ελληνική μουσική
    788 online   ·  210.883 μέλη

    Μαύρη Λίστα τραγουδιστών!

    LithiHios
    14.07.2005, 16:48
    Mou thn spaei para polu Alkhtsis Protopsalth to yfos ths kai h erminia ths kai (ektws apo tous upolipous pou exw anaferei sto parelthon) kai ta imiskoumpria. Lene poloi gia ta laika tragoudia, oxi ola, pws einai skoupidia, ta tragoudia to kakopoihmeno rap pou lene autoi einai ston pato twn skoupidiwn. Einai gelioi
    Leia_Organa
    15.07.2005, 01:04
    Η Χαρις Αλεξίου και ο Νταλάρας....


    δεν κάνω πλάκα
    piterpiano
    15.07.2005, 01:11
    mou thn varaei h geitonissa otan tragoudaei sto mpanio kai egw otan me akouw ixografimeno...
    tous allous den mporw na tous krinw..an kai tha simfwnisw me thn LEIAORGANA gia ton dalara.
    tou exw idiaiterh empatheia....

    paramithi
    15.07.2005, 03:01
    Quote:

    Το μέλος Leia_Organa στις 15-07-2005 στις 01:04 έγραψε:

    Η Χαρις Αλεξίου και ο Νταλάρας....


    δεν κάνω πλάκα





    Γιατί βρε πρέπει απαραίτητα να κάνεις πλάκα??το γεγονός ότι είναι καταξιωμένοι τραγουδιστές δε σημαίνει ότι πρέπει να είναι αρεστοί σε όλους..Γούστα είναι αυτά!!
    LithiHios
    15.07.2005, 06:53
    Mazonakis na tragoudaei Strato Dionysiou AISXOS egw tha paratousa to tragoudi an eimoun autos
    W4TT4N4B3
    28.07.2005, 17:23
    ολοι οι εκπροσωποι του ντισκομπουζουκου και της αρπαχτης στη μουσικη.
    hurricane
    28.07.2005, 18:04
    Νταλάρας. Απλά! Για λόγους που πολλοί έχουν αναφέρει και βαριέμαι να ξαναλέω!
    OMHPOS
    30.07.2005, 22:46
    Καινούριος στο site! Αυτή η ερώτηση είναι υποκειμενική. Εγώ θαυμάζω τους τραγουδιστές που έχουν πραγματικό ταλέντο κι οχι αυτούς που θα βγάλουν τα περισσότερα ρούχα. Αν και τους ακούω και το παραδέχομαι. Παρόλο που είμαι ράπερ αγαπώ πολύ τον καλό έντεχνο στίχο με πλούσιο περιεχόμενο άνευ χρήσεως ακατάλληλων λέξεων. Ακούω τα πάντα αλλά μ' αρέσουν πραγματικά, ελάχιστα. Εγώ θα προσθέσω στη λίστα τον κορυφαίο μαϊντανό, τον Ταμπάκη. Περιμένω επικοινωνία!
    Dj_kerveros
    30.07.2005, 23:23
    Νότις Σφακιανάκης (είχε και το θράσσος να τραγουδίσει Ξυλούρη!!)
    Νταλάρας (με εκνευρίζει αφάνταστα το γεγονός οτι θεωρει τον εαυτο του ως το μονο καλλιτεχνη που νοιαζεται για ελληνικο τραγουδι!!)
    Οσο για τους "τραγουδιστες" τυπου Βολάνης, Σαρρη, Δημητριου, Λεμπεσης, κτλ δεν μ' ενοχλουν γιατι απλα με κανουν και γελάω!!!
    MENTORAS
    29.08.2005, 15:53
    Η ταμπέλα "έντεχνο" έχει εφευρεθει απο τους κομπλεξικούς που οσο κατηγορούν την επιτυχια και τις πωλήσεις των μαιντανών που κυκλοφορούν τοσο πολύ την ζηλεύουν και θα ήθελαν να την έχουν.
    Ευτυχώς δεν ανήκω και δεν ακούω καμία απ τις δύο αυτές κατηγορίες αλλα θεωρώ πιο αισχρούς αυτους που κρύβονται πίσω απ αυτη την ταμπέλα και στην ουσία δε προσφέρουν και δεν αποσκοπούν σε τίποτα διαφορετικό απ τους δευτερους οι οποίοι τουλάχιστον αν τους ρωτήσεις θα παραδεχτούν ότι το κάνουν για το χρήμα και τη δημοσιότητα ενω οι "εντεχνοι" με την παπαρολογία τους θα διεκδικούν δάφνες για την (και καλά) πολιτιστικη κληρονομιά που μας αφήνουν........
    EDdie_Pap
    29.08.2005, 18:49
    Μου την σπαει ο καθενας που τραγουδαει ελληνικα...μην το παρεται στραβα αλλα απεχθανομαι την ελληνικη μουσικη....Βεβαια ξεχωριζω τους μεγαλους τραγουδιστες οπως τον πασχαλη τερζη


