ελληνική μουσική
    521 online   ·  210.866 μέλη

    Dima Bilan. Τον γνώρισα απο κοντα

    sakisarabatzis
    12.06.2008, 21:10

    DIMA BILAN. Ετυχε να τον γνωρίσω περυσι απο κοντα {Αυγ.2ΟΟ7]σε συναυλία του στη Θεσσαλονίκη,να συζητήσουμε γύρω απο πολλα θέματα μουσικής και να τραγουδήσουμε μαζί επι σκηνής μια ιταλική καντσονέτα{εκτός προγράμματος].Ειναι ενα νέο παιδι με μεγάλη μουσικότητα και πηγαιο ταλεντο.Χαρηκα που ειχα μαζί του τη γνωριμία αυτή.[σχετικο φωτογραφικό υλικό στην ιστοσελίδα μου www.sakisarabatzis.gr]


    -----------------
    www.sakisarabatzis.gr ==={dvd-fotos]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 14-06-2008 00:53 ]


    LathosPathos
    13.06.2008, 23:43

    Παράθεση:

    Το μέλος sakisarabatzis στις 12-06-2008 στις 21:10 έγραψε...

    Ειναι ενα νέο παιδι με μεγάλη μουσικότητα και πηγαιο ταλεντο.



     

    Πραγματικά...{#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    Να γλεντήσει ένα βράδυ η καρδιά και να ξυπνήσει καινούργια.


     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : LathosPathos στις 13-06-2008 23:44 ]


    επισυναπτόμενα: dima.jpg 
    zabetistas
    13.06.2008, 23:56

    Το ¨ταλέντο¨ ειναι Αυρα?????? {#emotions_dlg.tt2}


    PashalinaMakia
    14.06.2008, 00:29

    Έχει τόσο ταλέντο όσο κι η Αλεξανδράτου!Μια χαρά μου φαίνεται στις φωτογραφίσεις του!

     


    parksons
    14.06.2008, 01:06

    οι περισσοτεροι σαν αυτον εδω εχουν μπερδεψει τους κοιλιακους με την φωνη {#emotions_dlg.thumbdown}


    LathosPathos
    14.06.2008, 02:20

    Παράθεση:

    Το μέλος zabetistas στις 13-06-2008 στις 23:56 έγραψε...

    Το ¨ταλέντο¨ ειναι Αυρα?????? {#emotions_dlg.tt2}



     

     

    Φίλτατε Βραδυνέ Τύπε, μάλλον για "Τζουμέρκα" πρόκειται...


    sea_like_eyes
    14.06.2008, 12:52

    καλα . . . καλα . . . συνεχιστε ! Τελικα υπάρχουν αυτιά που . . . κοιμούνται !

     

    Υ.Γ μερικούς-ες σας κάθεται τοοοοοοοοοοσο βαρύ να εχει κάποιος άνθρωπος και εμφάνιση και φωνή ? Σόδες παιδιά . . . σόδες με ξύδι (κι οχι λεμονάκι)

     

    Υ.Γ . . . Gnessin State Musical College-Academy . . . τι ? πως ? που ?

    Υ.Γ τα παραπανω σε περιπτωση που . . . δεν κανετε πλακα !


    gioreta
    14.06.2008, 13:45

    Παρολο που δεν τον παω(ξεκολληστε με μια eurovision..)ειναι μουικος(χωρις να λεω πως οποιος ειναι μουσικος παει να πει πως ειναι και ταλενταρα..)δεν ειναι και οτι ξετρελενομαι για τη φωνη του,Αλεξανδρατου συμφωνω!!!(σε οτι αφορα χαρακτηρα βεβαια γιατι συμφωνα με αυτο που μας εδειξε,δεν νομιζω να εφταιγε ο αναδρομος ερμης...αλλα τεσπα..)

    ..κατι λεει εν ολιγης....


