ελληνική μουσική
    818 online   ·  210.853 μέλη

    Ιστορίες τρόμου-πνευματα

    sundaybellou
    25.07.2010, 18:13
    egw eixa kallesei ena pneuma me kati filous m alla dn hr8e...padws...twra ti na pistepsei kaneis...
    alexandrakoutsospyrou
    27.07.2010, 04:42

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΚΟΙΤΑΞΤΕ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΨΑΧΤΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΑ......ΑΛΛΑ Θ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΝΑ ΜΟΝΟ...

    ΛΟΙΠΟΝ,ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΑΙΔΙ)ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΩΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΗΝ ΤΟΥ,(ΤΑ ΕΙΧΑΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ) ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΘΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ Σ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ.ΤΗΝ ΕΙΔΕ,ΣΥΖΗΤΗΣΑΝ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ,ΚΑΙ ΑΦΗΣΑΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΤΗ ΦΩΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΕΛΙΔΑ.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΠΙΤΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΦΕΡΝΟΝΤΑΣ ΑΓΙΑΣΜΟ,ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ.ΤΩΡΑ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ,ΠΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΚΡΙΒΩΣ,ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΣΕ ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΚΑΗΚΕ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΦΡΙΚΑΡΑΝ ΛΙΓΟ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΗΡΘΕ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ Η ΨΥΧΗ ΤΗΣ ***** (ΔΕΝ Θ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ) ΜΟΥ ΑΝΗΚΕΙ.ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΗΞΕΡΕ ΜΟΝΟ Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΔΕ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙ ΑΥΤΟ?(ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ.)ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΝ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΧΕΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ **** ΔΕ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΕΝΤΕΛΕΙ,Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΡΩΤΗΣΕ ΜΙΑ ΠΟΥ ΗΞΕΡΕ ΑΠ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΜΑΓΕΙΑ.ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ,Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΡΕΛΑ ΘΡΗΣΚΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.


    -----------------
    alex

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexandrakoutsospyrou στις 27-07-2010 04:45 ]


    musichell
    27.07.2010, 18:30

    πωπω,,,ανατρίχιασα Αλεξάνδρα....δηλαδή του έστελνε μηνύματα ο Διάβολος?Έχει τον αριθμό του?Ποιός ειναι?Δεν είναι ολο 6αρια πάντως,,το έχουν προλάβει οι κλειδαράδες αυτό το νούμερο....στείλτο αν το έχεις πάντως για να κανονίσω να πάω σε κανένα μεταλλάδικο με τον Διάβολο...αν θές έλα κι εσύ κοντά..

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cat66 στις 27-07-2010 18:41 ]


    ulala
    31.07.2010, 18:01

    η ιστορια ειναι για μια φιλη μου ..

    σημερα ειναι 23 χρονων,
    η ιστορια ειναι αλη8ινη 100000% δεν ειναι ψεματα γιατι το εχουμε ψα3ει και το εχουμε επιβεβαιωσει πανω απο 3ο φορες εγγυημενα .. ! οποιος δεν με πιστευει .. να μου απαντησει εδωω..Innocent

    ξεκιναωω..:

    οταν η κοπελα πηγαινε δημοτικο (5η δημοτικου) ζουσε σε μια πολη .. λιγο εξω απο την πρεβεζα .. ! 
    εμπλε3ε με μια παρεα πολυ μεγαλυτερων παιδιων απο εκεινη .. με εκεινους ηταν μαζι για περιπου ενα χρονο .. και καθε μερα ηταν ε3ω και διασκεδαζαν ..! μια μεραα αποφασισανεε να κανουνε ενα πιτζαμα παρτυ στο σπιτι ενος απο εκεινων των παιδιων .. ! καλεσανε και την μαρια(ετσι την λενε την κοπελα) εκεινη χωρις καμια σκεψη δεχτηκε.

     

    εφτασε η μερα..

    μπηκε μεσα στο δωματιο οπου βρισκονταν τα παιδια ..

    ομως ηταν σκοτεινα..δεν εβλεπε τιποτα..μονο κατι φωνες ακουγε..

    δεν της αρεσε καθολου.. αυτα τα παιδια λοιπον .. κανανε το λεγομενο ''τραπεζακι'' καλουσανε πνευματα απο το παρελθον .. και λεγανε κατι σατανιστικα λογια .. σχεδον ακαταλαβιστηκα για την μαρια ..

    προχωρησε να δει αλλα η ατμοσφαιρα ηταν πολυ ασφικτικη και τρομακτικη που αποφασισε να φυγει τρεχοντας .. η πορτα ομως εκλεισε με δυναμη μπροστα της κλειδονοντας την μεσα .. εκει ,, μεσαα στον φοβο..αρχιζε να ουρλιαζει δυνατα αλλα κανενας δεν της εδινε σημασια ..

    αλλα 3αφνικαα .. ενα δυνατο φως πεταχτηκεε .. και ακουστηκαν καποια λογιαα .. περιεργαα ασυνι8ισταα .. σαν αυτοο το βιντεακι

    τρομα3εεεε τοσοοο πολυ κανενας δεν μπορουσε να την βοη8ησει πιαα ..

