ελληνική μουσική
    420 online   ·  210.860 μέλη
    jorge
    12.10.2004, 10:53
    Ήρθε λοιπόν η ώρα να πάρουν τη σκυτάλη οι ιστορικοί !!!

    Ας φτιάξουμε λοιπόν για αρχή μια λίστα με τα μέλη που παρευρέθησαν, τα μέλη που ...έγραψαν ιστορία!

    Πάμε...

    Orfeus
    Orpheus
    Katya
    Astron
    Giorgos
    Jorge
    Linda7
    Falimento
    Tintalle
    Santourman
    Elnor
    MariannaP
    SteliosG
    Tsoukouelf
    XeniaRodo
    Dark
    Entexnon
    Christ25
    mavroula
    apostolidis
    frufru
    angelika
    helen24

    Ξέχασα κάποιον;;
    Επίσης κάποιοι από το κοινό έγιναν μέλη την επόμενη μέρα, επομένως περιμένουμε να συμπληρώσουν το όνομά τους στη λίστα!
    rapsodos
    12.10.2004, 11:00
    Quote:

    Το μέλος tsuku_elf στις 12-10-2004 στις 09:02 έγραψε:

    ...Είμαστε πλέον μαζί με τον Elnor πίσω στο νησί, με τις αναμνήσεις από όλους σας να μας συντροφεύουν. Χίλια ευχαριστώ σε όσους μας πλησίασαν και μας μίλησαν με τόσο θερμό τρόπο, χίλια ευχαριστώ και στα παιδιά που ανέβηκαν στη σκηνή. Στον Orpheus τους θερμότερους χαιρετισμούς μου τόσο για το ταξίδι που έκανε για να παραβρεθεί στο Live, όσο κυρίως για ένα από τα τραγούδια που διάλεξε να μας τραγουδήσει. Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προσωπικά Orpheus! Linda7 δεν καταφέραμε να..μας γνωρίσεις, εμείς πάντως σε γνωρίσαμε!
    Προτείνουμε το καλοκαίρι να διοργανωθεί συνάντηση στη Λήμνο, αναλαμβάνουμε εμείς τη φιλοξενία! ε; τι λέτε;
    Καλή αντάμωση ξανά φίλοι μου!





    Ευχαριστώ πάρα πολύ , αλλά ... αλήθεια ποιο είναι αυτό το τραγούδι, για να ξέρω κιόλας? Όσο για το καλοκαίρι... το συζητάτε? Μέσα με τα χίλια!!!
    sophia81
    12.10.2004, 11:47


    If you tell me a lie,
    I'll cry for you.
    Tell me of sin and I'll laugh.
    If you tell me of all the pain you've had,
    I'll never smile again.

    Everywhere there's rain my love
    Everywhere there's rain.

    Περάσατε όμορφα.. Κρίμα που δεν μπόρεσα να έρθω.. Σας ..ανακάλυψα αργά!
    Θα άξιζε και μόνο γι' αυτό το τραγούδι!!
    Phantasmagoria in ..Two!!
    Νύχτα με φεγγάρι.. Αφιερωμένο.. Σε πόσους;; Ποιός μπορεί να ξέρει...


    tsuku_elf
    12.10.2004, 11:48
    Quote:

    Το μέλος orpheus στις 12-10-2004 στις 11:00 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος tsuku_elf στις 12-10-2004 στις 09:02 έγραψε:
    [i]
    ...Είμαστε πλέον μαζί με τον Elnor πίσω στο νησί, με τις αναμνήσεις από όλους σας να μας συντροφεύουν. Χίλια ευχαριστώ σε όσους μας πλησίασαν και μας μίλησαν με τόσο θερμό τρόπο, χίλια ευχαριστώ και στα παιδιά που ανέβηκαν στη σκηνή. Στον Orpheus τους θερμότερους χαιρετισμούς μου τόσο για το ταξίδι που έκανε για να παραβρεθεί στο Live, όσο κυρίως για ένα από τα τραγούδια που διάλεξε να μας τραγουδήσει. Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προσωπικά Orpheus! Linda7 δεν καταφέραμε να..μας γνωρίσεις, εμείς πάντως σε γνωρίσαμε!
    Προτείνουμε το καλοκαίρι να διοργανωθεί συνάντηση στη Λήμνο, αναλαμβάνουμε εμείς τη φιλοξενία! ε; τι λέτε;
    Καλή αντάμωση ξανά φίλοι μου!





    Ευχαριστώ πάρα πολύ , αλλά ... αλήθεια ποιο είναι αυτό το τραγούδι, για να ξέρω κιόλας? Όσο για το καλοκαίρι... το συζητάτε? Μέσα με τα χίλια!!!

    [/I]




    ......Τ'άλλα είναι κοράλλια που ακόμα δεν τα φτάσαμε, είν΄η αγάπη απάτητη γη...
    Aύτό το συγκεκριμένο στιχάκι Orpheus.
    santourman
    12.10.2004, 14:53
    Quote:



    Ας φτιάξουμε λοιπόν για αρχή μια λίστα με τα μέλη που παρευρέθησαν, τα μέλη που ...έγραψαν ιστορία!

    Πάμε...

    Orfeus
    Orpheus
    Katya
    Astron
    Giorgos
    Jorge
    Linda7
    Falimento
    Tintalle
    Santourman
    Elnor
    MariannaP
    SteliosG
    Tsoukouelf
    XeniaRodo
    Dark
    Entexnon
    Christ25
    mavroula
    apostolidis
    frufru
    angelika
    helen24




    23 μέλη από τα -περίπου- 8.000, δηλ. ποσοστό περίπου 0.3%
    Μήπως πρέπει να το κλείσουμε το μαγαζί...?

    jorge
    12.10.2004, 15:09
    Quote:

    Το μέλος santourman στις 12-10-2004 στις 14:53 έγραψε:

    23 μέλη από τα -περίπου- 8.000, δηλ. ποσοστό περίπου 0.3%
    Μήπως πρέπει να το κλείσουμε το μαγαζί...?






    Σε βλέπω χαρούμενο και με βάζεις σε υποψίες
    jorge
    12.10.2004, 15:20
    Μέλος του site από την Τυνησία μου έστειλε την ακόλουθη φωτογραφία την οποία έβγαλε ο ίδιος! Πρόκειται για διαφημιστική πινακίδα σε χωριό κοντά στην Σαχάρα! Να γιατί γέμισε το μαγαζί !






    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 12-10-2004 15:21 ]
    επισυναπτόμενα: africa.jpg 
    Orfeus
    12.10.2004, 15:34
    Ωραία!!!

    Αφού φιγουράρω με το nick μου σε πανώ στην Τυνησία, θα πεταχτώ μέχρι εκεί για την οργάνωση του ....δεύτερου live!!!

    Από Νέα Ζηλανδία έχουμε τίποτα Jorge?????


    Orfeus
    12.10.2004, 15:48
    Quote:
    Το μέλος sophia81 στις 12-10-2004 στις 11:47 έγραψε:
    If you tell me a lie,
    I'll cry for you.
    Tell me of sin and I'll laugh.
    If you tell me of all the pain you've had,
    I'll never smile again.

    Everywhere there's rain my love
    Everywhere there's rain.

    Περάσατε όμορφα.. Κρίμα που δεν μπόρεσα να έρθω.. Σας ..ανακάλυψα αργά!
    Θα άξιζε και μόνο γι' αυτό το τραγούδι!!
    Phantasmagoria in ..Two!!
    Νύχτα με φεγγάρι.. Αφιερωμένο.. Σε πόσους;; Ποιός μπορεί να ξέρει...



    Καταπληκτικό κομμάτι... Μπράβο Σοφία...

    Θα το ξαναπώ και ...θα έρθεις!!! ΟΚ????

    Music, is your only friend until the ...end!!!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 12-10-2004 15:56 ]
    jorge
    12.10.2004, 15:50
    Ξέχασα να συμπληρώσω πως το μέλος εκ Τυνησίας ανέφερε πως ελάχιστα λεπτά πριν βγάλει τη φωτογραφία, εθεάθη ένας αδύνατος μαλλιάς, με τραγιάσκα, να κολλάει την αφίσα στην πελώρια πινακίδα! Μάλιστα ακούστηκε να φωνάζει σε μια συνεργάτιδα του να του πετάξει την κόλλα. Εικάζεται πως φώναξε "Κατιούσα φέρε γρήγορα την UHU!" ή κάτι παρεμφερές! Orfeussssssssssss εσύ μας είχες πει για ταξίδι στη Μάνη!!!
    Orfeus
    12.10.2004, 16:01





    rivera
    12.10.2004, 16:28
    παντως εγω που ηρθα,βρηκα ενα μαγαζι γεματο κοσμο και τραπεζια,
    καποιοι μαλιστα παιζαν και ταβλι 10 η ωρα το βραδυ,δεν ειδα κανενα με
    κατι που να θυμιζε το musicheaven δηλαδη μπλουζα κ.τ.λ. ,και εφυγα.Ο μονος που πρεπει να ειχε σχεση αλλα δεν τον ρωτησα πρεπει να ηταν ενας
    τυπος σε ενα τραπεζακι μπροστα στην πορτα που επινε μπυρα μαλλον.Δεν ηθε-λα να τον μιμιθω και εγω μονος μου σε μια γωνια,ρε παιδια αφου δεν ξερει ο ενας τον αλλον,δεν επρεπε καποιος να ειναι στην πορτα να γνωριστουμε και τα ρεστα.Και βλεπω τελικα οτι πολυ λιγοι γνωρισαν καποιους απο τα ονοματα που δινετε στην λιστα.Εγω δεν ηρθα μονο να δω καποιο live ,ηρθα να γνωρισω ατομα που ασχολουνται με την μουσικη,δηλαδη ακροατης αλλα οχι αγνωστος σε μια γωνια.Παντως θα προτεινα να συναντηθουν-συναντηθουμε οποιοι θελουν σε καποιο studio,και να φτιαξουμε γκρουπακια που θα παιζουν στα live του musicheaven.
    jorge
    12.10.2004, 16:57
    Μάλλον δεν μπήκες μέσα στο κυρίως μαγαζί...
    Orfeus
    12.10.2004, 17:37
    Ακριβώς αυτό συνέβη rivera...

    Δεν άνοιξες τη διπλή πόρτα που ήταν μπροστά σου!!!

    Ακριβώς από πίσω από αυτή την πόρτα, έπινε μπύρα ένας τύπος αδύνατος με μακριά μαλλιά που φορούσε (Μην ακούς τον Jorge που λέει για τραγιάσκα), ένα ...κασκέτο!!!


    falimento
    12.10.2004, 18:02
    Καλά Rivera είναι δυνατόν να ήρθες μέχρι το μαγαζί και να μην κατάλαβες που είναι το live??
    Εδώ άτομα που δεν ξέραν ότι γίνεται live στο Πατατράκ, μπήκαν μέσα από περιέργεια, τους άρεσε η μουσική δεν ξέραν τίποτα για musicheaven και live και την επόμενη μέρα γίναν μέλη!!!
    Eντωμεταξύ αρκετά μέλη περιφέρονταν με μπλούζα Musicheaven.. Τώρα να βάζαμε κάποιον πορτιέρη(!) δεν νομίζω ότι θα ήταν εφικτό.
    Και να βάζαμε κάποιον τι θα έκανε? Θα ρώταγε τον καθένα "Συγγνώμη είστε μέλος του Musicheaven?" ¶λλωστε ο Orfeus ρώτησε στην αρχή ποια είναι μέλη του Musicheaven για να γνωριστούμε

    Εγώ πάντως στεναχωρέθηκα που έκανες τον κόπο να 'ρθεις να μας γνωρίσεις και να σε γνωρίσουμε και στην κυριολεξία έφτασες στην πηγή αλλά δεν ήπιες νερό...

    ΥΓ1: Πάντως μεταξύ μας ο Σπύρος και ο Λάμπρος δεν βάλαν καμιά αφίσα που να μας αναγνωρίζει σαν Musicheaven..
    Τσαντίστηκα τώρα!
    Orfeus
    12.10.2004, 18:44
    Βουρρρρρ.....όλοι στη χρονομηχανή να πάμε δύο μέρες πίσω!!!

    Είναι άκρως εντυπωσιακό rivera που δεν άνοιξες την ...πόρτα, που αριστερά της, είχε μία ανακοίνωση για το live!!!

    Μην στεναχωριέσαι όμως και αγχώνεται και ο Falimento μου... και άντε τώρα να οργανώσεις δεύτερο live, με ....Faliment Anxiety!!!


    entexnon
    12.10.2004, 18:52
    καλησπερα παιδακια, προσωπικα συμφωνω με τον rivera οχι απολυτα σε στουντιο, ενα μιτινγκ οι παλιοι και οι καινουργιοι για ενα καφεδακι πχ...
    rivera
    12.10.2004, 19:52
    παιδια δεν ξερω την διφυλη η τριφιλη πορτα,
    αλλα μπηκα για καλα μεσα,ειδα την αιθουσα και δεν το θεωρησα ευγενικο,
    να περασω πανω απο ολα τα τραπεζια ψαχνοντας...εσας
    που δεν σας ξερω.
    jorge
    12.10.2004, 21:50
    Rivera έχω μπερδευτεί. Είναι σαν να μου περιγράφεις άλλο μαγαζί. Κι αυτό γιατί:
    - Όπως έμπαινες αριστερά, στην πόρτα, υπήρχαν 6 άτομα που φορούσαν όλα τα μπλουζάκι με το λογότυπο εκτυπωμένο εμπρός-πίσω...
    - Το μαγαζί δεν έχει παρά μόνο 3 τραπέζια, τα οποία βρίσκονται στο βάθος δεξιά. Έχει μόνο μπάρα και ο περισσότερος κόσμος είναι όρθιος.
    - Επίσης στις 22.00 δεν υπήρχε τόσος κόσμος που να χρειαζόταν να περάσεις από ...πάνω του
    - Μέσα στο μαγαζί δεν έπαιζε κανείς ...τάβλι
    - Κάθε 5 λεπτά έκανα βόλτες στο διάδρομο, φορώντας βέβαια και το μπλουζάκι.

    Επίσης οι γνωριμίες μέσα στο μαγαζί ήταν πολλές, διάβασε και προηγούμενα posts. To ότι κάποια μέλη δεν ...αποκαλύφθηκαν, δε σημαίνει πως οι υπόλοιποι δεν πήραν την πρωτοβουλία να μας μιλήσουν. Και ήταν πολλοί...

    Νομίζω πως έπρεπε να περιμένεις λιγάκι, γιατί στις 22.30 που έκανε τον πρόλογο ο Orfeus και μας έπαιξε το τραγουδάκι του MusicHeaven, θα καταλάβαινες οτι είχες έρθει στο σωστό μέρος.

    Anyway, ελπίζω να τα πούμε την επόμενη φορά.
    Orfeus
    12.10.2004, 23:43
    Όλα ήταν καθορισμένα...

    Η ημερομηνία, το όνομα του μαγαζιού, η διεύθυνση, η ώρα...

    Εδώ...μας βρήκαν οι φίλοι μας από τη Λήμνο...

    Εγώ πάντως, θα ρωτούσα μία σερβιτόρα... Γίνεται κάποιο live εδώ απόψε;

    Απλά πράγματα...