ελληνική μουσική
    541 online   ·  210.873 μέλη

    Πρωτοτυπο κειμενο για προσκλητηριο γαμου

    argyropana
    26.02.2008, 18:51

    γεια χαρα σε ολους σας!!!επειδη ειμαι σιγουρη πως σαυτο το φορουμ μπαινουν ατομα που γραφουν σπουδαιους στιχους και γενικα καταπιανονται με ποιηματα,σκεφτηκα πως θα ηταν καλη ιδεα να γραψουμε μαζι ενα πρωτοτυπο και χιουμοριστικο η ρομαντικο κειμενο για το προσκλητηριο του γαμου μου!!!θελω ναναι μοναδικο και να μην ειναι απλο και τυπικο!!!
    θελω ναναι ρομαντικο η χιουμοριστικο!!!σας εμπιστευομαι και ειμαι σιγουρη πως υπαρχουν πολλοι φιλοτιμοι ανθρωποι και καποιος απο σας θα με βοηθησει!!!
    οποιος το καταφερει θα ειναι επιτιμος καλεσμενος στο γαμο μου!!!! χαχαχα!!!!
    Τελος, για την πολυλογια μου....περιμενω οτι καλυτερο σκεφτειτε !!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-10-2010 22:35 ]


    PashalinaMakia
    26.02.2008, 21:39
    Λοιπόν να κάτι σαρκασικό:
    " Σας προσκαλούμε στην ωραιότερη μέρα της ζωής μας.Θα χαλάσουμε πάρα πολλά χρήματα για νυφικά και λοιπά,για να σας ταΐσουμε μετά και να πάμε ταξίδι του μέλιτος.Βέβαια,αγαπιόμαστε για να παντρευτούμε.Ελάτε να μας δείτε τώρα που είμαστε στα μέλια,γιατί έτσι όπως πάνε τα πράγματα μπορεί και να χωρίζουμε κάποια στιγμή μετά απο πολλά χρόνια και στο διαζύγιο,δεν σας θέλουμε".
    Φυσικά πλάκα σου έκανα.....Θα ήθελα να δω τη φατσούλα σου να διαβάζει ετούτο το μήνυμα...Ωχ..ήμουν χάλια και μου έφτιαξε το κέφι!

    Λοιπόν,τώρα σοβαρά.(Προσπαθώ να συμμαζέψω τη σκέψη μου)

    Σε εκκλησία θα γίνει ο γάμος ή σε δημαρχείο?
    renabill
    27.02.2008, 10:16
    Εμένα μου άρεσε.Είναι σοκαριστικό!!!! χεχε
    FORTE
    27.02.2008, 13:38
    Γλυκεια μου Ηρω θα σου γραψω το προσκλητηριο που εβαλα εγω.Φυσικα ειναι μοναδικο γιατι το εγραψα εγω,δε θα το βρεις αλλου,αν σου αρεσει σου το προτεινω.

    Η αγαπη ειναι ενα ομορφο λουλουδι στην ασχημια της ζωης.
    Η αγαπη ειναι ενα αναζωογονητικο αρωμα στο αγχος της ημερας.
    Η αγαπη ειναι η μαγεια της μελωδιας που αγκαλιαζει τα ονειρα μας.
    Αγαπη ειναι απλα,να βλεπεις τη ζωη με τα ματια
    των παιδιων και των ερωτευμενων.
    Αγαπη νιωσαμε και ανθισαμε,αναζωογονηθηκαμε
    μαγευτηκαμε κι ερωτευθηκαμε.
    Αγαπη νιωσαμε και γιναμε παιδια.
    Σας προσκαλουμε να τα νιωσετε ολα αυτα
    το Σαββατο.................
    Αυτο εγραψα και εβαλα εγω,αν σου αρεσε,δικο σου.Σε φιλω.
    Sweet-Killer
    27.02.2008, 17:43
    Παράθεση:

    Το μέλος FORTE στις 27-02-2008 στις 13:38 έγραψε...

    Γλυκεια μου Ηρω θα σου γραψω το προσκλητηριο που εβαλα εγω.Φυσικα ειναι μοναδικο γιατι το εγραψα εγω,δε θα το βρεις αλλου,αν σου αρεσει σου το προτεινω.