    υπηρχεε μιαα καταραα που ελεγε οτι οταν εμφανιστει το πνευμα παγιδευεται σε ενα μονο προσωπο απο ολα αυτα που βρισκονται μεσα στο δωματιο .. και δυστυχως..επιλεχτηκε η μαρια..η οποια ουρλιαζεε κανενας δεν μπορουσε να την βοη8ησει .. ολοι γελαγαν απο την χαρα τους σαν να η8ελαν να την 3εφορτο8ουν .. εκεινη ειχε κουλουριαστει στη γωνια και ειχε κλεισει τα ματια της .. οι υπολοιποι σηκω8ηκαν σιγα σιγα και βγηκαν απο το δωματιο και την αφησαν μονη της με το πνευμα μεσα να τριγυρναει γεματο εκδικηση και τρομο..

    η μαρια προσπα8ουσε να βρει ενα σταυρουδακι που της ειχε δωσει η γιαγια της λιγο πριν πε8ανει και της ειχε πει να το εχει παντα μαζι της για τυχον απροοπτα .. η μαριαα σκεφτηκε αυτα που της ειχε πει η γιαγια της .. και καποιες ιστοριες σαν αυτην που ζουσε τωρα η ιδια..με λιγα λογια σαν να τη ειχε προειδοποιησει .. για αυτο που 8α γινοτανε ..

    αρχισε να λεει την προσευχη της πιστευοντας οτι ετσι 8α φυγει αλλα ε3οργιζε περισσοτερο το πνευμα .. που σιγα σιγα την πλησιαζε περισσοτερο .. (το πνευμα δεν φαινοταν απλα και μονο η σκεψη και ο 8ορυβος που εκανε το αντιλαμβανοταν η μαρια για το που βρισκοταν γιατι οπως ολοι 3ερουμε τα μνευματα δεν μπορουμε να τα δουμε{#emotions_dlg.eek})

    τοτε εκεινη τη στιγμη σκεφτηκε οτι ηταν καλυτερα να 3ερεις παρα να μην 3ερεις τι 8α συμβει ... ετσι λοιπον πηρε την αποφαση να σηκω8ει 3εροντας οτι η απλη και χαρουμενη ζωη της 8α τελειωσει εκει ..

    ετσι εφαιρνε στο μυαλο της ολες τις ωραιες σκεψεις απο την μεχρι τωρα ζωη της ..

     

     

    μετα απο χρονιαα..

    κα8ε βραδυ στον υπνο της εβλεπε εκεινη ρη στιγμη .. και απο τοτε την κυνηγαει ενασ δαιμονας μεσα της ..

    εκτος απο φετος που .. πηγε να την ε3ορκισουν ..

    οποιος μπορει να φανταστει τι εγινε εκεινη τη νυχτα ας το γραψει .. και εγω 8α απαντησωω..!!

     

     


    musichell
    31.07.2010, 18:30
    κάψιμο.....τι πίνετε ρε?
    yiannakis
    12.08.2010, 21:41

    Παράθεση:

    Το μέλος ulala στις 31-07-2010 στις 18:01 έγραψε...

    η ιστορια ειναι για μια φιλη μου ..

    σημερα ειναι 23 χρονων,
    η ιστορια ειναι αλη8ινη 100000% δεν ειναι ψεματα γιατι το εχουμε ψα3ει και το εχουμε επιβεβαιωσει πανω απο 3ο φορες εγγυημενα .. ! οποιος δεν με πιστευει .. να μου απαντησει εδωω..Innocent

    ξεκιναωω..:

    οταν η κοπελα πηγαινε δημοτικο (5η δημοτικου) ζουσε σε μια πολη .. λιγο εξω απο την πρεβεζα .. ! 
    εμπλε3ε με μια παρεα πολυ μεγαλυτερων παιδιων απο εκεινη .. με εκεινους ηταν μαζι για περιπου ενα χρονο .. και καθε μερα ηταν ε3ω και διασκεδαζαν ..! μια μεραα αποφασισανεε να κανουνε ενα πιτζαμα παρτυ στο σπιτι ενος απο εκεινων των παιδιων .. ! καλεσανε και την μαρια(ετσι την λενε την κοπελα) εκεινη χωρις καμια σκεψη δεχτηκε.

     

    εφτασε η μερα..

    μπηκε μεσα στο δωματιο οπου βρισκονταν τα παιδια ..

    ομως ηταν σκοτεινα..δεν εβλεπε τιποτα..μονο κατι φωνες ακουγε..

    δεν της αρεσε καθολου.. αυτα τα παιδια λοιπον .. κανανε το λεγομενο ''τραπεζακι'' καλουσανε πνευματα απο το παρελθον .. και λεγανε κατι σατανιστικα λογια .. σχεδον ακαταλαβιστηκα για την μαρια ..

    προχωρησε να δει αλλα η ατμοσφαιρα ηταν πολυ ασφικτικη και τρομακτικη που αποφασισε να φυγει τρεχοντας .. η πορτα ομως εκλεισε με δυναμη μπροστα της κλειδονοντας την μεσα .. εκει ,, μεσαα στον φοβο..αρχιζε να ουρλιαζει δυνατα αλλα κανενας δεν της εδινε σημασια ..

    αλλα 3αφνικαα .. ενα δυνατο φως πεταχτηκεε .. και ακουστηκαν καποια λογιαα .. περιεργαα ασυνι8ισταα .. σαν αυτοο το βιντεακι

    τρομα3εεεε τοσοοο πολυ κανενας δεν μπορουσε να την βοη8ησει πιαα ..