    PashalinaMakia
    14.06.2008, 14:03

    Έχει ωραία φωνή..Δεν το συζητάμε...Αλλά έχιε ταλέντο όπως κι Αλεξανδράτου στις φωτό....Cool


    sea_like_eyes
    14.06.2008, 14:29

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 14-06-2008 στις 14:03 έγραψε...

    Έχει ωραία φωνή..Δεν το συζητάμε...Αλλά έχιε ταλέντο όπως κι Αλεξανδράτου στις φωτό....Cool



    μα . . . μιλαμε για δυο ατομα που η μονη σχεση που εχουν με το Modeling ειναι τα . . . φραγκα-προβολη ! Να μου λείπει !Στην Ελλαδα υπάρχουν μετρημένα στα δάχτυλα άτομα που ασχολούνται αποκλειστικά με το modelling (Και από γυναίκες . . . κι απο άντρες)!Οι photos που βγαινουν στην επικαιρότητα ειναι συνήθως καραπροκλητικές. . . με μονο αποτελεσμα . . . τα φραγκα-προβολη !

    Και ο.k . . . το οτι κάνεις μια photo shoot δεν σημαίνει οτι είσαι στον χωρο . . .

    Γενικοτερα εχουμε την ταση να θεοποιούμε (οσον αφορα την ομορφιά) ηθοποιούς ,τραγουδιστές κτλ . . . αααααααααααλλο το ενα . . . ααααααααααααλλο το άλλο . . . άλλο το Modelling . . . αλλο το τραγούδι . . . αααααλλο . . . ααααααλλο . . .

    Οπως η ξανθια ''καλλονή'' . . . τι εκανε ? Εξωτετικο ? τι-πο-τα . . .

     

    Υ.Γ αν το λες ειρωνικά τότε . . . o.k ! Aν πάλι οχι . . . γούστα ειναι αυτά !Απλα θεωρώ πως . . . ο καθένας στον χώρο του είτε αυτό λέγεται τραγούδι . . . ειτε Modeling . . . είτε δεν ξέρω κι εγώ τι . . .

    Υ.Γ Gioreta . . . δεν ακουω Dima . . . δεν μου λενε κατι τα songs του! Απλα παραδέχομαι πως εχει σπουδάσει το αντικείμενο . . . και φωνή έχει . . . και ψηλά εχει φτάσει (καριέρα ,μύτη κτλ) . . . και έπεται συνέχεια !

     


    PashalinaMakia
    14.06.2008, 14:34

    Καλέ γτ να το πω ειρωνικά?


    sea_like_eyes
    14.06.2008, 14:41

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 14-06-2008 στις 14:34 έγραψε...

    Καλέ γτ να το πω ειρωνικά?



    αυτο λεω . . . θεωρεις πως η ξανθια ''καλλονη'' . . . εχει ταλεντο στις Photo ???Δεν λεω πως ειναι ασχημη . . . μιλαω για photos . . . ποζαρισμα και τα σχετικα !

    Ειμαστε οff-topic . . . το θεμα μας ειναι ο Dima !

    Aπαντας(αν θες)και συνεχιζουμε για τον Ρωσο καλλιτεχνη . . .{#emotions_dlg.beer}


    PashalinaMakia
    14.06.2008, 14:45

    Η ομορφιά της είναι ταλέντο!

    Ο Ρώσος καλλιτέχνης μου φαίνεται καλός και το Never let you go(Eurovision Αθήνα) μου άρεσε...{#emotions_dlg.biggrin}


    sea_like_eyes
    14.06.2008, 14:52

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 14-06-2008 στις 14:45 έγραψε...

    Η ομορφιά της είναι ταλέντο!

    Ο Ρώσος καλλιτέχνης μου φαίνεται καλός και το Never let you go(Eurovision Αθήνα) μου άρεσε...{#emotions_dlg.biggrin}



    Ομορφια ναι . . . Modeling με τα στανταρς των επαγγελματιων μοντελων . . . τις παγκοσμιες τασεις κτλ . . . χμμ . . . μπααα,χλωμοοοοοοο(σαν τον Dima πριν το solarium) !