    Η αγαπη ειναι ενα ομορφο λουλουδι στην ασχημια της ζωης.
    Η αγαπη ειναι ενα αναζωογονητικο αρωμα στο αγχος της ημερας.
    Η αγαπη ειναι η μαγεια της μελωδιας που αγκαλιαζει τα ονειρα μας.
    Αγαπη ειναι απλα,να βλεπεις τη ζωη με τα ματια
    των παιδιων και των ερωτευμενων.
    Αγαπη νιωσαμε και ανθισαμε,αναζωογονηθηκαμε
    μαγευτηκαμε κι ερωτευθηκαμε.
    Αγαπη νιωσαμε και γιναμε παιδια.
    Σας προσκαλουμε να τα νιωσετε ολα αυτα
    το Σαββατο.................
    Αυτο εγραψα και εβαλα εγω,αν σου αρεσε,δικο σου.Σε φιλω.



    Υπέροχο FORTE!!!!!!!!!!!
    FORTE
    27.02.2008, 20:43
    Παράθεση:

    Το μέλος Sweet-Killer στις 27-02-2008 στις 17:43 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος FORTE στις 27-02-2008 στις 13:38 έγραψε...

    Γλυκεια μου Ηρω θα σου γραψω το προσκλητηριο που εβαλα εγω.Φυσικα ειναι μοναδικο γιατι το εγραψα εγω,δε θα το βρεις αλλου,αν σου αρεσει σου το προτεινω.

    Η αγαπη ειναι ενα ομορφο λουλουδι στην ασχημια της ζωης.
    Η αγαπη ειναι ενα αναζωογονητικο αρωμα στο αγχος της ημερας.
    Η αγαπη ειναι η μαγεια της μελωδιας που αγκαλιαζει τα ονειρα μας.
    Αγαπη ειναι απλα,να βλεπεις τη ζωη με τα ματια
    των παιδιων και των ερωτευμενων.
    Αγαπη νιωσαμε και ανθισαμε,αναζωογονηθηκαμε
    μαγευτηκαμε κι ερωτευθηκαμε.
    Αγαπη νιωσαμε και γιναμε παιδια.
    Σας προσκαλουμε να τα νιωσετε ολα αυτα
    το Σαββατο.................
    Αυτο εγραψα και εβαλα εγω,αν σου αρεσε,δικο σου.Σε φιλω.



    Υπέροχο FORTE!!!!!!!!!!!


    Nα εισαι καλα!Σ ευχαριστω πολυ!
    Kerato
    27.02.2008, 21:37
    Είναι μια πρόκληση τούτη η έκκληση για πρόσκληση...

    αλλά προσωπικά χρειάζομαι κάποια στοιχεία για τους δυό σας και γενικά για το γάμο. Πχ ο γαμπρός τί δουλειά κάνει; (εσύ δηλώνεις νοσηλεύτρια, οπότε θα μπορούσα να συνδυάσω κάτι πάνω σ' αυτό)
    Από την άλλη, θα έχετε πολύ κόσμο καλεσμένο στο γάμο;(και μακρινούς ή άγνωστους συγγενείς ή φίλους;)
    Ποιό μήνα γίνεται ο γάμος;
    Τα κοστούμια σας θα είναι κλασικά, λιτά, φαντασμαγορικά, ρομαντικά ή κάτι άλλο;
    Στα ρωτάω όλα αυτά γιατί το προσκλητήριο θα πρέπει να εντάσσεται στο γενικότερο ύφος του γάμου. Μην είναι όλα κλασικά και το προσκλητήριο φαντάζει παράταιρο...

    argyropana
    28.02.2008, 16:13
    Παράθεση:

    Το μέλος FORTE στις 27-02-2008 στις 13:38 έγραψε...

    Γλυκεια μου Ηρω θα σου γραψω το προσκλητηριο που εβαλα εγω.Φυσικα ειναι μοναδικο γιατι το εγραψα εγω,δε θα το βρεις αλλου,αν σου αρεσει σου το προτεινω.

    Η αγαπη ειναι ενα ομορφο λουλουδι στην ασχημια της ζωης.
    Η αγαπη ειναι ενα αναζωογονητικο αρωμα στο αγχος της ημερας.
    Η αγαπη ειναι η μαγεια της μελωδιας που αγκαλιαζει τα ονειρα μας.
    Αγαπη ειναι απλα,να βλεπεις τη ζωη με τα ματια
    των παιδιων και των ερωτευμενων.
    Αγαπη νιωσαμε και ανθισαμε,αναζωογονηθηκαμε
    μαγευτηκαμε κι ερωτευθηκαμε.
    Αγαπη νιωσαμε και γιναμε παιδια.
    Σας προσκαλουμε να τα νιωσετε ολα αυτα
    το Σαββατο.................
    Αυτο εγραψα και εβαλα εγω,αν σου αρεσε,δικο σου.Σε φιλω.

    εισαι υπεροχο πλασμα ,δεν εχω λογια...μονο ενα μεγαλο ευχαριστω!
    argyropana
    28.02.2008, 16:17
    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 27-02-2008 στις 21:37 έγραψε...