    υπηρχεε μιαα καταραα που ελεγε οτι οταν εμφανιστει το πνευμα παγιδευεται σε ενα μονο προσωπο απο ολα αυτα που βρισκονται μεσα στο δωματιο .. και δυστυχως..επιλεχτηκε η μαρια..η οποια ουρλιαζεε κανενας δεν μπορουσε να την βοη8ησει .. ολοι γελαγαν απο την χαρα τους σαν να η8ελαν να την 3εφορτο8ουν .. εκεινη ειχε κουλουριαστει στη γωνια και ειχε κλεισει τα ματια της .. οι υπολοιποι σηκω8ηκαν σιγα σιγα και βγηκαν απο το δωματιο και την αφησαν μονη της με το πνευμα μεσα να τριγυρναει γεματο εκδικηση και τρομο..

    η μαρια προσπα8ουσε να βρει ενα σταυρουδακι που της ειχε δωσει η γιαγια της λιγο πριν πε8ανει και της ειχε πει να το εχει παντα μαζι της για τυχον απροοπτα .. η μαριαα σκεφτηκε αυτα που της ειχε πει η γιαγια της .. και καποιες ιστοριες σαν αυτην που ζουσε τωρα η ιδια..με λιγα λογια σαν να τη ειχε προειδοποιησει .. για αυτο που 8α γινοτανε ..

    αρχισε να λεει την προσευχη της πιστευοντας οτι ετσι 8α φυγει αλλα ε3οργιζε περισσοτερο το πνευμα .. που σιγα σιγα την πλησιαζε περισσοτερο .. (το πνευμα δεν φαινοταν απλα και μονο η σκεψη και ο 8ορυβος που εκανε το αντιλαμβανοταν η μαρια για το που βρισκοταν γιατι οπως ολοι 3ερουμε τα μνευματα δεν μπορουμε να τα δουμε{#emotions_dlg.eek})

    τοτε εκεινη τη στιγμη σκεφτηκε οτι ηταν καλυτερα να 3ερεις παρα να μην 3ερεις τι 8α συμβει ... ετσι λοιπον πηρε την αποφαση να σηκω8ει 3εροντας οτι η απλη και χαρουμενη ζωη της 8α τελειωσει εκει ..

    ετσι εφαιρνε στο μυαλο της ολες τις ωραιες σκεψεις απο την μεχρι τωρα ζωη της ..

     

     

    μετα απο χρονιαα..

    κα8ε βραδυ στον υπνο της εβλεπε εκεινη ρη στιγμη .. και απο τοτε την κυνηγαει ενασ δαιμονας μεσα της ..

    εκτος απο φετος που .. πηγε να την ε3ορκισουν ..

    οποιος μπορει να φανταστει τι εγινε εκεινη τη νυχτα ας το γραψει .. και εγω 8α απαντησωω..!!

     

     



    Εννοεις προφανως τη νυχτα που εγινε εκεινο το "παρτι" να υποθεσω...

    Μου έρχονται 2 πραγματα στο μυαλο

    Το πρωτο ειναι, οτι καταφερε να βγει απο εκεινο το δωματιο, ειτε απο μονη της ειτε καποιος τη βοηθησε (ισως και το πνευμα)

    Το δευτερο ειναι στο σημειο που λες οτι "εφερε στο μυαλο της ολες τις ωραιες σκεψεις" καπου αναμεσα σε αυτες μπλεκει με καποιο τροπο το πνευμα...

    Ειλικρινα ομως δεν παει το μυαλο μου...

    Πλιζζζ απαντησε γιατι εχει αρχιει να με τρωει η αγωνια!


    Fwteinh90
    13.11.2010, 01:09

    Παράθεση:

    Το μέλος revelation στις 27-06-2009 στις 00:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος stam82 στις 24-06-2009 στις 21:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος pan0s-paoki στις 23-06-2009 στις 12:35 έγραψε...

    ΑΚΟΥΣΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΣΤΕ.........ΗΤΑΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΠΗΡΑΜΕ 2 ΚΕΡΙΑ ΜΙΑ ΝΤΑΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΜΕ ΖΑΧΑΡΗ ΕΤΣΙ ΚΑΛΕΣΑΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΟΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ DAMA PIKA ΚΑΛΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΣΕ ΣΚΙΑ ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ [Α! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΟΜΕΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΕ ΚΑΠΙΟΝ ΑΛΛΟ ΒΑΣΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΚΥΚΛΟ ]ΚΑΙ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΣΘΗΣΗ ΣΒΗΝΟΥΜΕ ΤΑ ΚΕΡΙΑ ΚΑΙ ΒΓΕΝΕΙ ΕΝΑ ΦΩΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ  ΦΥΓΑΜΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΕΝΩ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΞΟΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΓΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΙΟ ΕΛΛΑΤΩΜΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΕΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΔΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΙΟΣ ΜΕ ΠΗΡΕ ΕΔΕΙΧΝΕ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΤΣΟΥΖΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΧΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.....

