ελληνική μουσική
    430 online   ·  210.904 μέλη

    Πρωτοτυπο κειμενο για προσκλητηριο γαμου

    Kerato
    19.04.2010, 15:45
    "Πληροφοριακά", το επάγγελμά μου είναι εντελώς άσχετο... Επίσης, το αρχείο με το προσκλητήριο (το "δείγμα") δεν ανοίγει... και η πρώτη εικόνα είναι η πιο ωραία! Καλά στέφανα και καλούς απογόνους! Και το νου σας οι επόμενοι...να μην το κάνω επάγγελμα κι αρχίσω να χρεώνω,ε? (είναι και οι καιροί δύσκολοι, βλέπετε... ...)
    wonderalice
    08.06.2010, 21:24

    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 18-04-2010 στις 13:47 έγραψε...

    Αγαπητή sokolata2, γενικά δε μου αρέσουν οι αντιγραφές, οπότε δε θα σου το σύστηνα...Παρόλα αυτά, για κάτι τέτοιο μάλλον θα έπρεπε να πάρεις την "άδεια" της Αργυρώς (argyropana) Smile

    Από κει και πέρα, θα μπορούσες να "παίξεις" με το ότι είστε πληροφορικάριοι με κάτι του στυλ:

    Χρόνια πολλά διδάσκουμε για την πληροφορία

    σε πρόγραμμα τη βάζουμε, σε οθόνες και βιβλία

    Πατάμε έντερ, ραν, εσκέιπ να δούμε τί θα γίνει

    μα δέκα χρόνια πέρασαν και έχει παραγίνει

    Ήρθε η ώρα, το λοιπόν, να μάθει η κοινωνία

    πως ο έρωτάς μας έπλασε αγάπης ιστορία

    γι' αυτό κι εμείς σας στέλνουμε μια ημερομηνία

    κι έναν τόπο άγιο, μια όμορφη εκκλησία

    Με γλώσσες προγραμματισμού να μην καταπιαστείτε

    αυτήν την πληροφόρηση μονάχα θα χρειαστείτε

    (ημερομηνία)-(τόπος) - (ώρα)

    (Ονόματα)

     

    Παρότι ο ιαμβικός δεκαπεντασύλλαβος είναι αρκετά συνηθισμένος, ελπίζω να σου αρέσει...

     

    αγαπητο kerato ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενη με τα κείμενά σου. απιστευτα!!!!!!

    ειναι υπερβολη που ζημεψα και θελω κι εγω!!!!!!!!!!

    τα γραφεις τοοοσο ωραια..

    αν εχεις καποια εμπνευση θα σε ευγνωμονουσα.

    παντρευομαι το καλοκαιρι, τελη αυγουατου και με το μελλοντα γνωριζομαστε 6 1/2 χρονια

    εγω τραπεζικος/οικονομολογος και αυτος αξιωματικος του πολεμικου ναυτικού...

     

    σ'ευχαριστω οπως και να εχει!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 23-02-2011 17:13 ]


    Kerato
    08.06.2010, 23:16

    Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή Ζέτα!

    Κορίτσια, εσεις που ζητήσατε τη βοήθειά μου, θα κάνετε λίγη υπομονή να τελειώσω την εξεταστική μου και θα επικοινωνήσω μαζί σας, μήπως και μπορέσουμε να κάνουμε κάτι όμορφο για τα προσκλητήριά σας...

    για την ώρα σας φιλώ και σας εύχομαι καλές προετοιμασίες για το γάμο!


    Kerato
    13.06.2010, 12:38

    @ Wonderalice:

    Θα προσπαθήσω να κάνω κάτι, αλλά αν θέλεις, πες μου ποια είναι η ημερομηνία και η ώρα του γάμου (γιατί σκέφτομαι αν γίνεται να το συνδέσω με κάτι που έχω κατά νου)

    Περιμένω απάντηση είτε εδώ, είτε σε ΠΜ

    Τα λέμε

    (κάνε γρήγορα γιατί σήμερα κάτι έχω από έμπνευση...!)


    dora2011
    10.10.2010, 22:24

    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 19-04-2010 στις 15:45 έγραψε...