    Είναι μια πρόκληση τούτη η έκκληση για πρόσκληση...

    αλλά προσωπικά χρειάζομαι κάποια στοιχεία για τους δυό σας και γενικά για το γάμο. Πχ ο γαμπρός τί δουλειά κάνει; (εσύ δηλώνεις νοσηλεύτρια, οπότε θα μπορούσα να συνδυάσω κάτι πάνω σ' αυτό)
    Από την άλλη, θα έχετε πολύ κόσμο καλεσμένο στο γάμο;(και μακρινούς ή άγνωστους συγγενείς ή φίλους;)
    Ποιό μήνα γίνεται ο γάμος;
    Τα κοστούμια σας θα είναι κλασικά, λιτά, φαντασμαγορικά, ρομαντικά ή κάτι άλλο;
    Στα ρωτάω όλα αυτά γιατί το προσκλητήριο θα πρέπει να εντάσσεται στο γενικότερο ύφος του γάμου. Μην είναι όλα κλασικά και το προσκλητήριο φαντάζει παράταιρο...


    λοιπον,ο γαμπρος ειναι ταχυδρομικος υπαλληλος.ο γαμος θαναι με πυροτεχνηματα και πολυ τρελα!!!παντρευομαστε τον σεπτεμβρη!!!ευχαριστω πολυ και ελπιζω να βοηθηθεις απο τις πληροφοριες και να δημιουργησεις...επισης τον ξερω 10 χρονια τον γαμπρουλη αλλα τα τελευταια 3 ημαστε μαζι!!!

    Οταν καποιος επιθυμει κατι παρα πολυ τοτε ολο το συμπαν συνομωτει για να το καταφερει!!!
    στο γαμο μας θαναι πανω απο 500 ατομα (και 1 εσυ που θα ανταποκριθεις στην προκληση-προσκληση=501)και....βαλε....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : argyropana στις 28-02-2008 16:21 ]


    Kerato
    28.02.2008, 16:21
    OK!Thanks!
    Θα έχεις νέα μου σύντομα...

    argyropana
    28.02.2008, 16:26
    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 26-02-2008 στις 21:39 έγραψε...

    Λοιπόν να κάτι σαρκασικό:
    " Σας προσκαλούμε στην ωραιότερη μέρα της ζωής μας.Θα χαλάσουμε πάρα πολλά χρήματα για νυφικά και λοιπά,για να σας ταΐσουμε μετά και να πάμε ταξίδι του μέλιτος.Βέβαια,αγαπιόμαστε για να παντρευτούμε.Ελάτε να μας δείτε τώρα που είμαστε στα μέλια,γιατί έτσι όπως πάνε τα πράγματα μπορεί και να χωρίζουμε κάποια στιγμή μετά απο πολλά χρόνια και στο διαζύγιο,δεν σας θέλουμε".
    Φυσικά πλάκα σου έκανα.....Θα ήθελα να δω τη φατσούλα σου να διαβάζει ετούτο το μήνυμα...Ωχ..ήμουν χάλια και μου έφτιαξε το κέφι!

    Λοιπόν,τώρα σοβαρά.(Προσπαθώ να συμμαζέψω τη σκέψη μου)

    Σε εκκλησία θα γίνει ο γάμος ή σε δημαρχείο?

    καλη μου Πασχαλινα σευχαριστω για το κειμενακι σου...μαλλον ομως θα το αποφυγω γιατι τρομαξα εγω ,,,φαντασου η γιαγια μου τι θα παθει
    Οχι τιποτα αλλο μια την εχω,μη τρελαθει 1 μηνα πριν το γαμο!!!
    argyropana
    28.02.2008, 16:30
    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 28-02-2008 στις 16:21 έγραψε...

    OK!Thanks!
    Θα έχεις νέα μου σύντομα...


    περιμενω με αγωνια καλο μου κερατο...μα τι nickname ειναι αυτο!
    Kerato
    06.03.2008, 10:50
    Μια πρώτη απόπειρα...

    "Αυτός ο φάκελος χρειάστηκε δέκα χρόνια για να φτάσει στα χέρια σας.
    Μη βιαστείτε να ρίξετε ευθύνες στον υπάλληλο του ταχυδρομείου!
    Ούτε στη νοσοκόμα που αντί να τον γιατρέψει, τον αρώστησε από έρωτα!
    Μόνο ελάτε στις .....(ημ/νία).... στην εκκλησία ...... στο πρώτο ραντεβού που δε θέλουν να είναι μόνοι, οι δυο τους!"