     

    Και μετά ξύπνησες και είπες " Πω ρε που... πάλι σχολείο σήμερα"!





    xaxaxa.... Εντάξει, θα είμαι ειλικρινής, δεν πιστεύω σε τίποτα αλλά υπάρχουν πράγματα που σε κάνουν να σκεφτείς αλλα το πιο πιθανό είναι ότι είναι πράγματα του μυαλού. Επίσης αυτό με τα όνειρα δεν είναι απαραίτητο να είναι μεταφυσικό φαινόμενο. Κάθε άλλο, έχετε ακούσει για την 6 αίσθηση (οχι την ταινία {#emotions_dlg.thumbdown}); Την έχουν τα ζώα και επίσης λέγεται ότι την έχουν και οι μητέρες. Εγώ δεν έχω να πω καμία ιστορία, για κάποιο λόγο δεν βλέπω όνειρα ή όταν δω καμιά φόρα είναι απλά άκυρα και συνάμα λίγο τρομακτικά αλλά τίποτα τέτοιο. Ίσως έχει να κάνει με την πίστη. Όμως ο καλύτερος μου φίλος μου είχε πει για μία φορά που ήταν στην κατασκήνωση πριν από 3-4 χρόνια και είδε στον ύπνο του ότι η γιαγιά του είχε πεθάνει στον ύπνο της και τα σκυλιά ούρλιαζαν από έξω. Μετά από λίγες μέρες που τελείωσε η κατασκήνωση έμαθε τα νέα του από τον πατέρα του (αυτός και τα αδέρφια του) και όντως είχε γίνει ότι είχε ονειρευτεί. Εγώ δείνω την ερμηνεία της 6ης αίσθησης που θεωρώ λογικό να υπάρχει και φυσικό. Όχι κάτι εξωπραγματικό. Γενικώς φαντάζομαι πολλά, προσωπικά, και πολύ τρομακτικά πράγματα και είναι ο κυριότερος λόγος που πιστεύω ότι γεννήματα μυαλού. Αν και δεν πιστεύω ότι είναι τρέλα όπως πολλοί ερμηνεύουν.



    Η γιαγια μου πεθανε στις 3 Φεβρουαριου στις 5 με 6 τα ξημερωματα (απ οτι μας ειπε ο γιατρος) ξαφνικα...Ο γιος της (ο θειος μου) εχει ενα σκυλο στην αυλη...Ο σκυλος λοιπον σπαραζε στο κλαμμα μερες και δεν μπορουσαμε να καταλαβουμε για ποιον λογο...Την προηγουμενη απ τη μερα που πεθανε η γιαγια μου το σκυλι ουρλιαζε τοσο δυνατα και ο θειος μου το μαλωνε αλλα δεν σταματουσε...Το πρωι που βρηκαμε τη γιαγια το σκυλι ειχε μπει στο σπιτακι του και εκλαιγε χαμηλοφωνα.Τοτε καταλαβαμε γιατι ουρλιαζε...Σταματησε να τρωει την τροφη του για μηνες και ειχε μεινει μισο (ειναι Καυκασιο ρατσα). Το σθμπερασμα ειναι οτι τα σκυλια και γενικοτερα τα ζωα προαισθανονται τον θανατο...Ηθελα να το αναφερω γιατι συμβαινει οντως αθτο το πραγμα... Επισης, σκεφτειτε πως ο θειος μου ελειπε συχνα και η γιαγια φρονυιζε το σκυλι τισ περισσοτερεσ φορεσ... Ακομη,κατι που συμβαινει σε μενα απο τοτε που πεθανε η γιαγια μου (η οποια με μεγαλωσε) ερχεται στον υπνο μου και μου χαμογελαει...Δυστυχως δε μου μιλαει αλλα ετσι μου δειχνει οτι ειναι καλα εκει πανω...Μονο μια φορα μου μιλησε στον υπνο μου και ανεφερε κατι που ειχα θεωρησει ασημαντο...Θυμαμαι οτι με ειχε παρει ο υπνος και ηρ8ε και με ρωτησε αν η αδερφη μου πληρωσε τον λογαριασμο...Μου φανηκε παραξενο αλλα το αγνοησα γιατι δεν χρωσταμε πουθενα...Μετα απο λιγες μερες πηρε τηλεφωνο στο σταθερο μας μια τυπισσα και ζητουσε λεφτα για ενα χαλι που ειχε αγορασει και ξεπληρωσει η γιαγια μου... Μου εχουν συμβει κ αλλα περιεργα με ονειρα που βγηκαν...κυριως με θανατους...


    zozefina-flower
    29.11.2010, 20:30

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 30-05-2008 στις 22:40 έγραψε...

    ουτε εμενα μου εχει τυχει τιποτα συνταρακτικο...

    εκτος απο μια φορα π ημουν πιο μικρη και ειχα παει στη κουζινα του σπιτιου μου και ειχα κλεισει την κουρτινα τ παραθυρου και μετα απο 5 λεπτα π ξαναπηγα την βρηκα ανοιχτη...ημουν εγω και η αδερφη μου σπιτι κι η αδερφη μου διαβαζε...

    αλλα δεν εδωσα πολυ σημασια(να μου πεις βεβαια αν δεν εδωσες σημασια που το θυμασαι??..ε,ενταξει τρομοκρατηθηκα λιγακι αλλα δεν πιστευω οτι ηταν πνευματα...εξαλλου τι πνευματα ειναι αυτα να παιζουν με τις κουρτινες και τα νευρα μας???){#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    Why are you wearing thet stupid man suit???

