ελληνική μουσική
    499 online   ·  210.873 μέλη

    Πρωτοτυπο κειμενο για προσκλητηριο γαμου

    white
    06.03.2012, 11:09

    κορίτσι με το ταλέντο σου έχω στείλει πμ....όποτε ευκαιρίσεις δώσε μου το οκ να συνεχίσω!


    Kerato
    06.03.2012, 22:30
    Προς τους διαχειριστές του musicheaven με κάθε σεβασμό: Θα μπορούσα να κάνω μια παραπομπή στην ιστοσελίδα που έχω φτιάξει για πρωτότυπα κείμενα για προσκλητήρια ή απαγορεύεται από τους κανονισμούς του σάιτ; αν απαγορεύεται, παιδιά, κάντε αναζήτηση στο google τον όρο "inspirvitation"...
    mary_omikron
    07.03.2012, 00:41

    @ Kerato

    Κανονικά οι διαφημίσεις δεν φιλοξενούνται στο forum αλλά στις "αγγελίες" ωστόσο 4 χρόνια δίνεις ιδέες για προσκλητήρια σ΄αυτό το τόπικ και εδώ απευθύνονται όσοι ενδιαφέρονται, οπότε δώσε το link και πιστεύω ότι δεν είναι κάτι υπερβολικό.


    Kerato
    07.03.2012, 16:46
    @ mary-omikron S' euxaristw polu gia tin amesi apantisi. Nomizw oti h protropi moy gia anazitisi tou inspirvitation sto google tha einai arketi gia ta melh pou endiaferontai na doune to site mou! Kai pali euxaristw.
    Kerato
    07.03.2012, 22:15

    Παράθεση:

    Το μέλος stamaggello στις 15-02-2012 στις 22:26 έγραψε...

    Κέρατο  καλησπέρα. Διάβασα  και  εγώ  τα  κείμενα  σου  ψάχνωντας  για  κείμενο  βάπτισης  και  ξετρελάθηκα.Θα  βαπτίσουμε  τη  κορούλα  μας  τον  Μάϊο  και  θέλω  τη  βοήθειά  σου  στο  κείμενο. Το  θέμα  θα  είναι  μαργαρίτα. Έχεις  καμιά  καλή  ιδέα?



     

    Αγαπητή φίλη, σου ζήτησα μερικές πληροφορίες ακόμα, αλλά θα βάλω εδώ το κείμενο που ετοίμασα χωρίς αυτές, για να δείξω περίπου πώς θα αντιμετώπιζα ένα προσκλητήριο βάφτισης, ώστε σε μελλοντικές "παραγγελίες" να ξέρει κάποιος περίπου πως κινούμαι (ο γάμος είναι άλλη ιστορία...εντελώς!)

    Εννοείται ότι μπορώ να το αλλάξω σε σημεία για να ταιριάξει στην περίπτωση της κόρης σου (και μια σημείωση ακόμα: Το τελευταίο τετράστιχο μπορείς και να μην το βάλεις καθόλου, αν σου αρέσει το υπόλοιπο...)

    Περιμένω σχόλια...

     

    Με λεν’ «ψυχούλα», με λεν’ «μωρό», όμως κοντεύω τους οχτώ

    κι είναι η ώρα, νομίζω, τώρα να με βουτήξουν στο νερό.

     

    Να με μυρώσουν, να με βαφτίσουν και να με τάξουν στο καλό

     

    Όπως ανθίζουν οι μαργαρίτες και παίρνουν χρώματα σωρό

    να βάλω ροζ, να βάλω άσπρα, να ‘χω ένα όνομα κι εγώ.

     

    Γι’ αυτό ελάτε, χρώματα βάλτε κι εγώ θα σας χαμογελώ!

     

    Και στου Μαγιού τον όμορφο αέρα

    θα σας προσφέρω μια μπομπονιέρα,

    με μαργαρίτες θα τη στολίσω,

    την άνοιξη να σας θυμίσω

     

    Στον Αγιο /  Στην Αγία …. …Μαΐου 2012 στις 12.00 π.μ.

    Θα σας υποδεχτούν οι γονείς μου (ονόματα) και οι νονοί μου (ονόματα)

     


    sophia17
    09.03.2012, 09:08

    Kalhmera sas

     

    Pantrevomai ths 18.8.2012 sto porto rafti stin Athina kai paralila exoume ta baftisia ths koroula mas. meta apo thn eklisia tha pamai

    se ena uperoxo magazi pou exei pou dialeksame me ton antra moy breiskete konta stin thallasa.

