ελληνική μουσική
    430 online   ·  210.886 μέλη

    Αντίστροφα μηνύματα και Υποσυνείδητο

    VforVendetta
    03.02.2009, 04:15

    Ρε παιδια ηρεμιστε λιγο..Ποιος καθεται και τα ψαχνει σε κομιξ να βρει λεξεις οπως σεξ? Νομιζω για να το κανεις αυτο πρεπει να εχεις καποιου ειδους τρελα εως να εισαι διανοητικα ταραγμενος ..Και μονο οι λεξεις "σεξ" και "σατανας" εμφανιζονται παντα? ή μηπως ΜΟΝΟ αυτες ψαχνουν οι "ενδιαφερομενοι"??

    Και εξηγω την θεση μου..

    Εστω λοιπον οτι φαινεται η λεξη σεξ(να πω για παραδειγμα στο "lion king")

    Πρωτον καθως βλεπει καποιος την ταινια ειναι δυσκολο να το διακρινει μιας και εμφανιζεται σχεδον στιγμιαια..

    Εστω οτι το διακρινει ασυνειδητα το μικρο παιδι(που αναθεμα αν ξερει τι σημαινει).. Ε πιστευετε οτι αυτο επηρεαζει εστω και στο ελαχιστο την ψυχολογια του, τον χαρακτηρα του, τις αποψεις του ή οτιδηποτε αλλο??

    Και παλι ας πουμε στην χειροτερη περιπτωση να το βαλει σε σκεψεις περι του θεματος..ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ? Καθημερινα καθε παιδι οσο μικρο και αν ειναι δεχεται χιλιαδες μνμτα που "λενε" ΣΕΞ..Για τηλεοραση δεν θα μιλησω νομιζω ο καθενας μπορει να καταλαβει ποσα σεξουαλικα υπονοουμενα(και οχι μονο) υπαρχουν σε διαφημισεις κτλ κτλ..Ας φυγουμε ομως και απο εκει..Μια βολτα να κανει ενα μικρο παιδι με τον γονεα του θα δεχτει χιλιαδες μνμτα τετοιου ειδους...Απο το παρκακι που θα παει και ενα ζευγαρακι θα χαμουρευεται εκει, μεχρι τα προστυχα στιχακια στον τοιχο βαμμενα με σπρει. Απο το τσοντοπεριοδικο που θα δει στο περιπτερο με γυμνες φωτογραφιες και ακρως προκλητικες φρασεις μεχρι και κατι σκυλια που ακολουθωντας το ενστικτο τους συνουσιαζονται στο δρομο..!

    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τα μνμτα σεξουαλικου περιεχομενου ειναι χιλιαδες και τα δεχομαστε καθημερινα και εμεις και τα μωρα και οι γεροι και ολοι μας..Μαλιστα θεωρω (οχι αβασιμα) οτι ειναι κατα πολυ χειροτερα απο αυτα τα υποσυνειδητα που ειδα εδω για τα κομιξ και τα παιδικα και ΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΟΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ..

    Ω ναι ειναι ωραιο που "ανακαλυψαμε" την κρυμμενη λεξη στο παιδικο..Αλλα μην φτανουμε και στο ακρο να απορριπτουμε ταινιες ή να ειμαστε κουτοπονηροι και να πιστευουμε οτι θελουν να μας περασουν για καποιο σκοπο αυτα τα μνμτα..Δινοντας προσοχη σε αυτο ξεχναμε τα αλλα εμφανεστατα και μη μνμτα που μας περνανε αυτα τα παιδικα οπως το lion king..Χανουμε την ουσια..

