ελληνική μουσική
    650 online   ·  210.861 μέλη

    Αντίστροφα μηνύματα και Υποσυνείδητο

    marching-girl
    28.04.2008, 13:48

    Πόσα γνωρίζετε για το θέμα?

    Τι έχετε ακούσει και από πού?(έχει σημασία!)


    rompa
    28.04.2008, 16:55

    Μας είχε αναφέρει κάποια πράγματα η θεολόγος μας στο σχολείο , κάποια άλλα από συζητήσεις , στο ίντερνετ  και από αλλού . Πρόκειται για μηνύματα που κάποιος θέλει να σου περάσει υποσυνείδητα ενώ ακούς ή βλέπεις κάτι . Πολλοί καλλιτέχνες έχουν κατηγορηθεί στο παρελθόν.


    noizreduction
    28.04.2008, 20:02

    Θα αντιγραψω ενα παλιο μου post απο ενα αλλο μουσικο site. Μαλιστα, τοτε ειχα ξεκινησει τη συζητηση.

     

    Παραξενος λιγο ο τιτλος,ετσι? Αλλα νομιζω οτι αμα τον εξηγησω, θα δειτε οτι μας αφορα ολους...ιδιαιτερα τους φαν ( και δημιουργους ) της heavy metal μουσικης ( πιο συγκεκριμενα θα ελεγα της black metal )....
    Την δεακετια του 80, αναπτυχθηκε στην Αμερικη ενας οργανισμος με την επωνυμια IBAR...Ο οργανισμος αυτος ηταν ενα συνολο απο φυσικους, μαθηματικους και μουσικους που ειχαν ειδικευση στην ακουστικη φυσικα και στην αναλυση συχνοτητων μεγαλυτερων ή μικροτερων απο τα ορια του ανθρωπινου αυτιου... Σκοπος του οργανισμου ηταν η μελετη της επιδρασης της μουσικης πανω στην ψυχολογικη συνθεση ενος ατομου, και ιδιαιτερα των νεων...
    Το πιο εκπληκτικο λοιπον ηταν οτι ο IBAR κατεληξε να κατηγορησει πολλους συνθετες της Rock και της Heavy metal , οτι με εμμεσους τροπους προσπαθουσαν να χαλιναγωγησουν τους νεους που τους ακουγαν... Και οταν λεμε εμμεσους τροπους εννοουμε τις υψηλες συχνοτητες ( ELF ) και τους "πειραγμενους" χρονικα ηχους ( Hemissybc )  που δινανε την εντυπωση πως ηταν οργανα, ενω στην πραγματικοτητα ηταν μικρες φρασεις που λεγανε διαφορα πραγματα....οχι και τοσο καλα...
    Και για να μην μεινω μονο στη θεωρια μπορω να πω καποια παραδειγματα...
    Πρωτος φιγουραρει ο OZZY ( ναι ναι ο γνωστος Osbourne ) για πολλα τραγουδια του, και ιδιαιτερα του τραγουδιου "Λυση Αυτοκτονια" ( στα ελληνικα.... ). Συμφωνα με τις μελετες του IBAR ανακαλυφθηκε οτι το κομματι ειχε μια ορχηστρικη ηχογραφηση 28 sec που συμφωνα με το φυλλαδιο ηταν απλα οργανικο μερος....ενω αυτο που ακουγοταν ως κιθαρα δεν ηταν τιποτα αλλο παρα μια χορωδια που ειχε υποστει ενα χοντρο distortion και ενα εξαιρετικο pitch control ( για να ακουγεται πιο γρηγορα ) και λεει συνεχως  Kill yourself...Αποτελεσμα?? Ενας 18χρονος αυτοκτονησε στην Ατλαντα, ενω ο τραγουδιστης μηνυθηκε για αλλες 3 περιπτωσεις... Η πλακα ειναι πως το δικαστηριο ζητησε την μητρικη πλακα ηχογραφησης 22 καναλιων απο την εταιρια Compact, αλλα εκεινη του παρουσιασε μια των 26 καναλιων!!!! Μπορειτε να φανταστειτε τι ηταν τα 4 παραπανω καναλια....
    Αλλο παραδειγμα ειναι και οι Pink Floyd ( ειπαμε φανατικος...αλλα οχι και να την πατησω ).. Συγκεκριμενα στο κομματι The Wall ( το ηχογραφημενο οχι το live... ) οταν κανει σολο η κιθαρα, παρουσιαζονται καποιες αρμονικες οι οποιες δεν προερχονται απο το σολο...Συμφωνα παλι με τις μελετες του IBAR οι αρμονικες αυτες δεν ειναι τιποτα αλλο απο μια συνεχομενη φωνη η οποια λεει "No goverments" ( σε αυτο δεν εχω προβλημα...δεν λενε και κατι κακο ) σε μεγαλη ταχυτητα....Επισης στο κομματι ΤΙΜΕ , υπαρχει στην εισαγωγη ( μετα τα κουδουνια ) μια ελαφρα αισθηση ταχυπαλμιας σε οσους το ακουνε...Αυτο οφειλεται στον εξυπνο καλυμενο ηχο ενος χτυπου καρδιας, ο οποιος κατα την διαρκεια του κομματιου αυξανει τους ρυθμους....Αυτο παλι ειναι μια παλια τεχνικη που χρησιμοποιειται απο τους relaxαδες ( βαζουν ενα ρυθμο καρδιας μαζι με ηχους απο τη φυση...μονο που μειωνουν τους παλμους...και δε τους αυξανουν )
    Τελος οι υψηλες συχνοτητες επηρεαζουν αρνητικα το ατομο...Για να αναφερω και ενα παραδειγμα απο αλλα ειδη μουσικης, ο Jean Michel Jarre ( new age/electronic ) ειχε πει σε μια συνεντευξη του, οτι κατα την διαρκεια της ηχογραφησης του OXYGENE 1-6 δημιουργησε μεσω του συνθετητη εναν ηχο υψηλης μεταβαλλομενης συχνοτητας...το αποτελεσμα ηταν αυτος και ο ηλεκτρονικος του ( που ηταν και συγχρονως ηχοληπτης του .. Michel Gueiss. ) για 3 μερες να εχουν ισχυρο πονοκεφαλο και στομαχικο πονο...
    Τωρα γιατι τα αναφερω αυτα?? Επειδη ολο και καποιοι ειναι οπαδοι του στυλ της Heavy metal, θα ηθελα την αποψη τους γι'αυτο...Δηλαδη τα συγκροτηματα αυτα διαθετουν οντως τις δυνατοτητες να επιταχυνουν την "αποροφηση" των στιχων τους ( που δεν ειναι και οι πιο καλοι.ετσι? ) μεσω παραπλευρων μεσων??