     

    Mipos mporeite na mas boeithisete me to kimeno ?? sas evxaristo para poly!


    Kerato
    11.03.2012, 20:15

    Παράθεση:

    Το μέλος sophia17 στις 09-03-2012 στις 09:08 έγραψε...

    Kalhmera sas

     

    Pantrevomai ths 18.8.2012 sto porto rafti stin Athina kai paralila exoume ta baftisia ths koroula mas. meta apo thn eklisia tha pamai

    se ena uperoxo magazi pou exei pou dialeksame me ton antra moy breiskete konta stin thallasa.

     

    Mipos mporeite na mas boeithisete me to kimeno ?? sas evxaristo para poly!



     

    Σοφία, αν θέλεις στείλε μου στοιχεία με Προσωπικό Μήνυμα για να δουμε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι.


    stamaggello
    28.03.2012, 23:14

    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 07-03-2012 στις 22:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος stamaggello στις 15-02-2012 στις 22:26 έγραψε...

    Κέρατο  καλησπέρα. Διάβασα  και  εγώ  τα  κείμενα  σου  ψάχνωντας  για  κείμενο  βάπτισης  και  ξετρελάθηκα.Θα  βαπτίσουμε  τη  κορούλα  μας  τον  Μάϊο  και  θέλω  τη  βοήθειά  σου  στο  κείμενο. Το  θέμα  θα  είναι  μαργαρίτα. Έχεις  καμιά  καλή  ιδέα?



     

    Αγαπητή φίλη, σου ζήτησα μερικές πληροφορίες ακόμα, αλλά θα βάλω εδώ το κείμενο που ετοίμασα χωρίς αυτές, για να δείξω περίπου πώς θα αντιμετώπιζα ένα προσκλητήριο βάφτισης, ώστε σε μελλοντικές "παραγγελίες" να ξέρει κάποιος περίπου πως κινούμαι (ο γάμος είναι άλλη ιστορία...εντελώς!)

    Εννοείται ότι μπορώ να το αλλάξω σε σημεία για να ταιριάξει στην περίπτωση της κόρης σου (και μια σημείωση ακόμα: Το τελευταίο τετράστιχο μπορείς και να μην το βάλεις καθόλου, αν σου αρέσει το υπόλοιπο...)

    Περιμένω σχόλια...

     

    Με λεν’ «ψυχούλα», με λεν’ «μωρό», όμως κοντεύω τους οχτώ

    κι είναι η ώρα, νομίζω, τώρα να με βουτήξουν στο νερό.

     

    Να με μυρώσουν, να με βαφτίσουν και να με τάξουν στο καλό

     

    Όπως ανθίζουν οι μαργαρίτες και παίρνουν χρώματα σωρό

    να βάλω ροζ, να βάλω άσπρα, να ‘χω ένα όνομα κι εγώ.

     

    Γι’ αυτό ελάτε, χρώματα βάλτε κι εγώ θα σας χαμογελώ!

     

    Και στου Μαγιού τον όμορφο αέρα

    θα σας προσφέρω μια μπομπονιέρα,

    με μαργαρίτες θα τη στολίσω,

    την άνοιξη να σας θυμίσω

     

    Στον Αγιο /  Στην Αγία …. …Μαΐου 2012 στις 12.00 π.μ.

    Θα σας υποδεχτούν οι γονείς μου (ονόματα) και οι νονοί μου (ονόματα)

     



    Κέρατο  σ' ευχαριστώ  για  τον  κόπο  σου  μου  άρεσε  το  κείμενο  σου  αλλά  λόγω  πένθους  ακυρώσαμε  τη  βάπτιση  για  αργότερα. Και  πάλι  σ'  ευχαριστώ  που  ασχολήθηκες!


    Kerato
    29.03.2012, 16:38

    Παράθεση:

    Το μέλος stamaggello στις 28-03-2012 στις 23:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 07-03-2012 στις 22:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος stamaggello στις 15-02-2012 στις 22:26 έγραψε...

