ελληνική μουσική
    401 online   ·  210.874 μέλη

    sillia On Air:Μηνυματα!

    Jazzie
    13.11.2014, 00:08
    Περαστικά Sillia!
    sillia
    13.11.2014, 12:33

    Ευχαριστώ πολύ Smile

    Είμαστε καλύτερα Smile


    sillia
    20.11.2014, 09:25

    Για τους φίλους μας που δεν μπόρεσαν να είναι μαζί μας χτες Τετάρτη 19/11/2014 το "Μουσικό Ονειροδρόμιο"είναι εδώ ...

    https://archive.org/details/MousikoOneirodromio19112014

    Καλή Ακρόαση...{#emotions_dlg.walkman}

    Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την ευχάριστη παρέα τους {#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}

    Στην προηγούμενη σελίδα είναι γραμμένες οι 5 προτάσεις που έχουμε δώσει για το παιχνίδι μας !

    Να είστε όλοι καλά!

    Φιλιά


    sillia
    27.11.2014, 12:42

    Καλημέρα Smile

    Στον σχολιασμό του πρώτου τραγουδιού με την Κατερίνα Τοπάζη ακούγεται κάτι μεταξύ α και ε στην λέξη διέπρεψε που είναι και η σωστή λόγω παρελθόντος χρόνου!

    Πρέπει να τα λέμε τα λάθη μας τουλάχιστον όσα εντοπίζουμε για τα μικρότερης ηλικίας φιλαράκια που μας ακούνε {#emotions_dlg.rolleyes}

    Εδώ η εκπομπή σε επανάληψη για όσους μας αγαπάνε {#emotions_dlg.inlove}

    https://archive.org/details/MousikoOneirodromio26112014

    Ευχαριστώ όλους για την πολύ όμορφη παρέα τους{#emotions_dlg.inlove}

    Καλή Ακρόαση {#emotions_dlg.walkman}


    sillia
    04.12.2014, 14:38

    https://archive.org/details/MousikoOneirodromio03122014

    Για τους φίλους/ες που δεν ήταν στην παρέα μας χτες{#emotions_dlg.walkman}

    Ευχαριστώ όλα τα παιδιά{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove} για την πολύ όμορφη παρέα τους και την αγάπη που δείχνουν στο "Μουσικό Ονειροδρόμιο"{#emotions_dlg.inlove}

    Τα λέμε την επόμενη Τετάρτη με το νέο παιχνίδι μας 3,2,1 Κλακέτα Φύγαμε .........{#emotions_dlg.rolleyes}

    Να είστε όλοι καλά Smile


    sillia
    10.12.2014, 19:28

    O έντονος βήχας που επιμένει ..... δεν μας επιτρέπει σήμερα να είμαστε μαζί {#emotions_dlg.crying}

    Ραντεβού την επόμενη Τετάρτη ντυμένοι εορταστικά αφού θα είμαστε μια ανάσα πριν τα Χριστούγεννα !

    Την αγάπη μου {#emotions_dlg.inlove}


    sillia
    14.01.2015, 14:22

    Σήμερα μην ξεχάσετε το μουσικό μας ραντεβού Smileμε το νεο μας παιχνίδι <κλακέτα φύγαμε> Το ραντεβού ισχύει για τους φίλους που δεν έχουν κάτι καλύτερο κατα νου {#emotions_dlg.rolleyes}

    Μουσικό Ονειροδρόμιο στις 22.00 {#emotions_dlg.inlove}

    Θα σας περιμένω {#emotions_dlg.walkman}

    Την αγάπη μου {#emotions_dlg.inlove}


    alkyoni
    15.01.2015, 02:28

    Welcome back on air !!! {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.thumbup}

    Καλες εκπομπες {#emotions_dlg.walkman}  και για το 2015 silliaki , με ομορφες μουσικες και καλη παρεα!!! {#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.walkman} 

    Καλη επιτυχια και στο  παιχνιδι  "Κλακέτα... φύγαμε"!!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Εμεις δε φευγουμε.... μενουμε συντονισμενοι!!! {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.smartass}


    sillia
    15.01.2015, 13:44

    Το πρώτο "Μουσικό Ονειροδρόμιο" της χρονιάς είναι εδώ και περιμένει τους φίλους που μας αγαπάνε {#emotions_dlg.inlove}

    https://archive.org/details/MousikoOneirodromio14012015

    Καλή Ακρόαση {#emotions_dlg.walkman}

    Περιμένω τα τραγούδια των παιδιών που κέρδισαν στο παιχνίδι μας "κλακέτα φύγαμε"Smile

    Σας ευχαριστώ για παρεούλα {#emotions_dlg.inlove}


    sillia
    06.02.2015, 13:10

    Eδώ είμαστε και περιμένουμε {#emotions_dlg.rolleyes} εσας που δεν είσαστε στην παρέα μας την Τετάρτη στο "Μουσικό μας Ονειροδρόμιο"{#emotions_dlg.walkman}

    Καλή Ακρόαση {#emotions_dlg.walkman}

    https://archive.org/details/SilliaOnAirRadioMusicHeavenMousikoOneirodromio422015

    Ευχαριστώ όλους σας για την πολύ όμορφη παρεούλα Smile

    Φιλιά{#emotions_dlg.inlove}


    sillia
    13.02.2015, 23:36

    Σε όλα ισχύει το "κάθε αρχή έχει και το τέλος της"...κάπου εδώ κλείνει τον ραδιοφωνικό του κύκλο το "Μουσικό Ονειροδρόμιο"

    Ένας κύκλος που χρειάστηκαν 8 χρόνια για να κλείσει !

    Ευχαριστώ ΟΛΑ τα παιδιά για την στήριξη και την αγάπη τους όλα αυτά τα χρόνια {#emotions_dlg.inlove}!

    ΟΛΑ τα παιδιά(κουκουτσάκια){#emotions_dlg.inlove} για τις πολύ όμορφες ιστορίες τους στο παιχνίδι μας με τις λέξεις ...που έκανε και αυτό 3 κύκλους σύντομα θα έχουμε και τα άλλα 2 βιβλία στην ηλεκτρονική τους μορφή ....λίγη υπομονή Smile

    Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απο καρδιάς που έδωσαν τόση ομορφιά σε αυτό το ον αιρ ....δικό τους είναι {#emotions_dlg.inlove}

    Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μέχρι και αυτήν την στιγμή που γράφεται το τέλος είναι κοντά μας !

    ΟΛΑ τα παιδιά που πέρασαν απο το "Μουσικό Ονειροδρόμιο" σαν επισκέπτες ...την Αλκυόνη για τον Βορειά της {#emotions_dlg.inlove}

    Δεν χρειάζεται να πω ονόματα ...Αυτοί ξέρουν {#emotions_dlg.inlove}

    Ευχαριστώ το MH για το βήμα που μου έδωσε αυτά τα 8 χρόνια να μπορώ να εκφράζομαι να είμαι μαζί σας και να μοιραζόμαστε χρόνο ζωής !

    Εύχομαι ο άνεμος αλλαγών στο ραδιόφωνο του ΜΗ να είναι ούριος και σύντομα να είναι στις πρώτες θέσεις ακροαματικότητας και γιατι όχι?Το καλύτερο ιντερνετικό ραδιόφωνο !

    Καλή δύναμη και καλή συνέχεια στους παραγωγούς που με μεράκι και αγάπη το στηρίζουν !

    Κλείνω με την ατάκα που πάντα σας καληνυχτούσα{#emotions_dlg.inlove}

    " Όπου κι αν βρίσκεστε σας στέλνω την αγάπη μου"

    Να προσέχετε και να περνάτε όμορφα{#emotions_dlg.inlove}

    Φιλιά

    Υ,γ

    Η εκπομπή της Τετάρτης 11/02/2015 εξαιρετικά αφιερωμένη σε όλους όσους μας αγάπησαν {#emotions_dlg.walkman}

    https://archive.org/details/SilliaOnAirRadioMusicHeavenMousikoOneirodromio1122015

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 14-02-2015 00:58 ]


    Orfeus
    13.02.2015, 23:56

    Το "Μουσικό Ονειροδρόμιο" με τις ιστορίες του, ήταν αιτία να "ξαναμπώ" στο ραδιόφωνο του MusicHeaven (σαν ακροατής αυτή τη φορά) και να διαπιστώσω, ότι μπορώ να γράφω ...ιστορίες.

    Σε ευχαριστώ Sillia.
    Καλή συνέχεια σε ότι κι αν κάνεις.

    {#emotions_dlg.clap}  


    mary_omikron
    14.02.2015, 09:36

    Στενάχωρο να σταματάει εκπομπή μετά από τόσα χρόνια επιτυχημένης παρουσίας, αποφεύγω τα like γιατί δεν μ΄αρέσει, αλλά εμπιστεύομαι την κρίση σου ως προς τις αιτίες που σε ώθησαν στην απόφαση και ασφαλώς θα υπάρχουν. 

    Ευχαριστώ για την παρουσία, τις μουσικές επιλογές και την όμορφη παρέα που εξελίχθηκαν σε φιλία.

    Θα λείψεις.........


    ilio
    14.02.2015, 11:08

    Θα μας λείψει η φωνή σου και η παρουσία σου Αναστασία  μου.

    Κατανοώ βαθύτατα όσα είπες και εύχομαι ολόψυχα να βρεις την δύναμη και τον ενθουσιασμό για οτιδήποτε νέο στο ταξίδι σου.

    Σε ευχαριστούμε για όλα τα ζεστά βράδια που μας πρόσφερες με τις μουσικές,τα λόγια και τις όμορφες ιστορίες των μελών του μουσικού μας παραδείσου που έβρισκαν βήμα στο "Μουσικό ονειροδρόμιο".


    jorge
    14.02.2015, 12:35
    Σ ευχαριστούμε Σιλλιακι για τις εκπομπές και την παρέα. Εμένα θα μου λειψει και το ...άρωμα Πάτρας που είχαν οι εκπομπές σου. Εύχομαι οι συνθήκες να γίνουν κάποια στιγμή τέτοιες που να σε κάνουν να επιστρέψεις. Φιλιά...
    IronGirl
    14.02.2015, 15:55

    Ελπίζω ο δρόμος σου να σε ξαναφέρει στα μέρη μας Σίλλια!

    Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις!


    panzou
    14.02.2015, 23:15

    Sillia σ' ευχαριστούμε για όλα.


    sillia
    14.02.2015, 23:31

    Τα ευχαριστώ όλα δικά μου που αγαπήσατε το "Μουσικό Ονειροδρόμιο"

    Πέρασε στο χτες ναι αλλά είμαι σίγουρη δεν θα ξεχαστεί ...και πως θα μπορούσε άλλωστε με τόσα πολλά που ζήσαμε απο το 2008.... Κάθε σελίδα αυτού του ον αιρ έχει το άρωμα σας !Είστε εσείς που το κάνατε ξεχωριστό είστε εσείς που του δώσατε λάμψη !Σε κάθε σελίδα του θα βρισκόμαστε !

    {#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}

    Σας ευχαριστώ όλους !


    sympetheros
    15.02.2015, 01:04

    Δεν ξέρω τι είναι αυτό που θα σε κρατήσει μακρυά απ το ραδιόφωνο μας ενω πριν λιγες μέρες διάβασα πως θα έπαιρνες και επιλεπον δίωρο τη Δευτέρα...

    Η αλήθεια είναι πως έχουμε συναντηθεί ραδιοφωνικά αρκετές φορές χωρις να έχουμε δει ποτέ ο ένας τον άλλο. Θα θυμηθώ τη στιγμή που ανακοινώναμε μαζί τα αποτελέσματα του προηγούμενου διαγωνισμού μας αλλά και κάποιες στιγμές που μέσω της τεχνολογίας είχαμε την ευκαιρία να κάνουμε κοινές ραδιοφωνικές συναντήσεις.

    Μπορεί εγώ λόγω ώρας να άκουγα τις πιο πολλές εκπομές του ''Ονειροδρόμιου''σε επανάληψη αλλά πραγματικά το μεράκι και η αγάπη σου για το ραδιόφωνο είναι ξεχωριστή ..Ευχομαι να επιστρέψεις σύντομα με κάτι καινούριο γιστί η φωνή σου έχει συνδεθεί στα δικά μου αυτιά με το διαδυκτιακό μας ραδιόφωνο.Το κουκουτσοχώρι πέρασε στην ιστορία αλλά οι άνθρωποι του είμαι σίγουρος πως συντομα θα μας οδηγήσουν ξανά σε νέες μουσικές περιπέτειες!


    -----------------

    "Eιναι προτιμότερο να ακολουθούμε το φώς αντι για το σκοτάδι! Η φωτεινή πλευρά της ζωής έχει πάντα περισσότερο ενδιαφέρον!!http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&blogger=sympetheros

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sympetheros, 15-02-2015 01:05 ]


    CROSS
    15.02.2015, 01:09

    Λοιπόν 2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν εδώ...ή μπέρδεψες  την πρωταπριλιά με του Βαλεντίνου,ή είσαι μέσα στη λίστα Λαγκάρντ και θέλεις να διαγράψεις τα ίχνη σου απο το ίντερνετ αφού τα σίδερα της φυλακής θα κλείσουν σύντομα για όσους είναι μεσα σε αυτή!

    Αν είναι το δεύτερο δηλωνω ότι θα σε δώσω στεγνά οπότε κακώς φευγεις γι αυτό το λόγο{#emotions_dlg.tt2}

    Για το προσωρινό ή οριστικό τέλος της εκπομπής στέλνω ενα τραγούδι απο ένα γκρούπ που σου αρέσει.Αφιερωμένο στο Κουκουτσοχώρι που είχε ήδη τελειώσει απο πρίν,αλλά θα υπάρχει πάντα στη σκέψη μας,και κατεπέκταση και στην εκπομπή!

    Είμαι σίγουρος οτι σύντομα θα επιστρέψεις {#emotions_dlg.rolleyes}