ελληνική μουσική
    356 online   ·  210.904 μέλη

    Πρωτοτυπο κειμενο για προσκλητηριο γαμου

    marthafy
    13.07.2011, 15:58

    γεια σας και απο μενα μου αρεσαν πολυ τα κειμενακια που γραψατε για καποιους χρηστες.προκειται να παντρευτω στη σαντορινη τον οκτωβρη και εχω δυσκολευτει λιγο με το προσκλητηριο. εγω ειμαι πολ.μηχανικος και το αγορι μου εχει τουριστικο λεωφορειο τι μπορουμε να γραψουμε? ευχαριστω πολυ και εισαι φοβερη


    stroumfisma
    17.07.2011, 14:40
    Καλησπέρα!! Παντρεύομαι 4 σεπτέμβρη, kerato μ'άρεσαν πολύ τα κειμενάκια σου....Μπορείς να βοηθήσεις?
    freddieKrueger
    20.07.2011, 00:52
    Δεν είναι κακός οιωνός το νικ της αγαπητής kerato για ένα γάμο...όπου γάμος και kerato...
    kokkinomalliko
    25.07.2011, 21:47

    kerato ola einai monadika {#emotions_dlg.thumbup} elpizw otan pantreftw na se petihw na m grapseis kai emena kati monterno kai ekentriko ahhaha egw to lew apo tora esi tha se i prwti protimisi m :) liges plirofories an thes kai eheis kamia empnefsi pare oso hrono thes ... de viazome alla prosklitirio apo twra psahnw vlepeis thelw kati monadikotato ... isws astio kai romantiko :) lipon etsi gia ta tipika eimai i andri kai eimai nipiagwgos kai o aravoniastikos m einai 4 hronia pio mikros apo mena kai einai magiras nomizw tha tou arese poli na ehei shesi kai me magiriki i oli ipothesi alla egw to thelw hioumoristiko kai romantiko sinama ginete? hahaha elefthera opote thes apantas kai les ti gnwmi s :){#emotions_dlg.happycrazy}


    renta3
    25.07.2011, 23:25

    Παράθεση:

    Το μέλος renta3 στις 18-05-2011 στις 16:10 έγραψε...

    Περιμένω υπομονετικά τη σειρα μου!

     

    Έγραψες πάλι!!!!!!!!!!


    Kerato
    26.07.2011, 16:34
    Ευχαριστώ renta3!!!
    despiosif
    23.08.2011, 20:18

    γεια σας κι απο μενα!!!

    θα ηθελα κι εγω ενα πρωτοτυπο κειμενο για το προσκλητηριο του γαμου μου!!!!


    natitasos
    05.09.2011, 11:02
    καλημερα kerato χρειζομαι την βηθεια σου.ειμαι παντρμενη με πολιτικο.εχουμε κ μια κορουλα.του χρονου τον σεπτεμβρη αποφασισαμε να κανουμε τον θρησκευτικο.θελω ενα ποιηματακι που να ειναι σαν να το λεει η μπουμπουδενια μας.καπου ειχα δει το εξης ειμαι μια μικρη τσακπινα κ προβεπω πολυ πεινα τουσ γονεισ μου θα παντρεψω ενα 2ωρ θ΄αντεξω νυφη την μαμα θα ντυσω τον μπαμπα μου θα ξυρισω κ θα τουσ χαμογελαω .... μετα τι????μηπωσ εχεισ καμια καλυτερη ιδεα??????
    Kerato
    05.09.2011, 15:59
    @ natitasos Συγγνώμη που θα σε στεναχωρήσω, αλλά δεν είναι καθόλου του στυλ μου αυτά τα κείμενα...Επειδή έχουμε πολύύύ καιρό μπροστά μας, άμα θες το συζητάμε εν καιρώ με ΠΜ και με περισσότερες πληροφορίες για το γάμο...
    Kerato
    05.09.2011, 16:05

    Παράθεση:

    Το μέλος JOANNI στις 02-03-2011 στις 09:53 έγραψε...

    kerato σε χαιρετώ και εγώ με τη σειρά μου.

    Θα ήθελα αν μπορείς να με βοηθήσεις και εμένα με την σύνταξη της πρόσκλησης γάμου μου. Ειναι τέλεια τα κείμενα σου.

    Είμαστε μαζί 2 χρόνια. Εκείνος είναι από το εξωτερικό (Ισπανία) δικηγόρος και εγώ οικονομολόγος. Μετά από κάποια ταξιδάκια που κάναμε αποφάσισε να μετακομίσει μαζί μου κ στη συνέχεια αποφασίσαμε να παντρευτούμε. Ο γάμος θα είναι ρομαντικός με μια μικρή δόση πολυτέλειας. Προσπαθώ να σκεφτώ τρόπους να δώσω και το ισπανικό στοιχείο. Θα έχουμε αρκετό κόσμο και απο το εξωτερικό.

    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



     

    Έγινε ο γάμος;...