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 30-05-2008 22:41 ]


    koita borei kiolas na siko8ike h adelfh sou kai na mhn to katalabes .. !! to kanw ki egw polles fores kai to exo pa8ei leo <> kai mu lene <> kail leo <> kai mu lene <>  ...... xereis mporei na mhn to katalabes pneymata den iparxoun oute 8a iparxoun pote .. ola eine sth fantasia mas den 8a ginete tipota apolitos ... dn iparxoun pnemata ..... toulaxiston etsi pisteyw ...


    angelfriends
    30.11.2010, 18:30
    ειμαι καινουργιο μελος εδωω και 9ελω να σας μα8ω λιγοο...:)
    angelfriends
    30.11.2010, 18:30

    {#emotions_dlg.clap}ειμαι καινουργιο μελος εδωω και 9ελω να σας μα8ω λιγοο.....!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : angelfriends στις 30-11-2010 18:35 ]


    PHILIPPOSSM
    30.11.2010, 19:00

    ωχ ωχ ωχ  αν το παρει χαμπαρι αυτο το post η αλλη την βαψαμε.................


    Conspiratus
    01.12.2010, 00:06

    Παράθεση:

    Το μέλος zozefina-flower στις 29-11-2010 στις 20:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 30-05-2008 στις 22:40 έγραψε...

    ουτε εμενα μου εχει τυχει τιποτα συνταρακτικο...

    εκτος απο μια φορα π ημουν πιο μικρη και ειχα παει στη κουζινα του σπιτιου μου και ειχα κλεισει την κουρτινα τ παραθυρου και μετα απο 5 λεπτα π ξαναπηγα την βρηκα ανοιχτη...ημουν εγω και η αδερφη μου σπιτι κι η αδερφη μου διαβαζε...

    αλλα δεν εδωσα πολυ σημασια(να μου πεις βεβαια αν δεν εδωσες σημασια που το θυμασαι??..ε,ενταξει τρομοκρατηθηκα λιγακι αλλα δεν πιστευω οτι ηταν πνευματα...εξαλλου τι πνευματα ειναι αυτα να παιζουν με τις κουρτινες και τα νευρα μας???){#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    Why are you wearing thet stupid man suit???

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 30-05-2008 22:41 ]


    koita borei kiolas na siko8ike h adelfh sou kai na mhn to katalabes .. !! to kanw ki egw polles fores kai to exo pa8ei leo <> kai mu lene <> kail leo <> kai mu lene <>  ...... xereis mporei na mhn to katalabes pneymata den iparxoun oute 8a iparxoun pote .. ola eine sth fantasia mas den 8a ginete tipota apolitos ... dn iparxoun pnemata ..... toulaxiston etsi pisteyw ...



    Αν και την είχα ρωτήσει τότε την αδερφή μου κ μου είχε απαντήσει αρνητικά... εντάξει, ποτέ δεν είπα ότι πιστεύω ότι υπάρχουν φαντάσματα!... Απλά είμαι ανοιχτή σε όλες τις απόψεις!... Εξάλλου δεν μπορείς να αποδείξεις και το αντίθετο! Wink


    alexandra1985
    06.01.2011, 00:54

    Γεια σας ...Η δικια μου πρωσοπικη ιστορια σινευει στης 9 σεπτεμβριου...ηταν περιπου 10 το βραδυ και ενω ειχα κοιμισει την κορη μου η οποια εινε 3 ετων,ειχα ξαπλοσει στο σαλονι και εβλεπα τηλεοραση....περνοντας η ωρα αρχισα να νυσταζω...εκλεισα την τηλεοραση και γυρισα μπρουμιτα να κοιμιθω με το κεφαλι προς τον τοιχο...λιγο αργοτερα ενω ειμουν μεταξυ υπνου και ξιπνιου ακουω την τηλεοραση να πεζει δυνατα....σκεφτομε αποκλιετε ονειρευομε αφου την εκλεισα πριν λιγη ωρα....γυρναω κι ομωσ η τηλεοραση ηταν κλειστη..αυτο σινευει λιγο αργοτερα για αλλη μια φορα με την διαφορα οτι ηθελα να γυρισω το κεφαλι μου και δεν μπορουσα σαν καποιοσ να το κρατουσε..αρχισα να τρομαζω αλλα προτιμισα να το αγνοησω και να κοιμιθω αφου ειμουν σιγουρη οτι η τηλεοραση ηταν κλειστη..ολα αυτα μεταξη υπνου και ξιπνιου...μετα απο λιγο εσθανομε ενα πατημα στο χερι και ανοιξα τα ματια μου και ειδα την μορφη της κορης μου με φοντο μαυρο και να κραταει αγκαλια ενα μαξιλαρι προσπαθοντας να με παραμερισει για να ξαπλωσει μαζι μου..τρομαξα πολυ προσπαθουσα να σινιδιτοποιησω τι γινετε πεταχτικα και η μορφη εξαφανιστικε....τρομαξα μιπως επαθε κατι η μικρη ετρεξα στο δωματιο της και ομωσ δοξα το θεο κοιμοταν ησυχη....εκανα σαν να μην σιμβενει τπτ και ξαναξαπλωσα να ηρεμισω και επιτελουσ να κοιμιθω....επεσα παλι μπρουμιτα ...ενοιωθα μια απιστευτη παγωνια μεσα στο σπιτι και το ρολοι σαν να ειχε τρελαθει ενοιωθα αυτο το τικ τακ του δικτη μεσ τα αυτια μου ολοενα και πιο κοντα...ξαφνικα νοιωθω το κορμι μου να μουδιαζει ,να προσπαθω να σικοθω και να μην μπωρο καν να κουνισω εστο και στο ελαχιστω ...τοτε τα ειδα ολα αρχισα να λεω απο μεσα μου το πατερ ημων μα δεν γινοταν τπτ αρχισε να χειροτερευει ...στην προσπαθεια μου να μετακινιθω εστω και λιγο νοιωθω 2 χερια να πιανουν τισ πατουσεσ μου και να με τραβανε προσ τα κατω...ειλικρινα ενοιωσα να γλιστραω ...η καρδια μου κοντευε να σπασει...αρχισα να φωναζω η τουλαχιστων ετσι νωμιζα ΙΗΣΟΥΣ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΙΚΑΕΙ.....ΤΟΤΕ ΣΙΝΙΛΘΑ..σικοθικα ορθια αρπαξα το τηλ μου αλλα κοκαλοσα καθοσ ακουσα την καμπανα της γειτονικης εκλισιασ να χτυπαει 12,,,2 μερεσ μετα ηταν η γιορτη τησ κορης μου και πιγεναμε στα φαλασαρνα στην εκλησια οπου ο ανιψιος μου εχασε τον δρομο  επεσε σε ενα χωραφι..λιγεσ μερεσ μετα ειπα την ιστορια στον αδερφο μου και μου ειπε για την λεγομενη ΜΟΡΑ...διαβαστε το στο γκουγλ.....


