ελληνική μουσική
    818 online   ·  210.853 μέλη
    Haroulinda
    22.10.2004, 15:11
    Quote:

    Το μέλος WildCat στις 19-10-2004 στις 10:48 έγραψε:

    Για όσους ευχαριστήθηκα το Crimson room, προτείνω το
    www.anodeetcathode.net/games/
    Εκεί θα αντιμετωπίσετε 2 μυστήρια, την έξοδο από το γραφείο και την έξοδο από το σπίτι. Αρχίστε με το γραφείο, είναι λίγο πιο εύκολο.

    Υπάρχει ακόμη το www.albartus.com/motas/ Αυτό είναι πιό εξελιγμένο, έχει 12 στάδια με διάφορους γρίφους, που πρέπει να λύσεις, αλλά το καλό είναι ότι μπορείς να "σώσεις" το παιχνίδι όταν κουραστείς και να συνεχίσεις από εκεί, που είχες μείνει.

    Καλή διασκέδαση





    Μάλιστα και αφού είναι... Παρασκευή,

    ακολουθώ την συμβουλή σου και προχωρώ με το

    www.anodeetcathode.net/games/

    Το γραφείο είναι εύκολο... τώρα έχω μείνει κλεισμένη στο σπίτι και περιμένω τον... μάγειρα να μου ανοίξει! Που χάθηκε και αυτός τώρα!
    Κύριε Chef...

    Ως τώρα είναι πολύ καλό! Ευχαριστούμε!

    Haroulinda
    22.10.2004, 16:19
    Βγήκα... βγήκα

    Hip hip hip... hurray!


    Jasmine
    24.10.2004, 02:24
    Μόνο εγώ είμαι η χαζή δηλαδή και δεν μπορώ να βγω από πουθενά???
    Haroulinda
    24.10.2004, 10:30
    Quote:

    Το μέλος Jasmine στις 24-10-2004 στις 02:24 έγραψε:

    Μόνο εγώ είμαι η χαζή δηλαδή και δεν μπορώ να βγω από πουθενά???





    ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΧΑΖΗ... ΕΙΠΑ!
    WildCat
    25.10.2004, 10:51
    Μπράβο Haroulinda!!!
    Κι εγώ έτσι έκανα όταν βγήκα!!!
    Jasmine, το κόλπο είναι πολλά κλικ ακόμα και στα πιο απίθανα μέρη - κι αμα βαρεθείς και δεν βλέπεις φως, ρώτα!!

    Καινούριο παιχνίδι:
    http://www.abc.net.au/gameon/chasm/chasmgame.htm

    Enjoy
    stipiothliptis
    26.10.2004, 18:49
    Bρε παιδιά...
    μήπως μπορεί να μου πει κάποιος ποιός είναι ο ριμαδιασμένος ο κωδικός για να βγω επιτέλους από το crimson room;;; Ή μήπως θα πρέπει να δοκιμάσω όοοοοοοοολους τους πιθανούς συνδιασμούς... ;;;;;;;;
    Jasmine
    26.10.2004, 19:02
    Ευχαριστώ Wildcat, ας είναι καλά η Haroulinda που με ξέμπλεξε!! Βρε παιδια κάτι άλλο, έχει ασχοληθεί κανένας με το viridian room??? Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό του!! Είμαι περίεργη τί είναι πίσω από την πόρτα που ανοίγει και σκοτεινιάζουν τα πάντα και ακούγονται κάτι ήχοι μυστήριοι και δεν χρησιμεύει ούτε ο αναπτήρας! Που στο καλό χρησιμεύει ο αναπτήρας????? ¶σε πια τα κινέζικα γράμματα!! Αν ήξερα κινεζικα και τι σημαίνουν θα ήμουν στην Κίνα τώρα όχι εδώ!!
    WildCat
    27.10.2004, 10:18
    Καλημέρα σε όλους!!!
    stipiothliptis: ο κωδικός για να βγείς από το Crimson room είναι ο 4ψήφιος αριθμός που φαίνεται στην ιστοσελίδα (δεν βρήκες ένα URL? -πήγαινε να το δείς).
    Jasmine τι είναι το viridian room??? Φαίνεται ενδιαφέρον, θα μου στείλεις το site??
    Ευχαριστώ

    Haroulinda
    27.10.2004, 12:11
    Μα καλά τώρα δεν ξέρεις το Viridian Room!

    εεε καλά ούτε εγώ το έκανα! Δεν προλαμβαίνω...

