ελληνική μουσική
    701 online   ·  210.861 μέλη
    thaliey
    09.05.2008, 00:49

    μου ειπαν πως βγηκε βιντεο στο ιντερνετ με τον ιδιο πως ειναι σημερα να μιλαει και να λεει πως ειναι αυτος καιπως ζει αλλα τον εκρυβα τοσα χρονια η κατι τεοιο.........{#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.eek}ανκαποιος το ξερει και μπορει να μο πει που μπορω να βρω το βιντεο να το δω η καιαλλες πληροφοριες για αυτο και αν πραγματι ζει ο JIM ας μου πει.............{#emotions_dlg.helpsmilie}αν αληθευει παντως οι ζει πολυ χαιρομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.rockon}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 09-05-2008 01:17 ]


    CROSS
    09.05.2008, 00:57

    Μην τα πιστεύεις αυτά...{#emotions_dlg.rolleyes}


    jethroomi
    09.05.2008, 00:59

    Απο ο,τι ξερω υπαρχει ενα παλιο βιντεο ή σκετη ηχογραφηση οπου ο Τζιμπο εξεφραζε οικολογικες ανυσηχιες. Μαλλον γι αυτο θα προκειται.

    Περιμενω κι εγω λεπτομερειες αποφιλους που γνωριζουν κατι παραπανω.


    giorth
    09.05.2008, 01:00

    πω πω τι διαβάζω βραδυάτικα!!!Φαντάσου να ζει ακόμα ε; και να τον δούμε και live! Τρελά πράγματα.. Δεν νομίζω όμως να είναι αλήθεια αγαπητή μου Θάλια(;)..παρόλ'αυτά ιδού μια διεύθυνση με κάτι σχετικό http://www.museumofhoaxes.com/hoax/weblog/comments/2181/P20/

    ...No one here gets out alive...

    ελπίζω να σου φάνηκα χρήσιμος

    Καλό βράδυ...

    Χρήστος


    kwstasagas
    09.05.2008, 01:02

    Αγαπητή thaliey ..... μακάρι ο Μόρρισον να μην ήταν τόσο βαθιά χωμένος στα ναρκωτικά και να μην είχε πεθάνει τόσο νέος ...... Μακάρι να ζούσε μέχρι σήμερα ..... Θα είχε προσφέρει πάρα μα πάρα πολλά ακόμη, με την ποίησή του, με το τραγούδισμά του .... Άσε που πριν λίγα χρόνια στον Λυκαβηττό θα βλέπαμε τον ίδιο να τραγουδά μαζί με τον Manzarek και τον Krieger ..... Όμως .... η ακραία - αυτοκαταστροφική ζωή που έκανε, είχε ως αποτέλεσμα να φύγει πολύ - πολύ νέος από τη ζωή. Από το 1971 κι εφεξής, η γη του Παρισιού αναπαύει το βασανισμένο του κορμί και την ακόμη πιο βασανισμένη του ψυχούλα. Η τύχη το έφερε η τελευταία του κατοικία να είναι στον ίδιο τόπο όπου βρίσκεται και η τελευταία κατοικία του Μπαλζάκ, του Προυστ, του Σοπέν, της Εντίθ Πιαφ κλπ κλπ κλπ ......

    [Πέρυσι το καλοκαίρι, που επισκέφθηκα το Κοιμητήριο του Παρισιού, διαπίστωσα ότι ο τάφος του James Douglas Morrison (το πλήρες όνομά του) είναι ο πιο απλός και ο πιο λιτός από όλους στο χώρο αυτό !!!! Έτσι όπως ταιριάζει σε έναν ΓΝΗΣΙΟ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΡΟΚΕΡ .......... ] ............     


    Moonchild92
    09.05.2008, 01:03

    Κοίταξα στο YouTube για σχετικά βίντεο. Στο πρώτο που είδα, μπορεί και να μου μπήκαν αμφιβολίες, αλλά στα επόμενα άρχισα να γελάω!!! Και αυτό γιατί αν δεις κι άλλα βίντεο παρουσιάζονται δεκάδες πιθανά πρόσωπα του Morrison και άνθρωποι που εμφανίζονται σαν αυτόν μετά από 37 χρόνια προσπαθώντας να κλέψουν λίγη από τη δόξα του. Είναι γελοίο...


    Moonchild92
    09.05.2008, 01:11

    Πάντως, αν θες κάποια links,


    https://www.youtube.com/watch?v=dKp_qF0Gz4U&feature=relatedLink

    >


    https://www.youtube.com/watch?v=OObhiKTW6qgLink

    >


    https://www.youtube.com/watch?v=__yV61YoR88&feature=relatedLink

    >


    https://www.youtube.com/watch?v=LYFKVzDLU3s&feature=relatedLink

    >


    https://www.youtube.com/watch?v=lxDU6RrMi0A&feature=relatedLink

    >

    Θα καταλάβεις τι εννοούσα...


