ελληνική μουσική
    1032 online   ·  210.856 μέλη

    Dima Bilan. Τον γνώρισα απο κοντα

    PashalinaMakia
    16.06.2008, 17:46

    Ορίστε ο δάσκαλος με τον νεαρό ρώσο...Καλά δεν πήγε κανείς στηνσελίδα του?

    Photo2Box.com - Free Multiple Image Hosting





    επισυναπτόμενα: dima_bilan.jpg 
    Spotlight_Dancer
    16.06.2008, 18:06

    Μεγαλες στιγμες!{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.clap}


    F_ANGEL
    16.06.2008, 18:16

    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 16-06-2008 στις 18:06 έγραψε...

    Μεγαλες στιγμες!{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.clap}



    οντως οντως{#emotions_dlg.biggrin}


    KaterinaDB
    21.06.2008, 23:32

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΕΤΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΝΤΙΜΑ?

    ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ,ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ,ΜΟΛΙΣ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΤΙΜΑ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ,ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΥΤΟΣ! ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΙΟ,ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΝΟΗΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΜΕDIA 'Η ΑΛΛΙΩΣ "ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ" ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΒΟΡΙ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΙΣ ΚΑΚΟΗΘΙΕΣ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΟΥ..ΕΙΠΑΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΨΕΜΑΤΑ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ Η ΛΑΜΠΙΡΗ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΠΗΓΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΟΛΟΙ...

     

    ΤΕΛΩΣΠΑΝΤΩΝ! ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΝΤΙΜΑ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ,ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΙΚΟ-ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΟΥΣΤΑ-ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΦΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΣ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΚΠΛΗΚΤΗΚΗ ΦΩΝΗ,ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΟΡΩΝΑ ΠΑΒΑΡΟΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥ!

    ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ,ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ...ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ! ΚΑΙ Η ΗΜΙΓΥΜΝΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 2004,ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ Η ΣΚΛΗΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ! ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ,ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ!


    sakisarabatzis
    22.06.2008, 19:40

    Μακάρι ολοι οι αχετοι Κατερίνα,οπως χαρακτηρίζεις τον εαυτό σου, να ειχαν το ηθος,την ευγένεια σου,και την ειλικρίνεια των γεγονότων{ετσι οπως ειναι σημερα τα πράγματα] και οπως την αναφέρεις.Ισως αν και αλλοι ειχαν την τυχη να τον γνωρίσουν απο κοντα σίγουρα η προσωπική τους παρουσία με εναν καλλιτέχνη θα τούς εδινε την ευκαιρία να μιλησουν οπως εσύ και εγω.


    KaterinaDB
    22.06.2008, 22:20

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

    ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑΝ,ΟΠΩΣ Η ΚΥΡΙΑ ΛΑΜΠΙΡΗ,ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΔΩΡΑ,ΧΟΡΕΨΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ,ΜΙΛΗΣΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΑ,ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΤΟΥ ΣΤΑΡ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΝΕΤΟΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΗΞΕΡΕ ΧΡΟΝΙΑ,ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΤΑΠΕΔΩΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗ ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑ ΤΟΥ,ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΑΠΕΥΘΗΝΑΝ ΕΡΩΤΗΣΗ,ΣΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ,ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙ ΟΣΟΥΣ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΑΝ...

    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΟΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΤΙΜΑ,ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ,ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΤΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ...ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ??


    emmanuella
    23.06.2008, 13:49
    Παράθεση:

    Το μέλος sakisarabatzis στις 12-06-2008 στις 21:10 έγραψε...

    DIMA BILAN. Ετυχε να τον γνωρίσω περυσι απο κοντα {Αυγ.2ΟΟ7]σε συναυλία του στη Θεσσαλονίκη,να συζητήσουμε γύρω απο πολλα θέματα μουσικής και να τραγουδήσουμε μαζί επι σκηνής μια ιταλική καντσονέτα{εκτός προγράμματος].Ειναι ενα νέο παιδι με μεγάλη μουσικότητα και πηγαιο ταλεντο.Χαρηκα που ειχα μαζί του τη γνωριμία αυτή.[σχετικο φωτογραφικό υλικό στην ιστοσελίδα μου www.sakisarabatzis.gr]


    -----------------
    www.sakisarabatzis.gr ==={dvd-fotos]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 14-06-2008 00:53 ]



    ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ. ΚΑΙ Η ΣΤΥΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ EUROVISION ΔΕΝ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙ.
    Stroumfita456
    23.06.2008, 20:33

    Ωραιο ειναι να γνωριζεις καποιον απο κοντα....!τεσπα,δν διαφωνω μαζι σας..μπορει να ειναι πολυ καλος κ.λ.π.κ.λ.π....αλλα ρε παιδια...εμενα μου φανηκε πολυ "δηθεν"...ενταξει μπορει να επρεπε να δειξει ετσι μεσα απ την τηλεοραση....αλλα τι παιζει??