    Υ.Γ μα δεν ειναι περιεργο . . . ενω το never ηταν καλυτερο song να παρει την 1 θεση με το ''mpeeeeeeee-Ouch my-Liverrrrrrrrrrr''

     


    PashalinaMakia
    14.06.2008, 14:57

    χαχαχαχαχαχαχα


    gioreta
    14.06.2008, 15:30

    Παράθεση:

    Απλα παραδέχομαι πως εχει σπουδάσει το αντικείμενο . . . και φωνή έχει . . . και ψηλά εχει φτάσει (καριέρα ,μύτη κτλ) . . . και έπεται συνέχεια !


    χαχαχα!!!

    Το ιδιο λεμε...


    rompa
    15.06.2008, 12:45

    Το τραγούδι του στη Eurovision της Ελλάδας μου άρεσε πιο πολύ ("Never let you go") . Το τωρινό συμπαθητικό . Επίσης να πω ότι δεν τον θεωρώ όμορφο και ίσα ίσα δε μου αρέσει το στυλάκι του από τα λίγα που έχω δει ... Αυτά ... Μην πέσετε όλες πάνω μου αλλά οι κοιλιακοί ρε παιδιά δεν είναι ομορφιά ... έλεος ... Σαν πιθήκι είναι (φιλικά το λέω) ...Δεν είμαι εδώ για να κρίνω την ομορφιά κανενός ...


    -----------------
    ....cause I'll never be with you....... Is it so hard to believe our hearts are made to be broken??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 15-06-2008 12:46 ]


    sitzoune81
    15.06.2008, 14:16

    Αχ καλεεεε, κι εγω θα θελα να τον συναντησω, να τον σφιξω δυνατα στην αγκαλια μου............................ και να του φυτεψω μια bullet in the head που λενε κι οι Rage Against The Machine {#emotions_dlg.mad}

    εδω , στην περιπτωση του, μιλαμε για πολυ ξεφτιλα, μεγαλυτερη ισως κι απ αυτη του Χατζηγιαννη.........


    -----------------

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 15-06-2008 14:21 ]


    Spotlight_Dancer
    15.06.2008, 16:33

    Νομιζω πως εχουμε ξεφυγει.Το θεμα του τοπικ ειναι η συναντηση του δασκαλου με το Dima Bilan και η καλλιτεχνικη τους συνευρεση και οχι το αν σας αρεσει ο συγκεκριμενος καλλιτεχνης.


    sakisarabatzis
    16.06.2008, 17:12

    Ευχαριστω το προηγούμενο μέλος για την απαντηση του. Εξετάζουμε το ταλέντο ενός νέου ανθρώπου, και οχι την προσωπική του ζωή. Θέλω να σας επισημάνω οτι επειδη πέρασαν πολλα παιδια απο τα χερια μου,οι τραγουδιστες στο εξωτερικό,οποιο ειδος και αν υπηρετουν,ειναι μορφωμένοι μουσικά,ειναι επαγγελματίες μέχρι να φύγουν απο τη ζωή.Υπάρχουν πανεπιστημια μουσικής για μεταλ,και ολα τα αλλα ειδη και πολλες ευκαιριες να παρουσιασουν τη δουλεια τους ποικιλοτροπως. Στη χωρα μας ισχύουν το μέσον, η ομορφια μαζι με την αφωνία και οι περισσοτεροι των τραγουδιστων η σταματουν η κανουν και κατι αλλο για να ζήσουν. Αυτο ειναι μια πραγματικότητα.Εγω εκανα μια ενημέρωση και αλλοι αλλα καταλαβαν.Δεν με εντυπωσιάζει γιατι αυτο συμβαίνει μια ζωη και ισως θα συμβαίνει στην Πατρίδα μας και δεν θα επρεπε.Πολλες φορες μιλουμε ασχημα για εναν οποιοδήποτε καλλιτέχνη...Ειναι ομως αυτο σωστο.....Υπάρχουν και καλλιτέχνες που εχουν τον επαγγελματισμο μεσα τους.....μεχρι να φύγουν.