    Αντε για να μην φανω οτι ολα τα εβγαλα απο το νιονιο μου...αναφερω ενδεικτικα
    IBAR ( Acoustic Physics )
    ΣΤα διχτυα του Σατανα ( Pat Pulling , και μη πειτε οτι ειμαι προληπτικος, απλα ηταν ενδιαφερον βιβλιο )
    ELF ( Michael A. Aquino )
    και αλλα πολλα.....


    marching-girl
    28.04.2008, 21:19

    όντως υπάρχουν χιλιάδες περιπτώσεις....της μουρλής γίνεται εδώ που τα λέμε...

    οχι μόνο στν μουσική....και σε ταινίες...

    συγκεκριμένα σε παιδικές ταινίες της disney λένε εχουν βρει υποσυνείδητα μνματα μέσω εικόνας....λίγο παρατραβηγμένο μ φαίνεται..


    rompa
    28.04.2008, 21:26

    Όσο για τις ταινίες του Disney και εγώ είχα διαβάσει σχετικά ... κάτι για το Lion King


    marching-girl
    28.04.2008, 22:02

    Lion King.....Ariel η μικρή γοργόνα....Ταρζάν (ακουσον ακουσον!) και παρα πολλα αλλα...

    κυρίως εικόνες με πρόστυχα υπονοούμενα....


    etsiaplakelly
    28.04.2008, 23:28

    αυτο το τελευταιο με τα κινουμενα σχεδια παρουσιαζει ενδιαφερον...τι υποσυνειδητα μηνυματα περνανε στα παιδακια?! Προτεινω να ψαξετε  τις πηγες σας για περαιτερω στοιχεια...πραγματικα νομιζω οτι  θα εκπλαγουμε!!!{#emotions_dlg.beer}


    rompa
    29.04.2008, 09:42

    Κάτι τέτοια ...