    "Πληροφοριακά", το επάγγελμά μου είναι εντελώς άσχετο... Επίσης, το αρχείο με το προσκλητήριο (το "δείγμα") δεν ανοίγει... και η πρώτη εικόνα είναι η πιο ωραία! Καλά στέφανα και καλούς απογόνους! Και το νου σας οι επόμενοι...να μην το κάνω επάγγελμα κι αρχίσω να χρεώνω,ε? (είναι και οι καιροί δύσκολοι, βλέπετε... ...)

    Καλησπέρα Kerato!!! Καλησπέρα σε όλους και από εμένα!!!!

    Θα ήθελα τη γνώμη σου για ένα ξεχωριστό προσκλητήριο γάμου! Ξετρελάθηκα με αυτό που είχες γράψει στην Αργυρώ μόνο που τα δικά μας επαγγέλματα είναι άσχετα με αυτά.....

    Εγώ είμαι μαθηματικός και ο φίλος μου είναι πολιτικός μηχανικός. Το 2011 που παντρευόμαστε θα κλείσουμε τα 10 χρόνια αισίως μαζί μετά από πολλές απόστάσεις και δυσκολίες! Θέλω το κάθε τι να είναι ξεχωριστό τη μέρα αυτή όπως και το προσκλητήριο. Έχεις καμιά ιδέα?

     

    Να με χρεώσεις όσο όσο!!!!:)))))))))

    Αξίζει κάθε σου συμβουλή και με το παραπάνο!!!!!

     


    dora2011
    10.10.2010, 22:25
    ...παραπάνω
    Kerato
    11.10.2010, 21:27

    Όσο λιγότερες πληροφορίες μου παρέχετε, τόσο θ' ανεβαίνει η τιμή!!! (μου κάνετε τη δουλειά πιο δύσκολη, γι' αυτό...)

    Οπότε, Ντόρα, περιμένω αυτά που ζήτησα με ΠΜ, μήπως και σου κόψω κάτι Cool

    Κορίτσια, εσείς που χρησιμοποιήσατε τα κείμενά μου και δε μου στείλατε ένα αντίγραφο προσκλητηρίου, μου χρωστάτε!!! (ακόμη και κατόπιν εορτής, κάντε ένα κόπο να τα έχω κι εγώ σαν ενθύμιο...και σα δείγμα αν τελικά το κάνω επάγγελμα!!!{#emotions_dlg.biggrin}) Σας έκαψε η φίλη μου η Άννα που μου έστειλε το δικό της (το κείμενο το φτιάξαμε μέσω ΠΜ, οπότε δεν το είδατε, αλλά ήταν ένα υπέροχο προσκλητήριο - όχι μόνο το κείμενο, γενικά λέω!)

    Άντε, τα ξαναλέμε!


    LocaLocaLoca
    21.12.2010, 17:41

     

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

    ΜΕΛΙΝΑ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : LocaLocaLoca στις 14-02-2011 12:22 ]


    angela83
    24.01.2011, 08:21

    Γειά σας και απο μένα.Έχω ενθουσιαστεί απίστευτα με τα κειμενάκια.Ψάχνωντας λοιπόν και εγω για κείμενο σας ανακάλυψα.Θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σου για ένα διαφορετικό προσωπικό κείμενο.Είμαι η Άνζτελα και είναι ο Κώστας είναι γιατρός και εγω μηχανολόγος.Γενικότερα στο γάμο θα έχουμ επολύ κόσμο γύρω στα 650 άτομα.Συγγενείς κοντινοί μακρινοί και φίλοι.Θέλουμε γενικότερα να κάνουμε κάτι διαφορετικό μοντέρνο αλλα και πολυτελές.Δύσκολος συνδυασμός το ξέρω.Είμαστε μαζί ένα χρόνο και κάτι.Αυτά ελπίζω να είναι αρκετές οι πληροφορίες.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    ΥΓ. Παντρευόμαστε 25 Ιουνίου 2011 στην Κοίμηση Ηλιούπολης.Ευχαριστώωωωωωωωωω!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : angela83 στις 24-01-2011 08:24 ]


    renta3
    23.02.2011, 10:27

    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 16-03-2008 στις 22:15 έγραψε...