    alexandra1985
    06.01.2011, 01:10

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 01-12-2010 στις 00:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος zozefina-flower στις 29-11-2010 στις 20:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 30-05-2008 στις 22:40 έγραψε...

    ουτε εμενα μου εχει τυχει τιποτα συνταρακτικο...

    εκτος απο μια φορα π ημουν πιο μικρη και ειχα παει στη κουζινα του σπιτιου μου και ειχα κλεισει την κουρτινα τ παραθυρου και μετα απο 5 λεπτα π ξαναπηγα την βρηκα ανοιχτη...ημουν εγω και η αδερφη μου σπιτι κι η αδερφη μου διαβαζε...

    αλλα δεν εδωσα πολυ σημασια(να μου πεις βεβαια αν δεν εδωσες σημασια που το θυμασαι??..ε,ενταξει τρομοκρατηθηκα λιγακι αλλα δεν πιστευω οτι ηταν πνευματα...εξαλλου τι πνευματα ειναι αυτα να παιζουν με τις κουρτινες και τα νευρα μας???){#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    Why are you wearing thet stupid man suit???

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 30-05-2008 22:41 ]


    koita borei kiolas na siko8ike h adelfh sou kai na mhn to katalabes .. !! to kanw ki egw polles fores kai to exo pa8ei leo <> kai mu lene <> kail leo <> kai mu lene <>  ...... xereis mporei na mhn to katalabes pneymata den iparxoun oute 8a iparxoun pote .. ola eine sth fantasia mas den 8a ginete tipota apolitos ... dn iparxoun pnemata ..... toulaxiston etsi pisteyw ...



    Αν και την είχα ρωτήσει τότε την αδερφή μου κ μου είχε απαντήσει αρνητικά... εντάξει, ποτέ δεν είπα ότι πιστεύω ότι υπάρχουν φαντάσματα!... Απλά είμαι ανοιχτή σε όλες τις απόψεις!... Εξάλλου δεν μπορείς να αποδείξεις και το αντίθετο! Wink



    οσο και αν δεν το πιστευεις υπαρχουν ,βεβαια ο καθε ενας εχει δικαιομα να πιστευει σε οτι θελει ....θα σου κανω μια αλλη ερωτηση .....φυσικα θα πιστευεις στο θεο και θα πιγενεισ στην εκλησια σαν ολους εμας τουσ χριστιανους...εχεις ομως αναροτιθει ποτε αν υπαρχει θεος????? και αν υπαρχει τον εχεισ δει??η απλα τελικα πιστευουμε σε οτι μας εχουν μαθει μεγαλονοντας???μην με παρεξιγισετε κι εγω ειμε χριστιανη και πιστευω στον θεο επειδης μου το εχουν φιτεψη απο μικρη στο μυαλο μου μεσα θα πιστεψω ομως ενα παραπανω σε ΑΥΤΟΝ οταν τον δω.....οπως ειδα και τα πνευματα καποτε


    freddieKrueger
    09.01.2011, 20:07

    Γιατί ενώ είμαστε προικισμένοι με 5 αισθήσεις άντε και κάποιοι από μας μια 6η να πιστεύουμε μόνο στα μάτια μας?

    Έχετε ακουστά τις οφθαλμαπάτες?Ο Ντειβιντ Κοπερφιλντ εξαφάνισε το άγαλα της Ελευθερίας μπροστά στα μάτια εκατοντάδων έκπληκτων θεατών...όμως όποιος στα αλήθεια πίστεψε στα μάτια του,είναι στ αλήθεια αφελής στην προκειμένη περίπτωση...Τα μάτια μας,τα αυτιά μας,η μύτη μας,η γεύση η η αφή μας μπορού και να μας γελάσουν...

    Ο Θεός δεν έχει μορφή,ούτε είναι πρόσωπο:Κάποτε πέρασα κι εγώ από τη φάση αμφισβήτησής του,αλλά 2 πράγματα με έκαναν να το ξανασκεφτώ:1)Άνθρωποι πολλάκις σοφότεροι,πλουσιότεροι σε γνώσεις και ικανότητες,μεγάλοι επιστήμονες και κατεξοχήν ορθολογιστές αποδέχονταν την ύπαρξη του Θεού...κι έτσι το πρώτο βήμα μεσα μου εγινε:ΔΕν μπορει εγω να μαι πιο μαγκας και υποψιασμενος κι εκεινοι πιο αφελείς η ανυποψίαστοι...ειδικά μάλιστα όταν μιλάς μαζί τους και διαπιστώνεις πως έχουν σκεφτεί όλα όσαο έχεις εσύ σκεφτεί και πως είναι άτομα ανοιχτόμυαλα και προοδευτικά

    2)Όταν Τον χρειάστηκα ήταν παρών και με βοήθησε...αυτό και μόνο αρκούσε για να μου αλλάξει τα πιστεύω μου...