    Κέρατο  καλησπέρα. Διάβασα  και  εγώ  τα  κείμενα  σου  ψάχνωντας  για  κείμενο  βάπτισης  και  ξετρελάθηκα.Θα  βαπτίσουμε  τη  κορούλα  μας  τον  Μάϊο  και  θέλω  τη  βοήθειά  σου  στο  κείμενο. Το  θέμα  θα  είναι  μαργαρίτα. Έχεις  καμιά  καλή  ιδέα?



     

    Αγαπητή φίλη, σου ζήτησα μερικές πληροφορίες ακόμα, αλλά θα βάλω εδώ το κείμενο που ετοίμασα χωρίς αυτές, για να δείξω περίπου πώς θα αντιμετώπιζα ένα προσκλητήριο βάφτισης, ώστε σε μελλοντικές "παραγγελίες" να ξέρει κάποιος περίπου πως κινούμαι (ο γάμος είναι άλλη ιστορία...εντελώς!)

    Εννοείται ότι μπορώ να το αλλάξω σε σημεία για να ταιριάξει στην περίπτωση της κόρης σου (και μια σημείωση ακόμα: Το τελευταίο τετράστιχο μπορείς και να μην το βάλεις καθόλου, αν σου αρέσει το υπόλοιπο...)

    Περιμένω σχόλια...

     

    Με λεν’ «ψυχούλα», με λεν’ «μωρό», όμως κοντεύω τους οχτώ

    κι είναι η ώρα, νομίζω, τώρα να με βουτήξουν στο νερό.

     

    Να με μυρώσουν, να με βαφτίσουν και να με τάξουν στο καλό

     

    Όπως ανθίζουν οι μαργαρίτες και παίρνουν χρώματα σωρό

    να βάλω ροζ, να βάλω άσπρα, να ‘χω ένα όνομα κι εγώ.

     

    Γι’ αυτό ελάτε, χρώματα βάλτε κι εγώ θα σας χαμογελώ!

     

    Και στου Μαγιού τον όμορφο αέρα

    θα σας προσφέρω μια μπομπονιέρα,

    με μαργαρίτες θα τη στολίσω,

    την άνοιξη να σας θυμίσω

     

    Στον Αγιο /  Στην Αγία …. …Μαΐου 2012 στις 12.00 π.μ.

    Θα σας υποδεχτούν οι γονείς μου (ονόματα) και οι νονοί μου (ονόματα)

     



    Κέρατο  σ' ευχαριστώ  για  τον  κόπο  σου  μου  άρεσε  το  κείμενο  σου  αλλά  λόγω  πένθους  ακυρώσαμε  τη  βάπτιση  για  αργότερα. Και  πάλι  σ'  ευχαριστώ  που  ασχολήθηκες!



    Λυπάμαι πολύ για τα νέα σου...Τα θερμά συλλυπητήριά μου...Όταν συνέλθεις, θα τα ξαναπούμε...Σου εύχομαι η ζωή να σου φέρει χαρές που θα απαλύνουν τον πόνο σου...Να κοιτάς την κορούλα σου και να χαμογελάς!


    thekla1989
    28.04.2012, 17:20
    Παντρεύομαι στις 8 Σεμπτεβρίου και θα ήθελα και εγω με την σειρά μου κάποια βοήθεια με το κείμενο του προσκλητηρίου. Ευχαριστώ
    lolitska
    03.05.2012, 00:24

    γεια χαρα νταν σε όλη την καλλιτεχνο-παρέα!

    η αλήθεια είναι ότι ζήλεψα πολύ,

    θέλω και γω προσκλητήριο από το Κέρατο, η μικρή!

    είπα να κάνω και γω την μεγάλη τη βλακεία

    και πάω να βρω τον γαμπρό ντουγρού στην εκκλησία!

    ο λαός για ναρθει κ λεύθερα να μουτζωσει

    κείμενο πρέπει να βρω να τον ενημερώσει!

    βοηθείστε και μένα τ'άμοιρο, πριν αλλάξω γνώμη,

    Κέρατο σε χιλιοπαρακαλώ πιάσε το τιμόνι (το στιλό εννοούσα)!