    Παρασκευή είναι η μέρα γι αυτά!
    Jasmine
    27.10.2004, 23:32
    Βρε Haroulinda μου είμαι περίεργη να μάθω πως έκανες post το παιχνίδι στο forum!!! Mυστήρια η τεχνολογία τελικά...

    Wildcat το site που υπάρχουν και τα δύο αυτά παιχνίδια, και το crimsnon room και το viridian room ειναι το www.fasco-cs.com
    Haroulinda
    29.10.2004, 08:46
    Γιασεμί,

    υποθέτω ότι εννοείς πως έβαλα το link. Λοιπόν εδώ κάτω που έχει αυτά τα 10 τετραγωνάκια, πατάς το πρώτο που λέγετε BCC Code:Web Address μετά βάζεις το Link και μετά το όνομα που θέλεις να ονομάζεις αυτό το Link.

    Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα!




    Jasmine
    29.10.2004, 11:01
    Οχι Χαρουλίντα μου κατάλαβα, ε ρεεε τι μαθαίνεις όσο μεγαλώνεις... Σ' ευχαριστώ πολύ!!!
    Jasmine
    30.10.2004, 15:39
    Απαπαπαπαπαπα!!! Τι πράγμα ήταν αυτό??? Επιτέλους βγήκα απ' το viridian room, αλλά μου πήρε μια βδομάδα κι έκλεψα κι όλας στην επίλυση του γρίφου!!! Χεχε , εεεε μααααα μου είχε σπάσει τα νεύρα!!! Πολύ έξυπνο παντώς!!
    Haroulinda
    01.11.2004, 10:51
    Αχα... δεν προλαβα την Παρασκευή έτσι ξεκινώ το ΜΟΤΑS σήμερα... Λίγο πιο δύσκολο αλλα πολύ καλό το γεγονός ότι μπορείς να το κάνεις save και να συνεχίσεις μετά!

    Γιασεμί, άντε πάμε με αυτό?


    Haroulinda
    05.11.2004, 14:24
    Wild Cat τελικά δεν με βοήθησες με το ΜΟΤΑS...

    Παρασκευή και σήμερα προχωρώ με το Chasm Game!. Μεχρι στιγμής το βρίσκω πολύ διασκεδαστικό!

    Τώρα να δούμε!
    Jasmine
    05.11.2004, 14:53
    Πίκρααααααααααααα!!!!!!!! Παλεύω με το σπίτι το ρημάδι, γκρρρρρρρρρρρρρρρρ Ποιος είναι ο ρημάδης ο κωδικός του συναγερμού???????????????????? Τα πάντα έχω βάλει, ότι υπήρχε κάτω απ' τα ποτήρια, ή απ' τη λίστα των βιβλίων!!! Τα νεύρα μου!!!! Μέχρι και πράξεις έχω κάνει γαμώτο γαμώτο και ήμουνα γερή στα μαθηματικά και στους γρίφους!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ θα φάω το ποντίκι στο τέλος!!!!!!!!!!!
    mary
    12.11.2004, 00:21
    Γεια σας παιδια!

    Ειμαι στο Anode&Cathode Games και τα χω βρει σκουρα με το σπιτι!!
    Εχω βρει 9 αντικειμενα αλλα δεν προχωραει...
    Που ειναι και αυτος ο cook?
    Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει, γιατι εχω απελπιστει?


    WildCat
    12.11.2004, 11:29
    Συγνώμη Haroulinda,
    έλειψα λίγες μέρες από το γραφείο και δεν είδα το μήνυμά σου.
    Τελικά τελειώσατε με το MOTAS?
    Το ξαναέπαιξα όλο από την αρχή για να καταλάβω που φτάσατε και που κολλήσατε και στενοχωριέμαι που λες ότι δεν σε βοήθησα.

    Στείλε μου προσωπικό μήνυμα.
    W.
    Jasmine
    12.11.2004, 12:28
    Καλημέρα WildCat!!! Εγώ προσωπικά, έγω κολλήσει στην 3η πίστα εκεί που είναι το ένα δωμάτιο με τη γέφυρα, τα έχω βάλει τα κομμάτια του τοίχου μέσα στην υποδοχή, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα τι γίνεται με το δωμάτιο που γυρίζει το πάτωμα και κυκλοφόρει ένα κεφάλι!! Περίεργο...
    revekka
    12.11.2004, 14:16
    άσε, δεν έχει λογική το πράμα... πρέπει να τοποθετήσεις τα κομμάτια με τέτοιο τρόπο ούτως ώστε να δημιουργήσεις ένα 'δρόμο' για το κεφάλι, το οποίο θα βάλεις απο τη μια πλευρά, θα βγεί απο την άλλη και θα ανοίξει η γέφυρα