    Φιλικα

    Δημητρης


    -----------------
    ~~~ Vi Veri Veniversum Vivus Vici ~~~

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : VforVendetta στις 03-02-2009 04:16 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : VforVendetta στις 03-02-2009 04:17 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : VforVendetta στις 03-02-2009 04:18 ]


    INTHEFOREST
    03.02.2009, 11:44

    Ωραια!!Τωρα εξηγουνται ολα.Οταν ημουν μικρος εβλεπα πολλα κινουμενα σχεδια αρα για αυτο μαλλον μου αρεσει το σεξ.Επισης οταν περναω εξω απο εκκλησια ξυνομαι και μαλλον για αυτο φταιει το ροκ με τα υποσυνειδητα διαβολικα αναποδα μυνηματα.οκ!!!Αποφασιζω να παραμεινω ετσι γιατι μου αρεσουν ολα αυτα ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.Σεξ,Ροκ,Μυνηματα κλπ...κλπ.{#emotions_dlg.happycrazy}


    v-for-variemai
    03.02.2009, 17:25

    Παράθεση:

    Το μέλος VforVendetta στις 03-02-2009 στις 04:15 έγραψε...

    Και παλι ας πουμε στην χειροτερη περιπτωση να το βαλει σε σκεψεις περι του θεματος..ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ? Καθημερινα καθε παιδι οσο μικρο και αν ειναι δεχεται χιλιαδες μνμτα που "λενε" ΣΕΞ..Για τηλεοραση δεν θα μιλησω νομιζω ο καθενας μπορει να καταλαβει ποσα σεξουαλικα υπονοουμενα(και οχι μονο) υπαρχουν σε διαφημισεις κτλ κτλ..Ας φυγουμε ομως και απο εκει..Μια βολτα να κανει ενα μικρο παιδι με τον γονεα του θα δεχτει χιλιαδες μνμτα τετοιου ειδους...Απο το παρκακι που θα παει και ενα ζευγαρακι θα χαμουρευεται εκει, μεχρι τα προστυχα στιχακια στον τοιχο βαμμενα με σπρει. Απο το τσοντοπεριοδικο που θα δει στο περιπτερο με γυμνες φωτογραφιες και ακρως προκλητικες φρασεις μεχρι και κατι σκυλια που ακολουθωντας το ενστικτο τους συνουσιαζονται στο δρομο..!

    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τα μνμτα σεξουαλικου περιεχομενου ειναι χιλιαδες και τα δεχομαστε καθημερινα και εμεις και τα μωρα και οι γεροι και ολοι μας..Μαλιστα θεωρω (οχι αβασιμα) οτι ειναι κατα πολυ χειροτερα απο αυτα τα υποσυνειδητα που ειδα εδω για τα κομιξ και τα παιδικα και ΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΟΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ..

    Ω ναι ειναι ωραιο που "ανακαλυψαμε" την κρυμμενη λεξη στο παιδικο..Αλλα μην φτανουμε και στο ακρο να απορριπτουμε ταινιες ή να ειμαστε κουτοπονηροι και να πιστευουμε οτι θελουν να μας περασουν για καποιο σκοπο αυτα τα μνμτα..Δινοντας προσοχη σε αυτο ξεχναμε τα αλλα εμφανεστατα και μη μνμτα που μας περνανε αυτα τα παιδικα οπως το lion king..Χανουμε την ουσια..

     

    Συμφωνώ!


    alex4you
    24.03.2009, 13:04

    ΤΩΡΑ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ

     

    εγώ ένα ξέρω ότι μετά τον lion king έχουμε τον bob spongebob με σοκαριστικά gay υπονοούμενα{#emotions_dlg.biggrin}!!!!!!!!!! είμαστε πολύ έλεος παντού βλέπουμε συνομωσίες και απάτες!!!!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ ηρεμήστε και χαλαρώστε

    το photoshop κάνει θαύματα.............το site που δώσατε είναι πολύ αστείο αλλά ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά αυτοί βγάζουν κρυφά μηνύματα απο το τίποτα
    -----------------
    Όταν μιλάς στον Θεό είναι προσευχή όταν ο Θεός σου μιλάει είναι σχιζοφρένεια!...i'm alex

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alex4you στις 24-03-2009 13:16 ]


    NikosRoman
    25.03.2009, 03:04

    Εμενα μου στελνουν υποσυνειδητα μυνηματα τα σουβλατζιδικα γιατι οποτε περναω απεξω θελω να χτυπησω ενα διπιτο με γυρο απολα.

    Αντιστεκομαι ομως και τελικα παιρνω μεριδα με πατατες τηγανητες.