    (ψιλόβιαζόμουν, αλλά σου υπόσχομαι να επανέλθω κάποια στιγμή κι αφού διαβάσω τις παρατηρήσεις στο πάνω στο παραπάνω κείμενο)

    Καλημέρα!



    argyropana
    06.03.2008, 13:41
    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 06-03-2008 στις 10:50 έγραψε...

    Μια πρώτη απόπειρα...

    "Αυτός ο φάκελος χρειάστηκε δέκα χρόνια για να φτάσει στα χέρια σας.
    Μη βιαστείτε να ρίξετε ευθύνες στον υπάλληλο του ταχυδρομείου!
    Ούτε στη νοσοκόμα που αντί να τον γιατρέψει, τον αρώστησε από έρωτα!
    Μόνο ελάτε στις .....(ημ/νία).... στην εκκλησία ...... στο πρώτο ραντεβού που δε θέλουν να είναι μόνοι, οι δυο τους!"

    (ψιλόβιαζόμουν, αλλά σου υπόσχομαι να επανέλθω κάποια στιγμή κι αφού διαβάσω τις παρατηρήσεις στο πάνω στο παραπάνω κείμενο)

    Καλημέρα!




    εισαι υπεροχη!!!οτι και να πω ειναι λιγο!!!ειναι πρωτοτυπο και πανεξυπνο σαν εσενα!!!το μονο που θα αλλαζα ειναι η τελευταια προταση''που δεν θελουν ναναι μονοι τους''θα το εκανα...τι λες?εχεις καμια καλυτερη ιδεα γιαυτη τη προταση???αν οχι,τοτε ειναι τελειο και ετσι!!!σε ευχαριστω για τον χρονο σου,για το ενδιαφερον σου και για το υπεροχο αποτελεσμα!!!!εισαι καλεσμενη μας ,μιας και εισαι η συγγραφεας του υπεροχου προσκλητηριου,!!!παρε οποιον φιλο η φιλη θες και σε περιμενουμε!!!ημερομηνια και ωρα θα σου στειλω σε πμ αν αποδεχεσαι την προσκληση μας!!! θα υπαρχει ποτο,χορος και πολυς κοσμος!!!!

    Οταν καποιος επιθυμει κατι παρα πολυ τοτε ολο το συμπαν συνομωτει για να το καταφερει!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : argyropana στις 06-03-2008 13:48 ]


    etsiaplakelly
    06.03.2008, 17:04
    το προσκλητηριο γαμου των γονιων μου ηταν μια σελιδα απο ημερολογιο (ξερετε το κλασικο ημερολογιο) και ελεγε : να μην ξεχασω να παω το Σαββατο στις...στο γαμο των ταδε...

    ισως δεν ειχε πρωτοτυπο στιχο αλλα ηταν πρωτοτυπη ιδεα για την εποχη...
    argyropana
    06.03.2008, 20:50
    Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ!!!δεν σας κριβω βεβαια οτι το κειμενο του kerato με ξετρελανε!!!!αν θελετε ,αξιοποιειστε αυτο και προτεινετε αλλαγες η προσθεστε αν βεβαια πιστευετε οτι θα γινει καλυτερο!!!χχχαχαχαχα
    kerato!!!!Σαγαπω!!!!!
    Liza32
    06.03.2008, 23:22
    <Όταν γνωριστήκαμε, ξέραμε ότι ήρθαμε στη ζωή για να ήμαστε μαζί. Είχαμε τα ίδια όνειρα, τους ίδιους στόχους, τις ίδιες ελπίδες...Τα μάτια μας κοιτούσαν στην ίδια κατεύθυνση... Η αγάπη μας ήταν αμοιβαία, και τη χτίσαμε λιθαράκι λιθαράκι... Και σήμερα, στεκόμαστε πλάι πλάι, και σας ζητούμε να παραβρεθείτε στο γάμο μας, το σκαλοπάτι της κοινής μας ζωής... Στις..... 22 του... η πόρτα της καρδιάς μας θα ανοίξει μόνο για σας, τους αγαπημένους, που θα μοιραστείτε τη χαρά μας...>
    Kerato
    07.03.2008, 00:17
    Παράθεση:

    Το μέλος argyropana στις 06-03-2008 στις 13:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 06-03-2008 στις 10:50 έγραψε...

    Μια πρώτη απόπειρα...

    "Αυτός ο φάκελος χρειάστηκε δέκα χρόνια για να φτάσει στα χέρια σας.
    Μη βιαστείτε να ρίξετε ευθύνες στον υπάλληλο του ταχυδρομείου!
    Ούτε στη νοσοκόμα που αντί να τον γιατρέψει, τον αρώστησε από έρωτα!
    Μόνο ελάτε στις .....(ημ/νία).... στην εκκλησία ...... στο πρώτο ραντεβού που δε θέλουν να είναι μόνοι, οι δυο τους!"