    Γενικά καλό είναι να είμαστε ταπεινοί όταν πέρνουμε θέση σε θέματα όπως είναι η ύπαρξη του Θεού...


    poison-girl
    22.01.2011, 15:05

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 09-01-2011 στις 20:07 έγραψε...

    Γιατί ενώ είμαστε προικισμένοι με 5 αισθήσεις άντε και κάποιοι από μας μια 6η να πιστεύουμε μόνο στα μάτια μας?

    Έχετε ακουστά τις οφθαλμαπάτες?Ο Ντειβιντ Κοπερφιλντ εξαφάνισε το άγαλα της Ελευθερίας μπροστά στα μάτια εκατοντάδων έκπληκτων θεατών...όμως όποιος στα αλήθεια πίστεψε στα μάτια του,είναι στ αλήθεια αφελής στην προκειμένη περίπτωση...Τα μάτια μας,τα αυτιά μας,η μύτη μας,η γεύση η η αφή μας μπορού και να μας γελάσουν...

    Ο Θεός δεν έχει μορφή,ούτε είναι πρόσωπο:Κάποτε πέρασα κι εγώ από τη φάση αμφισβήτησής του,αλλά 2 πράγματα με έκαναν να το ξανασκεφτώ:1)Άνθρωποι πολλάκις σοφότεροι,πλουσιότεροι σε γνώσεις και ικανότητες,μεγάλοι επιστήμονες και κατεξοχήν ορθολογιστές αποδέχονταν την ύπαρξη του Θεού...κι έτσι το πρώτο βήμα μεσα μου εγινε:ΔΕν μπορει εγω να μαι πιο μαγκας και υποψιασμενος κι εκεινοι πιο αφελείς η ανυποψίαστοι...ειδικά μάλιστα όταν μιλάς μαζί τους και διαπιστώνεις πως έχουν σκεφτεί όλα όσαο έχεις εσύ σκεφτεί και πως είναι άτομα ανοιχτόμυαλα και προοδευτικά

    2)Όταν Τον χρειάστηκα ήταν παρών και με βοήθησε...αυτό και μόνο αρκούσε για να μου αλλάξει τα πιστεύω μου...

    Γενικά καλό είναι να είμαστε ταπεινοί όταν πέρνουμε θέση σε θέματα όπως είναι η ύπαρξη του Θεού...



     

     

    Επίσης υπάρχουν πολλοί πιο πολυμαθείς άνθρωποι από εμάς που είναι φασιστές, αυτό σημαίνει ότι έχουν δίκιο? Και ο Χίτλερ είχε πολλές γνώσεις... Επειδή οι επίστημονες ξέρουν πιο πολλά από εμάς αυτό δεν τους κάνει πιο σοφούς και έμπειρους! Ίσως ξεφεύγω από το θέμα αλλά ήθελα να δώσω ένα παράδειγμα...

    Όταν έχει να κάνει με τη πίστη του ανθρώπου, το νόημα της ζωής και άλλα παρόμοια ζητήματα, βασικό ρόλο παίζει και ο χαρακτήρας του ατόμου...

    Για να μπω στο θέμα, δε μ' αρέσει να αμφισβητώ πράγματα χωρίς να έχω αποδείξεις...και το ότι δεν έχω δει πνεύματα ή δεν έχω ζήσει κάποιο τέτοιο συμβάν δεν είναι απόδειξη! Πάντως θα μ' άρεσε η ιδέα να ζουν κάποια όντα γύρω μας τα οποία ούτε καν μπορούμε να τα δούμε, να τα νιώσουμε....


    Conspiratus
    25.01.2011, 04:22

    Παράθεση:

    Το μέλος alexandra1985 στις 06-01-2011 στις 01:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 01-12-2010 στις 00:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος zozefina-flower στις 29-11-2010 στις 20:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 30-05-2008 στις 22:40 έγραψε...

    ουτε εμενα μου εχει τυχει τιποτα συνταρακτικο...

    εκτος απο μια φορα π ημουν πιο μικρη και ειχα παει στη κουζινα του σπιτιου μου και ειχα κλεισει την κουρτινα τ παραθυρου και μετα απο 5 λεπτα π ξαναπηγα την βρηκα ανοιχτη...ημουν εγω και η αδερφη μου σπιτι κι η αδερφη μου διαβαζε...

    αλλα δεν εδωσα πολυ σημασια(να μου πεις βεβαια αν δεν εδωσες σημασια που το θυμασαι??..ε,ενταξει τρομοκρατηθηκα λιγακι αλλα δεν πιστευω οτι ηταν πνευματα...εξαλλου τι πνευματα ειναι αυτα να παιζουν με τις κουρτινες και τα νευρα μας???){#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    Why are you wearing thet stupid man suit???

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 30-05-2008 22:41 ]


    koita borei kiolas na siko8ike h adelfh sou kai na mhn to katalabes .. !! to kanw ki egw polles fores kai to exo pa8ei leo <> kai mu lene <> kail leo <> kai mu lene <>  ...... xereis mporei na mhn to katalabes pneymata den iparxoun oute 8a iparxoun pote .. ola eine sth fantasia mas den 8a ginete tipota apolitos ... dn iparxoun pnemata ..... toulaxiston etsi pisteyw ...