    επισυναπτόμενα: coverartmermaid.jpg sexcloud02.jpg 
    etsiaplakelly
    29.04.2008, 11:39

    αυτο το δευτερο δεν ειναι τοσο εμφανες...το πρωτο ειναι απιστευτο...


    tina15
    29.04.2008, 12:04

    Για ρίξτε μια ματιά και εδώ : http://minimata.50webs.com/

    [addsig]
    sigur
    29.04.2008, 12:06
    καταπληκτικά ντοκουμέντα rompa, ανέβασε και άλλα έχει ζουμί η ιστορία με τα πονηρά κόμικς !!!!
    etsiaplakelly
    29.04.2008, 12:34

    ναι παιδια πραγματικα...συνεχιστε...


    sigur
    29.04.2008, 12:40
    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 29-04-2008 στις 12:34 έγραψε...

    ναι παιδια πραγματικα...συνεχιστε...



    εσύ Κέλλυ καλό είναι λόγω ηλικίας να αλλάξεις topic και καλά εέιδή δηλώνεις κάτω των 18.... καλά μη γελάς πλακίτσα κάνω,,,
    etsiaplakelly
    29.04.2008, 13:19

    Παράθεση:

    Το μέλος sigur στις 29-04-2008 στις 12:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 29-04-2008 στις 12:34 έγραψε...

    ναι παιδια πραγματικα...συνεχιστε...



    εσύ Κέλλυ καλό είναι λόγω ηλικίας να αλλάξεις topic και καλά εέιδή δηλώνεις κάτω των 18.... καλά μη γελάς πλακίτσα κάνω,,,

     

     

    Λεω να μην απαντησω!!!!!{#emotions_dlg.nono}


    santourman
    29.04.2008, 13:52

    Παράθεση:

    Το μέλος tina15 στις 29-04-2008 στις 12:04 έγραψε...

    Για ρίξτε μια ματιά και εδώ : http://minimata.50webs.com/

    [addsig]

     

    Το λινκ σου Τίνα είχε πρόβλημα. Εδώ είναι το σωστό.


    RoCkLiViN2
    29.04.2008, 14:51

    kala....emeina mlkas me autapou eida kai akousa.... lete kai sta dika mou tragoudia na exei tetoia munimata ??? xwris plaka... mipws kserei kaneis pws na paiksw anapoda ta tragoudia mou sto pc ???


    PashalinaMakia
    29.04.2008, 14:53

    Παίδες η σελίδα είχε πολύ ενδιαφέρον.Βέβαια όλα αυτά τα βλέπω υπερβολικά.Πόλλα απο αυτά και γενικά απ'όλα έχουν ακουστεί τα θεωρώ υπερβολικά.Μερικές εικόνες όπως αυτή με το λικερ ήταν εκληκτικές!Έριξα τρελλό γέλιο λέμε!

    Για υποσεινήδητο μήνυμα θα σας πω το εξής.Είχε βάλει ένα βιντεάκι ο αδερφός μου στο youtube να δει με monster trucks και είχε ένα τραγούδι απο αυτά τα ακαταλαβίστικα τα τσιριχτά που άντε να καταλάβεις μια φράση μέσα σε 5 λεπτά..Σε κάποια φάση,πάω για πλάκα να του μπίξω το δάχτυλο στο μάτι.Εννοείται οτι δεν θα το έκανα.Ήθελα απλά να τον τρομάξω.Κι εκείνη τη στιγμή ακούγεται η φράση στα αγγλικά :"I will put my fingers in my eyes"...

    Τέλειο?Μιλάμε λυθήκαμε στο γέλιο...{#emotions_dlg.happycrazy}

    Πέρα απο την πλάκα,δεν ξέρω αν όντως υπάρχουν
    τέτοια μηνύματα αλλά σίγουρα η εποχή μας πλέον δεν τα χρειάζεται.Ο,τι βλακεία τους κατέβει στο κεφάλι το λένε καθαρά και ξάστερα!


    pastella
    29.04.2008, 15:25

    Είδα και εγώ τη σελίδα από περιέργεια. Θα συμφωνήσω με τη Λίνα για τις διαφημίσεις με τα λικερ. Το πιο γελοίο ήταν η γυναικεία μορφή στην κορυφή του αυτόματου πωλητή της coca cola. Όχι, ο πάγος αποκλείεται να αποκτήσει τέτοιο σχήμα ενώ λιώνει...