    KaterinaDB
    23.06.2008, 21:27

    ενα εχω να πω,το ειπα και στο θεμα της γιουροβιζιον:

    τα φαινομενα απατουν...απλα σκεφτειται τι συμφερον ειχαν τα καναλια να παρουσιασουν τον Ντιμα ως ενα σκληρο και αλαζονικο ατομο,που θα εκανε τα παντα για την δοξα...γιατι αυτο εγινε μονο στην Ελλαδα,στο εξωτερικο δεν βρηκαν κατι αρνητικο να πουν για αυτο τον ανθρωπο,ρωτησα πολυ κοσμο...αυτα!


    sakisarabatzis
    24.06.2008, 22:12

    Ειναι αλήθεια οτι στο εξωτερικό λειτουργουν διαφορετικά αρκετα πράγματα οσο αναφορά τη μουσικη κριτική και αποδοχή των καλλιτεχνων,οποιο ειδος και αν πρεσβεύουν.


    KaterinaDB
    25.06.2008, 23:33

    Παράθεση:

    Το μέλος sakisarabatzis στις 24-06-2008 στις 22:12 έγραψε...

    Ειναι αλήθεια οτι στο εξωτερικό λειτουργουν διαφορετικά αρκετα πράγματα οσο αναφορά τη μουσικη κριτική και αποδοχή των καλλιτεχνων,οποιο ειδος και αν πρεσβεύουν.



    φυσικα,στο εξωτερικο δεν προσπαθουν να χαντακωσουν τους ξενους,στην προσπαθεια να προωθησουν τους δικους τους...μονο στην Ελλαδα γινετε αυτο.{#emotions_dlg.thumbdown}


    sakisarabatzis
    08.07.2008, 18:06

    Παντως σε αρκετα σημεία συγκλίνουν οι απόψεις αρκετων μελών


    Astron
    08.07.2008, 18:48

    Απ' τη στιγμή που το είδος του τραγουδιού είναι το pop σημαίνει ότι εξίσου μεγάλη σημασία με το μουσικό μέρος έχει η σκηνική παρουσία, ομορφιά, αέρας κλπ Μάλιστα πολλές φορές αυτά τα στοιχεία προβάλλονται πολύ περισσότερο απ' το μουσικό μέρος.

    Εμένα προσωπικά το συγκεκριμένο είδος με αφήνει αδιάφορο ακριβώς επειδή βρίσκω ότι σπαταλάνε υπερβολική ενέργεια και χρήμα σε πράγματα εντελώς άχρηστα για τη μουσική. Και φυσικά με το ανάλογο αποτέλεσμα.

    Το αν είναι καλό, χρυσό, εξαιρετικό παιδί ο Bilan είναι επίσης εντελώς άσχετο με το αν είναι καλός μουσικός/τραγουδιστής/showman κλπ
    Το ζήτημα της ομορφιάς φαίνεται ότι είναι πολύ μεγάλης σημασίας για τους pop τραγουδιστές. Επομένως katerinadb μην ενοχλείσαι όταν διαβάζεις απόψεις που αναφέρονται στην εξωτερική του εμφάνιση. Είναι καταφανές ότι είναι προαπαιτούμενο στο είδος που υπηρετεί ο συγκεκριμένος τραγουδιστής και εάν δεν είχε την ανάλογη εμφάνιση ενδεχομένως να μην τον γνωρίζαμε καν.

    Υ.Γ. KaterinaDB και emmanuella σας παρακαλώ να γράφετε με μικρά γράμματα.


    sakisarabatzis
    08.08.2008, 23:51

    Σωστη και μετρημένη η απάντηση του Astron


    Aiolos_m
    09.08.2008, 01:03

    Μπράβο Άστρον.