέ μου!!!)



    Βασικα ευτυχως που δεν με πετυχε καμια photo Καταμουτρα γιατι . . .
    Γκουα-Sea-μοδος ενας υπηρξε . . .

    Υ.Γ ανεβασε την photo μου απο την Bar-ωδο . . .οχι τπτ . . φοραω σκουφακι !!!
    Peace18
    21.01.2008, 21:24
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 21-01-2008 στις 21:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 21-01-2008 στις 21:02 έγραψε...

    Γιατί εμένα που πάει όπου να 'ναι το μαλλί??? Τεσπα.. Μανωλάκη..( ) Η καράφλα είναι δείγμα ηλικίας και οριμότητας...
    (Τι άλλες χαζομάρες θα πω Χριστέ μου!!!)



    Βασικα ευτυχως που δεν με πετυχε καμια photo Καταμουτρα γιατι . . .
    Γκουα-Sea-μοδος ενας υπηρξε . . .

    Υ.Γ ανεβασε την photo μου απο την Bar-ωδο . . .οχι τπτ . . φοραω σκουφακι !!!



    Καλά θα ήταν να ανέβαινε... Αμάν με το σκουφί!!
    Την μίκρινα αρκετά.... Για να δούμε......




    επισυναπτόμενα: DSC00099.JPG 
    sea_like_eyes
    21.01.2008, 21:32
    Εισαι απιστευτη . . . yo,yo,yo!!!!σφύριγμα πάνω στον ρυθμό . . . χαχαχαχαχα
    Peace18
    21.01.2008, 21:33
    Και τώρα κυτίες και κύριοι! Η στιγμή που όλοι περιμένατε..... Για δική σας τέρψη και ο........ Φώτης και η φλογέρα του!!! (ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΓΕΛΙΑ)
    Και από δίπλα ο ανεπανάληπτος Αντώνης!!!



    επισυναπτόμενα: DSC00089.JPG 
    sea_like_eyes
    21.01.2008, 21:36
    Φώτης ο οποίος σε κάποια φάση έκανε την κιθάρα μπάσο . . . ένας άνθρωπος-μια μπάντα .Tελος
    Peace18
    21.01.2008, 23:02
    Και φυσικά ο Τάσοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος!!!!
    Χωρίς σχόλια! (Τάσε κατέβαλα μεγάλη προσπάθεια να μην βάλω την φωτό που χαμογελάς τόοοοοοσοοοο χαριτομένα!!!)



    επισυναπτόμενα: DSC00090.JPG 
    seras
    21.01.2008, 23:27
    Λοιπόν κάποιος να κλειδώσει αυτό το topic τώρα!!!Εχώ σκάσει απο την ζήλια!!(με την καλή έννοια..)
    Peace18
    21.01.2008, 23:52
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 21-01-2008 στις 23:27 έγραψε...

    Λοιπόν κάποιος να κλειδώσει αυτό το topic τώρα!!!Εχώ σκάσει απο την ζήλια!!(με την καλή έννοια..)


    Να ερχόσουν!!! Καλά να πάθεις τώρα....



    επισυναπτόμενα: DSC00095.JPG 
    matthias16
    21.01.2008, 23:53
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 21-01-2008 στις 20:51 έγραψε ιστορία!...


    Καραφλιάζω . . .







    Peace18
    21.01.2008, 23:53
    ωχ τι χαζό! ξέχασα να πω για την φωτο!
    Λοιπόν.... Ο Στάθης και η Αλκυώνη στο καφέ που πήγαμε μετά από την..."γωνιά του μερακλή!"
    Peace18
    22.01.2008, 10:35
    Και ναι κυρίες και κύριοι! Μετά από σκληρές και επίπονες διαπραγματεύσεις... (Τι λέω πάλι??).... Το πιο χαριτωμένο χαμόγελο στον πλανήτη! Ο Τάσος κυρίες και κύριοοι... Απολαύστε....



    επισυναπτόμενα: DSC00098.JPG 
    ge01415
    22.01.2008, 11:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 20-01-2008 στις 22:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ariadni0909 στις 20-01-2008 στις 19:51 έγραψε...

    αντε κι αλλη μια...