    Να πω την αμαρτία μου, μερικά δεν κατάλαβα τι έδειχναν ακριβώς (σε κάτι εικόνες με ρούχα) και φοράω και τα γυαλιά μου. Δηλαδή πόσο καμένος και κολλημένος πρέπει να είναι κάποιος για να ξοδεύει ΩΡΕΣ να τα ψάχνει αυτά; Άλλη δουλειά δεν έχει να κάνει; Μάλλον αυτοί που τα βρίσκουν έχουν τόσο μεγάλα κολλήματα και εμμονές με έννοιες όπως το sex και προσπαθούν να "προστατεύσουν" τον απλό κόσμο που δεν ασχολείται με αυτά... Όταν είδα το link για τα τσιπάκια, ε, κατάλαβα ποιοι ασχολούνται με αυτά... Καλά για τα τραγούδια δεν το συζητώ...

    Οι διαφημίσεις για λικέρ και ποτά περιέχουν πολλές φορές φανερά μηνύματα για σεξ. Ξεχνάμε τις διαφημίσεις του AXE με το σλόγκαν 'Spray more, get more'? Τι ώρες προβάλλονται οι συγκεκριμένες διαφημίσεις; 'Η τα τρελά πάρτι που δείχνει η ursus?

    Σχετικά με τα comics, αν ανοίξω το αρχείο μου και αρχίσω να παρατηρώ ένα ένα τα panels, θα βρώ άλλα 100 ακόμη πιο φανερά μηνύματα. Και πόσα panels όπου είναι ηλίου φανερότερο ΤΙ κάνουν 2 χαρακτήρες και δεν χρειάζονται τέτοιες επιγραφές. Και η ένστασή μας ως προς τα comics και την ηλικία που τα διαβάζουν τα παιδιά θα έπρεπε να είναι ως προς τη βία, το φανερό σεξ σε μερικά που απευθύνονται σε 8χρονα, την χρήση ναρκωτικών, και άλλα πιο ουσιώδη.

    Μερικές φορές οι σκιές και η διαβάθμιση των χρωμάτων στις εικόνες κάνουν παιχνίδι με τα μάτια και δεν έχουν κανένα μήνυμα. Δηλαδή για να καταλάβω, ο νταλκάς του καλλιτέχνη είναι να περάσει το κεφάλι ενός μουσάτου άντρα στην άκρη του φουστανιού που είμαστε σίγουροι ότι είναι ο Δίας και ΟΧΙ να αποδώσει πειστικά τη σκίαση και το δίπλωμα του υφάσματος;

    Οι οπαδοί του Πίστευε και μη ερεύνα (χωρίς το κόμμα) συνήθως μιλάνε για υποσυνείδητα και κρυφά μηνύματα κλπ που έχουν ανακαλύψει, από τη στιγμή που αρνούνται ορθές επιστημονικές εξελίξεις και ανακαλύψεις που έχουν εξηγήσει σημαντικά φαινόμενα της καθημερινότητας. Δεν το βρίσκετε λίγο οξύμωρο το συγκεκριμένο;

    Γιατί δεν ξοδεύουν χρόνο, χρήμα και προσπάθεια για να βοηθήσουν ουσιαστικά μερικούς συνανθρώπους που έχουν πραγματική ανάγκη;


    maspa
    03.05.2008, 06:37

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 28-04-2008 στις 20:02 έγραψε...

    Θα αντιγραψω ενα παλιο μου post απο ενα αλλο μουσικο site. Μαλιστα, τοτε ειχα ξεκινησει τη συζητηση.

     