    Astron
    30.08.2005, 02:18
    Quote:

    Το μέλος EDdie_Pap στις 29-08-2005 στις 18:49 έγραψε:

    Μου την σπαει ο καθενας που τραγουδαει ελληνικα...μην το παρεται στραβα αλλα απεχθανομαι την ελληνικη μουσικη....Βεβαια ξεχωριζω τους μεγαλους τραγουδιστες οπως τον πασχαλη τερζη







    Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    Κι εγώ αν άκουγα Τερζή θα την απεχθανόμουν.


    Orfeus
    30.08.2005, 02:40
    Quote:

    Το μέλος Astron στις 30-08-2005 στις 02:18 έγραψε:

    Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    Κι εγώ αν άκουγα Τερζή θα την απεχθανόμουν.










    vaia
    31.10.2005, 11:39
    Γιάννης Κότσιρας.Είπαμε να γίνονται διασκευές!Αυτός δεν έχει αφήσει τραγούδι για τραγούδι!
    doritsa78
    31.10.2005, 12:08
    Υπαρχουν πολλοι καλλιτεχνες που δεν μπορω να τους χαρακτηρισω καλλιτεχνες.Δεν εχουν ηθος και αξιοπρεπεια.Και μονο τραγουδια δεν λενε,της μιας μερας.Αυτην που δεν συμπαθω,δεν μου αρεσει να ακουω ειναι η Βισση.Και καποιοι αλλοι που ειναι στο ιδιο στιλακι.
    Margi
    31.10.2005, 12:33
    Θα ηταν προτιμότερο , για οικονομία χρόνου, να αναφέρω όσους δεν μ' εκνευρίζουν αλλά θα έβγαινα εκτός θέματος.
    Ενδεικτικά θα αναφέρω κάποια από τα "κόκκινα πανιά" : Βέρτης , Γονίδης, "Φίλοι για πάντα"
    antonLOrd
    31.10.2005, 14:35
    Τον Σαρμπέλ..
    Έγινε χρυσός ο δίσκος του.... Που φτάσαμε......
    mariaaa
    31.10.2005, 16:11
    δεν ξερω πραγματικα πως το βλεπετε εσεις.Πολλοι απο τους τραγουδιστες που αναφερθηκαν ειναι αξιολυπητοι αλλα υπαρχουν αλλοι τοσοι που καλως ή κακως ειναι κεφαλαια για την Ελλαδα.Ακομη να πω πως σιγουρα διασκεδαζεται με πολλους απο τους τραγουδιστες της πλακας.Ποιος δε χορεψε με τα τραγουδια του σαρμπελ ή τα τσιφτετελια του Πανταζή? Ποιος καψουρευτηκε και δεν ακουσε Τερζη?
    Μη τα παραλεμε λοιπον.Μπορει να μην πληρωσουμε για να παμε να δουμε τους "αντιπαθητικους" σε μας τραγουδιστες σιγουρα ομως θα τυχει να τους ακουσουμε και ναι, θα κανουμε και κεφι.
    Αλλωστε καποιες φορες χρειαζομαστε και το μη ποιοτικο,την κατρακυλα!


    trifwno
    31.10.2005, 16:47
    Δέσποινα Βανδή δαγκωτό σε αυτή την κατηγορία...έχει κάτι η φωνή της που με ενοχλεί στα αυτιά μου...ειλικρινά δεν παλεύω ούτε ένα στίχο να ακούσω απο αυτήν
    rapsodos
    01.11.2005, 10:09
    Quote:

    Το μέλος mariaaa στις 31-10-2005 στις 16:11 έγραψε:

    Ποιος δε χορεψε με τα τραγουδια του σαρμπελ





    Εγώ

    Quote:

    Το μέλος mariaaa στις 31-10-2005 στις 16:11 έγραψε:



    ή τα τσιφτετελια του Πανταζή?





    Εγώ πάλι

    Quote:

    Το μέλος mariaaa στις 31-10-2005 στις 16:11 έγραψε:



    Ποιος καψουρευτηκε και δεν ακουσε Τερζη?





    Εγώ ξανά



    Quote:

    Το μέλος mariaaa στις 31-10-2005 στις 16:11 έγραψε:



    Αλλωστε καποιες φορες χρειαζομαστε και το μη ποιοτικο,την κατρακυλα!







    Γιατί? Μαζόχες είμαστε?