    Ειναι αληθεια.Υπαρχουν λοιπον.


    alex4you
    25.03.2009, 10:01

    Παράθεση:

    Το μέλος NikosRoman στις 25-03-2009 στις 03:04 έγραψε...

    Εμενα μου στελνουν υποσυνειδητα μυνηματα τα σουβλατζιδικα γιατι οποτε περναω απεξω θελω να χτυπησω ενα διπιτο με γυρο απολα.

    Αντιστεκομαι ομως και τελικα παιρνω μεριδα με πατατες τηγανητες.

    Ειναι αληθεια.Υπαρχουν λοιπον.



    χαχαχαχαχαχα καλό........Άν και νομίζω οτί αυτά τα μηνύματα είναι πολύ φανερά. Π.Χ τα κοντοσούβλια που ψήνονται.


    NikosRoman
    25.03.2009, 20:37

    Παράθεση:

    Το μέλος alex4you στις 25-03-2009 στις 10:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος NikosRoman στις 25-03-2009 στις 03:04 έγραψε...

    Εμενα μου στελνουν υποσυνειδητα μυνηματα τα σουβλατζιδικα γιατι οποτε περναω απεξω θελω να χτυπησω ενα διπιτο με γυρο απολα.

    Αντιστεκομαι ομως και τελικα παιρνω μεριδα με πατατες τηγανητες.

    Ειναι αληθεια.Υπαρχουν λοιπον.



    χαχαχαχαχαχα καλό........Άν και νομίζω οτί αυτά τα μηνύματα είναι πολύ φανερά. Π.Χ τα κοντοσούβλια που ψήνονται.



    ....και μιλωντας παντα υποσυνειδητα το ιδιο και ο μπακαλιαρος-σκορδαλια που τα χτυπησα σημερα αλυπητα.........Το μυνημα ηταν σαφες....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ{#emotions_dlg.beer}


    taksidiwths
    26.03.2009, 01:26

     

     

    μα ναι ολα αυτα ειναι αληθινα!μην φερεστε γελοια!
    θα σας πω ενα αληθινο συμβαν για να με πιστεψετε!!
    οποτε γυρναω στο σπιτι απο το σχολειο
    παντα μα παντα μου ερχεται να παω για κατουρημα!
    και ερωτω!γιατι συμβαινει αυτο?
    οχι οχι δεν ειναι τυχαιο!παντα ακουω το πολυ χιονι
    απο τον πλιατσικα που αν  το ακουσεις αναποδα
    λεει:θες να κατουρησεις,η φουσκα σου θα σκασει
    το χιονι οταν λιωνει ειναι σαν κατουρα!!
    αχχχχ τι σας μελει να παθετε με αυτα
    τα υποσυνηδειτα μηνυματα!
    καποια στιγμη θα φατε το κεφαλι σας!!!


    alex4you
    26.03.2009, 22:32

    Παράθεση:

    Το μέλος taksidiwths στις 26-03-2009 στις 01:26 έγραψε...

     

     

    μα ναι ολα αυτα ειναι αληθινα!μην φερεστε γελοια!
    θα σας πω ενα αληθινο συμβαν για να με πιστεψετε!!
    οποτε γυρναω στο σπιτι απο το σχολειο
    παντα μα παντα μου ερχεται να παω για κατουρημα!
    και ερωτω!γιατι συμβαινει αυτο?
    οχι οχι δεν ειναι τυχαιο!παντα ακουω το πολυ χιονι
    απο τον πλιατσικα που αν  το ακουσεις αναποδα
    λεει:θες να κατουρησεις,η φουσκα σου θα σκασει
    το χιονι οταν λιωνει ειναι σαν κατουρα!!
    αχχχχ τι σας μελει να παθετε με αυτα
    τα υποσυνηδειτα μηνυματα!
    καποια στιγμη θα φατε το κεφαλι σας!!!



    χαχαχαχαχα καλό...........μήπως έχεις ελαφριάς μορφής ακράτεια?{#emotions_dlg.biggrin}πλάκιτσα κάνουμε μην παρεξηγηθείς


    taksidiwths
    27.03.2009, 16:09

    σε παρακαλω αμφισβητεις τα αντιστροφα μηνυματα και το συμβαν που παθαινω?σε παρακαλω!!!