    ΑΛΗΤΕΣ (λεζάντα) Εδώ διακρίνεται καθαρά η κλίκα του ΜΗ!!!




    Πες τα Φώτη...ένας κι ένας τα καθάρματα!!!!

    Πολύ όμορφα περάσαμε, ως συνήθως! Ευτυχώς προλάβαμε να τσιμπήσουμε κάτι, δεν προλάβαμε βέβαια να κάνουμε κεφάλι (τόσα κεφάλια ντε) αφού το κρασί έτσι γρήγορα μας τέλειωσε...χάρηκα που είδα τους παλιούς καλούς φίλους, χάρηκα ακόμη περισσότερο που γνώρισα πολλά αξιότιμα μέλη που ήθελα να δω από κοντά καθώς και τα διάφορα αερικά (Φώτης με καρτουνίστικη μάπα και τις κινήσεις του Πάνα να χειραγωγεί τα πλήθη με τη φλογέρα του, Φλέρυ το ξωτικό goblin που ανεβοκατέβαινε τραπέζια δερμάτινοι καναπέδες σε χρόνο dt).
    Θα τα ξαναπούμε σύντομα με εγγύηση οτι το άφτερ θα είναι όπως του πρέπει καθότι δεν μας έκατσε επίσκεψη στον Λευτεράκη αυτή τη φορά!!!!



    Υ.Γ. Καλέ τι όμορφο παιδί αυτός ο αποπάνω με την όμορφη πλεξούδα !(δεν κρατήθηκε τελικά )!!!



    Peace18
    22.01.2008, 11:17
    Παράθεση:

    Το μέλος ge01415 στις 22-01-2008 στις 11:05 έγραψε...

    Υ.Γ. Καλέ τι όμορφο παιδί αυτός ο αποπάνω με την όμορφη πλεξούδα !(δεν κρατήθηκε τελικά )!!!





    Όχι πες και ποιός στην έκανε την πλεξίδα! Και γαλλική μάλιστα!!! Όχι πες!!!
    Brokenchord
    22.01.2008, 11:19
    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 21-01-2008 στις 17:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 21-01-2008 στις 15:03 έγραψε...

    Εγώ πάλι διέκρινα μια προκατάληψη και έναν εμπεγμό περί φλογέρας. Δεν φτάνει που προνόησα !!! Ήμασταν εκεί πέρα τουλάχιστον πέντε κιθάρες και μαζί με την δικιά μου γίναμε έξι τι να έπαιζα κιθάρα πάλη!!! Ευτυχώς πριν φύγω το σκέφτηκα και έριξα μέσα στην θήκη και την πλαστική YΑΜΑΗΑ φλογέρα μου.
    Άλλη φορά να φέρνεται κανά μπουζούκακι η κανά μικρό σύνθ με φρέσκιες μπαταρίες κανά τουμπερλέκι!!!
    Έπαιξα ώμος και κιθάρα είτε κάνοντας γεμίσματα που κανένας δεν άκουγε αφού το κέφι είχε ανάψει είτε μπάσο γκτουνκ! γκτουνκ! Πρήστικαν τα χέρια μου!
    Και από την άλλη ζαλίστηκα να φυσάω (ψέματα από το κρασί ήτανε).
    Και για να βγάλω τον καημό μου που δεν έπαιξα κιθάρα, την έβγαλα μέσα στο λεωφορείο και τζαμάρισα άμα ποια!!! Ήταν και κάτι κοπελίτσες εκεί άλλο που δεν ήθελα η ψωνάρα!!!

    Κανεις λαθος βρε Φωτη...το παρεξηγησες το πραγμα, τουλαχιστον για μενα ηταν πολυ ευχαριστη εκπληξη που ακουσα φλογερα ως συνοδευτικο οργανο στα τραγουδια και το σχολιο μου ηταν γραμμενο με ολη μου τη αγαπη.
    Για να μην εισαι παραπονιαρης σχετικα με το οτι δεν επαιξες οση κιθαρα θα ηθελες, οριστε και μια φωτογραφια αφιερωμενη σ΄εσενα.
    Καλη συνεχεια και παντα τετοια!


    Σε ευχαριστώ από καρδιάς τότε και ζητώ συγνώμη