    Kay
    09.05.2008, 02:00

    ο Morisson δε χρειάζεται το σώμα του για να συνεχίσει να ζει. Είναι ιδέα που απλά τη βιώνεις με κάθε ίντσα και κύτταρό σου αρκεί να ασπάζεσαι τη ρόκ ζωή. Το ότι πέθανε από ανακοπή λόγω υπερβολικής χρήσης δεν είναι κατακριτέο - τη ζωή του την είχε ζήσε στο φούλ και ορισμένοι άνθρωποι είναι καλύτερα να φεύγουν νέοι στην καλύτερή τους φάση ώστε να μετατρέπονται σε μύθους και να αποτελούν τα πρότυπα των επομένων γενεών. Το ότι έφυγε από ναρκωτικά - δεν έκανε κανέναν να πεί ότι ήταν ναρκομανής, ούτε να ασπαστεί τη μουσική των doors για να παίρνει ναρκωτικά - και αυτό είναι το σημαντικότερο. Ο θρύλος και η προσωπικότητά του ξεπέρασε το λόγο που πέθανε.

     

    Χωρίς καμία διάθεση σύγκρισης - όταν τραγουδάω Morisson on stage προσπαθώ να το βιώνω ψυχή τε και σώματι. Δε νομίζω ότι το πετυχαίνω ούτε στο ελάχιστο - αλλά μια προσπάθεια μπορείτε να δείτε εδώ...

     


    sitzoune81
    09.05.2008, 02:12

    I burned ALL my idols and icons 4 years ago and now I'm feeling great...........!!!!!!!!!!!!!!!
    If you know what I mean....

    Προσωπικα θα ηθελα να ζουσε ακομα ο Ian Curtis των Joy Division παρα ο morrison


    -----------------

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 09-05-2008 02:16 ]


    thaliey
    09.05.2008, 09:39

    Παράθεση:

    Το μέλος giorth στις 09-05-2008 στις 01:00 έγραψε...

    πω πω τι διαβάζω βραδυάτικα!!!Φαντάσου να ζει ακόμα ε; και να τον δούμε και live! Τρελά πράγματα.. Δεν νομίζω όμως να είναι αλήθεια αγαπητή μου Θάλια(;)..παρόλ'αυτά ιδού μια διεύθυνση με κάτι σχετικό http://www.museumofhoaxes.com/hoax/weblog/comments/2181/P20/

    ...No one here gets out alive...

    ελπίζω να σου φάνηκα χρήσιμος

    Καλό βράδυ...

    Χρήστος



    θενκς.....θαλεια ναι ειναι το ονομα μ!!!!!!


    thaliey
    09.05.2008, 09:41

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 09-05-2008 στις 01:02 έγραψε...

    Αγαπητή thaliey ..... μακάρι ο Μόρρισον να μην ήταν τόσο βαθιά χωμένος στα ναρκωτικά και να μην είχε πεθάνει τόσο νέος ...... Μακάρι να ζούσε μέχρι σήμερα ..... Θα είχε προσφέρει πάρα μα πάρα πολλά ακόμη, με την ποίησή του, με το τραγούδισμά του .... Άσε που πριν λίγα χρόνια στον Λυκαβηττό θα βλέπαμε τον ίδιο να τραγουδά μαζί με τον Manzarek και τον Krieger ..... Όμως .... η ακραία - αυτοκαταστροφική ζωή που έκανε, είχε ως αποτέλεσμα να φύγει πολύ - πολύ νέος από τη ζωή. Από το 1971 κι εφεξής, η γη του Παρισιού αναπαύει το βασανισμένο του κορμί και την ακόμη πιο βασανισμένη του ψυχούλα. Η τύχη το έφερε η τελευταία του κατοικία να είναι στον ίδιο τόπο όπου βρίσκεται και η τελευταία κατοικία του Μπαλζάκ, του Προυστ, του Σοπέν, της Εντίθ Πιαφ κλπ κλπ κλπ ......

    [Πέρυσι το καλοκαίρι, που επισκέφθηκα το Κοιμητήριο του Παρισιού, διαπίστωσα ότι ο τάφος του James Douglas Morrison (το πλήρες όνομά του) είναι ο πιο απλός και ο πιο λιτός από όλους στο χώρο αυτό !!!! Έτσι όπως ταιριάζει σε έναν ΓΝΗΣΙΟ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΡΟΚΕΡ .......... ] ............     



    αυτα που μου λες τ ξερω και θενκς για τις πληροφοριες παρολαυτα.οσο αναφορα τον τραφο του μου ειπαν οτι ειναι κενοταφιο γι αυτο και μου εκανε εντυπωση οταν μ το ειπαν...........


    thaliey
    09.05.2008, 09:43

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 09-05-2008 στις 01:03 έγραψε...

    Κοίταξα στο YouTube για σχετικά βίντεο. Στο πρώτο που είδα, μπορεί και να μου μπήκαν αμφιβολίες, αλλά στα επόμενα άρχισα να γελάω!!! Και αυτό γιατί αν δεις κι άλλα βίντεο παρουσιάζονται δεκάδες πιθανά πρόσωπα του Morrison και άνθρωποι που εμφανίζονται σαν αυτόν μετά από 37 χρόνια προσπαθώντας να κλέψουν λίγη από τη δόξα του. Είναι γελοίο...