    Παραξενος λιγο ο τιτλος,ετσι? Αλλα νομιζω οτι αμα τον εξηγησω, θα δειτε οτι μας αφορα ολους...ιδιαιτερα τους φαν ( και δημιουργους ) της heavy metal μουσικης ( πιο συγκεκριμενα θα ελεγα της black metal )....
    Την δεακετια του 80, αναπτυχθηκε στην Αμερικη ενας οργανισμος με την επωνυμια IBAR...Ο οργανισμος αυτος ηταν ενα συνολο απο φυσικους, μαθηματικους και μουσικους που ειχαν ειδικευση στην ακουστικη φυσικα και στην αναλυση συχνοτητων μεγαλυτερων ή μικροτερων απο τα ορια του ανθρωπινου αυτιου... Σκοπος του οργανισμου ηταν η μελετη της επιδρασης της μουσικης πανω στην ψυχολογικη συνθεση ενος ατομου, και ιδιαιτερα των νεων...
    Το πιο εκπληκτικο λοιπον ηταν οτι ο IBAR κατεληξε να κατηγορησει πολλους συνθετες της Rock και της Heavy metal , οτι με εμμεσους τροπους προσπαθουσαν να χαλιναγωγησουν τους νεους που τους ακουγαν... Και οταν λεμε εμμεσους τροπους εννοουμε τις υψηλες συχνοτητες ( ELF ) και τους "πειραγμενους" χρονικα ηχους ( Hemissybc )  που δινανε την εντυπωση πως ηταν οργανα, ενω στην πραγματικοτητα ηταν μικρες φρασεις που λεγανε διαφορα πραγματα....οχι και τοσο καλα...
    Και για να μην μεινω μονο στη θεωρια μπορω να πω καποια παραδειγματα...
    Πρωτος φιγουραρει ο OZZY ( ναι ναι ο γνωστος Osbourne ) για πολλα τραγουδια του, και ιδιαιτερα του τραγουδιου "Λυση Αυτοκτονια" ( στα ελληνικα.... ). Συμφωνα με τις μελετες του IBAR ανακαλυφθηκε οτι το κομματι ειχε μια ορχηστρικη ηχογραφηση 28 sec που συμφωνα με το φυλλαδιο ηταν απλα οργανικο μερος....ενω αυτο που ακουγοταν ως κιθαρα δεν ηταν τιποτα αλλο παρα μια χορωδια που ειχε υποστει ενα χοντρο distortion και ενα εξαιρετικο pitch control ( για να ακουγεται πιο γρηγορα ) και λεει συνεχως  Kill yourself...Αποτελεσμα?? Ενας 18χρονος αυτοκτονησε στην Ατλαντα, ενω ο τραγουδιστης μηνυθηκε για αλλες 3 περιπτωσεις... Η πλακα ειναι πως το δικαστηριο ζητησε την μητρικη πλακα ηχογραφησης 22 καναλιων απο την εταιρια Compact, αλλα εκεινη του παρουσιασε μια των 26 καναλιων!!!! Μπορειτε να φανταστειτε τι ηταν τα 4 παραπανω καναλια....
    Αλλο παραδειγμα ειναι και οι Pink Floyd ( ειπαμε φανατικος...αλλα οχι και να την πατησω ).. Συγκεκριμενα στο κομματι The Wall ( το ηχογραφημενο οχι το live... ) οταν κανει σολο η κιθαρα, παρουσιαζονται καποιες αρμονικες οι οποιες δεν προερχονται απο το σολο...Συμφωνα παλι με τις μελετες του IBAR οι αρμονικες αυτες δεν ειναι τιποτα αλλο απο μια συνεχομενη φωνη η οποια λεει "No goverments" ( σε αυτο δεν εχω προβλημα...δεν λενε και κατι κακο ) σε μεγαλη ταχυτητα....Επισης στο κομματι ΤΙΜΕ , υπαρχει στην εισαγωγη ( μετα τα κουδουνια ) μια ελαφρα αισθηση ταχυπαλμιας σε οσους το ακουνε...Αυτο οφειλεται στον εξυπνο καλυμενο ηχο ενος χτυπου καρδιας, ο οποιος κατα την διαρκεια του κομματιου αυξανει τους ρυθμους....Αυτο παλι ειναι μια παλια τεχνικη που χρησιμοποιειται απο τους relaxαδες ( βαζουν ενα ρυθμο καρδιας μαζι με ηχους απο τη φυση...μονο που μειωνουν τους παλμους...και δε τους αυξανουν )
    Τελος οι υψηλες συχνοτητες επηρεαζουν αρνητικα το ατομο...Για να αναφερω και ενα παραδειγμα απο αλλα ειδη μουσικης, ο Jean Michel Jarre ( new age/electronic ) ειχε πει σε μια συνεντευξη του, οτι κατα την διαρκεια της ηχογραφησης του OXYGENE 1-6 δημιουργησε μεσω του συνθετητη εναν ηχο υψηλης μεταβαλλομενης συχνοτητας...το αποτελεσμα ηταν αυτος και ο ηλεκτρονικος του ( που ηταν και συγχρονως ηχοληπτης του .. Michel Gueiss. ) για 3 μερες να εχουν ισχυρο πονοκεφαλο και στομαχικο πονο...
    Τωρα γιατι τα αναφερω αυτα?? Επειδη ολο και καποιοι ειναι οπαδοι του στυλ της Heavy metal, θα ηθελα την αποψη τους γι'αυτο...Δηλαδη τα συγκροτηματα αυτα διαθετουν οντως τις δυνατοτητες να επιταχυνουν την "αποροφηση" των στιχων τους ( που δεν ειναι και οι πιο καλοι.ετσι? ) μεσω παραπλευρων μεσων??