    (νωρίς το θυμήθηκα, ξέρω...αλλά ίσως να μην είναι αργά...λέμε τώρα...)


    Kerato
    05.09.2011, 16:07
    @EIRINIrodos δε σε ξέχασα ούτε εσένα...θα τα πούμε
    evanipa
    13.12.2011, 14:34

    Παράθεση:

    Το μέλος argyropana στις 26-02-2008 στις 18:51 έγραψε...

    γεια χαρα σε ολους σας!!!επειδη ειμαι σιγουρη πως σαυτο το φορουμ μπαινουν ατομα που γραφουν σπουδαιους στιχους και γενικα καταπιανονται με ποιηματα,σκεφτηκα πως θα ηταν καλη ιδεα να γραψουμε μαζι ενα πρωτοτυπο και χιουμοριστικο η ρομαντικο κειμενο για το προσκλητηριο του γαμου μου!!!θελω ναναι μοναδικο και να μην ειναι απλο και τυπικο!!!
    θελω ναναι ρομαντικο η χιουμοριστικο!!!σας εμπιστευομαι και ειμαι σιγουρη πως υπαρχουν πολλοι φιλοτιμοι ανθρωποι και καποιος απο σας θα με βοηθησει!!!
    οποιος το καταφερει θα ειναι επιτιμος καλεσμενος στο γαμο μου!!!! χαχαχα!!!!
    Τελος, για την πολυλογια μου....περιμενω οτι καλυτερο σκεφτειτε !!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-10-2010 22:35 ]

     

    Παράθεση:

    Το μέλος Sweet-Killer στις 27-02-2008 στις 17:43 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος FORTE στις 27-02-2008 στις 13:38 έγραψε...

    Γλυκεια μου Ηρω θα σου γραψω το προσκλητηριο που εβαλα εγω.Φυσικα ειναι μοναδικο γιατι το εγραψα εγω,δε θα το βρεις αλλου,αν σου αρεσει σου το προτεινω.

    Η αγαπη ειναι ενα ομορφο λουλουδι στην ασχημια της ζωης.
    Η αγαπη ειναι ενα αναζωογονητικο αρωμα στο αγχος της ημερας.
    Η αγαπη ειναι η μαγεια της μελωδιας που αγκαλιαζει τα ονειρα μας.
    Αγαπη ειναι απλα,να βλεπεις τη ζωη με τα ματια
    των παιδιων και των ερωτευμενων.
    Αγαπη νιωσαμε και ανθισαμε,αναζωογονηθηκαμε
    μαγευτηκαμε κι ερωτευθηκαμε.
    Αγαπη νιωσαμε και γιναμε παιδια.
    Σας προσκαλουμε να τα νιωσετε ολα αυτα
    το Σαββατο.................
    Αυτο εγραψα και εβαλα εγω,αν σου αρεσε,δικο σου.Σε φιλω.



    Υπέροχο FORTE!!!!!!!!!!!

     

     

     


    Fanika
    12.01.2012, 14:43
    Kalimera Kerato! Exo diavasei ta oraia keimena sou kai ithela me tin seira mou na zitiso tin boitheia sou. Me lene Fotini, ton lene Theofani kai pantrevomaste stis 18.08.12. Menoume stin Germania, allo o gamos tha ginei stin ellada. Gnorizomaste polla xronia, alla zevjari jiname prin apo 2 xronia. doulevo se jrafeio kai avtos einai eipevtinos magaziou.. Tha xeromouna poli an mporouses na mas boithiseis stis proskliseis mas.
    Kerato
    22.01.2012, 18:41
    Foteini, steile mou PM me leptomereies gia to gamo kai tha ta poume...
    mariafilonas
    27.01.2012, 19:50

    Καλησπερα με λενε Μαρια και παντρευομαι τον καλο μου τον ιουνιο στη παρο.Θα ηθελα αν μπορουσατε να με βοηθησετε και μενα με το κειμενο του προσκλητηριου.Μερικες λεπτομερειες..ο γαμος θα ειναι με λιγους και καλους....οχι φαμφαρες και πολυτελειες...σε ενα ξωκλησι πανω σε ενα βραχο που βλεπει ναξο...και θα καταληγει σε ενα παρτυ διπλα στη θαλασσα.Γνωριστηκαμε απο το ιντερνετ πριν εναμιση χρονο τον λενε Φιλωνα και ηδη μενουμε μαζι.Ειμαι αισθητικος ακρων και μακιγιεζ και εκεινος υπαλληλος γραφειου(εχει τελειωσει διοικηση επιχειρησεων).Θα θελαμε κατι ευφανταστο και αστειο που να χαρακτηριζει το''μπαμ-μπαμ'' της σχεσης μας.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.......


    mariafilonas
    27.01.2012, 19:51

    Καλησπερα με λενε Μαρια και παντρευομαι τον καλο μου τον ιουνιο στη παρο.Θα ηθελα αν μπορουσατε να με βοηθησετε και μενα με το κειμενο του προσκλητηριου.Μερικες λεπτομερειες..ο γαμος θα ειναι με λιγους και καλους....οχι φαμφαρες και πολυτελειες...σε ενα ξωκλησι πανω σε ενα βραχο που βλεπει ναξο...και θα καταληγει σε ενα παρτυ διπλα στη θαλασσα.Γνωριστηκαμε απο το ιντερνετ πριν εναμιση χρονο τον λενε Φιλωνα και ηδη μενουμε μαζι.Ειμαι αισθητικος ακρων και μακιγιεζ και εκεινος υπαλληλος γραφειου(εχει τελειωσει διοικηση επιχειρησεων).Θα θελαμε κατι ευφανταστο και αστειο που να χαρακτηριζει το''μπαμ-μπαμ'' της σχεσης μας.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.......


    blaxomitzithra
    29.01.2012, 16:42

    Παράθεση:

    Το μέλος mariafilonas στις 27-01-2012 στις 19:51 έγραψε...

    Καλησπερα με λενε Μαρια και παντρευομαι τον καλο μου τον ιουνιο στη παρο.Θα ηθελα αν μπορουσατε να με βοηθησετε και μενα με το κειμενο του προσκλητηριου.Μερικες λεπτομερειες..ο γαμος θα ειναι με λιγους και καλους....οχι φαμφαρες και πολυτελειες...σε ενα ξωκλησι πανω σε ενα βραχο που βλεπει ναξο...και θα καταληγει σε ενα παρτυ διπλα στη θαλασσα.Γνωριστηκαμε απο το ιντερνετ πριν εναμιση χρονο τον λενε Φιλωνα και ηδη μενουμε μαζι.Ειμαι αισθητικος ακρων και μακιγιεζ και εκεινος υπαλληλος γραφειου(εχει τελειωσει διοικηση επιχειρησεων).Θα θελαμε κατι ευφανταστο και αστειο που να χαρακτηριζει το''μπαμ-μπαμ'' της σχεσης μας.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.......



     Εμπηκα στο ιντερνετ πραμα του γραφειου να βρω,

    και βρηκα την αισθηση καιι γιναμε δυο.

    Ερωτευθηκαμε, αγαπηθηκαμε και δεν μπορουμε αλλο,

    γι αυτο μην ξεχασετε την ημερωμηνια που θα βαλω.

         -------------------------------------------

    Τα δεσμα θα ενωσουμε ψιλα σ ενα εξωκλησι,

    εκει που ο γαμπρος την νυφη θα φιληση.

    μετα θα φυγουμε ολοι μαζι, θα παμε δυπλα στη θαλασσα για ποτακι,

    να ενωθουμε ολοι με χαρα να ριξουμε και κανα συρτακι.

       ------------------------------------

    Ο γαμος μας δεν θα εχει πολυτελειες και φαμφαρες,

    μονο να μας τιμησετε κι ας φορατε σαγιοναρες.

    Στην Παρο θα γινει σ αυτο το ομορφο νησακι,

    και θα σας ξανακαλεσουμε στο προτο μας παιδακι.{#emotions_dlg.beer}

     

    Υ.Γ. (1) Εσεις που βλεπετε ανορθογραφους αυτου τους στοιχους,

    διαφορα δεν θα καταλαβετε σε μελοποιημενους ηχους.{#emotions_dlg.clap}

    Υ.Γ. (2) Φιλοι μου για τους στοιχους μου δεν θελω χρηματα ουτε κατι υλικο,

    λογο της κρισης μετα το γαμο στειλτε μου λιγακι φαγητο.{#emotions_dlg.happycrazy}


    stamaggello
    15.02.2012, 22:26

    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 22-01-2012 στις 18:41 έγραψε...

    Foteini, steile mou PM me leptomereies gia to gamo kai tha ta poume...

    Κέρατο  καλησπέρα. Διάβασα  και  εγώ  τα  κείμενα  σου  ψάχνωντας  για  κείμενο  βάπτισης  και  ξετρελάθηκα.Θα  βαπτίσουμε  τη  κορούλα  μας  τον  Μάϊο  και  θέλω  τη  βοήθειά  σου  στο  κείμενο. Το  θέμα  θα  είναι  μαργαρίτα. Έχεις  καμιά  καλή  ιδέα?   


    Erminaxanthi
    16.02.2012, 19:51

    Καλησπερα σας θα ηθελα μια μεγαλη βοηθεια να συνταξουμε ενα εξυπνο κειμενο για γαμο-βαφτιση...

    ποιος μπορει να με βοηθησει?? Σας ευχαριστω εκ των προτερων...


    Kerato
    19.02.2012, 18:06
    Κορίτσια, έχω χάσει το λογαριασμό!!! Στειλτε μου ΠΜ και πόσο διαθέτετε για ένα πρωτότυπο κείμενο γιατί ξεκινάω επιχείρηση! (μ' εχει σκίσει η κρίση και κάτι πρέπει να κάνω να πληρώσω τους λογαριασμούς της ΔΕΗ και του ΟΤΕ!!!!) Φιλάκια!