    (ψιλόβιαζόμουν, αλλά σου υπόσχομαι να επανέλθω κάποια στιγμή κι αφού διαβάσω τις παρατηρήσεις στο παραπάνω κείμενο)

    Καλημέρα!




    εισαι υπεροχη!!!οτι και να πω ειναι λιγο!!!ειναι πρωτοτυπο και πανεξυπνο σαν εσενα!!!το μονο που θα αλλαζα ειναι η τελευταια προταση''που δεν θελουν ναναι μονοι τους''θα το εκανα...τι λες?εχεις καμια καλυτερη ιδεα γιαυτη τη προταση???αν οχι,τοτε ειναι τελειο και ετσι!!!σε ευχαριστω για τον χρονο σου,για το ενδιαφερον σου και για το υπεροχο αποτελεσμα!!!!εισαι καλεσμενη μας ,μιας και εισαι η συγγραφεας του υπεροχου προσκλητηριου,!!!παρε οποιον φιλο η φιλη θες και σε περιμενουμε!!!ημερομηνια και ωρα θα σου στειλω σε πμ αν αποδεχεσαι την προσκληση μας!!! θα υπαρχει ποτο,χορος και πολυς κοσμος!!!!

    Οταν καποιος επιθυμει κατι παρα πολυ τοτε ολο το συμπαν συνομωτει για να το καταφερει!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : argyropana στις 06-03-2008 13:48 ]





    Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
    Την τελευταία πρόταση θα την αλλάξουμε σίγουρα, γιατί όπως σου είπα βιαζόμουνα κι έπρεπε να φύγω, οπότε απλά κόλλησα στο τέλος κάτι απ' αυτά που τριγύριζαν στο μυαλό μου. Μόνο και μόνο για να σου δώσω μια πρώτη εικόνα...
    Αν έχεις χρόνο να μου δώσεις να το επεξεργαστώ λίγο, θα στο φτιάξω μια χαρά...αλλά μετά το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας (θα είμαι "εκτός" )

    Η πρόσκλησή σας με τιμά ιδιαίτερα και φυσικά την αποδέχομαι με χαρά!
    Να είσαι καλά, να περάσεις ένα όμορφο τριήμερο και θα τα ξαναπούμε!
    argyropana
    07.03.2008, 00:33
    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 06-03-2008 στις 23:22 έγραψε...

    <Όταν γνωριστήκαμε, ξέραμε ότι ήρθαμε στη ζωή για να ήμαστε μαζί. Είχαμε τα ίδια όνειρα, τους ίδιους στόχους, τις ίδιες ελπίδες...Τα μάτια μας κοιτούσαν στην ίδια κατεύθυνση... Η αγάπη μας ήταν αμοιβαία, και τη χτίσαμε λιθαράκι λιθαράκι... Και σήμερα, στεκόμαστε πλάι πλάι, και σας ζητούμε να παραβρεθείτε στο γάμο μας, το σκαλοπάτι της κοινής μας ζωής... Στις..... 22 του... η πόρτα της καρδιάς μας θα ανοίξει μόνο για σας, τους αγαπημένους, που θα μοιραστείτε τη χαρά μας...>

    Λιζακι?πολυ ομορφο!!! σε ευχαριστω πολυ κι εσενα!!!νασαι παντα καλα!
    Kerato
    12.03.2008, 12:37
    Καλημέρα!
    Λοιπόν, αυτό το "κλείσιμο" του προσκλητηρίου μ' έχει παιδέψει πολύ...
    Μια δεύτερη απόπειρα είναι αυτή, αλλά και πάλι δεν έχω καταλήξει.
    Για ρίξε μια ματιά...

    "Αυτός ο φάκελος χρειάστηκε δέκα χρόνια για να φτάσει στα χέρια σας.
    Μη βιαστείτε να ρίξετε ευθύνες στον υπάλληλο του ταχυδρομείου!
    Ούτε στη νοσοκόμα που αντί να τον γιατρέψει, τον αρρώστησε από έρωτα!
    Μόνο ελάτε στις .....(ημ/νία).... στην εκκλησία ......
    όπου ο Θοδωρής και η Αργυρώ με την αγάπη τους,
    θα κάνουν το χρόνο χαρά και την αρρώστια γιορτή!"

    Περιμένω σχόλια και το ξανα βλέπουμε, καλά;
    Άντε, φιλιά τώρα!