    Αντε για να μην φανω οτι ολα τα εβγαλα απο το νιονιο μου...αναφερω ενδεικτικα
    IBAR ( Acoustic Physics )
    ΣΤα διχτυα του Σατανα ( Pat Pulling , και μη πειτε οτι ειμαι προληπτικος, απλα ηταν ενδιαφερον βιβλιο )
    ELF ( Michael A. Aquino )
    και αλλα πολλα.....



     

    Κάτι ανάλογο υποστήριζα σε ένα άλλο τοπικ, αλλά λόγω έλλειψης βασικών γνώσεων πάνω στο θέμα ήμουν αδύναμη να το τεκμηριώσω.

    {#emotions_dlg.beer}

     


    punkster
    05.05.2008, 01:25

    {#emotions_dlg.rolleyes}{#emotions_dlg.rolleyes}

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 29-04-2008 στις 09:42 έγραψε...

    Κάτι τέτοια ...

     







    Αχαχαχαχα! Θεικο!
    Δεν παιζονται οι τυποι μιλαμε! Απιστευτο....(με την κακια εννοια...).....
    Και να φανταστεις οτι ο βασιλιας των λιονταριων και η αριελ ειναι απ τα αγαπημενα μου παιδικα! Ειδικα τον βασιλια των λιονταριων τον εχω δει εκατομμυρια φορες!
    Λες γι αυτο να βγηκα τοσο πορνοδιεστραμμενη???{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.tt2}
    Περα απο την πλακα, δεν ξερω αν προσπαθουν να περασουν μηνυματα, το σιγουρο ειναι οτι σπανε πλακα με την παρτη μας! Γενικα σε ανθρωπους που ασχολουνται με κομικ, εικονογραφημενες ταινιες, διαφημηστηκες αφισες, ακομα και αυτοι οι τυποι που φτιαχνουν τα τσιπακια στις ηλεκτρονικες συσκευες, τους αρεσει να παιζουν με τα "εργα" τους και να βαζουν ετσι μικρες, κρυμμενες λεπτομερειες και φαρσουλες, να βαζουν την "σφραγιδα" τους, αν θες!
    Ειχα δει σε καποια εκπομπη καποτε εναν τυπο που εκανε συλλογη απο φωτογραφιες που επαιρνε με ηλεκτρονικο μικροσκοπιο απο σκιτσακια που εβρισκε πανω σε τσιπ! Ηταν πραγματικα εκπληκτικο το τι μπορουσες να βρεις! Υπηρχαν ολοκληροι πινακες ζωγραφικης εκει πανω! Καποιοι ζωγραφιζαν τον Μπαγκς Μπανυ, αλλοι εγραφαν καποιο σλογκαν, οτι θες εβρισκες...!
    Και μεταξυ μας, και εγω αν ειχα καποια τετοια δουλεια θα εκανα ετσι διαφορες "φαρσουλες"!
    Παντως, δεν εχω καταλαβει ακριβως.......
    Δηλαδη, τι μηνυματα θα μου περασει εμενα το να δω ενα.....γκουχ γκουχ......"πραγμα" στο καστρο της αριελ????
    Η το να δω γραμμενη την λεξη σεξ???
    Απο ψυχολογικη αποψη τι θα μου προξενησει, αν μπορουμε να το πουμε ετσι!
    {#emotions_dlg.rolleyes}
    Με τα τραγουδια παντως ηταν σοκαριστικο!
    Δεν μπορεις να ακουσεις τιποτα σημερα πια!
    Ουτε να δεις, ουτε να διαβασεις.....
    Για τ ονομα!


    -----------------
    "Σε σας μιλω που πια δεν εχετε αυτια, δεν εχετε ουτε ματια, σε σας μιλω που δεν εχετε εγκεφαλο και γινεστε κομματια, τσατιζομαι και θα σας ριξω ολους πιο βαθια μες στο ψυγειο, να κρεμεστε μαζι με τα κρεατικα μες στο παντοπωλειο"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 05-05-2008 01:26 ]