    Αν και την είχα ρωτήσει τότε την αδερφή μου κ μου είχε απαντήσει αρνητικά... εντάξει, ποτέ δεν είπα ότι πιστεύω ότι υπάρχουν φαντάσματα!... Απλά είμαι ανοιχτή σε όλες τις απόψεις!... Εξάλλου δεν μπορείς να αποδείξεις και το αντίθετο! Wink



    οσο και αν δεν το πιστευεις υπαρχουν ,βεβαια ο καθε ενας εχει δικαιομα να πιστευει σε οτι θελει ....θα σου κανω μια αλλη ερωτηση .....φυσικα θα πιστευεις στο θεο και θα πιγενεισ στην εκλησια σαν ολους εμας τουσ χριστιανους...εχεις ομως αναροτιθει ποτε αν υπαρχει θεος????? και αν υπαρχει τον εχεισ δει??η απλα τελικα πιστευουμε σε οτι μας εχουν μαθει μεγαλονοντας???μην με παρεξιγισετε κι εγω ειμε χριστιανη και πιστευω στον θεο επειδης μου το εχουν φιτεψη απο μικρη στο μυαλο μου μεσα θα πιστεψω ομως ενα παραπανω σε ΑΥΤΟΝ οταν τον δω.....οπως ειδα και τα πνευματα καποτε



    όπως ανέφερα και παραπάνω είμαι ανοιχτή σε όλες τις απόψεις, και δν έχει αποδειχτεί αν υπάρχουν ή όχι όποτε δεν θα δώσω εγώ απάντηση σε αυτό.

    όσο για το αν πιστεύω στον Θεό θα σ απαντήσω αρνητικά. κ ούτε εκκλησία πάω. θα συμφωνήσω βέβαια ότι στις περισσότερες περιπτώσεις πιστεύουμε σε ότι έχουμε μάθει ή μας έχουν μάθει να πιστεύουμε δυστυχώς, αλλά νομίζω ότι θα βγούμε off topic αν ξεκινήσουμε μια τέτοια κουβέντα. {#emotions_dlg.oops}

    {#emotions_dlg.beer}


    NickOsiatistinos
    23.11.2011, 17:39

    Αυτο το συμβαν συνεβει το Σαββατο που μας περασε(19/11/2011).

    Μια φιλη μου μαλοσε με μια αλλη,οποτε εφυγε απο το μερος που ιμασταν.Εγω και ενας φιλος μου πηγαμε να τιν ψαξουμε (οταν μαλονει η φιλη μου παει στο νεκροταφειο και κρυβεται στα κοκκαλα των νεκρων).Οταν φτασαμε στο νεκροταφειο ειδαμε πανο απο το κτιριο που στεγαζονται τα κοκκαλα να περναει κατι κατασπρο και πολλυ γρηγορο.Λεμε πος ηταν κανενα γρηγορο πουλι.Αυτο συνεβει στισ 11 και 30.Στις 12 ιπαμε να μαζεφτουμε σπιτια μας.Το σπιτι μου και εμενα και του φιλου μου ινε μετα το νεκροταφειο.Ξαναπερναμε απο το νεκροταφειο και πανο απο το κτιριο των κοκκαλων ειδαμε πολλα τετια ασπρα πραγματα που ειχαν εναν κυκλο στην μεση ειχαν κερια και εψαλαν κατι ακαταλαβιστικο.Επισις λεγεται πος το συκγεκριμενο νεκροταφειο ινε "περασμα"τον ψυχων.Οταν το ειδαμε τι λετε οτι εγινε?


    akis0teris0lefteris
    18.03.2012, 15:04
    nick μαλλον αυτη η φιλη σου πεθανε απο οτι καταλαβα... εμενα η δικη μου εμπιρια ειναι σοκαριστικη εδω και κατι χρονια βλεπω νεκρους να περπατανε μεσα στο σπιτι μου και πολλες φορες βλεπω ενα μικρο κορτσι να καθεται κοντα μου και να το βλεπω μονο εγω το ελεγα στους φιλους μου και δεν εβλεπαν τιποτα και με ελεγαν τρελο δεν αντεχωωωωωωωωωωω βλεπω σινεχια προσοπα που εχουν πεθανει και στον υπνο μου παντα βλεπω νεκρους...τι λετε να κανω?
    xristosmatiasrethymno
    04.08.2012, 13:25

    Εγω ο Γιωργος ο Βλεντινος και ο Βασιλις ειχαμε παει στο σπιτι του βαλεντινου θελαμε να καλεσουμε ενα φαντασμα που λεγοταν νταμα πικα επειδη εγωτα χα κανι πανω μ δεν μπικα μεσα λοιπον το καλεσαν και βγηκε! τα παιδια εφιγαν τρεχοντας ηρτθαν κατω και μου τα ειπαν ολα μετα απο ενα λεπτο ειδαμε το τερασ (φαντασμα) να βγαινει απο το  παραθυρο και ειρθαν να μηνουν διπλα στο δικο μου σπιτι τοτε ειχαν μινι μια εβδομαδα η διο στο σπιτι το παλιο αλλα καθε τελοσ της εβδομαδασ πρεπι τιν νυχτα να εχεις ανοιχτο το φως γιατι αντε για και τωρα ζει στη βουλγαρια     Αφιερωνω στον Βαλεντινο!