ελληνική μουσική
    465 online   ·  210.908 μέλη

    Μαύρη Λίστα τραγουδιστών!

    kotsiroula
    06.02.2007, 16:21
    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 05-02-2007 στις 17:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kotsiroula στις 05-02-2007 στις 16:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος skyllas στις 02-02-2007 στις 22:22 έγραψε...

    Χατζηγιαννης!
    Αντε γιατι πολυ ψηλα πηρε τον αμανε...



    θα συμφωνησω σε αυτο....
    οχι οτι δεν μου αρεσει τον ακουω και "λιωνω" που λεει ο λογος...
    αλλα δεν μου αρεσε κατι που ειπε..
    ρωτηθηκε λοιπον αν θα πηγαινε ξανα στην eurovision και απαντησε οτι αυτα ειναι για τα νεα παιδια...
    τι λοιπον αυτος ειναι χρονια στην μουσικη και στην δισκογραφια?
    δεν μπορω να τον καταλανω....
    ενταξει ολοι οι καλλιτεχνες λιγο πολυ "καβαλανε" το καλαμι καποια στιγμη αλλα αυτος το παρα εκανε....
    ξερω οτι το τοπικ δεν ειναι για να κρινουμε καλλιτεχνες αλλα δεν αντεξα ηθελα να το πω....


    Με συγχωρείς αλλά θα διαφωνήσω.Αυτό που εννούσε ήταν να πηγαίνουν τραγουδιστές νέοι στη δισκογραφία,όπως φέτος ο Σαρμπέλ,η Τάμτα κάτι στο οποίο συμφωνώ!Δεν χρειάζεται να ανάγουμε την γιουροβίζιον σε εθνικό ζήτημα προσπαθώντας να στέλνουμε τόσο γνωστούς τραγουδιστές!Σιγά το θεσμό στο κάτω-κάτω!
    Συγνώμη για το άσχετο επί του θέματος αλλά ήθελα να απαντήσω σε κάτι!


    δεν θα διαφωνησω και εγω σε αυτο που λες...
    εγω απλα την γνωμη μου ειπα και τι με χαλασε σε αυτο που ειπε...
    αυτος αν πηγαινε θα ηταν κατι ομορφο...
    γιατι και νεος ειναι και ομορφος και φωνη εχει....και ειληκρινα με ενοχλησε αυτο που ειπε......
    ageras
    06.02.2007, 16:24
    Aν θέλετε να συνεχίσετε την συζήτηση για τον Χατζηγιάννη υπάρχει το ανάλογο τόπικΧατζηγιάννης

    XeniaRodo
    06.02.2007, 16:32
    Mπορούμε να κάνουμε και μαύρη λίστα μουσικών γιατί είναι κάννας-δυο που μου τη δίνουν?
    kotsiroula
    06.02.2007, 16:52
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 06-02-2007 στις 16:32 έγραψε...

    Mπορούμε να κάνουμε και μαύρη λίστα μουσικών γιατί είναι κάννας-δυο που μου τη δίνουν?




    elzaatar
    07.02.2007, 09:13
    Ο ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΣ(ζωρζ νταλαρί) ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΙΚΟΣ(βαρθακούρης=πάριος)
    Κατι να με φυλάει από δαύτους. Φανταστείτε ότι σε 70GB τραγούδια ο ερωτικός δεν υπάρχει ούτε σαν τρίτη φωνή. Για τον ακατανόμαστο αναγκάστηκα εξ΄αιτίας του Βασίλη Παπακωνσταντίνου να τον εξαφανίσω από εξώφυλλα και τραγούδια.

    dimicupo
    13.02.2007, 11:59
    ΟΛΟΙ και ΟΛΕΣ ξιπασμένοι σκύλοι και σκύλες που ζούν και εκπροσωπούν τη βλαχογκλαμουρόχλιδα!!! Δέ φτάνει που είναι άφωνοι,ατάλαντοι και κοινωνικά αμόρφωτοι,χρησιμοποιούν τον ιερό δρόμο της μουσικής για να βγάλουν τη σαπίλα και την βλακεία τους προς τα έξω.Τους συχαίνομαι ανεξαιρέτως και τους υποτιμώ για να καλύψω και τυχόν κενά,γιατί άν τους τιμούσα θα υπήρχε λόγος.
    Και για να είμαι αυτός που είμαι κι άς φάω μπάν.....το ίδιο ισχύει και για οσους/οσες τους βρίζετε και χορεύετε πάνω στα τραπέζια τους και απο κάτω οι ....μπάκακες χειροκροτάνε με iq και υπερηφάνεια...μελιτζάνας...
    angel21
    13.02.2007, 14:51
    Απλα ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ...Δεν αντεχεται ο αν8ρωπος...
    Eliza21
    13.02.2007, 16:44

    χαντζηlohn
    και χατζης- παιτέρης. hallo?????? τι τους βρίσκουν ήθελα να ήξερα..........
    Sweetdreamer
    16.02.2007, 16:51
    Μπήκα στον πειρασμό να παραθέσω κι εγώ μαύρη λίστα τραγουδιστών κι ίσως και να το έκανα - συγγνώμη αλλά δεν θυμάμαι - το θεωρώ όμως όχι μόνον λάθος κι άσκοπο να προβαίνουμε στην... σύνταξη τέτοιων λιστών αλλά κι αντιδημοκρατικό καθώς έμμεσα αμφισβητούμε το δικαίωμα σε αυτούς τους τραγουδιστές και τις τραγουδίστριες αλλά και τους/τις θαυμαστές/θαυμάστριες τους το δικαίωμα της ελεύθερης έκφρασης.
    Σκεφτείτε μόνον το πιο απλό παράδειγμα: όπως εμείς κάναμε λίστες με την Βανδή, την Καλομοίρα, την Λαίδη Αγγελικούλα και άλλους έτσι και κάποιοι άλλοι μπορεί να κάνουν λίστες με τραγουδιστές/τραγουδίστριες του έντεχνου ή της ροκ...
    Και ξέρετε και κάτι, εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η Μελίνα Κανά π.χ., θεωρώ όμως πολύ καλή φωνή και σκηνική παρουσία την Άννα Βίσση και μου αρέσει ένα μεγάλο μέρος του ρεπερτορίου της... ενώ ταυτόχρονα μου αρέσει και η Ελευθερία Αρβανιτάκη, η Χάρις Αλεξίου, η Ελένη Βιτάλη, αλλά και η Annie Lennox, η Patti Smith, h Janis Joplin και πολλές άλλες και άλλοι... με όλα αυτά θέλω να πω ότι στην τέχνη και στη μουσική βεβαίως δεν υπάρχουν στεγανά...

    sunny_girl
    21.02.2007, 10:54
    ...Κολετσα...Θεος φυλαξει...
    την ακουω και... ....τα νευρα μου!!!
    ANNAMARAKI
    21.02.2007, 17:58
    Παράθεση:

    Το μέλος babisdr στις 05-02-2007 στις 11:30 έγραψε...

    φοβάμαι να το πω....................................................................................
    .............................................................................................................

    όχι,θα το πω: Ν Τ Α Λ Α Ρ Α Σ

    (συγνώμη... )


    (συμφωνω απολυτα ..ουτε και σε μενα μου αρεσει ο Νταλαρας)σορυ παιδια αλλα γουστα ειναι αυτα!
    rory166
    21.02.2007, 18:04
    Παράθεση:

    Το μέλος babisdr στις 05-02-2007 στις 11:30 έγραψε...

    φοβάμαι να το πω....................................................................................
    .............................................................................................................

    όχι,θα το πω: Ν Τ Α Λ Α Ρ Α Σ

    (συγνώμη... )


    (μη βαρέσετε όλοι μαζί, ένας-ένας, έχω και μια νευρίτιδα που με πεθαίνει αυτές τις μέρες)



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : babisdr στις 05-02-2007 11:33 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : babisdr στις 05-02-2007 11:35 ]





    Μη φοβασαι,ειδικα στο musicheaven το αντι-Νταλαρικο κινημα ειναι αρκετα ισχυρο..

    και τώρα ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει....."ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΠΟΝΥΥΥΥΥ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΠΟΝΥΥΥ...."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rory166 στις 21-02-2007 19:59 ]


    babisdr
    22.02.2007, 04:31
    Παράθεση:

    Το μέλος ANNAMARAKI στις 21-02-2007 στις 17:58 έγραψε...

    (συμφωνω απολυτα ..ουτε και σε μενα μου αρεσει ο Νταλαρας)σορυ παιδια αλλα γουστα ειναι αυτα!



    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 21-02-2007 στις 18:04 έγραψε...

    Μη φοβασαι,ειδικα στο musicheaven το αντι-Νταλαρικο κινημα ειναι αρκετα ισχυρο..

    και τώρα ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει....."ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΠΟΝΥΥΥΥΥ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΠΟΝΥΥΥ...."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rory166 στις 21-02-2007 19:59 ]





    *...και έτσι, ο μπάμπης αρχίζει να βγαίνει δειλά-δειλά απ'το καβούκι του...*

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : babisdr στις 22-02-2007 04:35 ]


    tsibitos
    22.02.2007, 08:00
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 30-01-2003 στις 01:00 έγραψε...

    Ποιούς έλληνες τραγουδιστές δεν θέλετε να ακούτε ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ;
    Ποιοί σας εκνευρίζουν από την στιγμή που θα ανοίξουν το στόμα τους για να πουν την πρώτη λέξη ενός τραγουδιού; Ποιοί πιστεύετε πως 'ανέβηκαν' στο χώρο βοηθούμενοι, ενώ στην πραγματικότητα η φωνή τους είναι καλή μόνο για να διώχνει τα κουνούπια;;;


    Επειδη ειπα εχει περασει πολυς - πολυς καιρος ειπα να ξαναβαλω το θεμα σε παραθεση για να το δουμε ολοι. Η δικη μου απαντηση θα ειναι μονο για τις 2 πρωτες ερωτησεις.. Δηλαδη ο συγκεκριμενος δεν θέλω να τον ακούω ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ και
    με εκνευρίζει από την στιγμή που θα ανοίξει το στόμα του για να πει την πρώτη λέξη ενός τραγουδιού. Παντως ειναι παρα πολλοι εκεινοι που λενε οτι ειναι μεγαλος ερμηνευτης κλπ κλπ. δεν θα διαφωνισω, γουστα ειναι αυτα... Απλα εμενα δε μ'αρεσει. Μιλαω για τον Βασιλη Παπακωνσταντινου. (Παντως δεν υποστηριζω οτι ανεβηκε στο χωρο βοηθουμενος.. Απλα επαναλαμβανω οτι γουστα ειναι αυτα!)


    Αλλη μια τραγουδιστρια που δεν την μπορω ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩΣ ειναι η κυρια Εφη Θωδη, η κοπελα ειναι στην κυριολεξια "για τα πανηγυρια"... Νομιζω οτι ειναι ΧΑΛΙΑ


    ---
    "Απο τα Σμυρνεϊκα του 20 στα λαικα του σημερα" Καθε πεμπτη βραδυ (Ξημερωματα παρασκευης) στις 02:00 Αποκλειστικα στο Music Heaven Radio...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 22-02-2007 08:03 ]


    xouzoura
    23.02.2007, 11:16
    Παιδιά ΕΛΕΟΣ ΞΑΝΑΑΑΑ!!!!!
    Μόλις ανακάλυψα την χειρότερη αντρική φωνή του ελληνικού πενταγράμμου!!!
    Χάζευα τις προάλλες στην τηλεόραση και στο Πολύ την Κυριακή είχε καλεσμένο τον Πετρέλη. Ρε παιδιά ειλικρινά, τί αίσχος είναι αυτό; Πρώτη φορά άκουσα τραγουδιστή που με αηδίασε. Μιλάω πολύ σοβαρά. Το θέμα δεν είναι αν είναι φάλτσος ή όχι(τόσοι και τόσοι είναι άλλωστε) αλλά το ότι η φωνή του είναι σαν να έχει -συγγνώμη για την έκφραση -φλέματα!

    Αίσχος!

    Tελικά αναρωτιέμαι όμως αν απάντησα στο σωστό topic. Η ερώτηση ήταν για τραγουδιστές.
    tolaruba
    23.02.2007, 11:21
    Παράθεση:

    Το μέλος xouzoura στις 23-02-2007 στις 11:16 έγραψε...

    Παιδιά ΕΛΕΟΣ ΞΑΝΑΑΑΑ!!!!!
    αλλά το ότι η φωνή του είναι σαν να έχει -συγγνώμη για την έκφραση -φλέματα!

    Αίσχος!





    mousikofilh
    23.02.2007, 12:56
    Παράθεση:

    Το μέλος xouzoura στις 23-02-2007 στις 11:16 έγραψε...

    Παιδιά ΕΛΕΟΣ ΞΑΝΑΑΑΑ!!!!!
    Μόλις ανακάλυψα την χειρότερη αντρική φωνή του ελληνικού πενταγράμμου!!!
    Χάζευα τις προάλλες στην τηλεόραση και στο Πολύ την Κυριακή είχε καλεσμένο τον Πετρέλη. Ρε παιδιά ειλικρινά, τί αίσχος είναι αυτό; Πρώτη φορά άκουσα τραγουδιστή που με αηδίασε. Μιλάω πολύ σοβαρά. Το θέμα δεν είναι αν είναι φάλτσος ή όχι(τόσοι και τόσοι είναι άλλωστε) αλλά το ότι η φωνή του είναι σαν να έχει -συγγνώμη για την έκφραση -φλέματα!

    Αίσχος!

    Tελικά αναρωτιέμαι όμως αν απάντησα στο σωστό topic. Η ερώτηση ήταν για τραγουδιστές.



    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!
    Και λίγα λες.
    Το είδα και εγώ αυτό και δεν πίστευα αυτό το πράγμα που άκουγα.
    Αυτός ο άνθρωπος κρατάει μαγαζί?
    Τι να πω...

    Crocodile
    20.08.2007, 02:42

    Δυσκολεύομαι να επιλέξω μόνο ένα πρόσωπο οπότε θα αναφέρω επτά τραγουδιστές που μου δημιουργούν αισθήματα αντιπάθειας:

    -Γιώργος Μαζωνάκης (ο οποίος σημειωτέον είναι απόφοιτος του τμήματος σύγχρονου τραγουδιού του Εθνικού Ωδείου!!!)

    -Γιώργος Μαργαρίτης (έλεος πια...)

    -Έφη Θώδη (σχεδόν δεν υπάρχει ούτε μία μέρα που να μην βγει στην τηλεόραση, μέχρι και στα δελτία ειδήσεων την δείχνουν...και μάλιστα για θέματα άσχετα με το τραγούδι όπως το πόσα ρούχα έχει στην ιματιοθήκη της)

    -Ελένη Τσαλιγοπούλου {#emotions_dlg.mad}

    -Χρήστος Δάντης (ικανός να μου προκαλέσει εμετό!){#emotions_dlg.wacko}

    -Δέσποινα Βανδή (και τα σκυλιά που γαβγίζουν...)

    -Φωτεινή Δάρρα (ασυμπαθής κουλτουριάρα...){#emotions_dlg.thumbdown}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Crocodile στις 26-05-2008 01:41 ]


    romantikos
    20.08.2007, 10:48
    XATZIGIANNHS!!!!
    mariza18
    20.08.2007, 11:49
    Δεν μπορώ να ακούω με τίποτα την Ελένη Τσαλιγοπούλου-από γυναίκες.Μπορεί να έχει σημειώσει λαμπρή καριέρα και να χει τραγουδήσει πλάι σε σπουδαία ονόματα,αλλά αυτή τη τσιρίδα στη φωνή δε την αντέχω..Τραγουδάει κατα τη γνώμη μου λες και φωνάζει!
    Από άντρες δεν αντέχω με τίποτα τον Γιάννη Κότσιρα..Όποτε τον ακούω νυστάζω και ψυχοπλακόνομαι!