    είμαστε 3 χρόνια μαζί και παντρευόμαστε το καλοκαίρι. γνωριστήκαμε ως εθελοντές και οι 2. είναι στρατιωτικός (πως έμπλεξα έτσι) και είμαι ψυχολόγος (του κλείνω αμα λάχει πρώτο κρεβάτι πίστα στο Δαφνί)! είμαι από αθήνα και είναι απο σαλονικη, αλλα φυσικά έχει ερωτευτεί την πρωτεύουσα και τώρα του δίνω έναν ακόμα λόγο (εκτόσ από τη δουλειά του) να μην γυρίσει στην συμπρωτεύουσα!

    θενκς!

    ΥΓ περνάω το τέστ για να μπω στην ομάδα στιχουργικής?


    Kerato
    04.05.2012, 00:02
    όχι απλά πέρασες το τεστ, αλλά απορώ που ψάχνεις και βοήθεια!!! Κάλλιστα θα μπορούσες να φτιάξεις το κείμενο για το γάμο σου! Όπως και να'χει, αφού θέλεις ένα στυλό βοηθείας, στείλε μου ΠΜ αφού κοιτάξεις την ιστοσελίδα μου στην ενότητα "πώς γίνεται" για να δεις περίπου τί θα με βοηθήσει να σε βοηθήσω... Τα λέμε...
    Kerato
    04.05.2012, 00:04

    Παράθεση:

    Το μέλος Erminaxanthi στις 16-02-2012 στις 19:51 έγραψε...

    Καλησπερα σας θα ηθελα μια μεγαλη βοηθεια να συνταξουμε ενα εξυπνο κειμενο για γαμο-βαφτιση...

    ποιος μπορει να με βοηθησει?? Σας ευχαριστω εκ των προτερων...



    Κοπελιά... σου έχω στείλει ΠΜ εδώ και καιρό αλλά δεν απάντησες... Στο λέω για να μη λες ότι σε γράψαμε στα παλιά μας τα παπούτσια!

    Αν δεν έχεις βρει κάτι, σφύρα μου κλέφτικα, ναι?

    Φιλιά και καλές προετοιμασίες!


    nikoanna
    05.05.2012, 16:37
    Και εγώ ενδιαφέρομαι για ενα ρομαντικό κείμενο γάμου.Δεν θέλω κάτι κοινότυπο αλλά ούτε υπερβολικό.
    Kerato
    05.05.2012, 21:59
    nikoanna, an theleis epikoinwnhse mazi mou me Proswpiko Mhnuma (PM)'H des thn istoselida moy...
    lolitska
    07.05.2012, 13:35
    sorry for the late reply! κέρατο, επειδή ειμαι τελείως ζωον, και δεν μπορώ να βρω πως να σου στειλω ΠΜ θα σου στείλω αυτά που ζητάς στο ιμαιλ που έχεις στην ιστοσελίδα σου. εχω γράψει και γω κάτι κ έχω κάτι άλλο κατά νου αλλά εάν θα μπορούσες να μου δώσεις κ συ καμιά ιδέα δεν θα με χάλαγε!xxx
    Kerato
    08.05.2012, 16:27

    Παράθεση:

    Το μέλος lolitska στις 07-05-2012 στις 13:35 έγραψε...

    sorry for the late reply! κέρατο, επειδή ειμαι τελείως ζωον, και δεν μπορώ να βρω πως να σου στειλω ΠΜ θα σου στείλω αυτά που ζητάς στο ιμαιλ που έχεις στην ιστοσελίδα σου. εχω γράψει και γω κάτι κ έχω κάτι άλλο κατά νου αλλά εάν θα μπορούσες να μου δώσεις κ συ καμιά ιδέα δεν θα με χάλαγε!xxx

    OK!Θα τα πούμε τότε...


    Jupiter
    23.05.2012, 14:32
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!!! ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!!!! KERATO ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙΣ!!!!!! ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΙ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΛΙΓΟ. ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΣΤΙΣ 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΚΕΜΕΝΟ Η ΠΟΙΗΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΑΣΤΕΙΟΥΤΣΙΚΟ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΙ..... PLEASE!!!!!
    elenaxarit
    24.08.2012, 10:40

    Γειά σας,παντρέυομαι κ γω τον νοέμβριο και θα ήθελα απο κάποιον με μεγάλη φαντασία να μου προτείνει ενα κείμενο για το προσκλητήριο :)


    Lexy
    23.10.2013, 14:22

    Να ζήσετε!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Lexy, 23-10-2013 14:36 ]