    ναι πραγματι ειναι...απλα ξαφνιαστηκα οταν μου το ειπαν θενκς για τ λινκς!!!!


    thaliey
    09.05.2008, 09:44
    Παράθεση:

    Το μέλος Kay στις 09-05-2008 στις 02:00 έγραψε...

    ο Morisson δε χρειάζεται το σώμα του για να συνεχίσει να ζει. Είναι ιδέα που απλά τη βιώνεις με κάθε ίντσα και κύτταρό σου αρκεί να ασπάζεσαι τη ρόκ ζωή. Το ότι πέθανε από ανακοπή λόγω υπερβολικής χρήσης δεν είναι κατακριτέο - τη ζωή του την είχε ζήσε στο φούλ και ορισμένοι άνθρωποι είναι καλύτερα να φεύγουν νέοι στην καλύτερή τους φάση ώστε να μετατρέπονται σε μύθους και να αποτελούν τα πρότυπα των επομένων γενεών. Το ότι έφυγε από ναρκωτικά - δεν έκανε κανέναν να πεί ότι ήταν ναρκομανής, ούτε να ασπαστεί τη μουσική των doors για να παίρνει ναρκωτικά - και αυτό είναι το σημαντικότερο. Ο θρύλος και η προσωπικότητά του ξεπέρασε το λόγο που πέθανε.

     

    Χωρίς καμία διάθεση σύγκρισης - όταν τραγουδάω Morisson on stage προσπαθώ να το βιώνω ψυχή τε και σώματι. Δε νομίζω ότι το πετυχαίνω ούτε στο ελάχιστο - αλλά μια προσπάθεια μπορείτε να δείτε εδώ...

     




    thaliey
    09.05.2008, 09:46

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 09-05-2008 στις 02:12 έγραψε...

    I burned ALL my idols and icons 4 years ago and now I'm feeling great...........!!!!!!!!!!!!!!!
    If you know what I mean....

    Προσωπικα θα ηθελα να ζουσε ακομα ο Ian Curtis των Joy Division παρα ο morrison


    -----------------

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 09-05-2008 02:16 ]



    ρε μανπλακα με κανεις γιατι ο jim δηλαδη τι ειχε και θα σ χαλουσε αν ζουσε????αντε μν διαφωνεις με την γουμαν...α........!!!!{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.biggrin}


    marching-girl
    09.05.2008, 15:58

    Μακάρι να ζούσε αλλα...δεν το πιστεύω...Αν πραγματικά ζούσε θα το παίρναμε χαμπάρι νομίζω!

    Πολύ έχουν δει το φάντασμά του πάντως αλλά αυτό είναι άσχετο...

    Jim's gone...{#emotions_dlg.crying}


    sea_like_eyes
    09.05.2008, 16:10

    Ζει  . . . και ειναι περιπτεράς ! {#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.yawn}


    VOICETEACHER
    09.05.2008, 16:11

    Και ο Μορισσον ζει,και ο Ελβιs και ο Λεννον ,και η Μερυλιν κι ολοι αυτοι που γραψανε ιστορια ειτε στη μουσικη,ειτε στο σινεμα,ειτε στιs επιστημεs..θα ζουν παντα με το εργο τουs στιs καρδιεs μαs!!!{#emotions_dlg.rockon}


    katurunen
    09.05.2008, 16:28

    ok... δεν ξέρω πως θα ακουστεί αυτό... εγώ νομίζω οτι καλύτερα που τέλειωσε έτσι. Κανείς δεν ξέρει πως θα ήταν σήμερα στα 65 του και σε τι κατάσταση... Μπορεί να ήταν ένας ανήμπορος γέρος, ή ένας μεθύστακας, άξιος για λύπηση... ή ακόμα να μην είχε καταφέρει τίποτα αξιόλογο πέρα από τα δημιουργήματα που ξέρουμε σήμερα... εγώ προσωπικα προτιμώ να τον θυμάμαι έτσι... {#emotions_dlg.blush}

    Morrison rulez!!! {#emotions_dlg.rockon}


    seras
    09.05.2008, 16:32

    Ρε παιδιά προχθές κατεβάζαμε μπυρόνια στο dizzy....μαζί με τον rory ήρθε και έφυγε με  τον cobain...{#emotions_dlg.tt2}


    sea_like_eyes
    09.05.2008, 16:41

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 09-05-2008 στις 16:32 έγραψε...

    Ρε παιδιά προχθές κατεβάζαμε μπυρόνια στο dizzy....μαζί με τον rory ήρθε και έφυγε με τον cobain...{#emotions_dlg.tt2}



    Καλα ρεεεεεε . . . γιατι δεν μου το ειπε ? Και θυμαμαι ειχα παει να αγορασω το ''Μen's health'' απο το περιπτερο . . . εεεε ρε Jim , καλοπερασάκια  ! Less ατομα , More Βeeeeeeeers . . .

    Πες τον Cobain . . . η προβα παει για την επομενη βδομαδα , ο Jimmy εσπασε κατι χορδες και δεν  παιζει να την εχει ready !




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία