ελληνική μουσική
    465 online   ·  210.908 μέλη

    Μαύρη Λίστα τραγουδιστών!

    chorrer
    29.01.2007, 15:05
    Ναι ρε συ, dont worry ......χαλλλλλαρα!!!

    bvasia
    29.01.2007, 20:10
    Ατζελα Δημητρίου κ Πανταζης...Ειναι απαισιοι!!!
    ageras
    30.01.2007, 05:28
    Μαράκι έτσι όπως το τεκμηρίωσες δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη.Απλά παρέλειψα να σου πω οτι υπάρχει ανάλογο τόπικ Γιώργος Νταλάρας οπού μπορείτε να σχολιάσετε είτε θετικά είτε αρνητικά τον εν λόγω καλλιτέχνη.
    Απλά θα ήθελα να σου πω οτι υπερπροβολής και υπερεκτίμησης δεν χαίρει μόνο ο Νταλάρας..Υπάρχουν και άλλοι που προβάλονται πιο πολύ στα ραδιόφωνα και στις τηλεοράσεις.Συμφωνω οτι κάποιο διάστημα υπήρξε κορεσμός απλά δεν υπάρχει τώρα.
    Σαφώς και σεβομαι την αποψή σου αλλοίμονο αν όλος ο κόσμος είχε ιδιες απόψεις και ιδέες..θα είχαμε καταστραφεί!!

    Πάντα με φιλικές διαθέσεις.

    Tropaiatissa
    30.01.2007, 10:34
    Κι εγώ ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη που επανέρχομαι, απλά θέλω να σχολιάσω κάποια πράγματα...
    Παράθεση:

    Το μέλος maraki24 στις 30-01-2007 στις 00:37 έγραψε...
    Σχετικά μ' αυτό που λέει η Νταλαρόφιλη, δεν νομίζω ότι όσοι τον αντιπαθούμε τον Νταλάρα, αμφισβητούμε ότι είναι μεγάλος τραγουδιστής με σημαντική καριέρα...Εγώ τουλάχιστον δεν το αμφισβητώ αυτό...Και σε καμιά περίπτωση δεν τον ισοπεδώνω με τα άφωνα και ατάλαντα τσόλια που προβάλει η τηλεόραση...
    Συμφωνώ ότι δεν αμφισβητούν την καριέρα του όλοι όσοι τον αντιπαθούν, απλά έχω ακούσει και κάτι τέτοια και γι' αυτό έγραψα αυτό που έγραψα παραπάνω.
    Παράθεση:

    Το μέλος maraki24 στις 30-01-2007 στις 00:37 έγραψε...Λυπάμαι, αλλά όταν έχω ακούσει με τα αυτιά μου αηδίες του τύπου "όποιος δεν θεωρεί τον Νταλάρα το όγδοο θαύμα του κόσμου, πρέπει να είναι σχιζοφρενής", ή όταν ακούω να λένε ότι αυτοί που δεν θαυμάζουν τον Νταλάρα είναι άτομα άσχετα, αμόρφωτα, που δε νιώθουν από μουσική, που προφανώς ακούν μόνο σκυλάδικα και σκουπίδα, (και τα έχω διαβάσει όλα αυτά), ε, δεν μπορώ παρά να τον αντιπαθήσω...Πιστεύω ότι αυτοί που τον αγαπάνε, άθελά τους, του έχουν κάνει κακό...
    Αυτά όντως είναι αηδίες, τις οποίες ούτε ο ίδιος θα τις ήθελε άλλωστε. Ευτυχώς οι "Νταλαρικοί" φίλοι μου με τους οποίους κάνουμε παρέα, πηγαίνουμε μαζί στις συναυλίες κλπ δεν είναι τέτοιοι. Γι' αυτό άλλωστε η κοινότητά μας λειτουργεί ως κοινότητα και όχι σαν fan club ή όπως αλλιώς τα λένε. Και πίστεψέ με, έχω γνωρίσει άτομα που τον αντιμετωπίζουν σαν θεό και όλα τα σχετικά, και τέτοια φαινόμενα ακόμα και όσους είμαστε "Νταλαρικοί" μάς ενοχλούν. Όντωςόσοι τον αγαπάνε αλλά δεν έχουν την πρέπουσα αυτοσυγκράτηση, του έχουν κάνει κακό χωρίς να το θέλουν...
    Αυτά... Καλημέρα!



    (Συνεχίζω λοιπόν στο σχετικό topic... )

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dalarofili στις 30-01-2007 10:52 ]


    xouzoura
    30.01.2007, 15:41
    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 29-01-2007 στις 08:13 έγραψε...

    Δεν θέλω σε καμια περιπτωση να παρεξηγηθει αυτό που θα πω απο κανενα!
    Με συγχωρείτε παιδια αλλα δεν εχουμε δικαιωμα να μιλαμε για
    κακους τραγουδηστες
    κακους στιχους
    κακους συνθέτες ...
    Εγω τουλαχιστον που αγαπαω το καλο τραγουδι επειδη εχω μεγαλωσει με αυτο
    (σε αλλη περιπτωση ισως ηταν διαφορετικα) δεν μπορώ να κατηγορήσω τα "ευτελή"
    ειδη μουσικης γιατι εχει τυχει και εχω παει και σε κλαμπακια και σε σκυλαδικα
    και το χειροτερο...εχω παιξει κι ολας! ! !
    Αν υπαρχει κι αλλος σαν εμενα(ψαξτε το με τον εαυτο σας) πιστευω δεν εχει το δικαιωμα να κατηγορει και χλευαζει τους σκυλαδες ή οποιουσδηποτε δεν γουσταρει!!!
    Απ τη στιγμη που καποιος δεν κοροιδευει αυτο που ακους ή παιζεις εσυ,
    μη κατηγορεις και εσυ αυτο που παιζει ή ακουει ο άλλος!
    Τελειώνοντας θελω να πω οτι δεν γνωριζω τι καπνο φουμαρει ο καθενας εδω μεσα αλλα όσο μουσικαρα κι αν ειναι δεν εχει δικαιωμα να χρησιμοποιει χαρακτηρισμους οπως "ξεκατινιαζετε" κ.α. για ανθρωπους σαν το Γιωργο Νταλαρα!!!
    Το αν ειναι σοβαρος καλλητεχνης δεν νομιζετε οτι θα το κρινει η ιστορια???
    Αραγε που θα τοποθετησει η ιστορια τους καλλητεχνες που γουσταρουν τα ατομα που σιχαινονται το Νταλαρα???
    Συγνωμη για τον τονο μου αλλα καποια πραγματα πιστευω οτι οφειλουμε να τα βαζουμε στη θεση τους!!!


    Ξέροντας πως ξεφεύγω απ'το θέμα -είμαι πολύ προσεκτική πάνω σ'αυτό στην μικρή μου συμμετοχή στο music heaven ως τώρα - θέλω να απαντήσω στον rouba από εδώ γιατί έμμεσα ειρωνεύεται και εμένα -για δεύτερη φορά για το θέμα Νταλάρας (όπως στο topic"μουσικά βασανιστήρια") -
    Λοιπόν
    α)λες ότι αγαπάς την καλή μουσική. κατά τα δικά σου κριτήρια όμως πάντα.
    β)και βέβαια έχω το δικαίωμα να κρίνω ως σκεπτόμενο άτομο και να επιλέγω τα ακούσματα μου.
    γ)μας λες δηλ. ότι αν σε κάποιον δεν αρέσει ο Νταλάρας αμφιβάλλεις για την θέση που θα έχουν στη μουσική ιστορία οι καλλιτέχνες που προτιμά.
    μάθε λοιπόν ότι εγώ που τον σιχαίνομαι , λατρεύω τον Χατζιδάκι, τον Σπανό, τον Θοδωράκη, την Αλεξίου , την Βιτάλη, τον Μαυρουδή και πολλούς άλλους που Θεός στάθηκε πολύ γενναιόδωρος μαζί τους!
    δ) όσο για τα το ότι ξαφνικά βρέθηκε κάποιος να βάλει τάξη στα πράγματα, αυτός είσαι εσύ; οκ...!

    συγνώμη και πάλι που ξέφυγα απ' το θέμα. Δεν θα ξαναγίνει. Αν υπάρξει κάποιο άλλο σχόλιο για αυτά που προέγραψα για τον Νταλάρα η απάντησή μου βρίσκεται ατο topic "ποιο κομμάτι θα επιλέγατε για μουσικό βασανιστήριο"

    Ευχαριστώ.
    roubas
    31.01.2007, 15:26
    Pragmatika se sugxero gia ta goysta sou(horis ihnos eironias)!
    Den thelo tna sunexiso to thema paramono an theleis na milisoume me texnikes orologies prosopika xoris na apasholoume tous upoloipous!

    YG 1: Ektos ton allon oloi autoi oi megaloi kalitexnes pou proaneferes exoun sunergastei kai paradexontai ton ntalara os to megalutero ellina ermhneuti!

    YG 2: Den goustaro tin eironia

    Sugnomi gia ta greeklish alla kati exei to pc mou !
    ageras
    31.01.2007, 15:49
    Θα παρακαλέσω να επνέλθετε στο θέμα τοπικ.Αν θέλετε να μιλήσετε για ο,τι άλλο μπορείτε να το κάνετε με ΠΜ.
    Thank you.

    pkamno
    01.02.2007, 13:24
    παιδια η ταπεινη μου αποψη χωραει σε αυτο τον θεμα το Βασιλη Λεκα!!Δεν μπορω να καταλαβω γιατι θεωρειται τοσο αξιολογος!!
    skyllas
    02.02.2007, 22:22
    Χατζηγιαννης!
    Αντε γιατι πολυ ψηλα πηρε τον αμανε...
    KAKOFONIKS
    03.02.2007, 12:38
    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 29-01-2007 στις 08:13 έγραψε...

    Δεν θέλω σε καμια περιπτωση να παρεξηγηθει αυτό που θα πω απο κανενα!
    Με συγχωρείτε παιδια αλλα δεν εχουμε δικαιωμα να μιλαμε για
    κακους τραγουδηστες
    κακους στιχους
    κακους συνθέτες ...
    Εγω τουλαχιστον που αγαπαω το καλο τραγουδι επειδη εχω μεγαλωσει με αυτο
    (σε αλλη περιπτωση ισως ηταν διαφορετικα) δεν μπορώ να κατηγορήσω τα "ευτελή"
    ειδη μουσικης γιατι εχει τυχει και εχω παει και σε κλαμπακια και σε σκυλαδικα
    και το χειροτερο...εχω παιξει κι ολας! ! !
    Αν υπαρχει κι αλλος σαν εμενα(ψαξτε το με τον εαυτο σας) πιστευω δεν εχει το δικαιωμα να κατηγορει και χλευαζει τους σκυλαδες ή οποιουσδηποτε δεν γουσταρει!!!
    Απ τη στιγμη που καποιος δεν κοροιδευει αυτο που ακους ή παιζεις εσυ,
    μη κατηγορεις και εσυ αυτο που παιζει ή ακουει ο άλλος!
    Τελειώνοντας θελω να πω οτι δεν γνωριζω τι καπνο φουμαρει ο καθενας εδω μεσα αλλα όσο μουσικαρα κι αν ειναι δεν εχει δικαιωμα να χρησιμοποιει χαρακτηρισμους οπως "ξεκατινιαζετε" κ.α. για ανθρωπους σαν το Γιωργο Νταλαρα!!!
    Το αν ειναι σοβαρος καλλητεχνης δεν νομιζετε οτι θα το κρινει η ιστορια???
    Αραγε που θα τοποθετησει η ιστορια τους καλλητεχνες που γουσταρουν τα ατομα που σιχαινονται το Νταλαρα???
    Συγνωμη για τον τονο μου αλλα καποια πραγματα πιστευω οτι οφειλουμε να τα βαζουμε στη θεση τους!!!




    Γιώργη συμφωνώ εν μέρη μαζί σου το θέμα είνα όμως ότι δεν κακό να πεις την άποψή σου οτι δεν σου αρέσει δηλαδή ή σου αρέσει κάποιος, βεβαιώτατα πρέπει να προσέχουμε όμως τους χαρακτηρισμούς μας.
    Margarita1
    03.02.2007, 18:34
    Ένας τραγουδιστής που δεν πάω καθόλου είναι ο Σφακιανάκης.
    Δεν είναι τόσο αυτά που λέει αλλά ότι δεν πιστεύω πως τα εννοεί.Μου φαίνεται πως τα λέει όλα για δημιουργία εντυπώσεων και μόνο!
    giourkas17
    03.02.2007, 19:10
    re paida(den 3erw na exei proanaferthei) enas anthrwpos den prepei na yparxei
    sto tragoudi......o "TABAKIS"........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    o typos einai noumero,aporw poios kaimenos exei to thrasos na plirwsei gia na ton akousei.....
    Prepei na einai poly apotiximenos o kathe enas pou anexetai na akouei auto
    to apovrasma.....
    .....ELEOS.........

    polles gia na synelthoume...........


    giourkas

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : giourkas17 στις 03-02-2007 19:11 ]


    karelia
    03.02.2007, 19:13
    Παράθεση:

    Το μέλος giourkas17 στις 03-02-2007 στις 19:10 έγραψε...

    re paida(den 3erw na exei proanaferthei) enas anthrwpos den prepei na yparxei
    sto tragoudi......o "TABAKIS"........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    o typos einai noumero,aporw poios kaimenos exei to thrasos na plirwsei gia na ton akousei.....
    Prepei na einai poly apotiximenos o kathe enas pou anexetai na akouei auto
    to apovrasma.....
    .....ELEOS.........

    polles gia na synelthoume...........


    giourkas

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : giourkas17 στις 03-02-2007 19:11 ]




    απαράδεκτο λεξιλόγιο συμφορουμίτη.
    babisdr
    05.02.2007, 11:30
    φοβάμαι να το πω....................................................................................
    .............................................................................................................

    όχι,θα το πω: Ν Τ Α Λ Α Ρ Α Σ

    (συγνώμη... )


    (μη βαρέσετε όλοι μαζί, ένας-ένας, έχω και μια νευρίτιδα που με πεθαίνει αυτές τις μέρες)



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : babisdr στις 05-02-2007 11:33 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : babisdr στις 05-02-2007 11:35 ]


    mousikofilh
    05.02.2007, 11:39
    Και εγώ ''φοβάμαι'' ότι θα συμφωνήσω και με τους δυο...
    babisdr
    05.02.2007, 11:41
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 05-02-2007 στις 11:39 έγραψε...

    Και εγώ ''φοβάμαι'' ότι θα συμφωνήσω και με τους δυο...



    το 'ξερα!!! είστε σίγουρα κι άλλοι, μη φοβάστε, βγείτε μπροστά!
    xouzoura
    05.02.2007, 11:51
    Ας ενωθούμε όλοι λοιπόν!!!! Έχω δώσει αρκετό αγώνα ως τώρα γι 'αυτό!!!! Ας γίνουμε πολλοί!!!!

    χιχιχιχιχι!!!!
    mousikofilh
    05.02.2007, 11:53
    Παράθεση:

    Το μέλος babisdr στις 05-02-2007 στις 11:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 05-02-2007 στις 11:39 έγραψε...

    Και εγώ ''φοβάμαι'' ότι θα συμφωνήσω και με τους δυο...



    το 'ξερα!!! είστε σίγουρα κι άλλοι, μη φοβάστε, βγείτε μπροστά!





    kotsiroula
    05.02.2007, 16:47
    Παράθεση:

    Το μέλος skyllas στις 02-02-2007 στις 22:22 έγραψε...

    Χατζηγιαννης!
    Αντε γιατι πολυ ψηλα πηρε τον αμανε...



    θα συμφωνησω σε αυτο....
    οχι οτι δεν μου αρεσει τον ακουω και "λιωνω" που λεει ο λογος...
    αλλα δεν μου αρεσε κατι που ειπε..
    ρωτηθηκε λοιπον αν θα πηγαινε ξανα στην eurovision και απαντησε οτι αυτα ειναι για τα νεα παιδια...
    τι λοιπον αυτος ειναι χρονια στην μουσικη και στην δισκογραφια?
    δεν μπορω να τον καταλανω....
    ενταξει ολοι οι καλλιτεχνες λιγο πολυ "καβαλανε" το καλαμι καποια στιγμη αλλα αυτος το παρα εκανε....
    ξερω οτι το τοπικ δεν ειναι για να κρινουμε καλλιτεχνες αλλα δεν αντεξα ηθελα να το πω....
    Margarita1
    05.02.2007, 17:33
    Παράθεση:

    Το μέλος kotsiroula στις 05-02-2007 στις 16:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος skyllas στις 02-02-2007 στις 22:22 έγραψε...

    Χατζηγιαννης!
    Αντε γιατι πολυ ψηλα πηρε τον αμανε...



    θα συμφωνησω σε αυτο....
    οχι οτι δεν μου αρεσει τον ακουω και "λιωνω" που λεει ο λογος...
    αλλα δεν μου αρεσε κατι που ειπε..
    ρωτηθηκε λοιπον αν θα πηγαινε ξανα στην eurovision και απαντησε οτι αυτα ειναι για τα νεα παιδια...
    τι λοιπον αυτος ειναι χρονια στην μουσικη και στην δισκογραφια?
    δεν μπορω να τον καταλανω....
    ενταξει ολοι οι καλλιτεχνες λιγο πολυ "καβαλανε" το καλαμι καποια στιγμη αλλα αυτος το παρα εκανε....
    ξερω οτι το τοπικ δεν ειναι για να κρινουμε καλλιτεχνες αλλα δεν αντεξα ηθελα να το πω....


    Με συγχωρείς αλλά θα διαφωνήσω.Αυτό που εννούσε ήταν να πηγαίνουν τραγουδιστές νέοι στη δισκογραφία,όπως φέτος ο Σαρμπέλ,η Τάμτα κάτι στο οποίο συμφωνώ!Δεν χρειάζεται να ανάγουμε την γιουροβίζιον σε εθνικό ζήτημα προσπαθώντας να στέλνουμε τόσο γνωστούς τραγουδιστές!Σιγά το θεσμό στο κάτω-κάτω!
    Συγνώμη για το άσχετο επί του θέματος αλλά ήθελα να απαντήσω σε κάτι!