    Κι εμένα το πρώτο μου άρεσε περισσότερο.
    Καταλήξαμε λοιπόν;
    Πολύ χαίρομαι!

    Δε χρειάζεται να μ' ευχαριστείς συνεχώς...μ' αρέσει αυτό που γίνεται και παίρνω μεγάλη ικανοποίηση απ' το ότι βρίσκεις κάτι που να σ' αρέσει.
    Να είσαι πάντα καλά!
    Τα ξαναλέμε...!

    Με αυτά που λες, οτι πέρνεις ικανοποίηση απο αυτο κ σου αρέσει θα με κάνεις να τολμήσω να ζητήσω τη βοήθειά σου.

    Εχω δει τα προσκλητήρια που έχεις γράψει κ τα βρήκα καταπληκτικά. Η ιδιαιτερότητα στη δική μου περίπτωση ειναι οτι παντρευόμαστε και εχουμε και μωρακι.

    Αν έχεις όρεξη κ έμπνευση πες μου να σου στείλω λεπτομέρειες για το δημιούργημά σου κ μου στέλνεις εσυ το λογαριασμο μετά...  

     

    Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!


    Kerato
    23.02.2011, 16:44

    Κορίτσια, σας ζητώ συγγνώμη που δεν έχω ασχοληθεί με τα προσκλητήριά σας...Δε σας έχω ξεχάσει, απλά η ζωή τελευταία με περνάει από πολλά και διάφορα τεστ...

    Για την ώρα τα καταφέρνω, αλλά δυσκολεύομαι πολύ

    Εύχομαι σύντομα να είμαι καλύτερα και να σας στείλω από κάτι, σε κάθε μια ξεχωριστά.

    Renta, συμπεριλαμβάνεσαι κι εσύ...

    Ελπίζω να μη σας απογοητεύσω.

    Καλή συνέχεια!

    Τα λέμε...(εύχομαι σύντομα...)


    EIRINIrodos
    25.02.2011, 23:48

    agapito kerato....eida ta keimena gia ta prosklitiria pou egrapses k maresan para para poli.....!!!thelo k egooooooo  zilepsa!!!:) pantreyomai k ego ton Decembrio toy 2011 k thelo ta logia sto prosklitirio mou na einai asinithista k monadika....den maresoun ta standar k ta klassika ...thelo kati prototipo....i kati pou na exei plaka....

    gia na se voithiso ligaki.....eimaste mazi 1,5 xrono.....doyleyoume sto idio xenodoxeio.....gnoristikame kalokairi k me flertare k me kinigoyse gia mines...:) telika ta katafere.....o gamos tha ginei me polloys kalesmenoys siggeneis k filous

    perimenooooo k seyxaristo poliiiiiiii ek ton proteron!!!aaa k min ksexnas...tha eisai kalesmeni sto gamo sti rodo!!!!:)

    episis k opoios allos exei kapoia kali idea....thelo poli na tin do....

     


    JOANNI
    02.03.2011, 09:53

    kerato σε χαιρετώ και εγώ με τη σειρά μου.

    Θα ήθελα αν μπορείς να με βοηθήσεις και εμένα με την σύνταξη της πρόσκλησης γάμου μου. Ειναι τέλεια τα κείμενα σου.

    Είμαστε μαζί 2 χρόνια. Εκείνος είναι από το εξωτερικό (Ισπανία) δικηγόρος και εγώ οικονομολόγος. Μετά από κάποια ταξιδάκια που κάναμε αποφάσισε να μετακομίσει μαζί μου κ στη συνέχεια αποφασίσαμε να παντρευτούμε. Ο γάμος θα είναι ρομαντικός με μια μικρή δόση πολυτέλειας. Προσπαθώ να σκεφτώ τρόπους να δώσω και το ισπανικό στοιχείο. Θα έχουμε αρκετό κόσμο και απο το εξωτερικό.

    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Kerato
    02.03.2011, 16:31

    Λοιπόν κορίτσια, το σκέφτηκα...είστε 5-6 που περιμένετε κείμενα...από 50 ευρώ η καθεμιά κι έβγαλα μέρος των εξόδων της μετακόμισής μου!!!

    ΧΑΧΑΧΑ!!!

    Σοβαρά τώρα...θα ασχοληθώ κάποια στιγμή αλλά όπως σας είπα και παραπάνω έχω κάποια σοβαρά ζητήματα τελευταία και ζορίζομαι...κι αυτό δε βοηθάει στη δημιουργία προσκλητηρίων γάμων (άλλωστε δεν κάνω ποτέ προχειρα πράγματα...)

    Οπότε, πείτε μου πόσο βιάζεται η κάθεμιά σας, για να δω αν θα μπορέσω να σας υποσχεθώ ότι θα λάβετε κάτι όμορφο από μένα.

    φιλιά σε όλες!


    EIRINIrodos
    16.03.2011, 00:13
    xaxaxa....ok tha se pliroso :) seyxaristo poli agapito kerato....tha perimeno tin apantisi sou....exeis xrono apo mena.....an k anipomono poli na do ti tha skefteis....min me ksexaseis......seyxaristo k pali....filakia
    katerina25
    16.03.2011, 15:45

    καλησπερα!!!με λενε κατερινα κια παντρευομαι  τον οκτωμβρη με τον γιωργο.Η δουλεια μου ειναι υπαλληλος σε φαρμακειο ενω ο μελλοντικοσ μου συζηγος δουλευει οδηγος σε φορτηγο.γνωριστηκαμε πριν 6 χρονια σε καφετερεια απο κοινη παρεα και τελικα αποφασισαμε να επισημοποιησουμε τη σχεση μας.θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο ιδιαιτερο κειμενακι για τα προσκλητηρια γαμου.Σας ευχαριστω!!Φιλακια..............{#emotions_dlg.happycrazy}

     


    maria1978
    19.04.2011, 14:51

    Εγώ το πέρασα αυτό το στάδιο πριν 6 χρόνια...παντρεύτηκα!!...τώρα όμως απόκτησα ένα μικρούλι και όπου να 'ναι λέμε να το βαφτίσουμε...ψάχνω λοιπόν για ένα προτότυπο προσκλητήριο βάφτισης...η  βάφτιση μας επειδή θα γίνει καλοκαιράκι θά χει θέμα το παγωτό!!...οτι στοιχεία χρειάζονται ενημερώστε με...ευχαριστώ πολύύύύύύύύύύύ΄!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)


    smile1
    04.05.2011, 19:59
    μαρία 1978 βρικες κατι???
    Kerato
    05.05.2011, 18:10

    Καλησπέρα! Είμαι ξανά εδώ!!!

    Μια που νιώθω κάπως καλύτερα ξαναμπήκα στο παιχνίδι των προσκλητηρίων...Ολοκληρώνω ένα αυτές τις ημέρες και σας έχω βάλει σε σειρά προτεραιότητας. Σιγά - σιγά θα επικοινωνώ με καθεμιά από σας με Προσωπικό Μήνυμα (ΠΜ), ή μέσω των e-mails σας. Λίγη υπομονή λοιπόν...

    Τα ξαναλέμε!


    renta3
    18.05.2011, 16:10
    Περιμένω υπομονετικά τη σειρα μου!